This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: costi »

Mieszanie dodatków z KS z nową zawartością byłoby mocno słabe... i piszę to jako osoba, która nie wsparła wersji KS.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: RunMan »

KQuest pisze:A jednak... Galakta (pod postacią fanpage'u TWoM) na fb:
Not 100% new stuff, but not 100% KS either. We will be informing about the contents of the box in detail soon!
Z tego wynikałoby, że wymieszają część SG z KS, z nową zawartością.
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Gothik »

sewhoe pisze:
KQuest pisze:A jednak... Galakta (pod postacią fanpage'u TWoM) na fb:
Not 100% new stuff, but not 100% KS either. We will be informing about the contents of the box in detail soon!
Czyli najgorszy możliwy wariant dla wspierających KS?
Niestety dla mnie tak to wygląda - ja dodatkowo jeszcze parę add-onów sobie dorzuciłem w KS-ie więc raczej nie ma szans żeby nic mi się nie powtarzało :( Słabość lekka.
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: sewhoe »

Gothik pisze:Niestety dla mnie tak to wygląda - ja dodatkowo jeszcze parę add-onów sobie dorzuciłem w KS-ie więc raczej nie ma szans żeby nic mi się nie powtarzało :( Słabość lekka.
Generalnie nabieram przekonania, aby nie wchodzić w Kickstartery organizowane przez polskie firmy. Taniej i szybciej wyjdzie w "ratailu" i na zawartości też jakoś specjalnie nie stracę. :lol:
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: maciejo »

sewhoe pisze:
Gothik pisze:Niestety dla mnie tak to wygląda - ja dodatkowo jeszcze parę add-onów sobie dorzuciłem w KS-ie więc raczej nie ma szans żeby nic mi się nie powtarzało :( Słabość lekka.
Generalnie nabieram przekonania, aby nie wchodzić w Kickstartery organizowane przez polskie firmy. Taniej i szybciej wyjdzie w "ratailu" i na zawartości też jakoś specjalnie nie stracę. :lol:
Dokładnie :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: YoYo »

sewhoe pisze:
Generalnie nabieram przekonania, aby nie wchodzić w Kickstartery organizowane przez polskie firmy. Taniej i szybciej wyjdzie w "ratailu" i na zawartości też jakoś specjalnie nie stracę. :lol:
Niestety to prawda, my akurat nie mamy co konkurować za bardzo do osób wspierających z zachodu, przykład LoH (sklepowa nawet jest obecnie i za 275zł), TWoM czy znając życie Nemesis.
O ile dla tamtych może być to cenową okazją to dla nas już nieco gorzej w tym temacie, jak widać bowiem, często wersja nasza sklepowa okazuje się tańsza niż to co na KS, a powiedzmy różnica w cenie wychodzi właśnie, że płaci się za dodatki, które finalnie i tak u nas będą tańsze pewnie. Przykład z Nemiesis, wziąłem tylko core box + parę dodatków (3D teren, inne pierdolety), wyszło 677zł, a pewnie będzie tak, że jak będzie wersja PL retail, to nie sądzę by była droższa niż 349zł, wychodzi więc, że za resztę zapłaciłem też ponad 300 PLN, czyli zapewne dla nas to taka okazja jedynie, że ma się wcześniej (chociaż jak z TWoM niektórzy dostają dopiero teraz, po premierze sklepowej) ewentualnie (+może coś co nie wyjdzie normalnie). Może lepiej żeby nasi autorzy/dystrybutorzy robili wspieranie wersji autorskiej PL na jakiś rodzimych portalach, a reszta świata już na KS? Cenowo na pewno tu nie wygrywamy, że jest to jakaś mega oszczędność. Satysfakcja tylko ze wsparcia i ślinotok do fotek i screenów i tyle. Biznes życia dla Obywatela PL to raczej nie jest ;>.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: vojtas »

Kickstarter nie jest miejscem dla osób szukających gier w niskich cenach. Nie raz i nie dwa była o tym mowa. Podobnie jak o tym, że KS to nie sklep, który urządza wielką przedsprzedaż.
Awatar użytkownika
radsliwa
Posty: 50
Rejestracja: 28 wrz 2012, 16:37
Has thanked: 33 times
Been thanked: 4 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: radsliwa »

vojtas pisze:Kickstarter nie jest miejscem dla osób szukających gier w niskich cenach. Nie raz i nie dwa była o tym mowa. Podobnie jak o tym, że KS to nie sklep, który urządza wielką przedsprzedaż.
Pięknie napisane. Koniec płaczu, jest nauczka na przyszłość.
Zapraszam na Facebooka:
Descent: Legendy Mroku

Kolekcja
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: KQuest »

Ceny jak ceny. Mi się bardziej nie podoba to, że w nadchodzącym dodatku chcą połączyć rzeczy z KS z nowymi. Póki co nie wiadomo czy chodzi o dodatki, które były w SG, w add-onach czy jedne i drugie, ale jeśli SG to bardzo słabo dla wszystkich, którzy wsparli, a jeśli add-ony to dla części wspierających. Chętnie przygarnąłbym jakieś ciekawe dodatki, ale wolałbym nie płacić deugi raz za coś za co już zapłaciłem i nie rozumiem decyzji Galakty żeby połączyć nową zawartość z tym co część już ma
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Quba40 »

KQuest pisze:Ceny jak ceny. Mi się bardziej nie podoba to, że w nadchodzącym dodatku chcą połączyć rzeczy z KS z nowymi. Póki co nie wiadomo czy chodzi o dodatki, które były w SG, w add-onach czy jedne i drugie, ale jeśli SG to bardzo słabo dla wszystkich, którzy wsparli, a jeśli add-ony to dla części wspierających. Chętnie przygarnąłbym jakieś ciekawe dodatki, ale wolałbym nie płacić deugi raz za coś za co już zapłaciłem i nie rozumiem decyzji Galakty żeby połączyć nową zawartość z tym co część już ma
Chyba jeszcze nie ma oficjalnej informacji na ten temat? Skąd czerpiesz takie rewelacje?
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: KQuest »

Komentarz Galakty (pod postacią fanpage'u TWoM) na facebooku, zacytowałem go na poprzedniej stronie tego tematu. Zapytani o to czy będą to rzeczy z KS czy coś nowego napisali:
Not 100% new stuff, but not 100% KS either.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Quba40 »

KQuest pisze:Komentarz Galakty (pod postacią fanpage'u TWoM) na facebooku, zacytowałem go na poprzedniej stronie tego tematu. Zapytani o to czy będą to rzeczy z KS czy coś nowego napisali:
Not 100% new stuff, but not 100% KS either.
Dzięki, musiałem przeoczyć.

Faktycznie dziwna decyzja, ja nie narzekam bardzo ponieważ nie wsparłem KS, ale wspierający mogą czuć się oszukani.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: wirusman »

Quba40 pisze:
KQuest pisze:Komentarz Galakty (pod postacią fanpage'u TWoM) na facebooku, zacytowałem go na poprzedniej stronie tego tematu. Zapytani o to czy będą to rzeczy z KS czy coś nowego napisali:
Not 100% new stuff, but not 100% KS either.
Dzięki, musiałem przeoczyć.

Faktycznie dziwna decyzja, ja nie narzekam bardzo ponieważ nie wsparłem KS, ale wspierający mogą czuć się oszukani.

Nikt nikogo nie zmuszał, przestańcie wygadywać takie bzdury.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Quba40 »

Jasne, że nikt nikogo nie namawiał, ale przyznasz, że takie akcje mogą odstraszyć od tej platformy przyszłych potencjalnych wspierających.
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 141 times
Been thanked: 42 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: elbruus »

Ten dodatek to będzie zapewne miks istniejących dodatków (SG i/lub add-on) oraz pomysłów, które pierwotnie nie weszły w skład kampanii. Nikt już na pewno nie siedzi godzinami przy biurku i obmyśla nowych dodatków. Kują żelazo póki gorące, kolejne dodatki w retailu będą już tymi samymi co na KS - Incidents i Memories.
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: sewhoe »

vojtas pisze:Kickstarter nie jest miejscem dla osób szukających gier w niskich cenach. Nie raz i nie dwa była o tym mowa. Podobnie jak o tym, że KS to nie sklep, który urządza wielką przedsprzedaż.
Tu nie chodzi nawet o samą cenę, ale sytuacja w której osoba wspierająca dostaje towar po tym gdy już on zalega w sklepach jest co najmniej nie fair. Dodatkowo przy wielu zachodnich kickstarterach wspierający otrzymuje sporo unikatowej treści, co w dużym stopniu rekompensuje cenę, oczekiwanie i ryzyko kupowania kota w worku. Przy polskich kickstarterach wygląda to dużo biedniej. Odnoszę wrażenie, że filozofia zachodnich firm jest nastawiona na budowanie bazy klientów (co jest polityką wydajną długofalowo), zaś polska - na maksymalizację zysku.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: maciejo »

Czy wiecie gdzie można znaleźć spis wszystkich komponentów z gry :?:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
cube88
Posty: 41
Rejestracja: 11 sty 2017, 10:41

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: cube88 »

maciejo pisze:Czy wiecie gdzie można znaleźć spis wszystkich komponentów z gry :?:
wydaje mi się że na początku lub końcu księgi skryptów było coś takiego dla podstawki. Pamiętam, że liczyłem czy mam dokładnie tyle co trzeba sztuk każdego przedmiotu. Niestety nie mam gry przy sobie żeby potwierdzić ale polecam sprawdzić na pierwszych/ostatnich 10 stronach. Oczywiście jeśli o to chodziło
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: maciejo »

cube88 pisze:
maciejo pisze:Czy wiecie gdzie można znaleźć spis wszystkich komponentów z gry :?:
wydaje mi się że na początku lub końcu księgi skryptów było coś takiego dla podstawki. Pamiętam, że liczyłem czy mam dokładnie tyle co trzeba sztuk każdego przedmiotu. Niestety nie mam gry przy sobie żeby potwierdzić ale polecam sprawdzić na pierwszych/ostatnich 10 stronach. Oczywiście jeśli o to chodziło
Ślepak ze mnie, dzięki :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: maciejo »

Po 10 rozgrywkach dochodzę do wniosku, że kart Schronienia powinno być przynajmniej o jedną więcej dla każdego rodzaju a już na pewno karty Kraty.
Co do innych rodzajów kart to ich powtarzalność jakoś szczególnie na razie mi nie przeszkadza chociaż oczywiście im więcej tym lepiej.
Ktoś w jakiejś recenzji napisał, że szacuje regrywalność tego tytułu na ok 30 partii.
Osobiście mogę się wypowiedzieć po 10 rozgrywkach w tydzień (mam chorobowe) :lol: Kilka Skryptów mi się powtórzyło za kratami wciąż to samo ale ogólnie za każdym razem to inna historia i ciekawa przygoda.
Niestety nie mam dodatków z KS-a a one pewnie w znacznym stopniu wydłużą żywotność tej gry.
Na horyzoncie jest dodatek,może autorzy pomyślą o dodaniu kilku kart do podstawowych ich wersji.
Jestem ciekaw Waszych opinii,macie podobne odczucia?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Zonexir
Posty: 72
Rejestracja: 28 kwie 2016, 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Zonexir »

Ja mam pytanie odnośnie epilogów.
Podczas wypraw miałem możliwość wpisania dodatkowego epilogu na karcie archiwum, i teraz pytanie:
- Czy owy epilog należy przeczytać na końcu gry czy w momencie jak pojawi się jakikolwiek epilog w grze np kiedy postać umiera/odchodzi ?
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Quba40 »

Zonexir pisze:Ja mam pytanie odnośnie epilogów.
Podczas wypraw miałem możliwość wpisania dodatkowego epilogu na karcie archiwum, i teraz pytanie:
- Czy owy epilog należy przeczytać na końcu gry czy w momencie jak pojawi się jakikolwiek epilog w grze np kiedy postać umiera/odchodzi ?
Jak gra każe Ci zapisać epilog w archiwum to czytasz go na koniec gry. Miałem już jeden taki epilog i zmienił nieco zakończenie dla jednej postaci.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: vojtas »

sewhoe pisze:
vojtas pisze:Kickstarter nie jest miejscem dla osób szukających gier w niskich cenach. Nie raz i nie dwa była o tym mowa. Podobnie jak o tym, że KS to nie sklep, który urządza wielką przedsprzedaż.
Tu nie chodzi nawet o samą cenę, ale sytuacja w której osoba wspierająca dostaje towar po tym gdy już on zalega w sklepach jest co najmniej nie fair.
Owszem, taka sytuacja jest nieprzyjemna, ale to ryzyko, o którym trzeba pamięć, wspierając jakikolwiek projekt na platformie crowdfundingowej. Można mieć tylko nadzieję, że w przyszłości będzie lepiej. Jeśli ktoś nie chce rwać włosów z głowy, to niech po prostu czeka na wersję sklepową. Tu jednak jest ryzyko, że gra nie zostanie wydana, choć w przypadku mocno hype'owanych tytułów, to ryzyko jest bliskie zeru.
sewhoe pisze:Dodatkowo przy wielu zachodnich kickstarterach wspierający otrzymuje sporo unikatowej treści, co w dużym stopniu rekompensuje cenę, oczekiwanie i ryzyko kupowania kota w worku.
Wszystko zależy od tego, co wybrałeś na KS i od tego, co zaoferował wydawca wersji sklepowej. Nie dzieliłbym tego przez pryzmat narodów, bo gdyby się uprzeć, to można by znaleźć przykłady przeciwne. CMON też się kiedyś uczył. Poza tym mam wrażenie, że Tobie nie chodzi o to, byś dostał więcej, tylko by klient w sklepie nie dostał tego co Ty. Czy tak? Jeśli tak, to bardzo nieładnie to świadczy o Tobie.
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 298
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: swiroff »

Gdy w momencie śmierci/odejścia postaci podczas testu na Empatię (faza Świtu) odchodzi mi kolejna postać (muszę podnieść depresję na 4) rzucam ponownie kością dla pozostałych postaci, czy czekam do kolejnej fazy Świtu?
Zonexir
Posty: 72
Rejestracja: 28 kwie 2016, 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Zonexir »

Quba40 pisze:
Zonexir pisze:Ja mam pytanie odnośnie epilogów.
Podczas wypraw miałem możliwość wpisania dodatkowego epilogu na karcie archiwum, i teraz pytanie:
- Czy owy epilog należy przeczytać na końcu gry czy w momencie jak pojawi się jakikolwiek epilog w grze np kiedy postać umiera/odchodzi ?
Jak gra każe Ci zapisać epilog w archiwum to czytasz go na koniec gry. Miałem już jeden taki epilog i zmienił nieco zakończenie dla jednej postaci.
No ok, w moim przypadku było trochę inaczej i dlatego nie jestem do końca pewien:
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 17 lut 2018, 21:00 przez Zonexir, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ