This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Muad'Dib »

Albo, że przynajmniej polska wersja będzie opracowana równolegle z angielską. Trochę to głupie, że twórcy gry, znając najlepiej swój produkt, oddają go do tłumaczenia innej firmie (oczywiście chodzi mi o język polski).
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: rattkin »

Narzut robienia innej wersji językowej niż bazowa jest praktycznie taki sam. Ten sam proces, to samo QA, weryfikacje, testowanie. To, że to akurat polski niewiele tu zmienia. Powinni to jasno postawić na początku, bo to wydawało się oczywiste. Z ostatniego update wynika, ze to sie okazało zaskoczeniem, bo tak je żywiołowo tłumaczą.

No cóż, co zrobić. Trzeba czekać. Dobrze (dla mnie), że przewidziałem jak to się skończy i wziąłem EN. Z tego co widzę, to dostanę to pod koniec czerwca lub w lipcu.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: kamron6 »

kamron6 pisze:Jak będzie do września to będę zadowolony ;)
Czyli nie będę zadowolony ;)

Obstawiam teraz styczeń-luty.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 142 times
Been thanked: 42 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: elbruus »

Czyli łącznie może wyjść ponad rok opóźnienia od pierwotnego terminu. No to sobie poczekamy. Może niech lepiej nie podają kto to tłumaczy bo jak ludzie znajdą błędy po takim czasie i wymówkach to się znowu komuś przykro zrobi.

Mistrzostwo komunikacji po prostu. Gdybym wiedział, że tyle będę czekał to bym sobie darował KS.
Skywarden
Posty: 203
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 6 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Skywarden »

Ja juz im wczoraj bezpośrednio napisałem co o tym myślę. Po jakiego diabła kłamać? Jakimi ludźmi trzeba być, żeby oszukiwać swoich słabszych partnerów biznesowych. Bo przecież wiąże nas umowa biznesowa - tyle że my nasze zobowiązanie musimy spełnić od razu i co do grosza a oni mogą nas latami wozić za nos. I oszukiwać w żywe oczy.
Jak miały wyglądać bazy figurek? Insert miał być także na karty w koszulkach. Wszędzie można przyciąć swoich klientów ale spróbujcie tak zrobić w realu. Nikt do was nigdy nie wróci. A przecież zaraz mają startować z nową kampanią. Ciekawe czy są przygotowani na wejście do projektu osób które przez cały czas zbiórki będą im robić pod górkę. Mnie skutecznie wyleczyli ze wspierania swoich kolejnych produktów.
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: olsszak »

Mnie opòźnienia na KS nie bolą, ale poziom komunikacji na KS i cedzenia informacji to dla mnie żenada. Trzeba czytać między wierszami. Najbardziej rozbawiła mnie informacja o add-onach ;)

Dobrze, że the Edge nie brałem i nie liczą na wsparcie Lord of hellas. Jeszcze nic nie dostarczyli, a już trzecią grę na rynek pchają.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Kisun »

Jak pech to pech 4gry w życiu na wspieraczkach. 2 na wypieram.to ;) jedna terminowo, druga MageWars i dwie na ks, tak samo, jedna niewielkie opóźnienie, druga TWoM :) Ciekawe która przyjdzie wcześniej? Jakieś zakłady? Boję się tylko że zanim wyjdzie wersja pl może się okazać że gra jest gorsza niż się zapowiadało i człowiek przestanie czekać, a zdaje się na ks nie ma możliwości rezygnacji jak na wspieram.to?
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Gothik »

Wiem, że internetowy hejt bywa bezlitosny ale sorry, takie komunikaty są żałosne. AR wzięło za coś gruby pieniądz, nie wywiązało się z danych obietnic i teraz płaczą, że ludzie ich obrażają. A czego się spodziewali?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Curiosity »

Gothik pisze:Wiem, że internetowy hejt bywa bezlitosny ale sorry, takie komunikaty są żałosne. AR wzięło za coś gruby pieniądz, nie wywiązało się z danych obietnic i teraz płaczą, że ludzie ich obrażają. A czego się spodziewali?
Przejrzałem kilkadziesiąt najnowszych komentarzy pod aktualizacją i pod samą kampanią. Wszystkie, co do jednego są bardzo entuzjastyczne:

"Doing a great job",

"Your team at Awaken Realms along with your partners have been fantastic. You've been very clear with communicating everything during the process along with any issues that have happened and any great successes",

"You are doing an amazing job"


To gdzie te hejty i obrażanie?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: rattkin »

No na pewno nie w najnowszych, rzecz jasna :). Nie to, żebym był złośliwy, ale te pozytywne komunikaty są bardzo bombastyczne. Skąd taki entuzjazm, gdy a) jeszcze wcale nie wiadomo jaki jest efekt, jeśli chodzi o samą grę, b) jeśli chodzi o informowanie w kampanii to przy dobrym jobie to nie leżało. Polacy to zawsze marudzą, nie to co "inni", cnie?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4038
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: AkitaInu »

rattkin pisze:No na pewno nie w najnowszych, rzecz jasna :). Nie to, żebym był złośliwy, ale te pozytywne komunikaty są bardzo bombastyczne. Skąd taki entuzjazm, gdy a) jeszcze wcale nie wiadomo jaki jest efekt, jeśli chodzi o samą grę, b) jeśli chodzi o informowanie w kampanii to przy dobrym jobie to nie leżało. Polacy to zawsze marudzą, nie to co "inni", cnie?
Sam nie wiem skąd takie komentarze ... Tak jak Rattkin pisał, komunikacja była średnia a po kampanii do dupy jak się okazuje. Nie wieżę że nie wiedzieli że będzie opóźnienie innych wersji, sami napisali że pracowali tylko nad jednym językiem na raz...
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: KQuest »

Nabywcy wersji anglojęzycznej nie mają nieco mniej powodów do narzekania, więc mogą być w miarę zadowoleni. To informacje o innych wersjach były przemilczane przez długi czas. Inna sprawa, że do kwestii "insert w pudełku vs karty w koszulkach" chyba się oficjalnie nie odnieśli (mimo, że zapowiadali, że to właśnie zrobią). Znalazłem jedynie taki ich komentarz z końcówki kwietnia
Sleeves and insert - yes, it was design in the way, that there is additional space for sleeves, but only for the smaller ones - the ones with additional 5mm from each side will not fir into the normal card spaces, BUT you will able to store them in the bigger spaces, so this should not be a problem.
ale coś ciężko mi wierzyć w to, że ostatecznie dane nam będzie zmieścić w pudełku wszystkie karty w koszulkach, bo z tego co widzę "biger spaces" jest niewiele i nie wiem czy wszystkie karty się tam zmieszczą. Kolejny temat wywoływany dziesiątki razy w komentarzach, którego unikają w oficjalnych wypowiedziach.
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Kisun »

W sumie przemyślałem sobie to co napisali w ostatniej aktualizacji. Chyba jednak wolę poczekać nawet kilka miesięcy na wersję pl niż nie mieć w ogóle (wersje po ang dla mnie nie istnieją - bo tak). Już dosyć dawno twierdzili że opóźnienie zlokalizowanych wersji będzie wynosić około 2 miesiące od zakończenia prac nad wersją angielską. Nawet patrząc optymistycznie to miała być na przełomie lipca-sierpnia. Teraz podają październik-listopad, może specjalnie tak by już nie trzeba było się tłumaczyć ;) z ewentualnych dalszych opóźnień?
A tak przy okazji, dziś mija rok odkąd Galakta potwierdziła włączenie się do projektu :)
"Errare humanum est"
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: olsszak »

Kisun pisze:Już dosyć dawno twierdzili że opóźnienie zlokalizowanych wersji będzie wynosić około 2 miesiące od zakończenia prac nad wersją angielską. )

W jakim sensie dawno twierdzili? Nie wiem czy to nie info z tego miesiąca dopiero....
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Kisun »

31 stycznia: https://www.kickstarter.com/projects/aw ... ts/1795272
Choć już 11 kwietnia chwalili się zakończonym skryptem i wysyłaniem go do drukarni, więc wydawało by się że powinni już wtedy wysyłać go do tłumaczy. Co spowodowało że tak się nie stało? Nie mam pojęcia. Trochę to wygląda jak by aktualizacje były słabo zsynchronizowane z postępami prac ;)
"Errare humanum est"
Zonexir
Posty: 74
Rejestracja: 28 kwie 2016, 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Zonexir »

Mam tylko nadzieję, że Galakta nie będzie tego tłumaczyć z ENG na PL.. bo takie tłumaczenai to im nie wychodzą :P
Awatar użytkownika
prz22
Posty: 339
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:12
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: prz22 »

A próbował ktoś z Was już może wynegocjować zmianę wersji z PL na ENG ?
Coraz mocniej wkręcam się w świat gier planszowych, ale od zawsze i na zawsze największą pasją pozostanie muzyka;)
Xth
Posty: 115
Rejestracja: 04 gru 2009, 18:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Xth »

Dla mnie ta kampania to gwóźdź do trumny polskiego crowdfundingu. Na samym początku wspierałem co się dało, aby ta forma się przyjęła. Nie było ani jednej kampanii, która by się chociaż zbliżyła do terminu, albo takiej nie pamiętam. Wspierałem również Rycerzy pustkowi i tam już był ubaw.
Taki poślizg tutaj i takie olewactwo to już dla mnie za dużo. NIgdy więcej już nie zamrożę wcale niemałych pieniędzy żeby przez rok słyszeć tylko: "za dwa miesiące, za tydzień, za miesiąc, za dwa miesiące, za trzy tygodnie, itd..."
Dziękuję
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: crsunik »

prz22 pisze:A próbował ktoś z Was już może wynegocjować zmianę wersji z PL na ENG ?
Ludzie z innych wersji próbowali przejść na angielską - bez skutku. Jak komuś się śpieszy mam do oddania swojego angielskiego pledge z dodatkami. Cenowo jakoś się dogadamy ;)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: kinioo »

crsunik pisze:
prz22 pisze:A próbował ktoś z Was już może wynegocjować zmianę wersji z PL na ENG ?
Ludzie z innych wersji próbowali przejść na angielską - bez skutku. Jak komuś się śpieszy mam do oddania swojego angielskiego pledge z dodatkami. Cenowo jakoś się dogadamy ;)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

PW poszła :)

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: kinioo »

crsunik pisze:
prz22 pisze:A próbował ktoś z Was już może wynegocjować zmianę wersji z PL na ENG ?
Ludzie z innych wersji próbowali przejść na angielską - bez skutku. Jak komuś się śpieszy mam do oddania swojego angielskiego pledge z dodatkami. Cenowo jakoś się dogadamy ;)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

PW poszła :)

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Kisun »

Jak by ktoś był ciekaw co zawierają aktualnie wysyłane paczki: http://imgur.com/a/tg3O2
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Pastorkris »

Kisun pisze:Jak by ktoś był ciekaw co zawierają aktualnie wysyłane paczki: http://imgur.com/a/tg3O2
Ale mam ból dupy... Jakoś te odległe terminy mnie nie ruszały, mówię przeżyje. Teraz patrząc jak ktoś to już ma w domu i zdąży mu się gra znudzić zanim ja swoją dostanę to czuję się jak ofiara...
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Curiosity »

Po zdjęciach widać, że do wypraski nie zmieszczą się karty w koszulkach. :? :cry:
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Muad'Dib »

W sumie wydawcy mogliby kiedyś się wypowiedzieć dlaczego taki problem zaprojektować insert z luzem na koszulki. To mnie bardziej interesuje niż fakt kto, ile na czym zarabia. Tym bardziej, że za ten insert też płacimy a potem go wyrzucamy.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
ODPOWIEDZ