Champions of Midgard / Wojownicy Midgardu (Ole Steiness)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Champions of Midgard

Post autor: Yavi »

Podrzucam recenzję Wojowników Midgardu -> klik.
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Champions of Midgard (Wojownicy Midgardu)

Post autor: citmod »

Czy tylko my źle zrozumieliśmy tą kartę? Na jej angielskim odpowiedniku jest jasno napisane "Lose any 2 <food> or <die>. Gain <horn>" co oznacza że można wybrać dowolne dwie rzeczy np. odrzucić 1 jedzenie i 1 jednostkę. Widząc natomiast polską kartę cała nasza trójka stwierdziła, że ta karta oznacza, że traci się 2 jedzenia albo 1 jednostkę.

Możliwe też, że to po prostu my źle zinterpretowaliśmy kartę, ale wydaje nam się, że można było tego uniknąć używając ukośnika zamiast słowa "lub", albo po prostu wstawić kolejną dwójkę przed kostkę i nie było by miejsca do złej interpretacji.

Zostawiam to tutaj na wypadek jakby ktoś jednak też w taki błędny sposób zinterpretował tą kartę ale ciekawi mnie też czy wy nie mieliście problemu z tą kartą?
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Champions of Midgard (Wojownicy Midgardu)

Post autor: playerator »

citmod pisze:... Zostawiam to tutaj na wypadek jakby ktoś jednak też w taki błędny sposób zinterpretował tą kartę ale ciekawi mnie też czy wy nie mieliście problemu z tą kartą?
Dzięki za tego posta, jeszcze nie grałem, ale z całą pewnością grałbym tak, jak jest pokazane na karcie (czyli źle).

Pytanie, czy jest więcej takich "skrótów myślowych" na kartach.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Champions of Midgard (Wojownicy Midgardu)

Post autor: citmod »

Pytanie, czy jest więcej takich "skrótów myślowych" na kartach.
My wczoraj tylko z tą kartą mieliśmy chwilę niepewności (jednak wszyscy spójnie przyjeliśmy daną interpretację więc graliśmy dalej), wszystkie inne karty wydawały się jasne. Jednak należy pamiętać, że była to nasza jedyna rozgrywka dotychczas (na pewno nie ostatnia :) ), więc wszystkich kart nie widzieliśmy.

Edit: @Czacha: Może warto przed wydaniem dodatków zwrócić uwagę na to czy w dodatkach są podobne karty i spróbować je jakoś inaczej przetłumaczyć (chociażby tak jak ja to zasugerowałem albo jeszcze jakiś lepszy sposób), aby ich efekt był jasny.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Champions of Midgard (Wojownicy Midgardu)

Post autor: kaszkiet »

Jeśli ktoś by nie zauważył, ruszyła kampania dodatków https://wspieram.to/dodatkimidgard
EB do 13 września - 160 zł za oba.
Dragathil
Posty: 7
Rejestracja: 26 lip 2017, 22:51
Has thanked: 11 times

Re: Champions of Midgard (Wojownicy Midgardu)

Post autor: Dragathil »

Jakby ktoś był zainteresowany kupnem podstawki w wersji wspieram.to z dodatkowym zestawem drewnianych znaczników drewna i jedzenia po taniości to poproszę o prywatna wiadomość. :)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Champions of Midgard (Wojownicy Midgardu)

Post autor: Rocy7 »

misioooo pisze:Góry w zasadzie dodają więcej tego, co już w grze jest - 5 gracza i małą planszę z górami, które można zwiedzać i walczyć z monstrami (tak samo jak monstra za oceanem).
Valhalla już dodaje nowe mechaniki, nowe rodzaje kości i nawet umierający wikingowie mogą być przydatni czy wręcz celowo uśmiercani, aby powrócili z Valhalli jako koksy :twisted:

Zatem wg mnie: Mroczne Góry jak chce się grać na 5 graczy. W przeciwnym wypadku można pominąć. Valhalla - hell yeah! Najlepiej zgarnąć komplet, bo pewnie cena będzie atrakcyjna :)
a ktory z dodatkow dodaje wiecej wyborow i roznorodnych pol akcji?

Obu nie chce brac a sama podstawka jest troche biedna.
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2017, 16:55 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Champions of Midgard (Wojownicy Midgardu)

Post autor: Bardok »

Definitywnie VALHALLA - jeżeli bierzesz tylko jeden. Sporo naprawia w grze (najważniejsze: sprawia, że AŻ tyle nie zależy od dobrego rzutu kośćmi, bo nawet jak przegrasz to zyskujesz sporo), plus dodaje karty Valhalli, legendarne przedmioty i potwory.

Góry dodają 5tego gracza głównie i łuczników.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Champions of Midgard (Wojownicy Midgardu)

Post autor: Rocy7 »

Bardok pisze:Definitywnie VALHALLA - jeżeli bierzesz tylko jeden.
Góry dodają 5tego gracza głównie i łuczników.
dzieki.
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Champions of Midgard (Wojownicy Midgardu)

Post autor: Czacha Games »

OSTATNI DZIEŃ EARLY BIRDS!!!!

Już tylko dziś do godz. 23:59 możecie wesprzeć dodatki do Wojowników Midgardu w cenie EB - 160 pln za oba. Tych z Was, którzy jeszcze nie mają podstawki informujemy, że zostały jeszcze pakiety podstawki "Wojowników Midgardu" w wersji limitowanej (pakiet ograniczony ilościowo) z fajnymi gadżetami i w dobrej cenie. Oczywiście cały czas mozecie dobrać zestaw świetnych pionków-winikigów, czy też składany drewniany insert na podstawkę i oba dodatki.

Zapraszamy na stronę kampanii: https://wspieram.to/dodatkimidgard

Pomózcie nam ufundować te dodatki - udostępniajcie tę informację gdzie się da, żeby móc cieszyć się finalnie polską wersją Mrocznych Gór oraz Valhalli. Dziękujemy serdecznie.

Zespół Czacha Games
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
IrasArgor
Posty: 370
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 121 times
Been thanked: 68 times

Re: Champions of Midgard (Wojownicy Midgardu)

Post autor: IrasArgor »

Pytanie, może ktoś zna odpowiedź.

Ma ktoś może wiedzę czy wikingowe meple będzie można kupić w którymś sklepie który objął kampanie mecenatem?
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Champions of Midgard (Wojownicy Midgardu)

Post autor: Czacha Games »

Ja mam wiedzę :)

Nie będzie ich w żadnym sklepie w sprzedaży po zakończonej kampanii chyba, że jakiś sklep ściągnie sobie je ze stanów, ale cena zdecydowanie będzie większa niż u nas w kampanii, dlatego zachęcamy.

Podobnie będzie z insertem oraz matą - nie będzie tych gadżetów również w sprzedaży po zakończeniu kampanii - są to dodatki, które umieszczamy TYLKO dla wspierających i TYLKO w czasie trwania naszej kampanii, a zostało jeszcze 9 dni, dlatego jest to ostatnia możliwość, żeby takie "gadżety" nabyć.
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Champions of Midgard (Wojownicy Midgardu)

Post autor: Bea »

Zagrałam po raz pierwszy i moje wrażenia są bardzo pozytywne. Dla mnie ta gra to taki kompromis pomiędzy przygodówką a eurosucharem. nadal można tłuc potwory, są customowe kostki, ale trzeba dbać o ekonomię. Wchodzi na radar :)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Champions of Midgard (Wojownicy Midgardu)

Post autor: Bary »

Czy dodatkowe cele ze wspieram.to znajdowały się także w pudełku z grą, czy dodawane były osobno? Zamówiłem właśnie wersję, która miała je zawierać i niestety w środku był czysty retail.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
sngt
Posty: 127
Rejestracja: 26 lut 2014, 21:49
Has thanked: 22 times
Been thanked: 3 times

Re: Champions of Midgard (Wojownicy Midgardu)

Post autor: sngt »

Hej, jak ja swój egzemplarz zamawiałem to cele ze wspieram.to były wrzucone osobno. W pudełku tylko wersja podstawowa.
Moja kolekcja - klik
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Champions of Midgard (Wojownicy Midgardu)

Post autor: Gromb »

Bary pisze:Czy dodatkowe cele ze wspieram.to znajdowały się także w pudełku z grą, czy dodawane były osobno? Zamówiłem właśnie wersję, która miała je zawierać i niestety w środku był czysty retail.
Hej. Gdzie kupowałeś?
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Champions of Midgard (Wojownicy Midgardu)

Post autor: Yavi »

Bary pisze:Czy dodatkowe cele ze wspieram.to znajdowały się także w pudełku z grą, czy dodawane były osobno? Zamówiłem właśnie wersję, która miała je zawierać i niestety w środku był czysty retail.
Powinny być chyba osobno, bo promki załapały lekkie opóźnienie i były dosyłane oddzielnie, jeśli dobrze pamiętam.
Awatar użytkownika
Ciuniek
Posty: 401
Rejestracja: 12 kwie 2012, 18:33
Lokalizacja: Babin k/ Lublina
Has thanked: 2 times
Been thanked: 372 times

Re: Champions of Midgard (Wojownicy Midgardu)

Post autor: Ciuniek »

Pytanie techniczne. Czy krzywo pocięta plansza, która nie składa się równo i grzbiety kart Draugrów w trzech różnych odcieniach czerwieni to tylko moje szczęście, czy standardowy problem polskiego wydania?
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Champions of Midgard (Wojownicy Midgardu)

Post autor: Marx »

Ciuniek pisze:Pytanie techniczne. Czy krzywo pocięta plansza, która nie składa się równo i grzbiety kart Draugrów w trzech różnych odcieniach czerwieni to tylko moje szczęście, czy standardowy problem polskiego wydania?
Kolega miał taką sytuację i reklamował.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Champions of Midgard (Wojownicy Midgardu)

Post autor: Bardok »

Marx pisze:
Ciuniek pisze:Pytanie techniczne. Czy krzywo pocięta plansza, która nie składa się równo i grzbiety kart Draugrów w trzech różnych odcieniach czerwieni to tylko moje szczęście, czy standardowy problem polskiego wydania?
Kolega miał taką sytuację i reklamował.
Ach, kolega ;)

Tak mi dosyłali plansze dwukrotnie - za pierwszym razem też krzywą wysłali :P Chyba jeszcze gorszą niż pierwsza. Za drugim razem nie było idealnie, ale już olałem. Za to mam zapasowe 2 plansze... chociaż krzywe :P
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Champions of Midgard (Wojownicy Midgardu)

Post autor: josiu »

Jakby to kogoś interesowało to oba dodatki mieszczą się w pudle podstawki po wyjęciu wypraski. Gra zapowiada się bardzo ciekawie, ale zagram chyba dopiero po Mundialu.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Champions of Midgard (Wojownicy Midgardu)

Post autor: Bary »

Co tam się dokładnie dzieje z tymi dodatkami? Pojawiają się opinie, że występują jakieś niespójności względem podstawki (kolorystyka itp.).
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Azaghal
Posty: 8
Rejestracja: 09 kwie 2014, 09:30

Re: Champions of Midgard (Wojownicy Midgardu)

Post autor: Azaghal »

Dostałem paczkę z dodatkami wczoraj i zdążyłem już sobie obejrzeć.

Dodatki były drukowane w innej drukarni. Karty mają inną kolorystykę (np. tył kart Trolli jest brązowy, a w podstawce - raczej szary), ale co gorsza, mają inny kształt - rogi mają inny promień zaokrąglenia. Przy większości kart to faktycznie nie przeszkadza, ale część z kart dodatków mieszą się z taliami z podstawki :(

Poza tym inne rozmiary mają też tekturki postaci (mały problem) i straganów (większy, bo na starcie gry się losuje). No i nowe karty kupców mają w ogóle inną grafikę niż oryginalne.

Ostatecznie jak na druk który miał być dokładnie skontrolowany pod względem spójności (a takie obietnice padły ze strony Czachy w jednej z aktualizacji projektu na wspieram.to), to mamy totalną klapę. Wydawca ma "sprawdzić" czy da się wydrukować poprawki w oryginalnej drukarni, ale trochę w to nie wierzę :/
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Champions of Midgard (Wojownicy Midgardu)

Post autor: Gromb »

Eh... Wszystko to prawda. Część problemów mogą rozwiązać koszulki, część sakiewki, ale nie tak miało to być. Kolejna kampania Czach zaliczona wpadką. Były problemy przy Impulsie, przy karcianych podziemiach i teraz przy wojownikach.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
ODPOWIEDZ