This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Muad'Dib »

Awaken Realms to polska firma więc spokojnie możesz pisać w rodzimym języku.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
SirSowa
Posty: 133
Rejestracja: 11 lis 2013, 09:32
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: SirSowa »

Cieszę się jak mała dziewczynka, że jest Late Pledge :D Zapłacone :)

BTW: PayPal chciał na przeliczeniu prawie 20 zł. więcej od mojego banku ^^ A to spry"ciule" :D
Moja Kolekcja
Dotychczasowe transakcje:
- Zakup World of Warcraft: The Board Game - Dzieniu; Lords of Hellas - virco; Fanowskie dodatki do 7 Wonders - aigimig
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Carmash »

Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Banan2 »

Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1129
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: kaimada »

Wszedłem z ciekawości na stronę i widzę Late Pledge, a tam cena gry ze stretch goalami 50$. Z ciekawości dodaję do koszyka, wybieram język polski i nagle kwota to już 50£. Wiem, że kurs funta spadł ale to prawie 50 zł różnicy, która jest niejako ukryta przed klientem... Chyba, że czegoś nie rozumiem.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: kamron6 »

"Jestem prawie przekonany, że odbijemy się od twardych zapaleńców planszówek" - trochę zniechęca, jakby przypuszczali, że zrobili "głupią, losową grę" z mnóstwem flavor textu.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Banan2 »

kaimada pisze:Wszedłem z ciekawości na stronę i widzę Late Pledge, a tam cena gry ze stretch goalami 50$. Z ciekawości dodaję do koszyka, wybieram język polski i nagle kwota to już 50£. Wiem, że kurs funta spadł ale to prawie 50 zł różnicy, która jest niejako ukryta przed klientem... Chyba, że czegoś nie rozumiem.
A ja chętnie bym się dowiedział co będzie a co nie będzie w wersji PL :roll: Myślę o KS-ie. Ktoś mógłby mnie oświecić?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 141 times
Been thanked: 42 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: elbruus »

Banan2 - wszystkie SG bez artbooka
Skywarden
Posty: 203
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 6 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Skywarden »

@kamron6 - ale oni włąśnie robią LOSOWĄ grę z olbrzymią ilością tekstu. Cały projekt tak bardzo mnie wciągnął właśnie dlatego, że nie jest oparty o pomysł "agricoli w czasach wojny" tylko o życiowe sytuacje... robisz, to co wydaje Ci się słuszne, a potem "przyszedł smok i go zjadł" - żadnych wyjaśnień, sprawiedliwych wyborów, zapracowanych PZ-tami szczęśliwych zakończeń.

Cała moja ocena tej gry się sprowadzi tylko do jednego wskażnika "liczba skrajnych huśtawek nastroju na gracza na godzinę".
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: kamron6 »

Ja w pełni rozumiem, że to ma być przygodówka, ale przydałoby się żeby gra była również grywalna. Bez grywalności to ja wolę po prostu poczytać książkę / opowiadania / owe dzienniki.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: vojtas »

kamron6 pisze:Ja w pełni rozumiem, że to ma być przygodówka, ale przydałoby się żeby gra była również grywalna. Bez grywalności to ja wolę po prostu poczytać książkę / opowiadania / owe dzienniki.
Niepotrzebnie martwisz się na zapas. Grę współtworzy Michał Oracz, więc nie trzeba się martwić o gameplay.
troinn
Posty: 32
Rejestracja: 04 sty 2016, 16:05
Lokalizacja: Poznań

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: troinn »

Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale za 50 funtów otrzymujemy podstawkę + wszystkie SG (w tym cztery dodatki), a do tego całość po polsku?

Jeśli tak, to faktycznie oferta kusi ...

Wiadomo do kiedy trwa late pledge?
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 141 times
Been thanked: 42 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: elbruus »

Wszystko jest napisane w aktualizacjach projektu na KS
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: shaigan »

troinn pisze:Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale za 50 funtów otrzymujemy podstawkę + wszystkie SG (w tym cztery dodatki), a do tego całość po polsku?

Jeśli tak, to faktycznie oferta kusi ...

Wiadomo do kiedy trwa late pledge?
50 funtów to była cena na początku wakacji. Teraz z wysyłka ponad 79$. Na polskie wyjdzie podobnie ile wtedy, może odrobinę drożej bo dolar od tygodnia szaleje. Brytole dopłacają tylko 2.5funta "brexitowego", ale PM automatycznie dla Polski wstawia dolary.
troinn
Posty: 32
Rejestracja: 04 sty 2016, 16:05
Lokalizacja: Poznań

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: troinn »

shaigan pisze:
troinn pisze:Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale za 50 funtów otrzymujemy podstawkę + wszystkie SG (w tym cztery dodatki), a do tego całość po polsku?

Jeśli tak, to faktycznie oferta kusi ...

Wiadomo do kiedy trwa late pledge?
50 funtów to była cena na początku wakacji. Teraz z wysyłka ponad 79$. Na polskie wyjdzie podobnie ile wtedy, może odrobinę drożej bo dolar od tygodnia szaleje. Brytole dopłacają tylko 2.5funta "brexitowego", ale PM automatycznie dla Polski wstawia dolary.
Dzięki za odpowiedz. Przy 50£ pewnie bym się skusił, ale cena 79$ skutecznie ostudziła mój entuzjazm.
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Carmash »

Naprawdę te 320zł to tak dużo za tytuł z tyloma dodatkami? Idę o zakład, że po premierze i ustaleniu SCD samej podstawki nastąpi sytuacja, w której ludzie będą narzekać na to, że wydawca upadł na głowę.

Osobiście skusiłem się w sierpniu i na chwilę obecną nie żałuję ani złotówki. "Hajp" przysłania mi rozsądek i nie dopuszczam do siebie myśli, że gra mnie zawiedzie. Dlatego też uważam, że naprawdę warto skorzystać z tej oferty. Jeżeli gra będzie kosztowała 200-250zł, to później będzie można tylko żałować, że nie dołożyło się tej stówki i mieć wydanie na wypasie.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Marx »

Jak na ilość komponentów i dodatków, to moim zdaniem cena jest bardzo atrakcyjna. W cenę wliczone są również dodatki, które będą sprzedawane pewnie osobno już na rynku i nie wiadomo czy też łączna kwota nie będzie wyższa. Dodatkowo KS oferuje jeszcze bardzo przyjemny exclusive (heart of the city).
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 329
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 50 times
Been thanked: 14 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: niwgnip »

Przełamałem się i ja. Zapłacone. Late pledge to zło ;) Jako że nie śledziłem od dawna jak wyglądała sprawa z tokiem kampanii - są jakieś opóźnienia na ten moment jeśli chodzi o produkcję i planowaną wysyłkę gry w okolicach lutego?
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Carmash »

Na chwilę obecną wszystko przebiega terminowo. Sama gra ma jest niemal skończona i jeżeli nie będzie problemów z drukiem, to powinna być dostarczona do graczy właśnie w lutym.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: janekbossko »

Late plage jest do kiedy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 329
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 50 times
Been thanked: 14 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: niwgnip »

Nie ma określonego. Jedynie podali informację że przedłużyli bo ludzie się ociągają, a to i tak nie hamuje im produkcji.

EDIT: Z ostatniego update'a na kickstarterze:
"We decided to keep the Pledge Manager open, as there are still a lot of people who did not complete their pledges. Overall, it does not collide with the production planning, thanks to our partners. "
Maslanka
Posty: 38
Rejestracja: 03 sty 2014, 08:39

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Maslanka »

Beztrosko wrzuciłem podstawkę kostkę memories i scenariusze. Potem przeliczyłem i wyrzuciłem kostkę. A potem oba dodatki. Mam nadzieję że podstawka będzie zacna bo mam poczucie że bez dodatków będzie mi czegoś brakowało. Czy dodatki zostaną wydane przez Galaktę w mniej zaporowej cenie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: vojtas »

Maslanka pisze:Beztrosko wrzuciłem podstawkę kostkę memories i scenariusze. Potem przeliczyłem i wyrzuciłem kostkę. A potem oba dodatki. Mam nadzieję że podstawka będzie zacna bo mam poczucie że bez dodatków będzie mi czegoś brakowało. Czy dodatki zostaną wydane przez Galaktę w mniej zaporowej cenie?
Trzeba by zapytać Galaktę np. na ich fanpage'u. :) Niemniej wątpię by cena już była ustalona.
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Elemele »

vojtas pisze:
Maslanka pisze:Beztrosko wrzuciłem podstawkę kostkę memories i scenariusze. Potem przeliczyłem i wyrzuciłem kostkę. A potem oba dodatki. Mam nadzieję że podstawka będzie zacna bo mam poczucie że bez dodatków będzie mi czegoś brakowało. Czy dodatki zostaną wydane przez Galaktę w mniej zaporowej cenie?
Trzeba by zapytać Galaktę np. na ich fanpage'u. :) Niemniej wątpię by cena już była ustalona.
Wydaje mi się, że cena Galakty powinna być bardziej przystępna. Chociażby z racji tego, że kupując teraz mamy po pierwsze przeliczenie z obcej waluty, a po drugie sprzedawcą de facto jest Awaken, który dostanie pewnie dodatek wyprodukowany przez Galaktę. A jakąś chociażby minimalną prowizję za to pewnie wezmą.
IMHO teraz najlepiej jest wziąć podstawkę (bo są exclusivy z KS) + ewentualnie kostkę (bo jej Galakta raczej mieć nie będzie).
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: KrzysiekL »

Elemele pisze: Wydaje mi się, że cena Galakty powinna być bardziej przystępna. Chociażby z racji tego, że kupując teraz mamy po pierwsze przeliczenie z obcej waluty, a po drugie sprzedawcą de facto jest Awaken, który dostanie pewnie dodatek wyprodukowany przez Galaktę. A jakąś chociażby minimalną prowizję za to pewnie wezmą.
To akurat średni argument, bo Galakta będzie przecież płacić za licencję Aweken. ;)


Sent from my iPad using Tapatalk
ODPOWIEDZ