Osadnicy na wakacje

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
0sadnik
Posty: 10
Rejestracja: 19 kwie 2007, 12:06
Lokalizacja: Poznań

Osadnicy na wakacje

Post autor: 0sadnik »

Jako, że wyjazdy tuż tuż, (dla niektórych to może nawet za późno bo już wrócili ;-) ) zamieściłem na swoim blogu sposób aby zabrać Osadnków na wakacje a nie przeciążyć plecaka. Należy mieć ze sobą coś kolorowego do pisania (kredki lub pisaki) komplet kart i wydrukowaną, zamieszczoną na blogu planszę.
Pomysł paper&pencil nie jest nowy, można znaleźć w sieci wersje, ale zamieszczona przeze mnie grafika jest w przeciwieństwie do innych po Polsku.
Proszę o ewentualne uwagi.
Modyfikacje, warianty, scenariusze
"Osadnicy z Catanu" http://catan.eblog.pl
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

w pudelku jest taki czarny woreczek. cali osadnicy (poza ramka) sie miesza w tym woreczku. ja tam nie wiem, dla mnie to nie jest wiecej miejsca niz kredki, kartki, i karty surowcow.
0sadnik
Posty: 10
Rejestracja: 19 kwie 2007, 12:06
Lokalizacja: Poznań

Post autor: 0sadnik »

bazik pisze:w pudelku jest taki czarny woreczek.
Nawet dwa ;)
bazik pisze:cali osadnicy (poza ramka) sie miesza w tym woreczku. ja tam nie wiem, dla mnie to nie jest wiecej miejsca niz kredki, kartki, i karty surowcow.
Chcesz policzyć objętość ? ;)
W sumie nie chodzi tylko o objętość, ale również o to, że w Osadników jako takich trudno zagrać np. na plaży i istnieje ryzyko zagubienia drogi czy domku. Oczywiście wersji papierowej wiele brakuje do wersji normalnej, ale skoro są takie wersje w innych językach to znaczy, że zdobywają zwolenników. (np: http://www.info.catan.de/paper_and_pencil.html )
Ale co kto lubi :)
Modyfikacje, warianty, scenariusze
"Osadnicy z Catanu" http://catan.eblog.pl
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Ja tez bym bral normalnych Osadnikow. Jakies kredki i paper zupelnie do mnie nie przemawiaja.
A na plaze niekoniecznie trzeba brac akurat te gre.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
max_star
Posty: 125
Rejestracja: 21 wrz 2005, 11:49
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: max_star »

Dajcie spokoj - zabijacie inwencje planszówkową .
Człowiek sie postarał - przygotował coś co może sie przydać - i rzucił pomysł.

Tez nie zabieram na plaze Catana. Lepiej sprawdzają się karcianki ale ... pomysł jest OK. Jak ktoś chce pograć to ta wersja którą przygotował Osadnik spokojnie wystarczy.
Awatar użytkownika
dewodaa
Posty: 356
Rejestracja: 12 lis 2006, 10:30
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 1 time

Post autor: dewodaa »

tylko ze wszyscy wspolgracze takze beda musieli mocno chciec zagrac. Mnie osobiscie taka wersja osadnikow by raczej odpychala
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

A wedlug mnie jest to bardzo fajny pomysl :)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

max_star pisze:Dajcie spokoj - zabijacie inwencje planszówkową .
Człowiek sie postarał - przygotował coś co może sie przydać - i rzucił pomysł.
Ja nwet byłem skłonny się założyć z kimś, że pierwsze wpisy w tym temacie będą należały do dwóch panów czepialskich :P
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

dasilwa pisze:Ja nwet byłem skłonny się założyć z kimś, że pierwsze wpisy w tym temacie będą należały do dwóch panów czepialskich :P
I nie masz tu na myśli draco :?: :roll:
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

ja_n pisze: I nie masz tu na myśli draco :?: :roll:
O Draco bym napisał inaczej niż czepialski :wink:
Awatar użytkownika
max_star
Posty: 125
Rejestracja: 21 wrz 2005, 11:49
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: max_star »

dasilwa napisał:
O Draco bym napisał inaczej niż czepialski
haha ciekawe jak ?
0sadnik
Posty: 10
Rejestracja: 19 kwie 2007, 12:06
Lokalizacja: Poznań

Post autor: 0sadnik »

max_star pisze:Człowiek sie postarał - przygotował coś co może sie przydać - i rzucił pomysł.
Postarał ? raptem jakaś godzina roboty + testowanie, ale to przyjemność ;)
Chodziło mi o rzucenie pomysłu, przecież nikogo nie zmuszam do grania w taką wersję, też wolę grać w wersję pudełkową. Ale pudełka nie zabieram do plecaka a kartka papieru, kostki i pisaki można z powodzeniem zabrać na wypad pieszy czy rowerowy. Bez kart również można sie obyć, ale to juz jest hardcore ;)
Modyfikacje, warianty, scenariusze
"Osadnicy z Catanu" http://catan.eblog.pl
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

dasilwa pisze: Ja nwet byłem skłonny się założyć z kimś, że pierwsze wpisy w tym temacie będą należały do dwóch panów czepialskich :P
Bez przesady - nie robmy z forum kolka wzajemnej adoracji. Osadnik prosil o ewentualne uwagi, wiec je przekazalem. Dobrze, ze zrobil ten wariant - moze sie komus przyda. Choc dla mnie osobiscie jest zupelnie zbedny...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: blazej »

Mam obawy, że wersja normalna nie sprawdziłaby się na plaży. Niech z ręcznika spadnie droga, albo domek i mamy zabawę z sitkiem przy przeczesywaniu okolic "legowiska" :) tak samo plansza na krzywym podłożu, ktoś potrąci, piłka plażowa upadnie i już nie wiemy co gdzie stało. Tutaj wersja papierowa sprawdza się idealne. Ewentualnie jest wersja travel z wpinanymi do planszy elementami.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Ale naprawde nie wytrzymasz na plazy bez Osadnikow? ;-)

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: blazej »

DonSimon pisze:Ale naprawde nie wytrzymasz na plazy bez Osadnikow? Wink
Rzeczywiście nie zauważyłem, że zrobiłeś zastrzeżenie o plaży :)
ODPOWIEDZ