This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8733
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2641 times
Been thanked: 2330 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Curiosity »

Czyli można (chwilowo) pozamykać tematy zbiorcze na 6-paki.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: crsunik »

Curiosity pisze:Czyli można (chwilowo) pozamykać tematy zbiorcze na 6-paki.
Nie, bo nie wszyscy zbierają 6paki do kupna polskiej wersji ;)
Marcosii
Posty: 159
Rejestracja: 11 sty 2015, 12:48
Lokalizacja: Wlkp.
Has thanked: 177 times
Been thanked: 13 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Marcosii »

alo alo

na chwile obecna 88 ( zakladka Community)

ja wespre, ale jeśli faktycznie na kilka godz przed koncem będzie brakowało na PL wydanie to się wycofam :( ( oby tak się nie stało)
Ostatnio zmieniony 14 maja 2016, 12:43 przez Marcosii, łącznie zmieniany 2 razy.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Wincenty Jan »

Wspieram.to pisze:Michał Oracz +1

BTW czy ktoś ma wiedzę ile już sztuk z Polski zostału zakupionych? Te informację są gdzieś ogólnodostępne czy autorzy je podają w updateach?

(Kurde za każdym razem jak przeglądam kampanię, grafiki, komponenty to mam ochotę kupić nawet jakby miała stać na półce ;)
Też mam zamiar kupić... I to najlepiej na wspieram.to ...
Tak tylko pisze... To nie żadna sugestia :D
Ostatnio zmieniony 14 maja 2016, 12:35 przez Wincenty Jan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: crsunik »

Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Wspieram.to »

Marcosii pisze:alo alo

na chwile obecna 86 ( zakladka Community)
Fajnie zrobili tą zakładkę. Muszę pokazać w biurze ;).
Wincenty Jan pisze:
Wspieram.to pisze:Michał Oracz +1

BTW czy ktoś ma wiedzę ile już sztuk z Polski zostału zakupionych? Te informację są gdzieś ogólnodostępne czy autorzy je podają w updateach?

(Kurde za każdym razem jak przeglądam kampanię, grafiki, komponenty to mam ochotę kupić nawet jakby miała stać na półce ;)
Też mam zamiar kupić... I to najlepiej na wspieram.to ...
Tak tylko pisze... To nie żadna sugestia :D
;) ja jestem ogromnym fanem wersji PC, więc (prywatnie) nie ważne gdzie byle po polsku ;)
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Wallenstein »

Szacunek dla autora!
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
warran
Posty: 253
Rejestracja: 25 sty 2015, 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: warran »

Wspieram.to pisze:Michał Oracz +1

BTW czy ktoś ma wiedzę ile już sztuk z Polski zostału zakupionych? Te informację są gdzieś ogólnodostępne czy autorzy je podają w updateach?

(Kurde za każdym razem jak przeglądam kampanię, grafiki, komponenty to mam ochotę kupić nawet jakby miała stać na półce ;)
Na chwile obecna jest 88 wspierajacych z Polski. Dokladna liczba polskich pudelek nie jest znana rowniez autorom.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Marx »

crsunik pisze:A tutaj kolejny gameplay: https://www.youtube.com/watch?v=frZ-iXtPZB8
Jednak za tę cenę dostaje się mnóstwo komponentów, na pewno przyda się jakiś segregator na te wszystkie żetonsy.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: kamron6 »

I na odpowiedź, że coś się "próbuje dziać" w sprawie lokalizacji wszyscy czekali.

Teraz tylko czekanie, czyli najgorsza część ;)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: vojtas »

@ Michał Oracz

Poczekam. Jestem Ci to winien jako autorowi świetnych planszówek. Mam nadzieję, że coś się jeszcze zmieni w progach/cenach, bo aktualna propozycja co do wydania PL leży poza zasięgiem polskiej społeczności. To nie jest narzekanie, takie są, niestety, fakty. W obecnej sytuacji musiałby się pojawić niezwykle szczodry mecenas, a na to się nie zanosi. Tak czy siak mam oko na kampanię i proszę Cię, abyś nas informował co jakiś czas, jak sprawy wyglądają. Trwoga często rodzi się z niewiedzy. ;)
Awatar użytkownika
Tygrys69
Posty: 197
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:04
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Tygrys69 »

Witam!

Pytanie do autorów. Czy jest szansa wystartowania z grą na jakimś polskim portalu crowfundingowym ? Czy gra będzie dostępna w sklepach ?

Chciałbym się tylko upewnić jakie będą możliwości zakupu gry później. Jeśli żadne to pozostaje jedynie wsparcie przez KS.
Focus!
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Elemele »

Ja wsparłem i polecam wszystkim zainteresowanym. Niech autorzy wiedzą, że my chcemy tej gry po polsku.
Tak, jak powiedział Michał, w KS można się przed końcem kampanii wycofać z zakupu/zamienić na 6paka jak potwierdzą ostatecznie wersję polską i jej zakres.

Mi pozostaje już tylko czekać :)
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: xelos80 »

Właśnie też bym chciał się dowiedzieć jak to będzie w sytuacji gdy Polska wersja na KS nie dojdzie do skutku. Czy planowana jest kampania na wspieram.to. Ja nie będę ukrywać ale waham się czy wspierać na KS, wole wspieram.to. I na pewno poczekam aż do samego końca i zdecyduje. Gra wydaje się fajna ale jednak to jest gra solo z dołączonym na sile trybem multi wiec nawet nie wiem jeszcze czy ja chcę.
Można mówić że przez takich jak ja może wersji pl nie być, ale to moje pieniądze i nie będę wbrew sobie coś robić tylko żeby zadowolić kogoś innego.
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Elemele »

xelos80 pisze:Właśnie też bym chciał się dowiedzieć jak to będzie w sytuacji gdy Polska wersja na KS nie dojdzie do skutku. Czy planowana jest kampania na wspieram.to. Ja nie będę ukrywać ale waham się czy wspierać na KS, wole wspieram.to. I na pewno poczekam aż do samego końca i zdecyduje. Gra wydaje się fajna ale jednak to jest gra solo z dołączonym na sile trybem multi wiec nawet nie wiem jeszcze czy ja chcę.
Można mówić że przez takich jak ja może wersji pl nie być, ale to moje pieniądze i nie będę wbrew sobie coś robić tylko żeby zadowolić kogoś innego.
Wydaje mi się, że jak będzie wersja PL na KS, to nie będą robić na wspieram.to bo po co dublować prowizje. Na KS jest o tyle fajnie, że możesz zadeklarować wsparcie już teraz i żadne pieniądze nie zostaną Ci pobrane z konta. Ty masz bezpieczną kasę, a twórcy będą wiedzieć, że jest kolejny chętny na wersję PL. Jak dasz im znać na sam koniec to może być już po ptokach ;) W KS możesz zawsze się wycofać, dopóki trwa zbiórka, a więc jak będzie decyzja negatywna to możesz się wycofać bez strat.

Ale jak mówisz - Twoje pieniądze, Twój wybór. 96 wspieraczy z PL czeka na Ciebie na KS ;)
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: xelos80 »

W sumie to się zastanawiam jak to będzie wyglądać gdy nagle pod koniec zbiórki wyparuje np ok 25000 $ bo wszyscy Polacy którzy wsparli się wycofali :). może się okazać że trzeba jakiś streach gol wycofać.
Wacham się też ciągle temu że wydać 300 zł za grę na KS bez streach goli tez jest słabe. 500 kopii jest może i realne chociaż na styk. Ale w 1000 to już chyba żaden optymista tutaj nie wierzy. A streach gole po ang w wersji pl to tak jakby ich nie było. Nawet nowe postacie będą tylko po to żeby postawić na półce figurkę bo lata postaci jest po ang.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: rattkin »

Stretch.
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Elemele »

xelos80 pisze:W sumie to się zastanawiam jak to będzie wyglądać gdy nagle pod koniec zbiórki wyparuje np ok 25000 $ bo wszyscy Polacy którzy wsparli się wycofali :). może się okazać że trzeba jakiś streach gol wycofać.
Haha i znowu Polska okaże się najważniejszym państwem na świecie ;)
Patrząc po tym, co napisał Michał Oracz to chyba wiedzą, że rezygnacja z wersji PL na KS oznacza odpływ pewnie co najmniej połowy wspierających z naszego kraju. Ja będę jednym z nich, bo co prawda z wersją eng bym sobie poradził, ale gry ma się po to, żeby móc zagrać z każdym znajomym/krewnym itd. A ponieważ gra jest mocno zależna od tekstu pisanego to nie widzę dla siebie innej opcji niż wersja PL.

Allle... po poście Michała nabrałem wiary, że chłopaki dadzą radę i będzie. BTW, może firma 11bit wykupi połowę nakładu i będą rozdawać kontrahentom i wszystkim swoim pracownikom w paczce świątecznej;)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8733
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2641 times
Been thanked: 2330 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Curiosity »

rattkin pisze:Stretch.
Waham.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 570 times
Been thanked: 239 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: DarkSide »

Czy ktoś ze wspierających na KS sprawdził może czy po zamówieniu 6-paka licznik w Community wzrósł o "6 backers" czy raczej o 1?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Tycjan »

Mam do was wielką prośbę. Szykujemy FAQ odnośnie polskiego i nie tylko wydania TWoM, więc jeżeli macie pytania, na które szukacie odpowiedzi, to je tutaj napiszcie. Zbierzemy wszystko i odpowiedzi na nie po konsultacji z autorami zamieścimy na ZnadPlanszy.pl.
Wszystko w jednym miejscu na pewno ułatwi podjęcie decyzji o kupnie.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: kamron6 »

1. Czy planowane lub możliwe są późniejsze akcje crowfundingowe na innych platformach?
2. Co w przypadku kiedy SG dotyczące pewnego rozszerzenia będą osiągnięte tylko w pewnej części: naprawdę otrzymamy niegrywalny dodatek?
3. Czy w ramach tego, że akcja jest zlokalizowana we Wrocławiu to będzie możliwość tam osobistego odbioru?
4. Czy planowane dodatki dodają tylko dodatkowe moduły czy również będą zwiększać bazową ilość kart?
5. Lokalizacja za 500 pudełek dotyczy również aplikacji?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: karawanken »

Czy jeśli nie zbierze się 500 osób z polski twórcy przewidują pojawienie się polskiej wersji w jakimś późniejszym terminie?
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Night wolf »

Pytanko w którym miejscu zalokować polską wersje na KS bo widzę tylko opcje z płaceniem odrazu? :/
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: crsunik »

Na KS nigdy nie płacisz od razu. Na KS pledge oznacza chęć wsparcia. Jeśli jej nie wycofasz do końca kampanii to dopiero wtedy zostaną pobrane pieniądze. W tej chwili samo zdobienie pledge spowoduje naliczenie potencjalnego chętnego na polską wersję.

A moje pytanie - jak i kiedy będzie można wybierać wersje językowe? Czy będą automatycznie dobierane na podstawie kraju, z którego pochodzi wspierający?
ODPOWIEDZ