This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: misioooo »

gaseki pisze:A od kiedy 11Bit robi planszówkę? To nie oni wykładają pieniądze tylko Awaken Realms
Nie, pieniądze wykładają wspierający na KS...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: gaseki »

Powiedzmy. Żeby zabezpieczyć licencję też musieli mieć fundusze. Tak samo żeby przygotować 50 prototypów itd.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: kamron6 »

rattkin pisze:Absolutnie mi to nie przeszkadza. Jeśli uda Wam się skombinować polską wersję, super. More power to you.
Nie znamy finansowych realiów wydania TWOM, możemy tylko snuć przypuszczenia o np. wpływie TWOM na sferą planszową (pewnie nikłą) etc. Nie mam pojęcia po co wyręczacie autorów w zbijaniu tych argumentów, jeśli to co najwyżej ich (autorów) przekona to do porzucenia wersji polskiej, skoro jest to wam obojętne? Ja rozumiem, że łatwej do wygrania dyskusji nie sposób ominąć, ale po co w to brniecie jeśli wam nie zależy, a i tak bez AR nic nie ustalimy ;) ? Ci którzy chcą polskiej wersji muszą to napisać, po co ucinać tą dyskusję zanim się jeszcze dobrze zaczęła?
Ostatnio zmieniony 13 maja 2016, 12:45 przez kamron6, łącznie zmieniany 1 raz.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: rattkin »

Pynio pisze:Super, że podliczyłeś wyłącznie sprzedane egzemplarze. Gdzie cała reszta i co nam daje wiedza na temat ilości sprzedanych egzemplarzy? Minecraft był tworzony początkowo wyłącznie przez Notch'a - cały zysk ze sprzedaży wyłącznie dla niego, idąc dalej tym tokiem rozumowania: ilu ludzi pracowało nad This War of Mine? Nie wiem. Wiem, że budżet Wiedźmina 3 opiewał na 306 mln zł, powstawała 3,5 roku i pracowało nad nią ponad 240 osób (dane udostępnione przez CDP), czyli pewnie "troszkę" więcej niż przy TWoM. 6 mln sprzedali w 6 tygodni od premiery :) O czym to świadczy?
Właśnie nie wiem, bo znów nie zrozumiałem co tu chciałeś powiedzieć. Podliczyłem sprzedane egzemplarze, a nie faktyczny zysk, to chyba jasne.
Pynio pisze: Nadal twierdzę, że 11 bit jest studiem mikroskopijnym przy CDP, ale inwestycja w tłumacza i wydruk tych 300 / 500 egz w rodzimym języku nie przyniósłby im znacznej straty w portfelu.
Skąd wiesz? Bo krytykujesz moją analizę na podstawie danych od Reutersa, ale żadnych liczb sam nie przedstawiłeś. Kosztu tłumaczenia, layoutu, osobnego druku, logistyki. Ja tych liczb nie znam, wiem jedynie tylko, że potrzeba 500 wspierających, wg wyliczeń z pierwszej ręki - od źródła. 500*50 funtów = 25k funtów = ~140k PLN. Sugerujesz, że wydawnictwa planszówkowe albo sami autorzy mają takie pieniądze do rozdysponowania?

No i tak jak pozostali wspomnieli wcześniej - 11bit nie robi planszówek i nie oni są tutaj stroną.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1131
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: kaimada »

gaseki pisze:A mnie jeszcze zaskakuje argument Mare Nostrum. Właśnie sprawdziłem zależność językową - brak. Nic dziwnego, że można się szarpnąć na 100 instrukcji. Drukowanie folderów i ulotek to trochę inna sprawa niż drukowanie książek.
Tzn ja mam Mare Nostrum podstawkę po niemiecku i dodatek po francusku, ale jednak tłumaczenia angielskie się przydają na kartach Cudów, Bohaterów i Bogów :wink:
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Trolliszcze »

Ale warto chyba jednak pamiętać, że te wszystkie wyliczenia to tylko przy założeniu, że po wydaniu polskiej wersji poza Kickstarterem sprzeda się później dokładnie 0 kopii. Musisz więc, Forumowy Sherlocku (sorry, nie mogłem się powstrzymać!), policzyć teraz, jaki jest potencjał sprzedaży na Kickstarterze i później PO Kickstarterze, w normalnej dystrybucji, i dopiero wtedy Ci wyjdzie, ile tych kopii muszą na Kickstarterze sprzedać, żeby wyjść na swoje.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Szaweł »

Ciekawym czy autor, który był dość aktywny przed akcją wypowie się jakkolwiek w tym temacie przed końcem... druku.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: crsunik »

Bo czym innym jest wyrażanie chęci i prośba o przemyślenie wydania wersji polskiej, a czym innym jest bulwersowanie się i wieszanie psów na autorach, wydawnictwie i firmie która stworzyła pierwowzór komputerowy.
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: ramar »

Przy tych wyliczeniach nie zapomnijcie o stopie dyskontowej rozłożonej w czasie oraz kosztach pośrednich... A także koszt kapitału obcego (bo własnego to tutaj dużo nie uświadczymy).
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: kamron6 »

crsunik pisze:Bo czym innym jest wyrażanie chęci i prośba o przemyślenie wydania wersji polskiej, a czym innym jest bulwersowanie się i wieszanie psów na autorach, wydawnictwie i firmie która stworzyła pierwowzór komputerowy.
To, że się bulwersują na prowadzenie kampanii jest raczej normalne po zagrywce w stylu: będzie polska wersja, będzie polska wersja jak pobijecie rekord, cisza. Co do reszty się zgodzę, sam tak napisałem, ale to np. do mnie odnosiły się te dziwne uwagi i do komentowania innych rzeczy, a nie wieszania psów. .
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: rattkin »

Trolliszcze pisze:Ale warto chyba jednak pamiętać, że te wszystkie wyliczenia to tylko przy założeniu, że po wydaniu polskiej wersji poza Kickstarterem sprzeda się później dokładnie 0 kopii.
Przypuszczenie całkiem zasadne w uproszczeniu, zważywszy, że gra na KS kosztuje 50 funciaków. Wersja retailowa potem pewnie jeszcze drożej. To nie jest suma, którą ktoś potem chętnie wyłoży. Marudzicie, że 500 kopii to w ogóle za dużo, żeby się sprzedało. To ile z tych 500 lub ponad 500 potem jeszcze to kupi, skoro nie chce kupić już teraz?
Trolliszcze pisze: Musisz więc, Forumowy Sherlocku (sorry, nie mogłem się powstrzymać!), policzyć teraz, jaki jest potencjał sprzedaży na Kickstarterze i później PO Kickstarterze, w normalnej dystrybucji, i dopiero wtedy Ci wyjdzie, ile tych kopii muszą na Kickstarterze sprzedać, żeby wyjść na swoje.
Szczęśliwie, nic nie muszę. Ja swój egzemplarz już mam zapewniony. To zadanie dla wydawców. I z tego co zrozumiałem - takie wyliczenie właśnie zrobili i tyle im wyszło - 500. Dlaczego nie chcecie im wierzyć?

Z innych rzeczy, zapytam na KS, czy ktoś z zespołu będzie na Pixel Heaven, tam jest sekcja planszówek, no i w sumie związane z rami, więc wygląda jak dobre miejsce do usadzenia się z planszówką. Chętnie bym tam przetestował.

Edit:
@Sebastian - Team behind BG have no plans to go as of today.
Aww.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Trolliszcze »

Zasadne wyłącznie przy założeniu, że wszyscy ludzie, gotowi wydać 50 funtów na grę, korzystają z Kickstartera.
Sam znam parę osób, które potrafią wydać parę stówek na grę, a z Kickstartera nie korzystają nigdy (i nie mają takiego zamiaru, z powodów rozmaitych). Znam trochę gorzej sporo osób, które mają w domu Rebelliony, Zakazane gwiazdy itp. i też z Kickstartera nigdy nie korzystały.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Trolliszcze »

rattkin pisze:Szczęśliwie, nic nie muszę. Ja swój egzemplarz już mam zapewniony. To zadanie dla wydawców. I z tego co zrozumiałem - takie wyliczenie właśnie zrobili i tyle im wyszło - 500. Dlaczego nie chcecie im wierzyć?
Za to licząc, ile ludzie muszą zapłacić, zapomnieli policzyć, ilu ludzi jest GOTOWYCH tyle zapłacić. Bo jeśli cel istotnie jest nierealny (nie wiem, nie znam się, nie korzystam z Kickstartera), to po co go w ogóle zamieszczać? Żeby ludzi powkurzać? Sądząc po tym wątku, ten cel także został osiągnięty xD

EDIT: Sorry za double posta, to z rozpędu.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: kamron6 »

Trolliszcze pisze: Za to licząc, ile ludzie muszą zapłacić, zapomnieli policzyć, ilu ludzi jest GOTOWYCH tyle zapłacić. Bo jeśli cel istotnie jest nierealny (nie wiem, nie znam się, nie korzystam z Kickstartera), to po co go w ogóle zamieszczać? Żeby ludzi powkurzać? Sądząc po tym wątku, ten cel także został osiągnięty xD
Najlepsze podsumowanie.

I taki OT: nie dziwi was fakt, że na kickstarterze ma być dostępny jakiś fenomenalny moduł walki, a w sklepowych wersjach nie?
Ostatnio zmieniony 13 maja 2016, 13:37 przez kamron6, łącznie zmieniany 1 raz.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: rattkin »

Jeszcze wiele dni do zakończenia kampanii - wtedy będzie wiadomo czy realny. Na razie są tylko emocje. Do tego czasu mogą uzbierać dużo więcej z sprzedaży EN i może się nagle okazać, że będą w stanie obniżyć ten próg do mniejszej liczby.

Na umilenie czekania polecam rewelacyjną piosenkę z poprzedniej gry 11bit - Funky Smugglers (skądinąd całkiem fajnej).

https://www.youtube.com/watch?v=0fywRuLOoBo
Turnavine

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Turnavine »

kamron6 pisze: I taki OT: nie dziwi was fakt, że na kickstarterze ma być dostępny jakiś fenomenalny moduł walki, a w sklepowych wersjach nie?
Można przybliżyć? Niestety na szybko nie znalazłem informacji na stronie projektu.
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Azriel »

Turnavine pisze:Można przybliżyć? Niestety na szybko nie znalazłem informacji na stronie projektu.
https://www.kickstarter.com/projects/aw ... ts/1574226 pod sam koniec:
After 4th new character we will have something special for you: Full new game module that will add complexity to the combat. Expect more information about it soon!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: misioooo »

Nie widzę tam nic, o "KS Exclusive" dla tego modułu więc raczej tym bym się nie przejmował, że w sklepach go nie będzie...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: kamron6 »

Turnavine pisze:
kamron6 pisze: I taki OT: nie dziwi was fakt, że na kickstarterze ma być dostępny jakiś fenomenalny moduł walki, a w sklepowych wersjach nie?
Można przybliżyć? Niestety na szybko nie znalazłem informacji na stronie projektu.
"After 4th new character we will have something special for you: Full new game module that will add complexity to the combat. "

Mam nadzieję, że mi się wydawało, że gdzieś przeczytałem o exclusive ;) (wydawało mi się, że do tego się odnosili jako zawartości za którą warto wspierać)

Zresztą piszą, że będzie jeszcze parę takich "modułów".

EDIT: nie jest to exclusive, będzie do kupienia osobno, chyba rozumiem powoli skąd się wzięło to 50 funtów, oni zamierzają umieścić w tym wiele małych dodatków :p
Ostatnio zmieniony 13 maja 2016, 16:57 przez kamron6, łącznie zmieniany 1 raz.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: rattkin »

Chodzi zapewne o to rozszerzenie - https://www.kickstarter.com/projects/aw ... ts/1574995.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: kamron6 »

Nie wiem jak wy, ale za dodatek z dwustronną mapą, 4 figurkami i 15 kartami nie umiałbym zapłacić 90 złoty :D Zapowiada się jednak interesująco.

Ciekawe co zrobią, jak im zbiórka utknie w połowie dodatku? Wyślą 4 figurki i mapę bez kart :?:
Ostatnio zmieniony 13 maja 2016, 17:13 przez kamron6, łącznie zmieniany 1 raz.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: gaseki »

Widać, że gra jest przygotowywana na podbój zachodu. Oh My Goods! znalazłem najtaniej za 9 funtów + przesyłka, małe dodatki do Firefly koło 15 funtów kosztują, dodatki do X Wing mniej więcej tyle samo
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: crsunik »

Ech, ale co w tym dziwnego, że chcą zarobić? Naprawdę uważacie, że powinni zmniejszyć cenę tylko dlatego, że w Polsce zarabia się mniej niż w USA, UK czy Niemczech?
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Pan_K »

crsunik pisze:Ech, ale co w tym dziwnego, że chcą zarobić? Naprawdę uważacie, że powinni zmniejszyć cenę tylko dlatego, że w Polsce zarabia się mniej niż w USA, UK czy Niemczech?
Krótko? Tak uważam. Ale to oczywiście decyzja wydawcy.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Szaweł »

crsunik pisze:Ech, ale co w tym dziwnego, że chcą zarobić? Naprawdę uważacie, że powinni zmniejszyć cenę tylko dlatego, że w Polsce zarabia się mniej niż w USA, UK czy Niemczech?
Jak dla mnie mogą ją zwiększyć o 50%. Ciul, niech zwiększą o 100%. Autentycznie, kupiłbym w tej cenie. Niestety tylko wersję PL.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
ODPOWIEDZ