Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: REBEL.pl »

Bary pisze:
REBEL.pl pisze:
pattom pisze:Coś wiadomo o jakimś większym dodatku ?
Dwustronna mapa w połowie roku, duży dodatek nad którym trwają prace - docelowo na Essen w tym roku, promka z 3 kartami w listopadzie.

Hellas i Elysium
https://wydawnictwo.rebel.pl/x.php/6,85 ... ysium.html

Promo 3 karty do TM
https://wydawnictwo.rebel.pl/x.php/6,87 ... karty.html
Coś więcej można już napisać o dużym dodatku czy dalej owiany tajemnicą?

Ps.Wspominaliscie, że to jednak 4 karty będą. :)
Nigdy nie wspominaliśmy że będą to 4 karty :) Będzie "czwarta karta" - ale osobno (Pingwiny).
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Bary »

REBEL.pl pisze: Nigdy nie wspominaliśmy że będą to 4 karty :) Będzie "czwarta karta" - ale osobno (Pingwiny).
Ośmielę się nie zgodzić. :P
Spoiler:
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: REBEL.pl »

Bary pisze:
REBEL.pl pisze: Nigdy nie wspominaliśmy że będą to 4 karty :) Będzie "czwarta karta" - ale osobno (Pingwiny).
Ośmielę się nie zgodzić. :P
Spoiler:
Dołączy - ale to nie znaczy, że wejdzie w jego skład :wink: Pingwiny będą dostępne mniej więcej w okolicy mapy do Terraformacji (lato 2017), czekać z jej dystrybucją do listopada byłoby czynem iście niegodnym ;)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Bary »

REBEL.pl pisze: Pingwiny będą dostępne mniej więcej w okolicy mapy do Terraformacji (lato 2017), czekać z jej dystrybucją do listopada byłoby czynem iście niegodnym ;)
Słuszne słowa, jakże słuszne... :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
steemm
Posty: 44
Rejestracja: 17 lut 2016, 13:21
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: steemm »

Czy można zagrać kartę którą np dostajemy za darmo, za którą są 2pz i daje nam opcję położenia 2 oceanów podczas gdy np został jeden wolny ocean lub nie ma ich już wcale(wszystkie są na planszy)? Powiedzmy że pozostałe wymagania spełniam(obniżenie poziomu produkcji jakiegoś wskaźnika).
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: RUNner »

playerator pisze:
RUNner pisze:Znajomy ma w pracy drukarkę 3D i wydrukował mi takie nakładki, a ja sobie wydrukowałem nową planszetkę, zbliżoną formatem do A4. Na koniec ją zlaminowałem i te nakładki pewnie nakleję, choć może nie będzie takiej potrzeby.
Spoiler:
Świeże podejście do tematu, podoba mi się :) . Będzie można je kupić?
Kupiłem sobie filament do wydruku pewnego projektu i zostało mi trochę materiału. Teoretycznie powinno wystarczyć na kilkanaście planszetek. Wyceniłem to na 5zł od sztuki. Szczegółowe informacje na pw.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
pegzi
Posty: 538
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: pegzi »

Witam, jakiś czas temu natknąłem się na nieoficjalne korporacje na bgg, jest ich aż 22 i z pewnością wniosły by jeszcze więcej różnorodności do gry. Czy ktoś byłby zainteresowany przygotowaniem takich kart po polsku - link do bgg: https://boardgamegeek.com/filepage/1426 ... ions-print
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1341
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 124 times
Been thanked: 84 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: nahar »

Jak odroznic 2ed od 1ed? Dzis odebralem TM i w sumie nie wiem czy mam pisac do Rebela po zestaw naprawczy czy nie.

Sent from my myPhone_AXE_LTE using Tapatalk
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: kastration »

pegzi pisze:Witam, jakiś czas temu natknąłem się na nieoficjalne korporacje na bgg, jest ich aż 22 i z pewnością wniosły by jeszcze więcej różnorodności do gry. Czy ktoś byłby zainteresowany przygotowaniem takich kart po polsku - link do bgg: https://boardgamegeek.com/filepage/1426 ... ions-print
Podłączam się. Choć czy te korporacje wydają się zbalansowane? To może być problem. Korporacje z podstawki świetnie wydają się zbalansowane.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1281 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: seki »

nahar pisze:Jak odroznic 2ed od 1ed? Dzis odebralem TM i w sumie nie wiem czy mam pisac do Rebela po zestaw naprawczy czy nie.

Sent from my myPhone_AXE_LTE using Tapatalk
Masz wypraske w pudełku? Jeśli nie to 2 edycja.
Awatar użytkownika
zomboni
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2013, 13:55
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: zomboni »

Przed chwilą trafiłem na: Terraforming Mars: Venus Expansion. Ktoś? Coś?

W spoilerze obrazy w powiększeniu.
Spoiler:
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: kali »

zomboni pisze:Przed chwilą trafiłem na: Terraforming Mars: Venus Expansion. Ktoś? Coś?

W spoilerze obrazy w powiększeniu.
Spoiler:
To foty prototypu (spójrz na rogi kart).
https://icv2.com/articles/news/view/365 ... rming-mars (przedostatni akapit)
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2017, 21:58 przez kali, łącznie zmieniany 1 raz.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
zomboni
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2013, 13:55
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: zomboni »

Terraforming Mars: Terraforming Venus (title tentative) will follow in October 2017. The third (untitled) expansion, will arrive in mid-2018. The fourth expansion (also untitled) is planned for early/mid-2019.
Dziękuję za link. Na moje oko Venus pojawi się w październiku 2017.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Bary »

zomboni pisze:
Terraforming Mars: Terraforming Venus (title tentative) will follow in October 2017. The third (untitled) expansion, will arrive in mid-2018. The fourth expansion (also untitled) is planned for early/mid-2019.
Dziękuję za link. Na moje oko Venus pojawi się w październiku 2017.
Rebel wspominał o okolicach Essen więc pewnie tak, jak piszesz. Wiadomo może, czy finalnie ten dodatek będzie zawierał poprawione planszetki?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Xavris
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2014, 09:31
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Xavris »

Zagraliśmy w terraformację do tej pory dopiero 3 razy, więc bardzo możliwe, że jeszcze nie wszystko widziałem, ale zdaje się że na korporacji Manutech w tym przyszłym dodatku jest jakiś nowy symbol produkcji i zasobu?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4632
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1025 times
Been thanked: 1941 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: warlock »

Terraformacja Marsa weszła do TOP 10 BGG. Takiego sukcesu to chyba FryxGames się nie spodziewało :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: mat_eyo »

warlock pisze:Terraformacja Marsa weszła do TOP 10 BGG. Takiego sukcesu to chyba FryxGames się nie spodziewało :)
Świetne info! Trochę gorsze, że wypchnęła z niej Zamki Burgundii :(
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1281 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: seki »

A to jeszcze nie koniec. Patrząc na średnią ocenę może wejść nawet do pierwszej trójki tylki to już trochę zajmie. Zakładam, że do końca roku będzie na 6 przed Scythe :-)
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Tycjan »

Tego chyba jeszcze było, to wrzucam.
Tak prawdopodobnie będzie wyglądać plansza (dwie strony) do pierwszego dodatku: https://www.facebook.com/ZnadPlanszy/po ... 8611640347

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: hipcio_stg »

Jestem po pięciu partiach i muszę powiedzieć, że gra jest po prostu genialna. Nawet po rozegraniu trzygodzinnej partii mam ochotę na następną! Gratuluję dziesiątej pozycji BGG! Tak jak bałem się tematyki marsjańskiej (nie przepadam w ogóle za fantastyką i tematami pozaziemskimi). Przestało mi przeszkadzać wykonanie gry. Grafiki są jak najbardziej akceptowalne, a po układaniu kart wg instrukcji i tak się na nie nie patrzy. Planszetki graczy nie są takie uporczywe jak myślałem. To że są płaskie jest ich zaletą - można łatwo płacić zsuwając kostki z planszy. Chyba zrezygnuję z pomysłu zakupu nakładek geekmod, gdyż spakowanie na koniec waluty do worka jest strasznie czasochłonne. Kostki się ślizgają i trzeba zbierać po kilka sztuk.

Cieszę się, że kupiłem swój egzemplarz zaraz po wznowieniu i jednocześnie żałuję, że nie kupiłem pierwszego wydania :oops:
yNidhogg
Posty: 300
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:56

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: yNidhogg »

hipcio_stg pisze:Cieszę się, że kupiłem swój egzemplarz zaraz po wznowieniu i jednocześnie żałuję, że nie kupiłem pierwszego wydania :oops:
Czy pierwsze wydanie było w czymś lepsze od drugiego (poza faktem że było wcześniej)?
Masa gier
... czasem piszę nie po polsku : |
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Bary »

yNidhogg pisze:
hipcio_stg pisze:Cieszę się, że kupiłem swój egzemplarz zaraz po wznowieniu i jednocześnie żałuję, że nie kupiłem pierwszego wydania :oops:
Czy pierwsze wydanie było w czymś lepsze od drugiego (poza faktem że było wcześniej)?
W mojej opinii nie, pierwszy druk miał dość tandetną wypraskę i kilka błędów, zarówno w instrukcji, jak i na kartach. W drugim wywalono wypraskę i poprawiono znalezione błędy przy okazji generując nowy błąd/nieścisłość na jednej karcie.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: tomb »

Bary pisze:W drugim wywalono wypraskę i poprawiono znalezione błędy przy okazji generując nowy błąd/nieścisłość na jednej karcie.
Parę kart ma błędy/nieścisłości, które są nadal obecne w obu edycjach. Jednak dobre zrozumienie ikon pozwala grać prawidłowo.
Co prawda sam uważam, że ikonografia jest w tej grze świetna - jasna i czytelna, ale ostatnio zerknąłem nam recenzję GameTrolla i tam dziewczyna twierdziła, ze nie rozumiała działania wielu kart.
Tycjan pisze:Tego chyba jeszcze było, to wrzucam.
Tak prawdopodobnie będzie wyglądać plansza (dwie strony) do pierwszego dodatku: https://www.facebook.com/ZnadPlanszy/po ... 8611640347
Ale się opuściłeś w życiu forum. Było.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Tycjan »

tomb pisze:Ale się opuściłeś w życiu forum. Było.
Muszę z tym żyć, ale przepraszam :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
steemm
Posty: 44
Rejestracja: 17 lut 2016, 13:21
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: steemm »

steemm pisze:Czy można zagrać kartę którą np dostajemy za darmo, za którą są 2pz i daje nam opcję położenia 2 oceanów podczas gdy np został jeden wolny ocean lub nie ma ich już wcale(wszystkie są na planszy)? Powiedzmy że pozostałe wymagania spełniam(obniżenie poziomu produkcji jakiegoś wskaźnika).
ktoś poratuje odpowiedzią?
ODPOWIEDZ