7 Cudów Świata: Pojedynek - najczęstsze drogi zwycięstwa

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

7 Cudów Świata: Pojedynek - najczęstsze drogi zwycięstwa

Post autor: lesar »

Którą drogą najczęściej wygrywacie? Jakie macie najwyższe wyniki przy zwycięstwie cywilnym?

U mnie na 10 gier to:
militarne 2 wygrane
naukowe 0
cywilne 8
najwyższy wynik 67p. raz z przewagą tylko 5p. i raz z przewagą aż 45p.

PS. Do czego są małe białe kwadraciki w notesie pod sumą?
Ostatnio zmieniony 25 paź 2015, 18:50 przez lesar, łącznie zmieniany 3 razy.
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek - najczęstsze drogi zwycięstw

Post autor: Wothan »

lesar pisze:(...) Do czego są małe białe kwadraciki w notesie pod sumą?
Moim zdaniem do zaznaczenia zwycięstwa militarnego lub naukowego.
Yogi
Posty: 12
Rejestracja: 07 gru 2006, 16:55

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek - najczęstsze drogi zwycięstw

Post autor: Yogi »

70% wygranych to cywilne.
Militarne i naukowe po 15%.
Piszę to po około 20 partiach :).
Rekord 95 :)
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Odp: 7 Cudów Świata: Pojedynek - najczęstsze drogi zwyc

Post autor: lesar »

Dzisiaj dwa pojedynki jeden z militarnym zwycięstwem a w drugim przyjąłem taktykę handlarza i wygrana na 88p. Z samych monet i gildii Cech lichwiarzy miałem 38p. oraz 29p. dołożyłem z budowli cywilnych. Reszta to już ciułanie z żółtych kart i cudów.
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek - najczęstsze drogi zwycięstw

Post autor: Wincenty Jan »

Po 10 rozgrywkach - 8 gier zakończonych cywilna wygrana a 2 militarnie. Chyba cieżko wygrać naukowo... Kilka razy próbowałem tak grać aby osiągnąć zwycięstwo poprzez zielone tokeny ale guzik...
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Odp: 7 Cudów Świata: Pojedynek - najczęstsze drogi zwyc

Post autor: lesar »

Wincenty Jan pisze:(...) Kilka razy próbowałem tak grać aby osiągnąć zwycięstwo poprzez zielone tokeny ale guzik...
Jeżeli tokenami nazywasz żetony postępu to pamiętaj że nie są one wymagane do zwycięstwa tylko zebranie 6 różnych symboli naukowych.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2015, 18:46 przez lesar, łącznie zmieniany 1 raz.
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Odp: 7 Cudów Świata: Pojedynek - najczęstsze drogi zwyc

Post autor: lesar »

Wincenty Jan pisze:Chyba cieżko wygrać naukowo...
Zdecydowanie. Symboli do zdobycia jest 6. Na kartach jest ich 6 po dwie kopie. Jeden symbol występuje jako żeton postępu ale nie ma go na kartach. Karty nauki wolno przyrastają co najwyżej 4 symbole na epokę przez dwie epoki. Dopiero w trzeciej epoce pojawiają się dwa nowe symbole. Można na tej podstawie ustalić kiedy nie warto iść w rozwój naukowy. Wystarczy że przeciwnik zbierze dwa jednakowe symbole oraz nie ma żetonu postępu z symbolem nauki na planszy oraz nie ma cudu biblioteki aleksandryjskiej i już wiadomo że się nie wygra nauką tylko trza przeszkadzać przeciwnikowi i sprzedawać zielone karty.
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek - najczęstsze drogi zwycięstw

Post autor: Wincenty Jan »

Oczywiście masz racje co do zielonych kart i punktacji. Moja pomyłka. Wracając do tematu dyskusji to będę dalej próbował wygrać dzięki zielonym kartom. Tak czy inaczej gra jest świetna. O poziom głębsza niż znane nam wszystkim zapewne Siedem Cudów w wersji dla wielu graczy. Tor militarny i zielone symbole dodają dreszczyk emocji. Jak oceniacie grę w skali BGG? Póki co dla mnie to 8/9.
Awatar użytkownika
Wookasch
Posty: 131
Rejestracja: 10 sty 2015, 23:37
Lokalizacja: Berlin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek - najczęstsze drogi zwycięstw

Post autor: Wookasch »

2 gry: 1 militarne, 1 naukowe
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek - najczęstsze drogi zwycięstw

Post autor: Furia »

4 gry: 2 naukowe, 2 cywilne
militarnie jeszcze się nie udało.
Wojtas_512
Posty: 201
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:20

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek - najczęstsze drogi zwycięstw

Post autor: Wojtas_512 »

Ja mam za sobą ok. 10 gier i przyznam, że wygrałem tylko raz militarnie.
Mimo wszystko gra najczęściej kończy się podliczaniem punktów i zwycięstwem cywilizacyjnym.

Gra wydaje mi się na tyle zbalansowana, że raczej nie ma określonej drogi zwycięstwa, chociaż można też liczyć na szczęście i czekać na dobre karty. Co ciekawe, wczoraj spróbowałem budowania tylko czerwonych i żółtych kart a reszty odrzucania. Niestety nie miałem zbyt dużo możliwości zakupu kart militarnych przez co gra zakończyła się żenującym wynikiem 65 do 36.
Marek.F
Posty: 121
Rejestracja: 24 lut 2013, 14:33
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek - najczęstsze drogi zwycięstw

Post autor: Marek.F »

3 gry: 3 naukowe, choć prawie jedna skończyła by się militarnie - zabrakło 1 punktu :)
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 55 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek - najczęstsze drogi zwycięstw

Post autor: Morgon »

Po 4 grach myślałem, że zwycięstwo militarne jest trudne a naukowe niemożliwe. Dzisiaj udało mi się wygrać raz naukowo i raz militarnie. Stwierdziłem, że występowanie określonych warunków bardzo pomaga osiągnąć dany typ zwycięstwa.

Przy militarnym: trzy cuda które dają Tarcze. Żeton Postępu "Strategia".
Przy naukowym: Żeton Postępu "Prawo". Biblioteka Aleksandryjska (jeśli nie ma Żetonu Postępu "Prawo" w grze). Mauzoleum w Halikarnasie (dobieramy brakujący symbol z odrzuconych kart).
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek - najczęstsze drogi zwycięstw

Post autor: Danielf »

Aby wygrać naukowo lub militarnie przeciwnik musi się zagapić, nie zbierając odpowiedni rodzaj kart. Ale jeśli się tak stanie, to zwycięstwo takim sposobem jest bardzo łatwe.
glocked
Posty: 141
Rejestracja: 07 gru 2014, 23:22
Been thanked: 1 time

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek - najczęstsze drogi zwycięstw

Post autor: glocked »

To co powiedział kolega, żeby przegrać militarnie to albo

a) trzeba mieć pecha (np. odkrywają się 2 karty militarne w tym samym czasie)
b) ktoś jest nieuważny

Pierwsza rzecz - nie dac przeciwnikowi uzbierać 2 cudów które dają przewagę militarną samemu nie mając niczego, bo wtedy łatwo może zrobić kombo :)

Ale zmuszanie przeciwnika do 'obrony' przed osiągnięciem przewagi militarnej daje dużą przewagę w punktacji cywilnej. IMO dobra taktyka zdobyć przewagę i szantażować przeciwnika, krzyzując mu plany.
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek - najczęstsze drogi zwycięstw

Post autor: Danielf »

glocked pisze:To co powiedział kolega, żeby przegrać militarnie to albo

a) trzeba mieć pecha (np. odkrywają się 2 karty militarne w tym samym czasie)
b) ktoś jest nieuważny
Jednorazowy pech nie wystarczy, aby przegrać. Wystawienie przez przeciwnika karty militarnej nie spowoduje przegranej, jeśli nie jesteś nieuważny (nie pozwoliłeś za bardzo zbliżyć do twojego miasta).
glocked pisze:Ale zmuszanie przeciwnika do 'obrony' przed osiągnięciem przewagi militarnej daje dużą przewagę w punktacji cywilnej. IMO dobra taktyka zdobyć przewagę i szantażować przeciwnika, krzyzując mu plany.
Z tym się zgodzę :) . Tak samo jest, gdy ma się 5 symboli naukowych, a tym bardziej, jeżeli można zdobyć prawo.
krzychszp
Posty: 22
Rejestracja: 23 lip 2012, 02:06

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek - najczęstsze drogi zwycięstw

Post autor: krzychszp »

dołożę do statystyk: 2 gry i 2 wygrane cywilne (maks 82 punkty), chociaż byłem o włos od porażki militarnej :)
ODPOWIEDZ