Masmorra: Dungeons of Arcadia (D. Alves, P. Matheus, E. C. Neto)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: olsszak »

Kazda opinia jest subiektywna. Ja akurat Vasela nie lubię oglądać, bo nie przepadam za jego filmikami, sposobem narracji. Dużo bardziej lubię Rhado i Watch it played. I to tez jest subiektywne :)

Ja regrywalnosci sie nie obawiam. Raz, ze jest duzo stworow i do tego tematycznych. Dwa, duzo bohaterow. Trzy, kafle są losowe, wiec loch tez jest za kazdym razem inny. Jednynie main bossow jest ograniczona liczba. Niemniej jednak majac duzo gier czy naprawde bedziemy pilowac ten sam tytul aby odczuc regrywalnosc ? :)

Kuba,
Opoznienia CMON - ja nie mam z tym problemu :) mam sporo gier (Ty tez), wiec mam w co grac. A czekanie wynagrodzi mi ogromna ilosc SG :) dlatego na CMON warto czekac. Pokazal to przyklad choćby The Others, gdzie opoznienie bylo pol roku, ale zawartosc byla warta tego przedluzenia :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: Curiosity »

Nie zapominajmy, że jako kickstarterowcy, dostaniemy 2x więcej stuffu niż w recenzowanych wersjach sklepowych :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: rastula »

Ta gra wyglądała tak se już na KS. Średnia ocena recenzentów ktorzy generalnie wszystko oceniają dobrze to raczej słaba rekomendacja. Wygląda to na turlankę dobrą na rodzinny wieczór z dzieciakami. Nie jest to koniecznie wada, ale dla uśrednionego forumowicza to raczej kiepska perspektywa. Opóźnienia są skandaliczne... a i tak już odkładam na Rising Sun, bo ten samurajski plastik to tylko w KS ilościach może mnie zaspokoić ;)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: Curiosity »

Na razie nie ma co "umierać za sprawę", więc po prostu trzeba samemu ograć i wydać werdykt.
Ja mam nadzieję, że gra obroni się jako gra sama w sobie, a nie jako "pakiet bohaterów do Arcadii", bo tych bohaterów nie ma w niej znowu aż tak dużo.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 2546 times

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: Gizmoo »

olsszak pisze:Kazda opinia jest subiektywna. Ja akurat Vasela nie lubię oglądać, bo nie przepadam za jego filmikami
Pytanie brzmi - na ile to gust Vasela, a na ile uzasadnione obawy. Cytat z BGG:

"I think people who sees this as their next dungeoncrawl experience will be very disappointed. But as a light dice chugging game it will be fun. I bought it for when my kids is a bit older to play with them. What kid doesnt like throwing lots of dice? "

No ja niestety na razie nie mam potomstwa. :lol:
olsszak pisze:Opoznienia CMON - ja nie mam z tym problemu :) mam sporo gier (Ty tez)
Oj to prawda. :lol:
olsszak pisze:The Others, gdzie opoznienie bylo pol roku, ale zawartosc byla warta tego przedluzenia :)
AQ: Inferno już jest mocno opóźnione, a chodzą plotki, że będzie dopiero w lutym. Dla mnie to masakra. I to nie z tego powodu, że nie mam w co grać, tylko jak to przyjdzie - to nie będzie już takiego entuzjazmu.
Curiosity pisze:Nie zapominajmy, że jako kickstarterowcy, dostaniemy 2x więcej stuffu niż w recenzowanych wersjach sklepowych :)
Pytanie tylko, czy ten "stuff", rzeczywiście jest niezbędny i na ile rozwija grę. Ja już i tak mam za dużo figurek i gdybym miał to wszystko pomalować, to musiałbym rzucić robotę, a i tak nie skończyłbym przed emeryturą. :lol:

Nie potrzebuję już więcej plastiku, szczególnie, że preferuję wyzwanie intelektualne z dobrym euro, z angażującą, emocjonującą mechaniką, niż "mindless dicefest".
Curiosity pisze:jako "pakiet bohaterów do Arcadii", bo tych bohaterów nie ma w niej znowu aż tak dużo.
Ja zainteresowałem się Masmorrą wyłącznie ze względu na AQ, którą absolutnie uwielbiam. I myślę, że gdyby nie fakt popularności Arcadii, to Masmorra nie sprzedała by się nawet w 1/10 tak dobrze.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: karawanken »

Z tym brakiem entuzjazmu to już doświadczyłem jak przyszło Mare Nostrum. Grę odpakowałem i do tej pory leży na regale. Nawet nie mam ochoty nikogo namawiać na zagranie. A przecież kiedy wspierałem z wypiekami na twarzy czytałem każdą wiadomość o nowych SG.


Przez te wszystkie opóźnienia raczej nigdy nie wesprę żadnej gry CMON (a z Masmorrom było najbliżej, ale ja akurat chciałem prostej turlanki) poczekam jak będzie w sklepach. Zaraz pewnie ktoś mi napiszę, że moja wersja będzie uboższa o jakieś miliard figurek bohaterów i będzie nie grywalna ale przynajmniej mniej na nią wydam i nie będę czekać w nieskończoność obserwując jak płynie statek :P
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: olsszak »

@Gizmoo

Ja akurat nigdy się nie spodziewałem epickich doświadczeń po Masmorra. Chciałem mieć grę, w której znajdę podobny klimat jak w AQ i fajne wprowadzenie do Dungeon Crawlerów, w które kiedyś też chciałbym pograć z córką :) Masmorra to dla mnie będzie coś co będzie miłą turlanką, która pozwoli zasmakować w idei locho-pełzania, ale też nie będzie trwała za długo :)

Opóźnienie z AQ:Inferno też mnie boli, bo chciałem to mieć przed Świętami i to mój największy ból. Bardziej mnie boli Masmorra, bo ją chciałem wziąć w listopadzie do Krakowa do córki, a tak to mam minimalne szanse, że uda mi się z nią zagrać w to w grudniu.

p.s. na razie proponowałbym się jakoś umówic na The Others :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: BartP »

Narzekanie na opóźnienia kickstarterowe to jak narzekanie, że jesienią jest słotno. Tak było, jest i niestety zwykle będzie.
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: olsszak »

Jako, że już zdążyłem zapomnieć to może ktoś mi przypomni czy bohaterowie z Masmorry, ktorzy są KS exclusives mają karty do Arcadii Quest? Na pewno mają je bohaterowie z podstawki i dodatków, ale nie jestem pewien jak z KS exclusives.

DObra już znalazłem :)

Obrazek
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: bubu »

Przeglądam komentarze na KS i ludzie się uskarżają na niedoróbki i braki : (
Trzeba będzie uważnie przejrzeć zawartość. I to tak odnośnie wątku o odfoliowaniu i niegraniu : )
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: bubu »

Pan kurier był tak miły, że właśnie przyniósł : )
espoo
Posty: 48
Rejestracja: 07 gru 2012, 13:07

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: espoo »

bubu pisze:Pan kurier był tak miły, że właśnie przyniósł : )
A miałeś w wcześniej numer do śledzenia przesyłki? Czy pojawiła się jak hiszpańska inkwizycja?
Jeśli to drugie to dla naszej krakowskiej paczki jest jeszcze nadzieja :)
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: ernin »

A u mnie na razie cisza w sprawie przesyłki. A jaka firma kurierska?
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: bubu »

Dostałem wczoraj maila z numerem od DPD i dodatkowo SMSa.
Te wcześniejsze numery co CMON wysyłało były kompletnie bezużyteczne.
No i właśnie odebrałem.
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: Musza »

u mnie wciąż cisza... :( jak żyć :roll:
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: Iesthir »

bubu pisze:Dostałem wczoraj maila z numerem od DPD i dodatkowo SMSa.
Te wcześniejsze numery co CMON wysyłało były kompletnie bezużyteczne.
Nie prawda. Owszem na początku bardzo długo pokazywały nic nie znaczącą informację (costam, że czeka, że cośtam). Ale później ruszyło i był tam podany numer DPD wraz z bieżącym statusem (w moim przypadku od Niedzieli już wiedziałem co się dokładnie z paczką dzieje, a smsa z DPD dostałem wczoraj).
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: bubu »

Mi się to info nie zmieniło.
Zresztą właśnie sprawdziłem i nawet teraz pokazuje to samo "Your parcel is forwarded from our warehouse to the distribution center of your post office. As soon as the parcel arrives at your post office, you will be able to track your parcel.", mimo, ze przesyłka odebrana.
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: Iesthir »

bubu pisze:Mi się to info nie zmieniło.
Zresztą właśnie sprawdziłem i nawet teraz pokazuje to samo "Your parcel is forwarded from our warehouse to the distribution center of your post office. As soon as the parcel arrives at your post office, you will be able to track your parcel.", mimo, ze przesyłka odebrana.
A to ciekawe. U mnie wszystko działało ok. Pomijając cały cyrk pod tytułem: Wysyłamy Ci numer do śledzenia. UPS! Wysyłamy Ci drugi, poprawny numer do śledzenia. Strona nic nie mówi. O! Strona nagle mówi! A mówi: Masz tu numer DPD, śledź na stronie DPD :P
Awatar użytkownika
slav
Posty: 51
Rejestracja: 23 lis 2015, 15:10

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: slav »

Dziś dotarła paka z Masmorrą :) Czy crossover kit będzie dostępny w sklepach? Albo czy może jest ktoś kto ma zbędną sztukę i chce się go pozbyć?
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: ernin »

U mnie dopiero dzisiaj wieczorem zmienił się status na stronie do śledzenia podany przez cmon i dodano numer dpd. Przy śledzeniu numeru wynika, że paczka dopiero dzisiaj o 15:50 została przygotowana do nadania. Dzwoniłem na infolinie i potwierdzili informację, że przesyłka jeszcze nie została odebrana przez kuriera. Mam nadzieje, że jutro nadadzą i przed weekendem jeszcze dotrze.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: Curiosity »

Właśnie odebrałem od bubu swoją kopię (dzięki!!!). Wiedziony złym przeczuciem otworzyłem pudełko, ale na szczęście wszystko jest w porządku - niczego nie brakuje. Co prawda jedna figurka miała odłamaną prawą rękę, ale na szczęście trafiło na Raffiego (assassina), który rękę ma pod płaszczem i na 100% nie będzie widać miejsca sklejenia.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: Azriel »

A jak kości? Trochę osób narzekało na jakość obrazków. Ktoś wrzucił zdjęcie.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: Curiosity »

Załączam zdjęcie moich kości. Po kliknięciu w miniaturkę otworzy się duży rozmiar.

Obrazek
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: bubu »

U mnie wszystko OK- i kości i figurki.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: ernin »

A u mnie ciągle przy śledzeniu paczki dpd widnieje informacja, że utworzono etykietę nadania ale paczka nie została wysłana przez nadawcę :/
ODPOWIEDZ