This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 142 times
Been thanked: 42 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: elbruus »

Maslanka pisze:Wersja Pl. Udało mi się wymienić adres. W końcu łaskawie się zgodzili. Ale w innym przypadku nie odebrałby gry a kurier pocałowałyby klamkę
Możesz podzielić się adresem pod jakim pisałeś w tej sprawie?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: rattkin »

Po ostatnim update stwierdzam, że AR to mistrzowie śliskiej komunikacji. Nie piszą nic o wersjach językowych, przeciągają subtelnie wszystkie terminy na zasadzie "już zaraz, już za momencik", z 3 dni po 15tym będzie 23, a wygląda dodatkowo na to, że rozsyłana jest podstawowa gra, bez żadnych stretchów i dodatków.

What the damn hell?
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1129
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: kaimada »

rattkin pisze:Po ostatnim update stwierdzam, że AR to mistrzowie śliskiej komunikacji. Nie piszą nic o wersjach językowych, przeciągają subtelnie wszystkie terminy na zasadzie "już zaraz, już za momencik", z 3 dni po 15tym będzie 23, a wygląda dodatkowo na to, że rozsyłana jest podstawowa gra, bez żadnych stretchów i dodatków.

What the damn hell?
Mógłbyś podrzucić linka do tego update'u. Są tam archiwalne obietnice twórców co do tego kiedy miało być co? :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: rattkin »

Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4034
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: AkitaInu »

pomimo mojego zachwytu nad grą i podziwu dla Oracza to czuje się robiony w bambuko. Ludzie pytają i piszą co by chcieli wiedziec.

Co dostają? lakoniczny update który pokazuje samą grę, bez SG, bez obiecanego pudła na SG, bez informacji odnosnie innych wersji językowych, bez odpowiedzi na które wszyscy chcą znać odpowiedzi.

Naprawde dawno nie widziałem takiego olewania ludzi na kicku firmy która zebrała konkretne pieniądze i która ma ambicję być wydawnictwem porządnych i drogich tytułów.

Mam nadzieje że przeczytają mój komentarz na kicku i cokolwiek odpiszą. Jak nie to pokażą że mają to po prostu w dupie A to nie świadczy dobrze.
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: olsszak »

AkitaInu pisze:pomimo mojego zachwytu nad grą i podziwu dla Oracza to czuje się robiony w bambuko. Ludzie pytają i piszą co by chcieli wiedziec.

Co dostają? lakoniczny update który pokazuje samą grę, bez SG, bez obiecanego pudła na SG, bez informacji odnosnie innych wersji językowych, bez odpowiedzi na które wszyscy chcą znać odpowiedzi.

Naprawde dawno nie widziałem takiego olewania ludzi na kicku firmy która zebrała konkretne pieniądze i która ma ambicję być wydawnictwem porządnych i drogich tytułów.

Mam nadzieje że przeczytają mój komentarz na kicku i cokolwiek odpiszą. Jak nie to pokażą że mają to po prostu w dupie A to nie świadczy dobrze.
Bardzo dobrze napisałeś na stronie KS. Ja też próbuję od tygodnia uzyskać informację jak wygląda kwestia dostawy gier w wersji polskiej, bo nie wiem czy muszę zmieniać adres (zahaczamy coraz bardziej o okres wakacyjny, a nie wiem ile UPS trzyma paczki jak nie dostarczy skutecznie, albo czy w UPS można zmienić adres "w locie" tj. po nieudanej dostawie) :(
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
MaxiCas
Posty: 133
Rejestracja: 03 lis 2016, 10:52
Lokalizacja: Milanówek/Warszawa

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: MaxiCas »

Mnie sytuacja z This War of Mine coraz bardziej pogłebia w przekonaniu, żeby olac Lords of Hellas - mimo, że gra wygląda na bardzo ciekawą. Ale jak mam potem być rok czasu zwodzony za nos to ja podziękuje. Równie dobrze wersja PL może do nas trafić na gwiazkę dopiero, a stretch goale na wielkanoc...
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Kisun »

Niestety, wydawca nie rozumie że warto by ludzie mieli dobrą opinię o prowadzeniu kampanii. Informowanie każdego wspierającego (ci od wersji nie angielskich również są wspierającymi) o postępach produkcji ich wersji gry to podstawa. Zwłaszcza że nie można wykluczyć że gra będzie tak ciężka (klimatem) że po jednej rozgrywce ciężko będzie namówić kogokolwiek do drugiej. I co wtedy? Zawsze można by powiedzieć, gra dołująca, może faktycznie nie nadaje się dla szerokiego grona odbiorców ale chociaż kampania prowadzona wzorowo. Jak i tego nie będzie można powiedzieć, a gra okaże się jednak przereklamowana, to nie chciałbym być w ich skórze.
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8738
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Curiosity »

Kisun pisze:Zawsze można by powiedzieć, gra dołująca, może faktycznie nie nadaje się dla szerokiego grona odbiorców ale chociaż kampania prowadzona wzorowo. Jak i tego nie będzie można powiedzieć, a gra okaże się jednak przereklamowana, to nie chciałbym być w ich skórze.
Wybacz szczerość, ale Twój komentarz rozbawił mnie do łez. Serio, trzeba na siłę doszukiwać się pozytywów w grze, która nam nie podeszła? Zła gra to zła gra i nie zmieni tego nawet wzorowa obsługa klienta.

Bardzo nie lubię generalizowania w stylu "a to Polska właśnie", ale mam wrażenie, że jako naród nie dorośliśmy do crowdfundingu. Jak wygląda sprawa z Rycerzami Pustkowi, wiedzą wszyscy wspierający (czyli całkiem sporo zrobionych w konia osób). GFP po początkowym szale też wyraźnie spuściło z tonu i teraz wyciągnięcie od nich jakichś informacji graniczy z cudem. Tu sytuacja się powtarza...
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Kisun »

Oczywiście że to zabawne ale i straszne że odpowiednia taktyka informacyjna może zmanipulować konsumentem. Daj mu jakiś punkt zaczepienia i wentyl bezpieczeństwa, czyli wymówkę dla twoich ewentualnych wypadek, oraz zadbaj o jego ego, to towar może być słabszy, a i tak się sprzeda, a ci co go kupią nie będą marudzić (aż tak bardzo). Może nawet kupią ponownie? :) Widać to bardzo dobrze w polityce ale i w handlu. Zaniedbasz tego, to musisz mieć naprawdę udany produkt (albo być gigantem w danej branży) inaczej cię zjedzą. Oczywiście w Polsce to i tak wytkną ci każdy najdrobniejszy błąd ;). Sorry, taki mamy klimat.
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4034
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: AkitaInu »

Więc wygląda na to że jednak Polska wersja nie zaczęła się jeszcze drukować nawet ...

Stawiam na Sierpień :/
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 142 times
Been thanked: 42 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: elbruus »

Świeży komentarz pod ostatnim updatem od AR:
Hey guys,

Sorry for not being active in the comments, but you can believe us that we have A LOT on our plates right now with getting all the details of the shipping ready.
Here is a short information and we will make a full update Monday / Tuesday regarding language versions and sleeves.
Overall, all files are already in our partners and are being in the translation. We will try to get as many details as possible for you, but you need to understand that proper translation of game with almost 160pages of texts is not an easy task and it is hard to estimate as well.
Generally, it would be impossible to do only for Kickstarter copies (there were around 500 of copies in given languages) but thankfully we have very good publishing partners, who helps us with this task both on the translation front and to increase the quantity of language versions (if we were to print every language version only in 500 copies we would make huge net loss).

To sum up: don’t worry – no one forgot about you, ALL files are in the hands of translators and we will try to get estimation of delivery as soon as possible for you.
Maslanka podesłał mi maila, na który pisał w sprawie zmiany adresu dostawy:
contact@gamefound.com
Polecam wstrzymać się do wtorku i poczekać na obiecaną aktualizację co do postępu tłumaczenia i terminów dostaw dla wszystkich wersji językowych i wtedy ich zaspamować mailami jeśli sami nie zaproponują jakiegoś innego rozwiązania.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: rattkin »

A wiadomo czy to pudełko zawiera juz wszystko, czy sie będą tak pie###ć z dosyłaniem dodatków przez następny rok?
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: DarkSide »

Kisun pisze:może faktycznie nie nadaje się dla szerokiego grona odbiorców ale chociaż kampania prowadzona wzorowo.
ŻE CO??!! :shock:
To była najgorsza kampania KS-owa jaką śledziłem w życiu. Chyba przespałeś cały shitstorm i zamieszanie. Co krok wychodził kompletny brak doświadczenia osób porywających się na wydanie tak dużego tytułu planszówkowego. A "problemy" z komunikacją w czasie kampanii (jeden z kilku grzechów tej kampanii) jak widać nie zostały przezwyciężone po dziś dzień :roll:
Gdyby w ramach akcji GRA ROKU przyznawano również odpowiednik filmowych "złotych malin", to kampania TWoM byłaby głównym kandydatem do tytułu.

p.s. Jak ktoś chce zobaczyć wzorcowe kampanie to niech zerknie na rebelowką "TIME Stories" czy akcje chłopaków z Board&Dice. Tak się łechta ego graczy.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Kisun »

Czasem człowiek chce się otworzyć, podzielić przemyśleniami, poradzić twórcom na przyszłość, a tu mu wyrywają z kontekstu ;)
A wzorcowa dla mnie była kampania Santorini. Człowiek czekał na aktualizacje bardziej niż na grę i aż szkoda że opóźniła się tak mało ;)
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: vojtas »

AkitaInu pisze:Więc wygląda na to że jednak Polska wersja nie zaczęła się jeszcze drukować nawet ...

Stawiam na Sierpień :/
Obstawiałem lipiec, no ale... pójdźmy na kompromis. Wrzesień? ;)

Kilka tygodni temu zadałem pytanie ws. polskiej wersji na fanpage'u TWoMTBG. Otrzymałem odpowiedź, że to kwestia kolejnych dwóch miesięcy liczonych od momentu wydania wersji angielskiej, która ma najwyższy priorytet.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4034
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: AkitaInu »

Czy wszystko mialo byc przetlumaczone na j polski? Razem z dodatkami?
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: olsszak »

AkitaInu pisze:Czy wszystko mialo byc przetlumaczone na j polski? Razem z dodatkami?
Podpinam się, bo ja żyłem w świadomości, że jak wersja PL to ie tylko Core box i SG, ale też oba dodatki (Incidents i Memories)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Elemele »

olsszak pisze:
AkitaInu pisze:Czy wszystko mialo byc przetlumaczone na j polski? Razem z dodatkami?
Podpinam się, bo ja żyłem w świadomości, że jak wersja PL to ie tylko Core box i SG, ale też oba dodatki (Incidents i Memories)
Ostatecznie wszystko miało być przetłumaczone.

Update #30
We are officially confirming language version of all gameplay elements that you will find in the Kickstarter, including Stretch Goals and add-ons.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: pan_satyros »

PLka w październiku XD (jak dobrze pójdzie)
https://www.kickstarter.com/projects/aw ... ect_update
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4034
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: AkitaInu »

W październiku koniec produkcji, wiec raczej listopad

Bida z nedza...
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: vojtas »

pan_satyros pisze:PLka w październiku XD (jak dobrze pójdzie)
I to jest takie zabawne? :(
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: rattkin »

Ach te "profesjonalne" updejty: ludzie pieniądze dali, a teraz jakieś takie szczeniackie tłumaczenia, ze to, ze tamto, i ze nas boli jak nie piszecie, ze superowo. To niesamowite jak wiele można napisać i nic nie powiedzieć. Dodatki nie wysyłane, bo jeszcze niegotowe, ale zamaskuje się jakaś tam gadką. Brzmi to dokładnie jak szkolne tłumaczenie "zrobiłem, ale nie mam, ale zrobiłem! Pies zjadł, nie moja wina!". Ot taka tam płaczliwa komunikacja. Wszystko można by trzema rownowaznikami zastąpić "core od dzisiaj do x, core z dodatkami od y do z, wersje językowe od listopada, nara"

Dalej nie wiem kiedy moje pudełko z dodatkami bedzie wysłane.

Oj, lepiej żeby to dobra gra była, bo moja cierpliwość do KS sie skończyła w tym roku...
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: pan_satyros »

vojtas pisze:
pan_satyros pisze:PLka w październiku XD (jak dobrze pójdzie)
I to jest takie zabawne? :(
A co innego mi zostaje? ;) też czekam.
Awatar użytkownika
prz22
Posty: 339
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:12
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: prz22 »

ehh trzeba było brać angielska...
W swojej naiwności byłem przekonany że wszystkie wersje językowe wyjdą razem...
Coraz mocniej wkręcam się w świat gier planszowych, ale od zawsze i na zawsze największą pasją pozostanie muzyka;)
ODPOWIEDZ