Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1726
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Tomzaq »

Na stronie Rebela można się zapisać na zestaw naprawczy. Brawo Rebelu.
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: playerator »

mikeyoski pisze: ... I nie wiem jakie by tym figurki wsadzić :-)
KLIK :wink:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: maciejo »

Tomzaq pisze:Na stronie Rebela można się zapisać na zestaw naprawczy. Brawo Rebelu.
Po prostu profesjonalne podejście do klienta.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Bludgeon »

Tomzaq pisze:Na stronie Rebela można się zapisać na zestaw naprawczy. Brawo Rebelu.
Na co? Wpisałem zestaw naprawczy w ich wyszukiwarce i nic. Jak wpisałem terraformacja marsa to wyskoczyła tylko gra i organizery.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Nidav »

Bludgeon pisze:
Tomzaq pisze:Na stronie Rebela można się zapisać na zestaw naprawczy. Brawo Rebelu.
Na co? Wpisałem zestaw naprawczy w ich wyszukiwarce i nic. Jak wpisałem terraformacja marsa to wyskoczyła tylko gra i organizery.
O tu można się zapisać. Brawo dla Rebela za pełną profeskę pod tym względem :)
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Sebs »

Brawo Rebel. Bedzie wam to zapamietane. I niech mi nikt nie mowi ze nie mozna / nie da sie. Jak widac jak zalezy komus to da rade.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: REBEL.pl »

Bludgeon pisze:
Tomzaq pisze:Na stronie Rebela można się zapisać na zestaw naprawczy. Brawo Rebelu.
Na co? Wpisałem zestaw naprawczy w ich wyszukiwarce i nic. Jak wpisałem terraformacja marsa to wyskoczyła tylko gra i organizery.
Bo zestaw naprawczy nie jest produktem :) Nie da się go kupić dlatego jest nieznajdywalny w ofercie sklepowej. Aby go zdobyć trzeba poszukać na stronie wydawnictwa (lub kliknąć w podane we wcześniejszych wpisach odnośniki)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Bludgeon »

REBEL.pl pisze:Aby go zdobyć trzeba poszukać na stronie wydawnictwa (lub kliknąć w podane we wcześniejszych wpisach odnośniki)
Najpierw trzeba wiedzieć o jego istnieniu ;) A potem trzeba wiedzieć że macie go mimo że nie wyskakuje w wyszukiwarce. Potem trzeba go ręcznie znaleźć albo znaleźć forum z linkiem. Lepiej się tego ukryć chyba nie dało.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: REBEL.pl »

Bludgeon pisze:
REBEL.pl pisze:Aby go zdobyć trzeba poszukać na stronie wydawnictwa (lub kliknąć w podane we wcześniejszych wpisach odnośniki)
Najpierw trzeba wiedzieć o jego istnieniu ;) A potem trzeba wiedzieć że macie go mimo że nie wyskakuje w wyszukiwarce. Potem trzeba go ręcznie znaleźć albo znaleźć forum z linkiem. Lepiej się tego ukryć chyba nie dało.
Cały problem chyba polega na tym, że użytkownik Tomzaq podał informację o zestawie naprawczym 9 postów za naszą nie weryfikując czy ta już się nie pojawiła i nie podając linka. W komunikacie wychodzącym od nas wszystko było podane jak należy :)
REBEL.pl pisze:Terraformacja Marsa - zestaw naprawczy

Więcej informacji w wątku wydawniczym Rebela:

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 24#p900424

Zapraszamy :)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
yeazus
Posty: 11
Rejestracja: 06 lut 2013, 20:38

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: yeazus »

Rebel.pl - dziękujemy ! :)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: RUNner »

Rebel pełna profeska!

Zamówiłem swój egzemplarz w przedsprzedaży. Na zdjęciach szata graficzna nie wygląda źle, natomiast zainteresowała mnie mechanika. Teoretycznie powinno to dobrze funkcjonować, więc mam nadzieję na świetną rozgrywkę :) Widzę, że sporo osób chwali ten tytuł więc coś musi być na rzeczy. No i cena niezbyt wygórowana też jest warta odnotowania.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 397
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Lets_Grajmy »

Cena dodruku TM jest teraz bardzo niska w stosunku do pierwszego rzutu. Myślicie, że jakość elementów będzie niższa? Znaczniki ilości surowców wg mnie wyglądają bardzo dobrze, ale jakość kart i ogólny projekt graficzny, szczególnie kolory i plansze graczy, mogłyby być znacznie lepsze.
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1281 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: seki »

strategie_pl pisze:Cena dodruku TM jest teraz bardzo niska w stosunku do pierwszego rzutu. Myślicie, że jakość elementów będzie niższa? Znaczniki ilości surowców wg mnie wyglądają bardzo dobrze, ale jakość kart i ogólny projekt graficzny, szczególnie kolory i plansze graczy, mogłyby być znacznie lepsze.
Podobno gorzej już być nie może...

To nie moja opinia.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Jiloo »

strategie_pl pisze:Cena dodruku TM jest teraz bardzo niska w stosunku do pierwszego rzutu. Myślicie, że jakość elementów będzie niższa? Znaczniki ilości surowców wg mnie wyglądają bardzo dobrze, ale jakość kart i ogólny projekt graficzny, szczególnie kolory i plansze graczy, mogłyby być znacznie lepsze.
Co masz na myśli mówiąc że jest niska. Wcześniej można było spokojnie kupić grę za 120 zł. Teraz jest taniej?

Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 397
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Lets_Grajmy »

Chyba przeoczyłem tą cenę. W takim razie można się spodziewać, że jakość pozostanie bez zmian jak przypuszczam.
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: maciejo »

Czy istnieje jakiś ranking rozgrywek solo :?:
Właśnie zacząłem przygodę z TM i w pierwszej rozgrywce udało mi się zdobyć 64 a w drugiej 86 PZ i oczywiście wszystkie wskaźniki globalne na maxa.
Nie wiem czy gra jest tak łatwa czy robię coś źle :roll:
Napiszcie proszę jakie osiągacie wyniki :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: playerator »

maciejo pisze:Czy istnieje jakiś ranking rozgrywek solo :?:
Właśnie zacząłem przygodę z TM i w pierwszej rozgrywce udało mi się zdobyć 64 a w drugiej 86 PZ i oczywiście wszystkie wskaźniki globalne na maxa.
Nie wiem czy gra jest tak łatwa czy robię coś źle :roll:
Napiszcie proszę jakie osiągacie wyniki :wink:
- KLIK -
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: maciejo »

playerator pisze:
maciejo pisze:Czy istnieje jakiś ranking rozgrywek solo :?:
Właśnie zacząłem przygodę z TM i w pierwszej rozgrywce udało mi się zdobyć 64 a w drugiej 86 PZ i oczywiście wszystkie wskaźniki globalne na maxa.
Nie wiem czy gra jest tak łatwa czy robię coś źle :roll:
Napiszcie proszę jakie osiągacie wyniki :wink:
- KLIK -
Dzięki.
Trzecia partia w dniu dzisiejszym i 149 PZ z Korporacją Ecoline
Jedna karta praktycznie przesądziła o wyniku a mianowicie karta Insekty.
Rzadko mi się zdarza aby jakaś gra aż tak mnie wciągnęła.
Może rzeczywiście wykonanie kuleje ale klimat i mechanika wynagradzają wszystko aż nadto :D no i super działa solo :!:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: RUNner »

maciejo pisze: Może rzeczywiście wykonanie kuleje ale klimat i mechanika wynagradzają wszystko aż nadto :D no i super działa solo :!:
No i właśnie o to chodzi. Jeśli gra ma ciekawą, grywalną mechanikę i sprawia sporo frajdy, to oprawa graficzna schodzi na dalszy plan.

Ja czekam na przesyłkę i coś czuję, że nie będę żałował wydanej kasy. Zresztą... cena za grę nie jest wygórowana, a wręcz śmiesznie niska po epizodzie ze Scythe ;) O dziwo nie nastawiam się na solowe partie, bo nie sądzę żeby TM przebiła w tej kwestii duet Mage Knight - WP LCG, skoro Scythe (z niezłą przecież Automą) tego nie dokonało.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
reynmar
Posty: 60
Rejestracja: 04 gru 2016, 08:44

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: reynmar »

RUNner pisze:
maciejo pisze: Może rzeczywiście wykonanie kuleje ale klimat i mechanika wynagradzają wszystko aż nadto :D no i super działa solo :!:
No i właśnie o to chodzi. Jeśli gra ma ciekawą, grywalną mechanikę i sprawia sporo frajdy, to oprawa graficzna schodzi na dalszy plan.

Ja czekam na przesyłkę i coś czuję, że nie będę żałował wydanej kasy. Zresztą... cena za grę nie jest wygórowana, a wręcz śmiesznie niska po epizodzie ze Scythe ;) O dziwo nie nastawiam się na solowe partie, bo nie sądzę żeby TM przebiła w tej kwestii duet Mage Knight - WP LCG, skoro Scythe (z niezłą przecież Automą) tego nie dokonało.
U nas gra się bardzo przyjęła :) nawet znajomym przypadła do gustu ze względu na fajna mechanikę i nie za mocno rozciągnięte w czasie partie gry. A grafiki... podobno o gustach się nie dyskutuje. Mnie się nawet spodobało wykonanie.
Sol
Posty: 69
Rejestracja: 20 lut 2016, 15:42
Has thanked: 12 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Sol »

Ktoś z Was próbował może jakoś ładnie przykleić organizer na planszetki od Geekmoda? Czymś bezbarwnym, żeby nie było za specjalnie widać, może ktoś podejmował już takie próby? Szczerze łudziłem się, że jedna strona jest klejąca, ale jednak nie (bo w sumie wyglądała na obrazkach jakby to była folia od kleju).
Miedzcu
Posty: 41
Rejestracja: 14 sty 2017, 00:17
Lokalizacja: Zawadzkie
Been thanked: 1 time

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Miedzcu »

Sol pisze:Ktoś z Was próbował może jakoś ładnie przykleić organizer na planszetki od Geekmoda? Czymś bezbarwnym, żeby nie było za specjalnie widać, może ktoś podejmował już takie próby? Szczerze łudziłem się, że jedna strona jest klejąca, ale jednak nie (bo w sumie wyglądała na obrazkach jakby to była folia od kleju).
Też jestem tego ciekaw. Organizerów jeszcze nie posiadam ale już na półce przez pomysł w głowie jest klej modelarski do klejenia szyb w modelach (czyli bezbarwny i niepowodujący matowień przeźroczystego plastiku) Clearfix Humbrola. Nie znam się na modelarstwie, nigdy niczego nie kleiłem ale mam nadzieje że ten klej da radę (podobno klej sam siebie może służyć do zrobienia szybki w modelach gdy zaschnie wiec raczej będzie mało widoczny - taką mam nadzieje). Chodź jest ta wątpliwość bo klejenie dojdzie nie pomiędzy plastik<->plastik a gładka tektura<->plastik.
MOJA KOLEKCJA I MOJE TOP 10

\"IT MAYBE WASN'T BEST WIN, BUT WIN IS WIN."\
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: playerator »

Hmm... Humbrol + farba drukarska = :?: Lepiej sobie zróbcie skany przed klejeniem :wink:
A użycie organizerów zgodnie z zamysłem producenta, nie daje dobrego efektu? Pytam, bo zastanawiam się nad zakupem.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Sol
Posty: 69
Rejestracja: 20 lut 2016, 15:42
Has thanked: 12 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Sol »

Są w zasadzie do położenia, więc zamiast ruchomej planszetki mamy ruchomą planszetkę i organizer. Nie ma jakichś barierek, które by ograniczyły przesuwanie się planszetki pod organizatorem. Wolałbym jakoś przykleić, bo znacznie lepiej by to wyglądało. Pleksa jest obklejona z dwóch stron cienką tasiemką, ale tak jak napisałem, aż się prosi, żeby jedna strona była klejąca. Byłoby stabilniej.

Czyli jednak coś innego byśmy potrzebowali. Chyba, że zalaminować, polakierować i dopiero ten klei co Miedzcu napisał?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: RUNner »

Taki organizer mógłby mieć ramkę dookoła po obwodzie i wtedy planszetka by się pod nim nie przemieszczała. W obecnej sytuacji najlepiej zeskanować, wydrukować i przykleić.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ