Termity

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Termity

Post autor: Bea »

Gra jeszcze nie ma wątku a będzie dostępna lada chwila. Zaciekawiła mnie ze względu na fajny temat, ładne grafiki i mechanikę area control.
https://boardgamegeek.com/boardgame/182960/termity

Wiem, że KubaP testował prototyp. Może napiszesz coś więcej? :mrgreen:
https://boardgamegeek.com/geeklist/1911 ... tem4130007

Ktoś coś jeszcze wie o mechanice gry?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Termity

Post autor: Furan »

jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Termity

Post autor: Bea »

Jest też instrukcja po polsku:
http://files.geekdo.com/geekfile_downlo ... d364ab8019
Ktoś może się już temu przyglądał? Jakie wrażenia macie z czytania instrukcji?
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Termity

Post autor: ozy »

Ja grałem. Dobre, jak się lubi Hexa i taktyczną wyrzynkę. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5831
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 405 times

Re: Termity

Post autor: KubaP »

Tak, jak pisze ozy. Mamy sobie swoje termity, z których jedne mogą latać, inne dobrze się tłuką, itd. Territory control, taktyczno-strategiczne. Niewiele pamiętam, bo to była chyba Ava rok temu, ale pamiętam wrażenie, a to było dobre. Mojej Ani mniej się podobało, ale to pewnie ze względu na wpisaną w grę negatywną interakcję (która mi, o dziwo, nie przeszkadzała). Pewno będzie najfajniejsze w dwie osoby.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Termity

Post autor: Bea »

A jakieś elementy euro tam są? Tak jak chociażby licytacja i zbieranie kasy w Cykladach?
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Termity

Post autor: ozy »

Bea pisze:A jakieś elementy euro tam są? Tak jak chociażby licytacja i zbieranie kasy w Cykladach?
Nie. Przynajmniej nie było rok temu. Z euro gier to były tam kolorowe karaluszki. ;)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Termity

Post autor: kudlacz135 »

Nie mogę znaleźć na dzisiejszym streamie BGG Termitów, może mi ktoś pomóc i podać czas na filmiku gdy się pojawiły?
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Termity

Post autor: espresso »

Z tego co widziałam, to nie było dzisiaj prezentacji Termitów. Zamiast tego Galakta prezentowała Andromedę.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Termity

Post autor: Nataniel »

Niestety Termity nie pojawiły się, ponieważ nie dojechały z drukarni :-(
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Termity

Post autor: kudlacz135 »

W takim razie trzymam kciuki, żeby dojechały jak najszybciej :) Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Re: Termity

Post autor: moonman »

proszę potwierdzić:
1. jednostki Nasute mogą WSPIERAĆ tylko z pola oddalonego o dwa hexy? jeśli sąsiadują z atakowanym przeciwnikiem to nie wspierają?
2. jednostki Nasute mogą ATAKOWAĆ tylko z sąsiadującego pola. Jeśli atak był z roślinności to otrzymują +1 (tak jak podczas wsparcia)?

dzięki z góry
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Termity

Post autor: tassman »

moonman pisze:proszę potwierdzić:
1. jednostki Nasute mogą WSPIERAĆ tylko z pola oddalonego o dwa hexy? jeśli sąsiadują z atakowanym przeciwnikiem to nie wspierają?
2. jednostki Nasute mogą ATAKOWAĆ tylko z sąsiadującego pola. Jeśli atak był z roślinności to otrzymują +1 (tak jak podczas wsparcia)?

dzięki z góry
Nie ten dział
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Termity

Post autor: Quetzalcoatl »

Po dwóch rozgrywkach. Z lektury samej instrukcji już mi się bardzo spodobała - jak dla mnie połączenie Samuraja z N-Hex i dawką mobilności, dla mnie bomba.
Po pierwszej rozgrywce czar jakoś prysł, graliśmy w 3 osoby i jakoś nikomu specjalnie nie podeszło. Przepychanka, ja tobie, ty mi, i tak w kółko bez większego postępu. Ale wiadomo, trzeba dać jeszcze szansę, tym bardziej że już grę posiadam. Druga rozgrywka na 4 osoby i znaczenie lepiej. Większe zagęszczenie na planszy, więcej graczy, więc rywalizujące ze sobą pary graczy, były w różnych miejscach planszy różne.
Nie wiem czy to kwestia, że jak graliśmy drugi raz to było inne podejście do gry z wyciągniętych wniosków po pierwszej partii, czy po prostu faktycznie w 4 osoby jest lepiej. Ale chyba to drugie.
W dwie osoby zanosi się na typowo logiczną rozgrywkę, w stylu Taluvy, pewnie kiedyś spróbuję.
Nanking
Posty: 73
Rejestracja: 20 mar 2015, 14:27

Re: Termity

Post autor: Nanking »

Czy warto kupić tę grę?
Z instrukcji można wyciągnąć dwa wnioski o przebiegu rozgrywki, ale to przecież tylko teoria:
1. Jest tylko 18 posunięć. W każdym ruszamy jeden żeton. Gra może być za bardzo matematyczna.
2. Czy wszyscy nie będą starali się zabić wrogiego żołnierza swoim żołnierzem? Czy nie będzie to na początku taka wybijanka?
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Termity

Post autor: Quetzalcoatl »

Nanking pisze:Jest tylko 18 posunięć
Jak dla mnie wystarcza. Też miałem z początku wrażenie, że to mało, ale w 4-osobowej rozgrywce dwóm graczom i tak skończyły się kopce, więc wydłużanie gry niewiele by wniosło.
Nanking pisze:W każdym ruszamy jeden żeton.
Jedna runda = jeden atak. Możliwość kolejnych doprowadziłaby do chaosu, zwłaszcza w więcej niż w 2 osoby. Czego świetnym przykładem jest dla mnie Tash-Kalar.
Nanking pisze:Gra może być za bardzo matematyczna.
Gra jest matematyczna, ale taki jej urok. Zwłaszcza na dwie osoby może tak być, choć jeszcze nie grałem. Jednak nie są to skomplikowane działania, na ogół dodawanie góra do 5, no chyba, że podbijasz kopiec to może dojść do 9.
Nanking pisze:Czy wszyscy nie będą starali się zabić wrogiego żołnierza swoim żołnierzem? Czy nie będzie to na początku taka wybijanka?
No właśnie często jest wybijanka między dwoma graczami trwająca gdzieś z 3 rundy, aż w końcu ktoś nie odpuści. Nie bardzo mi się to podobało. Ale wyżynanie się żołnierzami nie grozi za mocno, bo nie jest ich dużo.
Nanking pisze:Czy warto kupić tę grę?
Nie wiem. Lepiej wpierw spróbować. W różnie liczebnym składzie osobowym, gra okazuje różne oblicze. Zależy, co kto lubi. W więcej osób dochodzi aspekt negocjacyjny i chwilowych wymuszonych na prędce sojuszy. Na dwie osoby czysta, logiczno-matematyczna rozkmina.
Nanking
Posty: 73
Rejestracja: 20 mar 2015, 14:27

Re: Termity

Post autor: Nanking »

Quetzalcoatl - serdecznie dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. :)
Zdecyduję o grze na spokojnie w nowym roczku, a na Gwiazdkę dostanę Napoleonicsowych Marszałków. Może nie owady, ale też fajnie. :D
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Termity

Post autor: Veridiana »

ODPOWIEDZ