Star Wars: Rebelia / Rebellion (Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: malekith_86 »

Looke83 pisze:Mam prośbę do szczęśliwych posiadaczy tej zacnej gry [przynajmniej wg recenzji]. Przymierzam się do zakupu i chciałbym poznać wymiary planszy i ewentualnie obszaru potrzebnego do grania:) [wiem, że na długość to będzie jakieś 110cm sama plansza, ale nie znam szerokości no i jeżeli ktoś byłby tak uprzejmy i pi razy oko policzył ile potrzeba oprócz tego - np. jaka jest wysokość planszetki gracza].
Z góry dziękuję za pomoc.
bardzo w przybliżeniu to będzie 120cm x 60cm + jeszcze potrzebne jest miejsce po obu stronach planszy na plansze gracza
ja mam stół szeroki na 160cm i ledwo się mieściłem, figurki trzymałem poza stołem
Awatar użytkownika
Looke83
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2013, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Looke83 »

bardzo w przybliżeniu to będzie 120cm x 60cm + jeszcze potrzebne jest miejsce po obu stronach planszy na plansze gracza
ja mam stół szeroki na 160cm i ledwo się mieściłem, figurki trzymałem poza stołem
Mieściłeś...czyli sprzedałeś stół czy grę ?? :) A jak grę to czy jedynym powodem były rozmiary stołu ?? :) Kurczę zaczynam się martwić bo to faktycznie baaardzo dużo miejsca potrzeba.

Dziękuję za info.
Ostatnio zmieniony 28 maja 2017, 22:41 przez Looke83, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Yavi »

Na stole 80x155 mieścimy się bez żadnych problemów :)
Awatar użytkownika
Looke83
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2013, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Looke83 »

Hmmm to już prawie...mam 140x75cm :)

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: malekith_86 »

nie sprzedałem ani stołu ani gry

standardowe pudełka kwadratowe mają wymiary zewnętrzne 29,7cm x 29,7cm
plansza jest mniejsza żeby się mieściła w pudle i w Rebeli to są 2 części planszy i każdy 2x2 kwadraty
lub dla zobrazowania to jak plansza od Ticket to ride + jeszcze dodatkowa 1/3 tej planszy co by dało 4x2 kwadratowe kawałki
planszetki graczy są trochę mniejsze ale tylko trochę i wysokie na około połowę powiedzmy 28cm x 14cm

w pierwszej rozgrywce przydarzyła mi się najbardziej klimatyczna sytuacja jak tylko może się zdarzyć
jako imperium znalazłem bazę rebeli i już miałem przygotowaną flotę żeby zmiażdżyć malutkie siły rebeli
rebelia z niewiadomego powodu atakuje gwiazdę śmierci i po pierwszej turze starć zostaje jej 1 [słownie jeden] x-wing i wyciąga mi kartę "jeśli pozostał Ci chociaż jeden myśliwiec rzucasz kością i jeśli masz trafienie niszczysz gwiazdę śmierci"
i w ten oto epicki sposób przegrałem
nie wiem dokładnie czy to kwestia powiązania mechaniki z tematem czy coś czego nie potrafię opisać ale ta gra na pewno zasługuje żeby się nawet męczyć i grać na podłodze
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: rattkin »

Dla wesołego kontrastu, ja miałem powyższa sytuację (jeden ocalały statek) juz trzy (sic!) razy i ani razu nie udało mi sie wyrzucić oczekiwanego symbolu. Moc zdecydowanie nie jest ze mną :)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Yavi »

Looke83 pisze:Hmmm to już prawie...mam 140x75cm :)

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
To dacie radę. My przy 80 cm szerokości musimy trochę wsuwać planszetki pod planszę główną, u Was najwyżej będą trochę wystawały, albo położycie je obok. Długość to nie problem, u nas na ostatnich 40 cm stoją na ogół nieużywane postacie itd.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Szaweł »

Ja mam dwa identyczne stoliki 60x60. Zostawiam i mam 120x60. Na stolikach ląduje plansza a na krzesłach figurki, planszetki i bohaterowie. Sami siadamy wygodnie na kanapie i gramy aż miło. Jak to mówią, dla chcącego...
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
lou
Posty: 153
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: lou »

rattkin pisze:Dla wesołego kontrastu, ja miałem powyższa sytuację (jeden ocalały statek) juz trzy (sic!) razy i ani razu nie udało mi sie wyrzucić oczekiwanego symbolu. Moc zdecydowanie nie jest ze mną :)
nie da się ukryć że "Jedna na milion" idealnie się nadaje do tej sytuacji (poza tym że daje Luka albo Wedga), duży pech że w trzech grach jej nie miałeś...
"Humans need fantasy to be human. "
— Terry Pratchett
moje gry
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: costi »

lou pisze:
rattkin pisze:Dla wesołego kontrastu, ja miałem powyższa sytuację (jeden ocalały statek) juz trzy (sic!) razy i ani razu nie udało mi sie wyrzucić oczekiwanego symbolu. Moc zdecydowanie nie jest ze mną :)
nie da się ukryć że "Jedna na milion" idealnie się nadaje do tej sytuacji (poza tym że daje Luka albo Wedga), duży pech że w trzech grach jej nie miałeś...
Tym bardziej dziwne, bo szansa jedna na milion sprawdza się w 9 przypadkach na 10 ;)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Looke83
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2013, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Looke83 »

Kurczę...chyba jestem skazany na tę grę. Logistycznie ogarnę temat, a chyba żadnej negatywnej opinii nie znalazłem. Czy jakaś dobra dusza mnie poratuje i zniechęci, czy też jestem skazany na rebelię? :)

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Kisun »

Gra trwa czasem i 4h a na początku to i 5 pęknie. Grając Rebelią i przeciw ogranemu graczowi ciężko wygrać. Grając Imperium i przeciw ogranemu graczowi ciężko wygrać ;). Figurki malutkie i nie za wdzięczne do malowania. Statki Rebelii jakieś takie mdłe. Gwiazdy śmierci czasem nie chcą się złożyć bez kleju. Podstawki uszkadzają stenty (troszkę ale jednak). Trzeba mieć sporo miejsca. Kości czasem są złośliwe. Fotki postaci te same co winnych grach. Wypraska do bani a pianki drogie. Cena samej gry. Instrukcje bardzo dziwnie napisane - dwie, a obie potrzebne nawet gdy już wiadomo jak grać. Acha no i jest zepsuta ;) bo jest system który ponoć zwiększa szansę na wygraną Imperium (jakoś nigdy nie stosowałem). Tak że, tego. Porostu trzeba ja mieć :) Osobiście nie żałuję ani jednej złotówki i mimo że nie gram w nią za często to nie prędko się jej pozbędę.
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
Looke83
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2013, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Looke83 »

Na takie słowa otuchy i wsparcia liczyłem. Ehhh chyba dzisiaj po swój egzemplarz się wybiorę i może w weekend uda się rozegrać epicki bój :) dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pomoc.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: crsunik »

Zamiast pianek polecam Tandem boxy. U mnie kazdy z graczy dostaje swoją walizeczkę z elementami i jest cacy

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: kastration »

Looke83 pisze:Na takie słowa otuchy i wsparcia liczyłem. Ehhh chyba dzisiaj po swój egzemplarz się wybiorę i może w weekend uda się rozegrać epicki bój :) dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pomoc.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Koniecznie napisz tu relację z rozgrywki - choćby skrótową - bo mam identyczny "problem", jak Ty, będąc na etapie poszukiwania zniechęceń do kupna, a jednocześnie będąc go niemal pewnym.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
Looke83
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2013, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Looke83 »

kastration pisze:
Looke83 pisze:Na takie słowa otuchy i wsparcia liczyłem. Ehhh chyba dzisiaj po swój egzemplarz się wybiorę i może w weekend uda się rozegrać epicki bój :) dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pomoc.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Koniecznie napisz tu relację z rozgrywki - choćby skrótową - bo mam identyczny "problem", jak Ty, będąc na etapie poszukiwania zniechęceń do kupna, a jednocześnie będąc go niemal pewnym.
Dobrze...obiecuję zdać relację...albo raczej postaram się bo nigdy tego nie robiłem...na razie jestem po zakupie i obejrzeniu chyba wszystkich recenzji [pl i eng]. Do tego oglądałem też https://www.youtube.com/watch?v=rTYuUcpB62I&t=3375s - bardzo fajnie nakręcone, ale niestety chyba grali z błędem podczas pojedynków [rzucali większą ilością kości niż 5 - w sensie "dorzucali" brakujące kości, a jak dobrze kojarzę w instrukcji jak byk stoi, że nie więcej niż 5 kości jednego koloru] - z tego względu po 30 minutach przestałem, co by sobie złych nawyków nie wyrabiać :).
Awatar użytkownika
lou
Posty: 153
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: lou »

dobrze grali, w bitwie jest limit 5 kości jednego koloru, w przy blokowaniu misji rzucasz tyloma kośćmi ile wynika z misji za wszystkich liderów w danym układzie (kolor kości nie ma znaczenia)
"Humans need fantasy to be human. "
— Terry Pratchett
moje gry
Awatar użytkownika
Perf
Posty: 189
Rejestracja: 28 sty 2011, 01:48
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 47 times
Been thanked: 37 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Perf »

lou pisze:dobrze grali, w bitwie jest limit 5 kości jednego koloru, w przy blokowaniu misji rzucasz tyloma kośćmi ile wynika z misji za wszystkich liderów w danym układzie (kolor kości nie ma znaczenia)
W trakcie misji obowiązuje ta sama zasada, czyli jedna strona rzuca łącznie nie więcej niż 10 kośćmi. :)

Przynajmniej tak wygląda sprawa w podstawce; być może w rozszerzeniu ten limit podskoczy do 13 kości (5 czarnych, 5 czerwonych, 3 zielone).
Awatar użytkownika
lou
Posty: 153
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: lou »

No właśnie, czyli można więcej niż pięcioma, tak jak napisałem. Oczywiście max 10 kości
"Humans need fantasy to be human. "
— Terry Pratchett
moje gry
Awatar użytkownika
Perf
Posty: 189
Rejestracja: 28 sty 2011, 01:48
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 47 times
Been thanked: 37 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Perf »

I właśnie o to chodzi, że na tym filmie rzucali więcej niż 10 kośćmi, np. w 1:00:05 Imperium podczas misji rzuca 12.
Awatar użytkownika
Looke83
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2013, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Looke83 »

Mnie się wydaje, że w trakcie bitwy dorzucali kości. Np. 7 czerwonych (było coś, że rzuciła kobitka 5 czerwonymi a potem jeszcze raz dwoma za coś innego (oczywiście w ramach jednej bitwy powietrznej lub lądowej nie pamiętam której)

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5173
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: raj »

A może to były przerzuty za zagrane karty?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Looke83
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2013, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Looke83 »

Nie wydaje mnie się. Pokazują nawet palcem za co rzucają (jakby pojedyńczy rzut za każdą jednostkę). Od ok 40-45min to jest jak pamiętam

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Looke83
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2013, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Looke83 »

kastration pisze: Koniecznie napisz tu relację z rozgrywki - choćby skrótową - bo mam identyczny "problem", jak Ty, będąc na etapie poszukiwania zniechęceń do kupna, a jednocześnie będąc go niemal pewnym.
Poniżej skrócona relacja z połowy rozgrywki...niestety nie mam dla Ciebie dobrych informacji, bo gra wciągnęła...i to bardzo. Niestety ze względu na przypadłość Żony pt. nie czytam instrukcji bo i tak mi wytłumaczysz, straciliśmy pół godziny na początku na tłumaczenie + początkowe rundy trochę trwały [późniejsze też ale to już ze względu na złożoność i mnogość opcji - czytaj liderów w grze :)].
Spoiler:
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Yavi »

Looke83 pisze:
kastration pisze: Koniecznie napisz tu relację z rozgrywki - choćby skrótową - bo mam identyczny "problem", jak Ty, będąc na etapie poszukiwania zniechęceń do kupna, a jednocześnie będąc go niemal pewnym.
Poniżej skrócona relacja z połowy rozgrywki...niestety nie mam dla Ciebie dobrych informacji, bo gra wciągnęła...i to bardzo.
Dorzucę jeszcze już dość stary wpis z fanpage'a, który stworzyłem po jednej z partii ;)
Spoiler:
https://www.facebook.com/Planszowkiwedw ... 6795063605
ODPOWIEDZ