Pandemonium (Marc Ripoll)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: [KS] Enter PANDEMONIUM

Post autor: Porchpeople »

Nigdy nie wspierałem jeszcze projektów przez KS- ten jednak wygląda bardzo zachęcająco.. ;) Nie znalazłem natomiast na stronie KS szczegółów ściągania płatności- jeżeli mam zwykłą kartę debetową do konta w PLN to zostanie mi sciagnieta kwota w złotówkach po kursie przeliczenia banku PLN/USD tak? I druga sprawa: koszt wysyłki do Polski jest odgórnie podany przez pomysłodawców projektu po zakończeniu zbiórki? Jak szacujecie rząd wielkości przesyłki Pandemonium do Polski?
Z góry dziękuję za info!:)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: [KS] Enter PANDEMONIUM

Post autor: Curiosity »

Co do płatności to dokładnie tak to wygląda: podajesz numer karty kredytowej i przy wpłacie w innej walucie bank przelicza to po swom kursie.

Z kosztami wysyłki może być różnie. Czasami warto zgadać się z kimś z Twojego miasta na wspólne zamówienie - cena wysyłki może być ta sama dla 2-3 osób co dla jednej.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: [KS] Enter PANDEMONIUM

Post autor: Porchpeople »

Curiosity pisze:Co do płatności to dokładnie tak to wygląda: podajesz numer karty kredytowej i przy wpłacie w innej walucie bank przelicza to po swom kursie.

Z kosztami wysyłki może być różnie. Czasami warto zgadać się z kimś z Twojego miasta na wspólne zamówienie - cena wysyłki może być ta sama dla 2-3 osób co dla jednej.
Dzięki za informację!
Po przemyśleniu i nagłym wydatku jednak nie będę się decydował jeszcze tym razem- ale na przyszłość mam nadzieję ta wiedza jeszcze się przyda ;)
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: [KS] Enter PANDEMONIUM

Post autor: Porchpeople »

Jeszcze próbuję walczyć o zrealizowanie marzenia kupna Pandemonium! :)

Jak rozumiem- od marca będzie można jeszcze zwiększyć zakres zamówienia (tzn. przerzucić się z pakietu 1$ np. na 75$ i tak samo z pakietu 75$ na 400$) - więc teoretycznie możliwe byłoby "skrzyknięcie się" i zamówienie zbiorczo Pandemonium w 6 egzemplarzach- oszczędzając na kosztach przesyłki oraz cenie za egzemplarz..?

Niepokoi mnie tylko zapis: "Tabletop shops ONLY!"- jak rozumiem oznacza on, że tylko sklepy mogą nabyć grę w tej opcji?

I jeszcze jedno pytanie: czy do gier trzeba jeszcze doliczać np. cło?

Z góry dziękuję Wam za info
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: [KS] Enter PANDEMONIUM

Post autor: Curiosity »

Tak, "tabletop shop only" jest tylko dla sklepów.
A cła nie będzie, bo gra jest bodaj wysyłana z Hiszpanii.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Enter PANDEMONIUM

Post autor: crsunik »

Dobrze widzę, że można nadal wspierać czy kupno przez PayPal to coś innego??
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 930
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: [KS] Enter PANDEMONIUM

Post autor: louiscyphre »

Przez PayPal do końca miesiąca. W marcu otwierają Pledge Manager.
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: [KS] Enter PANDEMONIUM

Post autor: vcrproszek »

Kurcze, gra wygląda zachwycająco, szczególnie figurki :) W weekend zabieram się za czytanie instrukcji. Dzięki wam za zarażenie ;) Nie wiem tylko skąd już na to wszystko brać kasę :)

Gra w moim odczuciu wygląda na konkurencje do Zombicide. Szczególnie zwróciłem uwagę na grafikę "no-zombie" :)
louiscyphre pisze:Przez PayPal do końca miesiąca. W marcu otwierają Pledge Manager.
Aktualnie można wesprzeć min kwotą 75$, ale czy takie "wsparcie" uprawnia do PladgeManagera ? Czy to jest obok systemu KS ?
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: [KS] Enter PANDEMONIUM

Post autor: Porchpeople »

vcrproszek pisze: Gra w moim odczuciu wygląda na konkurencje do Zombicide. Szczególnie zwróciłem uwagę na grafikę "no-zombie" :)
Kurczę, mam nadzieję, że jednak będzie odrobinę bardziej rozbudowana i wymagająga niż Zombicide...
Na pewno pojawiają się dodatkowe elementy (jak Cyrograf umożliwiający wskrzeszenie postaci i grę niejako z elementem zdrajcy)- ale wrażenie z gry mam nadzieję, że jednak bardziej będzie opierać się na klimacie grozy (mimo świadomej kliszy z horrorów klasy B), niż w praktyce na bezmózgim wybijaniu kolejnych hord potworów... a co Wy myślicie..?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: [KS] Enter PANDEMONIUM

Post autor: Curiosity »

@up też tak myślę. Klon Zombicide mnie nie interesuje i od Pandemonium oczekuję dużo bardziej rozbudowanej rozgrywki.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 930
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: [KS] Enter PANDEMONIUM

Post autor: louiscyphre »

Aktualnie można wesprzeć min kwotą 75$, ale czy takie "wsparcie" uprawnia do PladgeManagera ? Czy to jest obok systemu KS ?
Dostałem odpowiedź od wydawcy, że każdy kto kupi grę przez Paypal będzie miał dostęp do Pledge Managera.
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: [KS] Enter PANDEMONIUM

Post autor: Porchpeople »

Dostałem informację, że w Late Pledge od marca będzie możliwość zakupu gry w 6 egzemplarzach w cenie 400$ również dla zwykłych kupujących (nie tylko dla sklepów)! :). Jest to opcja również z jednorazowym kosztem przesyłki. Proponuję, że albo ja mogę zrobić zbiorczy zakup, albo może znajdzie się ktoś chętny, kto już i tak wspiera projekt, żeby poszerzyć opcję zakupu? Dwóch chętnych już wtedy z miejsca jest ;)
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: [KS] Enter PANDEMONIUM

Post autor: Porchpeople »

Odnośnie porównania do Zombicide- poniżej wklejam komentarz od samych twórców Pandemonium :)
"all these kind of games have similarities, but I'd say Pandemonium is quite different than zombicide, it feels just different.
I'd recommend you to look this video review (specially its conclussions), where I think he explains very well the game feeling (and remember this was just a prototype back then):
https://youtu.be/4R5mV5RldKc?t=21m59s"
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: [KS] Enter PANDEMONIUM

Post autor: vcrproszek »

Jestem po lekturze instrukcji, wielkie podziękowania dla Vuduf ! Kawał dobrej pracy.
Zacznę od:
1. Portale. "W każdym portalu .... pojawiają się kreatury". "Istnieje możliwość przeszukiwania ich przez graczy".
2. "Na koniec rundy należy przesunąć wskaźnik czasu o jedną pozycję "
3. Mroczny Lord
4. Postać - "Atak – określa ilość kości, którymi rzuca grający tą postacią gracz podczas ataku"
5. Postać - "Wola – określa poziom podatności na opętanie"
6. Postać - "Ponadto każda postać ma swoją unikalną, specjalną zdolność"
7. Atak - " Każda wyrzucona ścianka Trafienia oznacza skuteczny atak i zadanie obrażeń. Jeśli suma obrażeń jest większa bądź równa Energii kreatury, ginie ona"
8. Kreatura - "Groza – wskazuje jak wielkie przerażenie wywołuje kreatura"
9. Sojusze - "Jeśli gracz będzie miał dużo szczęścia, to będzie z nim podążał pomocnik".
Czy ja już tego gdzieś nie widziałem ? Tak, Horror w Arkham. Wyżej wymienione cechy/mechaniki gry są praktycznie identyczne jak w HwA, co nie oznacza, że są złe :) Czytając instrukcje miałem po prost deja vu. Oczywiście Pandemonium jest o wiele bardziej urozmaicona: generator prądu, atak dystansowy/combo, cykl dnia i nocy, stawianie pułapek czy chociażby przeszkody jak zamknięte drzwi i okna.

Mimo wszystko mam mieszane uczucia, i po przeczytaniu instrukcji mam wrażenie, że rozgrywka będzie przypominać HwA na sterydach.
Co może być strzałem w 10, ponieważ ja bardzo lubię HwA, tylko cała rozgrywka musi być odpowiednio zbalansowana. Martwi mnie też czas gry. Bezczelnie upraszczając, że Pandemonium jest takim Horrorem z urozmaiconą rozgrywką, to wierzyć mi się nie chce, że gra będzie trwała 90min.

PS Propo zasad gry. Nie jestem pewien tylko bonusu do ataku od broni. Ona dodaje bezpośrednio ilość "Trafień" ? W sensie dodaje nam dodatkową ilość wyrzuconych trafień ?
PS 2 Niech zgadnę, ilość ścianek Trafień na kostce k6 wynosi 2 ? :D
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Vuduf
Posty: 27
Rejestracja: 21 paź 2015, 12:29

Re: [KS] Enter PANDEMONIUM

Post autor: Vuduf »

Kurcze, przeoczyłem, że w tym wątku taki ruch się zrobił :)

Vcrproszek niestety nie miałem styczności z HwA, aczkolwiek może spróbuję gdzieś dorwać instrukcję i znaleźć te analogie, o których wspominasz. Tłumaczenie robiłem na sucho i zarazem na czuja, nie mając nigdy styczności z Pandemonium (nie licząc kilku filmików na KS), poza tym nigdy nawet nie miałem w ręce instrukcji do HwA, więc nie można powiedzieć, że się nią jakoś podpierałem/inspirowałem. Jeśli więc odnosisz wrażenie, że tytuł The Game Forger Ci Horror przypomina, to może rzeczywiście oni właśnie czerpali z niego pełnymi garściami pomysły.
Niemniej jednak trzeba powiedzieć, że klimat - choć w obydwu tytułach będący klimatem grozy szeroko pojętej - zapowiada się zupełnie inny.

Co do PS 2, to wydaje mi się, że akurat ten temat swego czasu poruszałem w wiadomości do TGF i zdaje się, że kość daje 50% szansy (3 puste, 3 trafione). Aczkolwiek ręki sobie nie dam uciąć.
Odnośnie ataku bronią, to już niedokładnie pamiętam - tłumaczenie robiłem niemało czasu temu - ale wydaje mi się, że tak właśnie było. To znaczy jeśli uda się wyrzucić ilość sukcesów potrzebną do wykonania ataku (jedna z cyferek podanych na karcie broni) - lub bardziej klimatycznie jeśli uda się nam trafić, broń się nie zatnie, łopata nie okaże się zbyt tępa itp. - to kreatura dostaje tyle ran, ile wynosi siła ataku tej broni. To wcale nie musi być tak dużo biorąc pod uwagę, że broń może mieć, powiedzmy, 8 punktów obrażeń podczas gdy monstrum ma 14 punktów energii, a przypominam, że jeśli potwora nie uda się zabić w walce, to znaczniki ran na nim nie zostają, a życie mu się odnawia. O samej mechanice walki teraz nie będę pisał, bo już nie pamiętam szczerze powiedziawszy, poza tym trzeba powiedzieć, że była to instrukcja dość uboga, pokazująca ogólny opis, a nie szczegóły rozgrywki, ze sporą ilością niedomówień. Poczekamy na wersję ostateczną i wtedy będziemy się zastanawiać nad rozumieniem zasad.

Jeszcze w sprawie długości rozgrywki, to również obstawiałbym, że gra się nie zamknie w 90 minutach, aczkolwiek to wszystko zależy od graczy, bo ograniczenie czasowe jest dość spore - mamy tylko jedną dobę, czyli bodaj 8-10 tur, już nie pamiętam, a patrząc na tempo rozgrywki, to wcale nie tak dużo.

Porchpeople i hamanu - nie będę pisał w wątku dotyczącym zbiórki, skoro nie tego dotyczy moja wypowiedź. Nie mam pojęcia, czy rzeczywiście trwają jakieś oficjalne rozmowy z jakimkolwiek polskim wydawcą. Mogę jedynie potwierdzić, że gdy tylko dostanę materiały, to podejmę się tłumaczenia kart i wszelkich tekstów. Efekt może nie będzie piorunujący - nie jest humanistą, profesjonalnym tłumaczem, a jedynie zwykłym graczem - ale będę się starał to zrobić możliwie najlepiej. Natomiast jeśli rzeczywiście kiedyś będą trwały prace nad polskim wydaniem, to chętnie bym w nich uczestniczył, jeśli tylko taka by była wola naszego rodzimego wydawnictwa, póki co bliżej nieokreślonego.

By the way, też zagłosowałem na Kruka ;)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: [KS] Enter PANDEMONIUM

Post autor: Curiosity »

vcrproszek pisze:Nie jestem pewien tylko bonusu do ataku od broni. Ona dodaje bezpośrednio ilość "Trafień" ? W sensie dodaje nam dodatkową ilość wyrzuconych trafień ?
Dokładnie tak jest na filmikach z rozgrywki. Pamiętam atak obrzynem, mającym bazowo 12DMG - po wyrzuceniu 3 sukcesów, w przeciwnika weszło 15DMG.
vcrproszek pisze:Mimo wszystko mam mieszane uczucia, i po przeczytaniu instrukcji mam wrażenie, że rozgrywka będzie przypominać HwA na sterydach.
Hmmm... Tak mi się zdaje, że z racji tego jak głośnym tytułem jest HwA i ile osób w niego grało - pewne podobieństwa są nieuniknione. Zresztą, gra o odprawianiu egzorcyzmów, walce z duchami, koszmarami i własnymi słabościami zawsze będzie bazować na podobnym założeniu :) Bo takie są horrory.

Jeśli mam opowiedzieć o swoich wyobrażeniach, to chciałbym, żeby rozgrywka przypominała akcję filmu "13 Duchów" (polecam).
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 930
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: [KS] Enter PANDEMONIUM

Post autor: louiscyphre »

Podbijam temat. Zbieramy ludzi na 6-paka. Cena gry z przesyłką będzie kształtowała się w okolicach 70-72$ + ewentualna rozsyłka w Polsce. Obecnie sama gra kosztuje 75$ + (strzelając) 20$ przesyłki. Jak widać oszczędność jest spora.

Link do wątku zbiórki:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 55&t=41625
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 930
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: [KS] Enter PANDEMONIUM

Post autor: louiscyphre »

Podbijam wątek. Szukamy jeszcze 3 osób do wspólnego zamówienia.
Vuduf
Posty: 27
Rejestracja: 21 paź 2015, 12:29

Re: [KS] Enter PANDEMONIUM

Post autor: Vuduf »

Póki co, to ja bym nie podbijał tego wątku, bo takimi może nie nachalnymi, ale powtarzającymi się prośbami, możesz zniesmaczyć ewentualnych chętnych. Pledge Manager ma ruszyć na dniach. Jak ruszy, będziemy wiedzieć na czym stoimy - o ile wzrośnie zebrana przez The Game Forger kwota, czy uda się osiągnąć im jakiś dodatkowy, kolejny próg. Poza tym wciąż nie jest opracowana instrukcja ostateczna, która może dać spory ogląd na końcowy wygląd gry. Nie nagabujmy ludzi, bo do wydania samej gry pozostało dobre kilka miesięcy, póki co mamy czas :)
Poza tym DOBRA GRA jest w stanie "zadbać sama o siebie". Jeśli komuś Pandemonium wyda się dobre, to wtedy kupi, proste, a z uwagi na oszczędności w pierwszym rzędzie będzie chciał podzielić się kosztami wysyłki i znaleźć możliwie najtańszą ofertę. Cierpliwość się opłaci, nie podbijajmy wątku niepotrzebnie :)
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: [KS] Enter PANDEMONIUM

Post autor: Porchpeople »

A na razie Pledge Manager zaliczył kilkudniowe opóźnienie.... Dobra informacja jest taka, że będzie otwarty przez 2 miesiące. No i dalej piszą, że nie wpływa to na opóźnienie w produkcji- bo gra będzie produkowana w Europie. Na więcej info przyjdzie nam poczekać jeszcze przynajmniej kilka dni...
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: [KS] Enter PANDEMONIUM

Post autor: Porchpeople »

No i
przynajmniej kilka dni
rozciągnęło się na miesiąc- ale w końcu pojawiły się nowe informacje o projekcie na stronie Kickstartera! :) Ja tam dalej jestem napalony!:) PM będzie otwarty od 1 tygodnia kwietnia:)
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: [KS] Enter PANDEMONIUM

Post autor: Porchpeople »

Dzisiaj @TheGameForger potwierdzili, że w grze znajdą się na pewno figurki Kruka i Furmungus :) :
Obrazek
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: [KS] Enter PANDEMONIUM

Post autor: Curiosity »

Wysyłka w październiku
- Is a july delivery still an option?
- That has been off since April! They said October
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: [KS] Enter PANDEMONIUM

Post autor: Porchpeople »

Pokazało się nowe uaktualnienie informacji- warto zajrzeć, bo są w nim zdjęcia finalnych wersji potworów i bogaterów:
https://www.kickstarter.com/projects/80 ... ts/1600114
No i pojawiła się nowa figurka sfinansowana przez jednego ze wspierających :) :
Obrazek
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: [KS] Enter PANDEMONIUM

Post autor: orzeh »

Oby gra w realu też była taka fajna :)
ODPOWIEDZ