Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Goldberg »

Arkham Horror i Wladca lcg - tasuje sie nieduzo a kart ponad 500+ do zakoszulkowania
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
sngt
Posty: 127
Rejestracja: 26 lut 2014, 21:49
Has thanked: 22 times
Been thanked: 3 times

Zakazane Gwiazdy

Post autor: sngt »

lazarro pisze:Czy folie Rebel CCG Premium (64x88) będą pasowały do "Zakazanych Gwiazd"? A może koszulki ultra pro-fit 64x88? Pytam się gdyż raz kupowałem koszulki Rebela ale innego wymiaru, które miały pasować a się okazało ze nie pasowały bo były zaciasne.
Mam w kolekcji SW Rebelia. Zakazane gwiazdy dopiero do mnie jadą ale mam wrażenie że te dwie gry posiadają identyczne mechaniki. Czy się mylę?
Mam Zakazane Gwiazdy w koszulkach rebela i wszystko ładnie pasuje. Oczywiście wersje premium.
Do ultra pro fit nigdy coś nie mogłem się przekonać. Ale do wersji matowych to już jak najbardziej :)
Moja kolekcja - klik
dave8
Posty: 740
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 92 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: dave8 »

czy rebel premium będą pasować do Eldritch Horror?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

Ktoś doradzi kwestie koszulkowania Star realms? Wiem, że w pudełku się nie zmieszczą. Jak z jakością kart gdyby ich nie koszulkować? Jeśli koszulkować koniecznie to pewnie dokupię jakiś box na karty.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Ja mam Legiony dedykowane do SR, ale to taka moja fanaberia. Każde w rozmiarze CCG będą ok. Ja koszulkuję wszytko bo uwielbiam mash shuffle wiec nie wypowiem się o jakości kart bez koszulek. Poza tym nie wiem czy polska edycja jest 1:1 jak angielska.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

Dzieki Jiloo choć akurat moje pytanie nie dotyczyło rozmiaru - to łatwo sprawdzić w bgg. W koszulkowaniu najbardziej cenie łatwość, szybkość i dokładność tasowania "na wcisk" ale z drugiej strony nie lubie trzymać komponentów poza oryginalnym pudełkiem więc mam dylemat. Swego czasu kombinowalem i nawet upchnałem w mikro pudełko List miłosny w koszulkach szmacianych. Coś gdzieś czytałem, że do Star realms było do kupienia jakieś większe pudełko więc może i u nas z czasem się pojawi...
Blizmord
Posty: 21
Rejestracja: 19 paź 2015, 21:15

Re: Koszulki na karty

Post autor: Blizmord »

Potrzebuje koszulek które trzymają stos , widziałem jakieś u kolegi ale rozlatywaly się po całym stole, same spływały z kupki. Chciałbym tego uniknąc. Szukam rozmiaru 65 x 100.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: gregos »

Blizmord pisze:Potrzebuje koszulek które trzymają stos , widziałem jakieś u kolegi ale rozlatywaly się po całym stole, same spływały z kupki. Chciałbym tego uniknąc. Szukam rozmiaru 65 x 100.
U mnie najlepiej trzymają pion karty zapakowane w FFG, na drugim miejscu wskazałbym Rebel Premium.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

gregos pisze:
Blizmord pisze:Potrzebuje koszulek które trzymają stos , widziałem jakieś u kolegi ale rozlatywaly się po całym stole, same spływały z kupki. Chciałbym tego uniknąc. Szukam rozmiaru 65 x 100.
U mnie najlepiej trzymają pion karty zapakowane w FFG, na drugim miejscu wskazałbym Rebel Premium.
U mnie stosy grubo ponad 200 kart trzymają się bez problemu przy rebel premium i arcane tinmen. Zakładam, że tak będzie pewnie przy wszystkich grubszych koszulkach pod warunkiem, że nie są to najmniejsze karty.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Też używam Arcane Tinmen, Rebel, Ultra-Pro I nic nie jeździ. W Rebelach ostatnio ustawialiśmy stos 300 kart.
Niektóre karty przy nowości mogą się ślizgać, z czasem to mija.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Blizmord
Posty: 21
Rejestracja: 19 paź 2015, 21:15

Re: Koszulki na karty

Post autor: Blizmord »

Dziękuję za informację zainwestuje w rebele lub AT
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: olsszak »

Czy ktoś koszulkowal albo ma możliwość sprawdzić czy do Gloomhaven pasują Koszulki Rebel, a jeśli tak to czy wystarczy standard czy premium?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
MartusMarcin
Posty: 113
Rejestracja: 31 sie 2013, 17:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: MartusMarcin »

Co polecacie do Władcy?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

MartusMarcin pisze:Co polecacie do Władcy?
Sprawdziłem na BGG. Nie ma takiej gry. Może to jakiś prototyp?
Awatar użytkownika
MartusMarcin
Posty: 113
Rejestracja: 31 sie 2013, 17:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: MartusMarcin »

seki pisze:
MartusMarcin pisze:Co polecacie do Władcy?
Sprawdziłem na BGG. Nie ma takiej gry. Może to jakiś prototyp?
Naprawdę, chciało Ci się marnować czas na taką odpowiedź?

Władca Pierścieni LCG (Lord of the Rings LCG). Polska wersja wydawana przez wydawnictwo Galakta.

Obecnie używam mayday ultra-fit , ultra pro platinium i ultra pro fit.
Niestety mayday ultra-fit są bardzo „szmaciane”, ultra pro platinium trochę za wysokie i za szerokie, a ultra pro fit minimalnie za krótkie. W związku z tym jestem ciekaw jakie koszulki stosują inni.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

MartusMarcin pisze:
seki pisze:
MartusMarcin pisze:Co polecacie do Władcy?
Sprawdziłem na BGG. Nie ma takiej gry. Może to jakiś prototyp?
Naprawdę, chciało Ci się marnować czas na taką odpowiedź?

Władca Pierścieni LCG (Lord of the Rings LCG). Polska wersja wydawana przez wydawnictwo Galakta.

Obecnie używam mayday ultra-fit , ultra pro platinium i ultra pro fit.
Niestety mayday ultra-fit są bardzo „szmaciane”, ultra pro platinium trochę za wysokie i za szerokie, a ultra pro fit minimalnie za krótkie. W związku z tym jestem ciekaw jakie koszulki stosują inni.
A skąd mam wiedzieć że chodziło o Władcę pierścieni LCG a nie np o Władcę pierścieni konfrontacja albo jeszcze inną? Pewnie, mogę od ręki bez dopytywania polecić jakieś koszulki ale potem okaże się, że autor miał na myśli inną gre niż ja.
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: ghostdog »

Ktoś wie jakie koszulki pasują do dodatku do Lorenzo?
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Lucass
Posty: 162
Rejestracja: 09 maja 2017, 22:58
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: Lucass »

Witam,

nie wiem czy mogę tu wtrącić z takim pytaniem... czy macie jakiś dobry patent na czyszczenie koszulek (na kartach oczywiście)? Po wielu rozgrywkach (i przypoconych palcach) część kart się skleja, kiepsko tasuje, itp. problemy.
Zakładam, że najlepiej czymś przetrzeć na sucho, jednak ze względu na ilość kart powinien to być materiał na tyle skuteczny, aby 1-2 przetarcia z każdej strony karty wystarczyły...
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: playerator »

Lucass pisze:... czy macie jakiś dobry patent na czyszczenie koszulek ...
Para ściereczek z mikrofibry daje radę (wilgotna do przetarcia i druga do osuszania).
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Lucass
Posty: 162
Rejestracja: 09 maja 2017, 22:58
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: Lucass »

Myślałem, że uda się z jedną szmatką ;) ..dzięki za info.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: vojtas »

Jak oceniacie jakość koszulek Rebel? Trzymają rozmiar? Szczególnie mam na myśli wersję Premium.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

vojtas pisze:Jak oceniacie jakość koszulek Rebel? Trzymają rozmiar? Szczególnie mam na myśli wersję Premium.
Trzymają rozmiar. Grubość dla mnie optymalna, jakość też. Użyłem kilkanaście paczek w różnych rozmiarach i nie mam zastrzeżeń.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

vojtas pisze:Jak oceniacie jakość koszulek Rebel? Trzymają rozmiar? Szczególnie mam na myśli wersję Premium.
W odowwiedzi zacytuję siebie samego sprzed 2 stron :
Spoiler:
A w skrócie - nie są to zle koszulki, tym bardziej za tę cenę. Ale mają wpadki jakich w Arcane Tinmen nie miałem nigdy. A to brakuje koszulki w paczce, a to nagle inne rozmiary koszulek w tej samej, albo różnych paczkach. Nie ma dramatu, ale wpadki są. Są też miejsze i lepiej dopasowane co jest zaletą, ale niektóre karty w Rebele nie wchodzą.
Moje doświadczenia opieram na kupionych 40+ paczkach koszulek (głownie CCG Premium, kupowane w różnych sklepach i w odstępach czasu.

-EDIT-
Znalazłem zdjęcie porównujące koszulki. Wszystkie na zdjęciu to Rebel Premium CCG. Koszulka z prawej jest z jednej paczki, pozostałe dwie są z drugiej (tak, były różnice w jednej paczce). Różnice są na wysokości, szerokości były mniej więcej takie same.
Spoiler:
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: hipcio_stg »

Dla mnie koszulki Rebelowski nie są też przeźroczyste. Praktycznie każda koszulka nowa po dokładnych oględzinach wygląda jakby była zaparowana. Dla mnie liczy się tylko FFG. Zawsze mam pewność, że koszulki są idealne, niezniszczalne, bez wad, dopasowane do kart i co najważniejsze... jeżeli zostało mi 10szt i dokupię 50 to zakoszulkuję grę bez obawy o różnice z wymiarami. Mam też pewność, że jeżeli już będę musiał wymienić gdzieś koszulkę to obojętnie z jakiego zapasu wezmę zawsze będzie pasować. Są drogie, ale bezkompromisowe.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: vojtas »

Wielkie dzięki za wyczerpujące info. :)
Ciekawe, że podobna przypadłość dotyczy koszulek Mayday - na szerokość wszystkie są jednakowe, ale czasem zdarzają się dłuższe lub krótsze.
Swan, nawiasem mówiąc, blisko współpracuje z Mayday. Mają najwięcej koszulek o niestandardowych wymiarach.
ODPOWIEDZ