Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

sngt pisze:Hej,
moja opinia na temat koszulek Rebela Standard American Premium (56 x 87). Chciałem zakoszulkować Kosmiczne Spotkania. Zgodnie z tą stroną https://boardgamegeek.com/geeklist/1028 ... st/page/3? pasują właśnie Standard American. Koszulki Rebela raczej nie pasują do tego tytułu. Na wysokość - za krótkie (karta wystaje), na szerokość - karta się wygina. Nie polecam i radzę omijać koszulki Rebela w tym rozmiarze w połączeniu z tym tytułem.
Nie wiem może źle odczytałem rozmiar, może karty nie spełniają standardu. Przekazuję tylko stan rzeczywisty. Szkoda trochę, bo myślałem, że będę zachęcony do kupna innych, a na razie zostanę przy FFG/AT/Ultra-Pro.
No to kolejny który potwierdza, że Standard American są u Rebela skopane. Ciekawe czy to poprawią.

Przy okazji, ta lista rozmiarów potrzebnych koszulek jest chyba dużo kompletniejsza i cały czas aktualizowana.
https://boardgamegeek.com/geeklist/1645 ... tlesonly=1
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jacek_PL »

Jiloo pisze:No to kolejny który potwierdza, że Standard American są u Rebela skopane. Ciekawe czy to poprawią.
Nie poprawią, ja się spotkałem z tym samym problemem w przypadku Maydayów, to po prostu karty od FFG są ciut większe, a że ich koszulki są też zazwyczaj za duże to nigdy nie było z tym problemów. Po prostu trzeba chyba używać koszulek Standard USA, bo karty od FFG są w rozmiarze 57x89mm, a nie 56x87mm (zmierzone linijką :) ). Oczywiście porada czysto teoretyczna bo koszulki z Rebela będę miał w rękach dopiero za tydzień, to sobie wtedy zobaczę jak wyglądają w działaniu.

Jeszcze jedna uwaga odnośnie spisu koszulek na BGG, ja też się kiedyś naciąłem jak kupiłem sobie polecane tam zielone koszulki Arcane Tinmen do Cyklad, które okazały się za małe i musiałem skorzystać z koszulek Mayday Chimera USA, ale to akurat chyba była wina polskiego wydania.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Jacek_PL pisze:(...)
Jeszcze jedna uwaga odnośnie spisu koszulek na BGG, ja też się kiedyś naciąłem jak kupiłem sobie polecane tam zielone koszulki Arcane Tinmen do Cyklad, które okazały się za małe i musiałem skorzystać z koszulek Mayday Chimera USA, ale to akurat chyba była wina polskiego wydania.
No fakt, że trochę ciasne, a u góry za dużo koszulki, ale karty się nie wyginają. U mnie weszły ;)
W komentarzach ludzie piszą, że i z innymi koszulkami jest przy tych kartach problem. Wychodzi na to, że te karty są jakiegoś dziwnego rozmiaru i mało kompatybilne z istniejącymi standardami.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Jeżozwierz
Posty: 36
Rejestracja: 15 sie 2016, 13:22

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jeżozwierz »

Przyznaję, że robi to niemałe wrażenie. :) Ja wprawdzie co miałem zamówić, to już zamówiłem, ale jak jeszcze kiedyś będę koszulkował jakąś grę, to na pewno zwrócę uwagę na Waszą markę. :)
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: carlos »

Jeżozwierz pisze:
Przyznaję, że robi to niemałe wrażenie. :) Ja wprawdzie co miałem zamówić, to już zamówiłem, ale jak jeszcze kiedyś będę koszulkował jakąś grę, to na pewno zwrócę uwagę na Waszą markę. :)
Takie testy przejdzie zapewne większość popularnych na rynku koszulek. :)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

carlos pisze:
Jeżozwierz pisze:
KubaP pisze:(...)
Przyznaję, że robi to niemałe wrażenie. :) Ja wprawdzie co miałem zamówić, to już zamówiłem, ale jak jeszcze kiedyś będę koszulkował jakąś grę, to na pewno zwrócę uwagę na Waszą markę. :)
Takie testy przejdzie zapewne większość popularnych na rynku koszulek. :)
Dokładnie, tylko pewnie nikt nie wpadł wcześniej na pomysł, żeby to pokazać.

Sama akcja kupowania koszulek na KS w ciemno to dla mnie absurd. O ile rozumiem, że ludzie są w stanie wesprzeć grę i na nią czekać, to tego nie rozumiem. Kupuję X sztuk – a wiadomo, że im więcej tym taniej – koszulek, które nie wiem czy mi przypasują. Na dodatek mam czekać do września. Poczekam aż będą w sklepach. Jak będą w cenie zbliżonej do AT to chętnie przetestuję.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: ernin »

sngt pisze:Hej,
moja opinia na temat koszulek Rebela Standard American Premium (56 x 87). Chciałem zakoszulkować Kosmiczne Spotkania. Zgodnie z tą stroną https://boardgamegeek.com/geeklist/1028 ... st/page/3? pasują właśnie Standard American. Koszulki Rebela raczej nie pasują do tego tytułu. Na wysokość - za krótkie (karta wystaje), na szerokość - karta się wygina. Nie polecam i radzę omijać koszulki Rebela w tym rozmiarze w połączeniu z tym tytułem.
Nie wiem może źle odczytałem rozmiar, może karty nie spełniają standardu. Przekazuję tylko stan rzeczywisty. Szkoda trochę, bo myślałem, że będę zachęcony do kupna innych, a na razie zostanę przy FFG/AT/Ultra-Pro.
Koszulki są jak najbardziej ok na tej stronie co podałeś masz nawet napisane, że potrzeba Chimera a nie Standard American. Koszulki Rebela są tożsame rozmiarem z koszulkami Maydaya.
Jeżozwierz
Posty: 36
Rejestracja: 15 sie 2016, 13:22

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jeżozwierz »

Jiloo pisze: Sama akcja kupowania koszulek na KS w ciemno to dla mnie absurd. O ile rozumiem, że ludzie są w stanie wesprzeć grę i na nią czekać, to tego nie rozumiem. Kupuję X sztuk – a wiadomo, że im więcej tym taniej – koszulek, które nie wiem czy mi przypasują. Na dodatek mam czekać do września. Poczekam aż będą w sklepach. Jak będą w cenie zbliżonej do AT to chętnie przetestuję.
Jak najbardziej, nigdzie też nie powiedziałem kiedy będę następnym razem koszulkował jakąś grę. W ciemno bym nie brał, co z resztą pewnie zdążyłem udowodnić zawracając Wam głowę duperelami. ;P
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Jeżozwierz pisze:
Jiloo pisze: Sama akcja kupowania koszulek na KS w ciemno to dla mnie absurd. O ile rozumiem, że ludzie są w stanie wesprzeć grę i na nią czekać, to tego nie rozumiem. Kupuję X sztuk – a wiadomo, że im więcej tym taniej – koszulek, które nie wiem czy mi przypasują. Na dodatek mam czekać do września. Poczekam aż będą w sklepach. Jak będą w cenie zbliżonej do AT to chętnie przetestuję.
Jak najbardziej, nigdzie też nie powiedziałem kiedy będę następnym razem koszulkował jakąś grę. W ciemno bym nie brał, co z resztą pewnie zdążyłem udowodnić zawracając Wam głowę duperelami. ;P
Moja wypowiedź nie dotyczyła bezpośrednio Twej wypowiedzi. Odpowiadałem Carlosowi, który odpowiadał Tobie, a potem wyraziłem luźną dygresję na temat sensowności samej akcji.

Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
sngt
Posty: 127
Rejestracja: 26 lut 2014, 21:49
Has thanked: 22 times
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: sngt »

ernin pisze:
sngt pisze:Hej,
moja opinia na temat koszulek Rebela Standard American Premium (56 x 87). Chciałem zakoszulkować Kosmiczne Spotkania. Zgodnie z tą stroną https://boardgamegeek.com/geeklist/1028 ... st/page/3? pasują właśnie Standard American. Koszulki Rebela raczej nie pasują do tego tytułu. Na wysokość - za krótkie (karta wystaje), na szerokość - karta się wygina. Nie polecam i radzę omijać koszulki Rebela w tym rozmiarze w połączeniu z tym tytułem.
Nie wiem może źle odczytałem rozmiar, może karty nie spełniają standardu. Przekazuję tylko stan rzeczywisty. Szkoda trochę, bo myślałem, że będę zachęcony do kupna innych, a na razie zostanę przy FFG/AT/Ultra-Pro.
Koszulki są jak najbardziej ok na tej stronie co podałeś masz nawet napisane, że potrzeba Chimera a nie Standard American. Koszulki Rebela są tożsame rozmiarem z koszulkami Maydaya.

Hej,
dzięki za wskazanie błędu. Przy najbliższej okazji sprawdzę te: Koszulki na karty Rebel (57,5x89 mm) "Standard USA Premium". Rozmiar (1mm szersze i 2 mm dłuższe) wskazuje, że będą pasować :)
Moja kolekcja - klik
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Banan2 »

Koszulkowałem ostatnio kilka gier koszulkami Rebela. Grubość jest OK. Natomiast wystąpił pewien problem w szerokości. Generalnie koszulki Rebela są idealnie dopasowane na szerokość, na wysokość jest trochę luzu. Koszulkowałem Zombicide PL i karty (mini american) z podstawki pasowały. Natomiast karty z dodatków były ciut za duże i do koszulki nie chciały wejść. Z innymi grami: Blood Rage, Z:BP, Descent nie było problemu. Przy okazji porównałem mini americany Rebela z takimi samymi od Maydaya (standard). I Maydaye są o niecały milimetr szersze.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: schizofretka »

Maydaye są jednymi z szerszych i, o ile nic się nie zmieniło, nie trzymają rozmiarówki tak w obrębie 2mm. Ja całe M&M i szoguna mam zakoszulkowane w powybieranych nadrozmiarowych chimerach, a Dungeon Petz w szczególnie wąskich ;)

Karty zombicide różnią się w dodatku od podstawki? Jesteś pewien, że to nie różnica w koszulkach? Bo CMoN całą linię produktową drukuje naraz, więc różnice byłyby dziwne. Nawet w przypadku dodruku to wpadka która tak doświadczonemu wydawcy nie powinna się zdażać.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Zombicide

Post autor: Banan2 »

schizofretka pisze:Karty zombicide różnią się w dodatku od podstawki? Jesteś pewien, że to nie różnica w koszulkach? Bo CMoN całą linię produktową drukuje naraz, więc różnice byłyby dziwne. Nawet w przypadku dodruku to wpadka która tak doświadczonemu wydawcy nie powinna się zdażać.
Jestem pewny. Różnią się karty. Niewiele, ale to wystarczy by te z dodatku nie zmieściły się do koszulek Rebela. Z podstawki wchodzą "na styk". Sprawdzałem to na różnych koszulkach z 2 różnych paczek. Tą różnicę czuć nawet jak się weźmie do ręki stos kart do potasowania.
Uściślając chodzi o dodatek Zombicide Box of Zombies Set #4: Walk of the Dead 2.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
this
Posty: 45
Rejestracja: 16 lut 2017, 14:02
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: this »

Porównując koszulki Rebel Standard do Mayday Standard widać, że koszulki Rebela są nieco grubsze i znacznie lepiej dopasowane (czyt. węższe) od Maydey'a standard.
Jeżozwierz
Posty: 36
Rejestracja: 15 sie 2016, 13:22

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jeżozwierz »

Dziękuję, Jiloo, za polecenie koszulek AT, pierwsze wrażenie jest niesamowite, w porównaniu z moimi poprzednimi, jak się okazało, Maydayami. ;) Grube, sztywne, dłuższe przez co lepiej chronią karty od góry. Niebo a ziemia. ;P
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: schizofretka »

Jeżozwierz pisze:pierwsze wrażenie jest niesamowite /.../ Grube, sztywne, dłuższe /.../ Niebo a ziemia. ;P
:)
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Jeżozwierz
Posty: 36
Rejestracja: 15 sie 2016, 13:22

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jeżozwierz »

schizofretka pisze:
Jeżozwierz pisze:pierwsze wrażenie jest niesamowite /.../ Grube, sztywne, dłuższe /.../ Niebo a ziemia. ;P
:)
Tak, właśnie. ;d Jak mówiłem znajomym o nowym zakupie to wtedy akurat się domyśliłem i dopisałem "proszę bez skojarzeń". ;P
Nesmeer

Cosmic Encounter

Post autor: Nesmeer »

Dziś przyszły do mnie koszulki na karty Swan Panasia Cosmic Encounter (2008) 115x173 mm thick
i nie ma opcji by weszły w nie karty z polskiej edycji Cosmic, stąd moje pytanie, trafiłem na partie lewiznę, która różni się o te 1-3mm i pora reklamować,
czy też przycinać karty :shock: bo tak to sobie zaplanowano, albo sprężynujące koszulki i karta wygięta w "C" albo przycinaj Pan?
Jakieś doświadczenia?
sngt pisze:Hej,
Z tego co tutaj jest napisane http://mepel.pl/koszulki-na-karty-swan- ... -encounter
to one pasują tylko do pierwszej edycji Cosmic od FFG. Prawie się naciąłem, bo też chciałem kupić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

oo Facepalm... człek czytać nie potrafi, cóż, pobawimy się gilotyną chyba, koszulki muszą być
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Star Wars Przeznaczenie

Post autor: Kisun »

Koszulki Rebela (64x89 mm) "Classic Card Game Premium" i Star Wars Przeznaczenie. Edit.
Spoiler:
Z lewej Rebel z prawej Arcane. Kolory po lewej mniej żywe, to wina aparatu w rzeczywistości nie widać różnicy. Jeżeli ktoś trzyma karty w albumie np w 9-pocket pages Ultra Pro silver to karty z Arcane wchodzą do nich z oporem - dwóch kart w tych koszulkach raczej się nie wciśnie, chyba że komuś nie przeszkadzają karty w łuk ;)
Edit. Po uważniejszym porównaniu koszulki Arcane są bardziej matowe (to widać wyłącznie pod światło, na kartach nie widać), odrobinę bardziej miękie i śliskie od rebelowych. To ostatnie widać na zdjęciu, karty początkowo były dosunięte do dna koszulki a następnie przetestowane, wyjęte z talii i sfotografowane.
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Trafiłem przypadkiem na YT. Trochę o koszulkach Rebel.
https://www.youtube.com/watch?v=VKO2AV545Og
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2644 times
Been thanked: 2331 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Curiosity »

Ja zaszalałem i kupiłem od razu 1400 premiumów od rebela. Zapłaciłem 150zł, co jest rewelacyjną ceną.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Curiosity pisze:Ja zaszalałem i kupiłem od razu 1400 premiumów od rebela. Zapłaciłem 150zł, co jest rewelacyjną ceną.
jaki rozmiar koszulek? CCG?
Ja tylko CCG i brałem po trochu, bo wykupywałem zapas magazynowy mojego sklepu i musieli zamawiać ;) Nie chceli brać w ciemno za dużo.
Też wyszło podobna ilość i cena. 1000 to same legendary Alien z dodatkiem, wymieniłem koszulki w Arctic Scavengers i jeszcze jakieś dwie mniejsze karcianki.
So far, so good :)
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2644 times
Been thanked: 2331 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Curiosity »

Brałem 64x89mm.
Co ciekawe, pierwszy raz się spotkałem z taką rozmiarówką. Wszędzie powszechne jest podawane 63,5x88mm.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Curiosity pisze:Brałem 64x89mm.
Co ciekawe, pierwszy raz się spotkałem z taką rozmiarówką. Wszędzie powszechne jest podawane 63,5x88mm.
Czyli CCG. W sumie nie zwróciłem uwagi, że podają inny wymiar niż inne marki.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
ODPOWIEDZ