Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Tomzaq »

A ja się podpisuję pod dwoma poprzednimi głosami w dyskusji. Obema nogami i rękami.
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 640 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: pan_satyros »

Odnośnie wydania. Mogłoby pewnie być lepsze. Styl jest nawet całkiem klimatyczny, szkoda tylko że wśród grafik jest taka rozbieżność, ciut większa konsekwencja i bym nie narzekał. Ale nie zmienia to faktu że gra jest świetna i równie dobrze wyceniona.
Pełna opinia w recenzji ;)
http://pelnapara.znadplanszy.pl/2017/02 ... ozliwosci/
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Bary »

pan_satyros pisze:Odnośnie wydania. Mogłoby pewnie być lepsze. Styl jest nawet całkiem klimatyczny, szkoda tylko że wśród grafik jest taka rozbieżność, ciut większa konsekwencja i bym nie narzekał. Ale nie zmienia to faktu że gra jest świetna i równie dobrze wyceniona.
Pełna opinia w recenzji ;)
http://pelnapara.znadplanszy.pl/2017/02 ... ozliwosci/
Jeśli powstrzymuje Cię oprawa – zaufaj mi, nie warto sobie odmawiać takiej perełki.
Zaufałem, ale jak gra się okaże jednak słaba to będzie foch. ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: rattkin »

seki pisze:Niestety wielu z nas woli zapłacić 250 zl za ładne komponenty. Ja wolę zapłacić połowę tej kwoty i mieć równie grywalna grę.
To zupełnie nie tak. Jeśli masz na półce już masę bardzo dobrych gier, to wymagania rosną. Bycie po prostu dobrą grą, a nawet bardzo dobrą, już nie wystarcza - konkurencja jest za silna.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: zakwas »

rattkin pisze:
seki pisze:Niestety wielu z nas woli zapłacić 250 zl za ładne komponenty. Ja wolę zapłacić połowę tej kwoty i mieć równie grywalna grę.
To zupełnie nie tak. Jeśli masz na półce już masę bardzo dobrych gier, to wymagania rosną. Bycie po prostu dobrą grą, a nawet bardzo dobrą, już nie wystarcza - konkurencja jest za silna.
Coś w tym jest. Ale TM się broni regrywalnością i mechaniką. Te grafiki mają nawet swój urok - takie starego sf z lat 90. :D
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1270 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: seki »

rattkin pisze:
seki pisze:Niestety wielu z nas woli zapłacić 250 zl za ładne komponenty. Ja wolę zapłacić połowę tej kwoty i mieć równie grywalna grę.
To zupełnie nie tak. Jeśli masz na półce już masę bardzo dobrych gier, to wymagania rosną. Bycie po prostu dobrą grą, a nawet bardzo dobrą, już nie wystarcza - konkurencja jest za silna.
Ja to rozumiem. Nie krytykuje nikogo za zakupy gier w kwocie, ktora dla mnie jest za wysoka. Poprostu zwracam uwagę, że my pasjonaci gier planszowych mamy różne wymagania odnośnie komponentów. Dla mnie idealną sytuacją byłoby wydawanie gier w dwóch wersjach. Pierwsza w granicach 150 zl okrojona z figurek, planszetek graczy na miarę scytha ale nadal z tą samą mechaniką i fabułą. A druga wersja dla osób, którym zależy na super wydaniu i nie mają ograniczonego budżetu. Oczywiście ze względów ekonomicznych taki wybór na rynku nie jest możliwy. W każdym razie jest grono osób, w tym ja, które cieszy się z tego, że Terraformacje mozna kupić za umiarkowana cenę. Niestety jestem chyba w mniejszości bo ilość gier w cenie 200-400 zl stale rośnie, jest coraz więcej gier z ekstra figurkami, aplikacjami,i zdaje się, że ten trend się utrzyma bo ludzie kupują, więc wydawnictwa zarabiają więcej. Nie spotkałem się na forum z narzekaniem na zbyt wypasione wydanie a to oznaka tego, że gracze taki trend akceptują i wręcz tego się domagają (chociażby w niniejszym wątku) co mnie osobiście martwi.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: kwiatosz »

A propos cen moze porownanie - poprzednie wydanie Mare Nostrum kupowalem za 179,99, nowe, podobno strasznie drogie, kosztuje 220 zl. A minelo 10 lat, to nawet sama inflacja usprawiedliwia.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: detrytusek »

kwiatosz pisze:A propos cen moze porownanie - poprzednie wydanie Mare Nostrum kupowalem za 179,99, nowe, podobno strasznie drogie, kosztuje 220 zl. A minelo 10 lat, to nawet sama inflacja usprawiedliwia.
Zrobimy to samo np z Vinhosem ? :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: rattkin »

seki pisze: Ja to rozumiem. Nie krytykuje nikogo za zakupy gier w kwocie, ktora dla mnie jest za wysoka. Poprostu zwracam uwagę, że my pasjonaci gier planszowych mamy różne wymagania odnośnie komponentów.
To znowu nie tak. To nie jest problem ceny. Ta gra nie wygląda brzydko, żeby była tańsza (zresztą w wersji angielskiej jest/była bardzo droga, co tutaj się skwapliwie pomija), tylko dlatego, że w rodzinie Fryxelliusów nikt najwidoczniej nie umiał / nie chciał rysować. To wygląda na świadomy wybór, a nie na cięcie kosztów, przez niezatrudnianie grafika. I znów - to nie jest kwestia "jakości wydania", typu czy są figurki, bądź jak grube są planszetki. To problem estetyczny. Naprawialny przez grafika / ui designera, nie wydawnictwo per se.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 640 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: pan_satyros »

Bary pisze:
pan_satyros pisze:Odnośnie wydania. Mogłoby pewnie być lepsze. Styl jest nawet całkiem klimatyczny, szkoda tylko że wśród grafik jest taka rozbieżność, ciut większa konsekwencja i bym nie narzekał. Ale nie zmienia to faktu że gra jest świetna i równie dobrze wyceniona.
Pełna opinia w recenzji ;)
http://pelnapara.znadplanszy.pl/2017/02 ... ozliwosci/
Jeśli powstrzymuje Cię oprawa – zaufaj mi, nie warto sobie odmawiać takiej perełki.
Zaufałem, ale jak gra się okaże jednak słaba to będzie foch. ;)
Mam nadzieję, że obędzie się bez focha ;) Nam gra się bardzo spodobała. Przypomniała za co tak lubimy planszówki.
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: premek »

Ja akurat pierwsze wydanie Terraformacji przegapiłem ale teraz na bank kupię żeby sprawdzić opinie. Natomiast co do szaty graficznej to ma to dla mnie mniejsze znaczenie i np. w Zamkii Burgundii Felda - zagram zawsze i wszędzie, W Cywilizację Poprzez Wieki 2ed. też grywałem kiedyś chociaż tutaj akurat przesiadłem się na Wojnę Narodów odkąd się pojawiła.
Wiadomo, że fajnie jak gra jest ładna ale nie każda gra jest taka jak Zamki Szalonego Króla Ludwika :) - dla mnie ważniejsza jest mechanika i grywalność i w takim wypadku szata graficzna schodzi na plan dalszy.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: kwiatosz »

detrytusek pisze:
kwiatosz pisze:A propos cen moze porownanie - poprzednie wydanie Mare Nostrum kupowalem za 179,99, nowe, podobno strasznie drogie, kosztuje 220 zl. A minelo 10 lat, to nawet sama inflacja usprawiedliwia.
Zrobimy to samo np z Vinhosem ? :)
Co zrobimy z Vinhosem? Nie rozumiem o co pytasz.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1270 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: seki »

rattkin pisze: To znowu nie tak. To nie jest problem ceny. Ta gra nie wygląda brzydko, żeby była tańsza (zresztą w wersji angielskiej jest/była bardzo droga, co tutaj się skwapliwie pomija), tylko dlatego, że w rodzinie Fryxelliusów nikt najwidoczniej nie umiał / nie chciał rysować. To wygląda na świadomy wybór, a nie na cięcie kosztów, przez niezatrudnianie grafika. I znów - to nie jest kwestia "jakości wydania", typu czy są figurki, bądź jak grube są planszetki. To problem estetyczny. Naprawialny przez grafika / ui designera, nie wydawnictwo per se.
Myślę, że wiele osób komentujących wydanie oczekuję go właśnie w bardziej ekstra wersji i nie chodzi im tylko o grafiki. Co do grafiki w grze to tu już wkraczamy w strefę gustów a o nich się podobno nie dyskutuje.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Bary »

seki pisze:
rattkin pisze: To znowu nie tak. To nie jest problem ceny. Ta gra nie wygląda brzydko, żeby była tańsza (zresztą w wersji angielskiej jest/była bardzo droga, co tutaj się skwapliwie pomija), tylko dlatego, że w rodzinie Fryxelliusów nikt najwidoczniej nie umiał / nie chciał rysować. To wygląda na świadomy wybór, a nie na cięcie kosztów, przez niezatrudnianie grafika. I znów - to nie jest kwestia "jakości wydania", typu czy są figurki, bądź jak grube są planszetki. To problem estetyczny. Naprawialny przez grafika / ui designera, nie wydawnictwo per se.
Myślę, że wiele osób komentujących wydanie oczekuję go właśnie w bardziej ekstra wersji i nie chodzi im tylko o grafiki. Co do grafiki w grze to tu już wkraczamy w strefę gustów a o nich się podobno nie dyskutuje.
Patrząc, jaki gra odniosła sukces IMO takie wydanie jest kwestią czasu. Jednakże, zamiast czekać na nie dwa czy trzy lata lepiej już teraz dokonać zakupu, a później, jak gra wypali, najwyżej obecną puścić w obieg i zakupić deluxe. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Konioczynka
Posty: 154
Rejestracja: 15 sty 2015, 17:36
Lokalizacja: Warszau

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Konioczynka »

seki pisze:
rattkin pisze: To znowu nie tak. To nie jest problem ceny. Ta gra nie wygląda brzydko, żeby była tańsza (zresztą w wersji angielskiej jest/była bardzo droga, co tutaj się skwapliwie pomija), tylko dlatego, że w rodzinie Fryxelliusów nikt najwidoczniej nie umiał / nie chciał rysować. To wygląda na świadomy wybór, a nie na cięcie kosztów, przez niezatrudnianie grafika. I znów - to nie jest kwestia "jakości wydania", typu czy są figurki, bądź jak grube są planszetki. To problem estetyczny. Naprawialny przez grafika / ui designera, nie wydawnictwo per se.
Myślę, że wiele osób komentujących wydanie oczekuję go właśnie w bardziej ekstra wersji i nie chodzi im tylko o grafiki. Co do grafiki w grze to tu już wkraczamy w strefę gustów a o nich się podobno nie dyskutuje.
Nie, ja oczekuje tylko np. całej wypraski w pudełku i czegoś lepszego niż papier tolatowy na materiał planszetek graczy, może nie ścierających się po 2 grach złotych kosteczek i może .. nie pękających woreczków strunowych. Po prostu wk**jące wydanie. Grafika jaka jest, każdy widzi mi nie przeszkadzała (a i gram w różne paskudy jak Puerto czy Goa).
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: detrytusek »

kwiatosz pisze:
detrytusek pisze:
kwiatosz pisze:A propos cen moze porownanie - poprzednie wydanie Mare Nostrum kupowalem za 179,99, nowe, podobno strasznie drogie, kosztuje 220 zl. A minelo 10 lat, to nawet sama inflacja usprawiedliwia.
Zrobimy to samo np z Vinhosem ? :)
Co zrobimy z Vinhosem? Nie rozumiem o co pytasz.
Porównamy zmianę ceny w kolejnych wydaniach of course.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: REBEL.pl »

Terraformacja Marsa - zestaw naprawczy

Więcej informacji w wątku wydawniczym Rebela:

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 24#p900424

Zapraszamy :)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Bary »

REBEL.pl pisze:Terraformacja Marsa - zestaw naprawczy

Więcej informacji w wątku wydawniczym Rebela:

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 24#p900424

Zapraszamy :)
Chapeau bas Rebelu, pokazaliście klasę!
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
reynmar
Posty: 60
Rejestracja: 04 gru 2016, 08:44

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: reynmar »

Pozytywne zaskoczenie :) Dziekowac
babayaga0
Posty: 78
Rejestracja: 12 sty 2015, 22:23
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 5 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: babayaga0 »

Gratuluję decyzji. Cieszę się. Mam nadziejeję, że takie załatwianie spraw stanie się u nas standardem.
Awatar użytkownika
Archiwista
Posty: 111
Rejestracja: 16 lut 2015, 10:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Archiwista »

REBEL.pl pisze:Terraformacja Marsa - zestaw naprawczy

Więcej informacji w wątku wydawniczym Rebela:

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 24#p900424

Zapraszamy :)
Można?...Można!!! Dzięki Rebelu
babayaga0 pisze:Gratuluję decyzji. Cieszę się. Mam nadziejeję, że takie załatwianie spraw stanie się u nas standardem.
Znam przynajmniej dwa wydawnictwa, które wydały gry karciane dla których takie załatwienie sprawy nie jest standardem...ba jest to wręcz "niemożliwe"(czytaj nieopłacalne)[sądzę, że wszyscy wiedzą o kim mowa :twisted: ]

Ale, żeby nie było już tak całkowicie offtop...czyżby ulepszone plansze w dodatku? :D
Ravn
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:18
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Ravn »

Wracajac jeszcze do wydania - jakby TM mialaby byc ekstra zrobiona, z figurkami, ladna plansza, klimatycznymi rysunkami i w ogole, ale kosztowac 300+pln, to chyba jednak wole brzydka wersje za 120.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: mikeyoski »

Rysunki stworzone zostały przez autora i jego rodzinę, więc nie sądzę, żeby chcieli to zmieniać. Plansza jest również ok. Jedynie planszetki i wypraska dostają od reszty. I nie wiem jakie by tym figurki wsadzić :-)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: kwiatosz »

Vinhos w pierwszej WYG, dugirj WYG i drugiej ZMan po 40 funtow widze, nie mam pomyslu jak sprawdzic zlotowki, bo nie kupowalem nigdy.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1270 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: seki »

Ravn pisze:Wracajac jeszcze do wydania - jakby TM mialaby byc ekstra zrobiona, z figurkami, ladna plansza, klimatycznymi rysunkami i w ogole, ale kosztowac 300+pln, to chyba jednak wole brzydka wersje za 120.
Właśnie to samo pisałem wcześniej. Popieram.
ODPOWIEDZ