Wyścig tytanów / Titan Race (Julian Allain)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Wyścig tytanów / Titan Race (Julian Allain)

Post autor: Rocy7 »

BGG https://boardgamegeek.com/boardgame/175495/titan-race

Rebel ma wydać wersje PL w tym roku. Pierwsze wrażenie, że to tytuł familijny trafne?
REBEL.pl pisze:Wyścig tytanów

Obrazek

Szykuje się wyścig tytanów! Wciel się w jeźdźca tytanicznego wierzchowca i spróbuj wygrać tę zaciekłą gonitwę przy pomocy siły, sprytu i przeróżnych magicznych artefaktów!
Taranuj przeciwników, żeby ich osłabić, a z pewnością jako pierwszy przekroczysz metę i zostaniesz kolejną legendą Neverworld!


Wyścig Tytanów to szybka i pełna emocji gra, wymagająca zarówno planowania, jak i podejmowania ryzyka. Każdy z gracze wciela się w pochodzącego z jednego z sześciu światów jeźdźca dosiadającego tytanicznego wierzchowca.

Celem gry jest dotarcie do mety przed innymi, w czym pomocne okażą się zdolności oraz karty specjalne. Podczas wyścigu wszystkie chwyty są dozwolone, dlatego też tytani biorący udział w wyścigu będą mogli się wzajemnie atakować, przepychać, a także zastawiać pułapki na oponentów.

Obrazek

Grę zaczynamy od wyboru Tytana - mamy ich aż sześciu, a każdy z nich posiada wyjątkową zasadę specjalną oraz inną ilość punktów życia. Należy również wybrać krainę, w której odbędzie się wyścig - ich wachlarz rozciąga się od lodowych równin Estengardu po ogniste czeluście Zakazanej Odlewni.

Obrazek

Każda z krain oferuje inne zasady specjalne, które można wykorzystać podczas wyścigu w celu uzyskania przewagi nad przeciwnikami. Na jednym torze użyjemy SUPERramp do przeskoczenia kilku pól, na innym będziemy musieli uważać na lodowe tafle, po których nasz tytan będzie się ślizgał. Niezależnie od krainy celem zawsze jest ukończenie trzech okrążeń jako pierwszy z graczy.

Obrazek

Plansze krain to niekończące się tory, które „zawijają się” na krawędziach. Tytani poruszają się pomiędzy polami, które ułożone są w dwunastu rzędach oraz sześciu kolumnach. Wyścig zaczyna się na samym dole planszy, zaś gracze zmierzają ku jej szczytowi. W momencie gdy tytan wykona ruch, po którym miałby się znaleźć poza górną krawędzią planszy, zamiast tego pojawia się na jej dole, kończąc tym samym okrążenie. Analogicznie: jeśli tytan miał by wyjść poza lewy albo prawy bok planszy, po prostu pojawia się po jej drugiej stronie.

W kolejnych turach gracze będą przesuwać swoich tytanów, dozwolony jest jednak wyłącznie ruch do przodu - w końcu w wyścigu nie chodzi o to, by się cofać! Aby się poruszyć, gracze biorą kości w ilości równej liczbie tytanów uczestniczących w grze i rzucają nimi. Począwszy od pierwszego gracza każdy wybiera jedną kość, natomiast ostatni gracz rzuca wszystkimi kośćmi jeszcze raz i wybiera z pełnej puli.

Symbole na kościach mają różne kolory - każdy z nich przypisany jest do konkretnego tytana. Jeśli wybierzemy kość ze zdolnością w naszym kolorze, oprócz wykonania wynikającej z niej akcji możemy dodatkowo uleczyć jeden punkt życia. Symbole na kościach mogą pozwolić nam ruszyć się o konkretną ilość pól w danym kierunku (w górę lub w bok), zastawić pułapkę, a czasem też zrobić obie te rzeczy jednocześnie.

Niektóre miejsca na planszach to pola specjalne - dzięki nim gracze mogą zdobywać karty specjalne, czyli unikalne przedmioty o potężnej mocy. Karty te pomogą nam sprawnie poruszać się po planszy oraz efektywnie przeszkadzać konkurentom. Każda tura to przepychanka między tytanami w celu zajęcia jak najdogodniejszej pozycji, dlatego dodatkowa przewaga jest na wagę złota!

Obrazek

Przepięknie ilustrowane krainy oraz szczegółowo rzeźbione figurki tytanów pozwolą nam jeszcze głębiej zanurzyć się w klimat wyścigu na grzbietach tytanicznych wierzchowców. Dla prawdziwych weteranów oraz poszukiwaczy największych wyzwań gra oferuje, oprócz standardowego trybu rozgrywki, wyścig drużynowy oraz zawody „Wielkiego Szlema” - w tych ostatnich każde okrążenie odbywa się na innym torze, dlatego gracze muszą nauczyć się na bieżąco dostosowywać do warunków panujących w poszczególnych krainach!

Planowana data premiery: koniec września 2016.
Sugerowana cena detaliczna: 79,95 zł.

Link do produktu na stronie wydawnictwa: http://wydawnictwo.rebel.pl/x.php/6,761 ... tanow.html

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2016, 19:05 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Wyścig tytanów (Titan Race)

Post autor: crsunik »

Ktoś grał i może podzielić się wrażeniami?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Wyścig tytanów (Titan Race)

Post autor: rattkin »

Tak, kupiłem od użytkownika "sztefyn" i miałem okazję pograć parę partii. Ogólnie, byłem bardzo mile zaskoczony. To jest nieskomplikowana gra, w której wciąż obecne bywają ciekawe wybory, utrzymana w estetyce King of Tokyo, ale z bardzo sprawnie działającym mechanizmem poruszania, a nade wszystko wesołą wszechobecną interakcją. Trochę takie RoboRally, trochę bardziej klasyczny wyścig, trochę napierdzielanka. Niby porównuje się to do Mario Karts, ale ja specjalnie podobieństw nie widzę. Jak na grę za relatywnie niską cenę, oferuje bardzo dobrą treść (poprawne, szczegółowe duże figurki, plansze, karty) świetną regrywalność (6 plansz, 6 różnych tytanów). Krótka, losowość nie dokucza, jest możliwość sprytnego grania i odpalania czasem ratującego dupę komba. Epickie ucieczki, comebacki, zmieniające w ostatniej chwili sytuację dramatyczne ruchy. Jęki zawodu i krzyki radości gwarantowane. Interakcja, jak się rzekło, bardzo duża (zwykle problem wyścigów, które są na modłę "każdy sobie"). Plansze sprytnie wprowadzają dodatkowe mini reguły poruszania się/interakcji, które istotnie czasem zmieniają grę, a są bardzo łatwe do zapamiętania i wdrożenia. Choć proponowany jest wariant 3 plansz jedna po drugiej, uważam, że bardzo dobrze, że to tylko wariant, a nie podstawowy sposób gry, gdyż wariant ten jest dość słaby - ruguje interakcję, rozciągając graczy na dłuższym torze, w efekcie powodując kulę śnieżną - ten co z przodu, i tak będzie na mecie pierwszy. "Wraparound", który jest standardowo, gdy gra się na jednej planszy, świetnie ten problem koryguje i umożliwia interakcji wszystkich ze wszystkimi, niezależnie od pozycji.

Z biegiem czasu przestałem rozumieć, co to znaczy "tytuł familijny", ale na obecny stan mojej wiedzy, Titan Race takim tytułem nie jest zdecydowanie. Negatywna interakcja wylewa tam się z pudła jak magma z Orodruiny.

Oceny ta gra zbiera raczej średnie, nie oczekiwałem więc cudów, ale uważam, że w swojej kategorii to jest gra conajmniej dobra z plusem (takie 7.3 na BGG). Prawdopodobnie będzie trochę nudna na 2 graczy, im więcej tym lepiej. Obsługuje (co rzadkie ogólnie w planszówkach, ale częste w wyścigach) do 6 osób naraz. Podoba się szczególnie tym, którzy nie lubią zbyt dużo zasad i zbyt długiego grania. Dla mnie jedna z jaśniejszych gwiazd roku 2015. Zawsze chylę nisko czoła przed streamlinowanymi designami, które potrafią zawrzeć w prostych zasadach całe meritum i frajdę z grania.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Wyścig tytanów (Titan Race)

Post autor: misioooo »

Multum negatywnej interakcji, ziania na siebie ogniem i kopania... Czyli to, co tygryski lubią najbardziej :)
Bardzo fajna rozgrywka + wyjaśnianie zasad w trakcie: jutjub
To na 3 osoby i było sporo łojenia... Na więcej będzie mega ostro ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Owlord
Posty: 16
Rejestracja: 15 lip 2014, 02:50

Re: Wyścig tytanów (Titan Race)

Post autor: Owlord »

Posiadam wersję ang.
Gra prosta lecz mega regrywalna. Każda plansza i każdy tytan jest inny, co daje wiele kombinacji i taktyk (+ dodatkowe warianty gry). Idealny balans losowości i taktyki. Jedyne co to mogłoby być troszkę więcej kart bonusów (w pudełku 13). Ładne grafiki i dobre wykonanie. Gra familijna? jak najbardziej. Na pudełku 8+ i myślę, że to trafny próg.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Wyścig tytanów (Titan Race)

Post autor: REBEL.pl »

Wyścig tytanów

Obrazek

Szykuje się wyścig tytanów! Wciel się w jeźdźca tytanicznego wierzchowca i spróbuj wygrać tę zaciekłą gonitwę przy pomocy siły, sprytu i przeróżnych magicznych artefaktów!
Taranuj przeciwników, żeby ich osłabić, a z pewnością jako pierwszy przekroczysz metę i zostaniesz kolejną legendą Neverworld!


Wyścig Tytanów to szybka i pełna emocji gra, wymagająca zarówno planowania, jak i podejmowania ryzyka. Każdy z gracze wciela się w pochodzącego z jednego z sześciu światów jeźdźca dosiadającego tytanicznego wierzchowca.

Celem gry jest dotarcie do mety przed innymi, w czym pomocne okażą się zdolności oraz karty specjalne. Podczas wyścigu wszystkie chwyty są dozwolone, dlatego też tytani biorący udział w wyścigu będą mogli się wzajemnie atakować, przepychać, a także zastawiać pułapki na oponentów.

Obrazek

Grę zaczynamy od wyboru Tytana - mamy ich aż sześciu, a każdy z nich posiada wyjątkową zasadę specjalną oraz inną ilość punktów życia. Należy również wybrać krainę, w której odbędzie się wyścig - ich wachlarz rozciąga się od lodowych równin Estengardu po ogniste czeluście Zakazanej Odlewni.

Obrazek

Każda z krain oferuje inne zasady specjalne, które można wykorzystać podczas wyścigu w celu uzyskania przewagi nad przeciwnikami. Na jednym torze użyjemy SUPERramp do przeskoczenia kilku pól, na innym będziemy musieli uważać na lodowe tafle, po których nasz tytan będzie się ślizgał. Niezależnie od krainy celem zawsze jest ukończenie trzech okrążeń jako pierwszy z graczy.

Obrazek

Plansze krain to niekończące się tory, które „zawijają się” na krawędziach. Tytani poruszają się pomiędzy polami, które ułożone są w dwunastu rzędach oraz sześciu kolumnach. Wyścig zaczyna się na samym dole planszy, zaś gracze zmierzają ku jej szczytowi. W momencie gdy tytan wykona ruch, po którym miałby się znaleźć poza górną krawędzią planszy, zamiast tego pojawia się na jej dole, kończąc tym samym okrążenie. Analogicznie: jeśli tytan miał by wyjść poza lewy albo prawy bok planszy, po prostu pojawia się po jej drugiej stronie.

W kolejnych turach gracze będą przesuwać swoich tytanów, dozwolony jest jednak wyłącznie ruch do przodu - w końcu w wyścigu nie chodzi o to, by się cofać! Aby się poruszyć, gracze biorą kości w ilości równej liczbie tytanów uczestniczących w grze i rzucają nimi. Począwszy od pierwszego gracza każdy wybiera jedną kość, natomiast ostatni gracz rzuca wszystkimi kośćmi jeszcze raz i wybiera z pełnej puli.

Symbole na kościach mają różne kolory - każdy z nich przypisany jest do konkretnego tytana. Jeśli wybierzemy kość ze zdolnością w naszym kolorze, oprócz wykonania wynikającej z niej akcji możemy dodatkowo uleczyć jeden punkt życia. Symbole na kościach mogą pozwolić nam ruszyć się o konkretną ilość pól w danym kierunku (w górę lub w bok), zastawić pułapkę, a czasem też zrobić obie te rzeczy jednocześnie.

Niektóre miejsca na planszach to pola specjalne - dzięki nim gracze mogą zdobywać karty specjalne, czyli unikalne przedmioty o potężnej mocy. Karty te pomogą nam sprawnie poruszać się po planszy oraz efektywnie przeszkadzać konkurentom. Każda tura to przepychanka między tytanami w celu zajęcia jak najdogodniejszej pozycji, dlatego dodatkowa przewaga jest na wagę złota!

Obrazek

Przepięknie ilustrowane krainy oraz szczegółowo rzeźbione figurki tytanów pozwolą nam jeszcze głębiej zanurzyć się w klimat wyścigu na grzbietach tytanicznych wierzchowców. Dla prawdziwych weteranów oraz poszukiwaczy największych wyzwań gra oferuje, oprócz standardowego trybu rozgrywki, wyścig drużynowy oraz zawody „Wielkiego Szlema” - w tych ostatnich każde okrążenie odbywa się na innym torze, dlatego gracze muszą nauczyć się na bieżąco dostosowywać do warunków panujących w poszczególnych krainach!

Planowana data premiery: koniec września 2016.
Sugerowana cena detaliczna: 79,95 zł.

Link do produktu na stronie wydawnictwa: http://wydawnictwo.rebel.pl/x.php/6,761 ... tanow.html

Obrazek
Obrazek
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Kosma
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2013, 12:40
Lokalizacja: Festung Breslau
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Wyścig tytanów (Titan Race)

Post autor: Kosma »

Straszny chłam, nikomu nie polecam.
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Wyścig tytanów (Titan Race)

Post autor: Porchpeople »

Kosma pisze:Straszny chłam, nikomu nie polecam.
A może jakoś uzasadnisz swoją opinię? Bo zbyt rzeczowa to ona nie jest. No i jak Tobie się nie podoba, to nie znaczy, że komuś innemu nie może "podejść".
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Wyścig tytanów (Titan Race)

Post autor: rattkin »

Ale to tylko opinia, miał prawo powiedzieć. A że bez uzasadnienia, to nie ma po prostu wielkiej wagi.
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Wyścig tytanów (Titan Race)

Post autor: Darboh »

Fajna pozycja :)
5 minut tłumaczenia, kilka tłuczonek pod rząd. Prosta mechanika w ładnym wykonaniu i miodna rozgrywka, z kilkoma ciekawymi rozwiązaniami.
Nie mówię o podobieństwach ale o sam charakter rozgrywki i poziom negatywnej interakcji to w okolicach Potworów w Tokio, czy Megawojowników.
Jedyny problem to bardzo mały zasób kart. Szybko się może ograć. Ewentualny dodatek z automatu przytulam ;)

I jedno pytanie. Czy pierwszy gracz wybrany jest na całą grę? Nie mogę w instrukcji znaleźć żeby to się zmieniało.
Kosma
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2013, 12:40
Lokalizacja: Festung Breslau
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Wyścig tytanów (Titan Race)

Post autor: Kosma »

Ta gra w nieudolnie próbuje naśladować King of Tokyo czy King of New York. Panowie mocno chcieli wydać swoją wersję dwóch wyżej wymienionych gier ,ale niestety im nie wyszło. Lubię ciężkie euro i gry wojenne ,ale do ww. fillerków zawsze chętnie zasiądę, a w Tytanów już nigdy nie zagram, tak mi dopomóż Bóg.

Pierwszy gracz zmienia się co turę.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Wyścig tytanów (Titan Race)

Post autor: Olgierdd »

Fakt, to poziom King of Tokyo, ale moim zdaniem Wyścig Tytanów jest lepszy z jednego, prostego powodu: nikt nie odpada w trakcie rozgrywki.
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Wyścig tytanów (Titan Race)

Post autor: Darboh »

Kosma pisze:Ta gra w nieudolnie próbuje naśladować King of Tokyo czy King of New York. Panowie mocno chcieli wydać swoją wersję dwóch wyżej wymienionych gier ,ale niestety im nie wyszło. Lubię ciężkie euro i gry wojenne ,ale do ww. fillerków zawsze chętnie zasiądę, a w Tytanów już nigdy nie zagram, tak mi dopomóż Bóg.

Pierwszy gracz zmienia się co turę.
Kwestia gustu, ale na pewno nie jest to naśladownictwo, a gra w tej samej kategorii. I jak dla mnie również ciekawsza, choć z pozoru prostsza. Ściganie się jest ciekawsze. ;)

Co do pierwszego gracza dzięki. Niby logiczne ale zapisu nie mogłem znaleźć. Może zbyt połebkowo szukałem.
imrowai
Posty: 150
Rejestracja: 09 lis 2018, 21:29
Has thanked: 22 times
Been thanked: 16 times

Re: Wyścig tytanów (Titan Race)

Post autor: imrowai »

Właśnie jestm po paru rozgrywkach z synem (7 lat):
Grę kupiłem za 15 zł w promocji, tak więc za sam ten fakt ma plusa ;), ale do rzeczy:
- gra prosta,a równocześnie ciekawa - pozwalające na "negatywną interakcję" (kto wymyślił to kreślenie nacechowane tak negatywnym brzmienim - mam wrażenie,że wszyscy rodzice boją się go jak ognia :) co złego w walce z przeciwnikiem, czy też podstawianiu mu przywłosowej nogi?) i wymuszająca kombinowanie.
- mój syn bardzo szybko złapał o co chodzi i mocno go wciągnęła
Fajnie się w to gra, ale szata graficzna woła o pomstę do nieba. nie wiem czemu te plansze są takie malutkie,a połączenia poszczególnych pól tak niewyraźne. Oczy bolą od wpatrywania się w te maciupkie detale poukrywane na pstrokatych planszach. Można się do tego przyzwyczaić ale zastanawiam się czy ktoś kto to projektował nie przetestował tego co wymyślił? POnadto karty specjalne sprawiają wrażenie mało trwałych.

Reasumując: fajna gra z brakami w szacie graficznej. Jednak nie należy się tym zrażać bo zabawa jest fajna :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Wyścig tytanów (Titan Race)

Post autor: rattkin »

W szacie graficznej niczego nie brakuje, można mieć jedynie zastrzeżenia co do funkcjonalności. Ale i te trzeba przefiltrować przez format tej gry (małe pudełeczko, małe plansze) i jej cenę. Ja Titan Race bardzo lubię. To prosta "głupia" kościaneczka, wyścig do mety, w którym najlepiej zakładać, że nieważne kto wygra, a ważne, jakie będą wesołe interakcje po drodze. W pewnym sensie przypomina mi to Robo Rally.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1282
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 213 times

Re: Wyścig tytanów (Titan Race)

Post autor: ShapooBah »

Kupiona kiedyś na jakiejś wyprzedaży za 80 zł wersja angielska, jest po ankh morpork najczęściej powracającą na mój stół grą. Proste zasady, maksimum emocji, wciąga i tych którzy przychodzą na ciekawsze tytułu jak i planszówkowych laików. Od dobra na rozgrzewkę. Bardzo lubię. A aktualna cena pozwala na niesamowicie tani zakup.
ODPOWIEDZ