Martians: A Story of Civilization (Grzegorz Okliński, Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: jax »

Bardzo lekki ton odpowiedzi Krzysztofa sugeruje, że prawie nic się nie stało...

Ogólnie odpowiedź jest bulwersująca, ale najciekawszy jest fragment:
Krzysztof pisze:Myślę, że podstawowym problemem obecnej sytuacji jest to, że RedImp w trakcie akcji uległ wspierającym tworząc dwie dodatkowe wersje językowe oraz to, że nikt ze wspierających podczas akcji nie komentował instrukcji albo konkretnych problemów z zasadami. Do tego wszystkiego dosypać jeszcze szczyptę napiętego harmonogramu i mamy to, co mamy.
Wina, że instrukcja nadaje się tylko do podcierania w toalecie ponoszą... kupujący - i to podwójnie (wymogli instrukcję w 2 językach a potem nie zgłaszali uwag). Otóż drogi wydawco: Nawet jeśli klienci zgłosili całkowite zero uwag, to twoim psim obowiązkiem jest dopilnowanie jak najwyższej jakości instrukcji. Co to ma być, przedszkole? zasłanianie się innymi? Trzeba wziąć odpowiedzialność za produkt, który się tworzy.
Tymczasem co zobaczyłem po otwarciu pudełka? Od razu w oczy wali mnie potężna errata i rozbudowany FAQ. Na kredowym papierze oczywiście :D
NIGDY w żadnej grze nie widziałem czegoś tak epickich rozmiarów od razu na starcie.

Stworzenie instrukcji-bubla oznacza zero szacunku dla klientów. A zasłanianie się 'napętymi terminami' tylko uwypukla ten brak szacunku. 'Musimy zdążyć na kwiecień? Zdążymy! Kosztem instrukcji, kosztem testów, kosztem klienta, kosztem wszystkiego... Oczywiście, że zdążymy. Kasa musi się przecież zgadzać.'

--

Ja oryginalnej instrukcji nie próbuję nawet tykać. Zobaczę jak się spisze ten angielski rewrite Andy Lewisa.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 109
Rejestracja: 22 paź 2012, 09:00

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Krzysztof »

Muad'Dib pisze:Być może rozwiązaniem by było nagranie porządnego gameplaya? Wiele osób w ten sposób uczy się gry w tej chwili, łatwiej coś zrozumieć widząc to a nie czytając o tym. I nieważne w jakim języku, zawsze można dołożyć napisy w drugim, żeby film był bardziej uniwersalny.

Świetny gameplay w języku angielskim jest tu:
https://www.youtube.com/watch?v=HK_cAMDnbwk
Zobaczymy czy uda się dołożyć napisy polskie.
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: orzeh »

Jako już nie posiadacz, napiszę - utknąć można na CAŁEJ instrukji, pozwala ona na interpretację w dowolną stronę, natychmiast grę sprzedałem jak po 10tej rozgrywce myślałem że gram dobrze (pomijam opowieści o trybach gry) kiedy inny wspierający w rozmowie przy stole, mi powiedział że w sumie to on zupełnie inaczej robi to i tamto, świetnie wiedzieć że to wina wspierających skoro "w czasie kampani nic nie mówili że z instrukcją jest coś nie tak" (w sumie pewnie wszyscy oprócz mnie mieli kopie już w domu i mogli to porównać). Tym bardziej że gry były dostępne w sklepach zanim wspierający je otrzymali, już wtedy były sygnały że coś jest bardzo nie tak.
Mogli mogli tamto mogli to. Redimpie dzięki Wam zostałem wyleczony ze wspieraczki. Trochę pokory w stosunku do nic nie znaczących wspierających. Nic już nie wesprę czy od Was czy kogoś innego.
@jax dużo ładnej napisałeś to co ja tu wyrzuciłem
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: detrytusek »

Grę chciałem wesprzeć ale (na szczęście) nie wsparłem i może nie powinienem się wypowiadać. No ale przecież to ja, więc nie oszukujmy się i tak to zrobię :).
Złośliwości są jak najbardziej na miejscu bo Wasze podejście jest skandaliczne. Instrukcja jest integralną częścią gry tak jak np plansza. Czy gdyby były na niej spore błędy też byście wpadli na pomysł doradzania wydrukowania sobie jej z pliku, który udostępnicie? I obarczenie winą wspierających???
Pokazujecie jak bardzo wspieranie potrafi być do d.
Wszystkim cierpiącym polecam zastosowanie drastycznych metod czyli sprzedanie gry oraz nie wspieranie wydawnictwa w najbliższych projektach. Może i gra fajna (choć w sumie to jeszcze nic pewnego) ale fajnych nie brakuje.
Wg mnie tylko drastyczne metody mogą podziałać w przyszłości żeby ktoś zrozumiał jak ważne jest zadowolenie Klienta. Bo na razie najważniejszy jest znaczek shift+4.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2017, 11:45 przez detrytusek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
giker
Posty: 11
Rejestracja: 06 lip 2016, 16:16
Lokalizacja: Dublin

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: giker »

Krzysztof pisze:
giker pisze:Ale co mi z wkładki skoro to nadal nie spełnia swojej roli?
Teraz do wkładki mam dokleić linka?
Wyście kasę ode mnie też na raty dostawali? I mieli dorysować sobie ostatnie €10?
Nie bądźcie żałośni. Na wkładkę byłem w stanie przymknąć oko, bo no cóż, zdarza się. Ale i to olaliście i wysłaliście byle co i byle jak. Jest prawie Maj, a gra nadal leży.
Mnie nie interesują w tym momencie Wasze nowe projekty, tylko ten za który zapłaciłem.
Niepotrzebne złośliwości.
Proszę powiedz mi na czym konkretnym utknąłeś w instrukcji co uniemożliwia ci rozegranie gry? Nie pytam z tak zwanej "riposty" tylko chciałbym Ci faktycznie pomóc.
To nie złośliwości, a raczej rozgoryczenie.

Tak jak napisałem, gra leży na półce i nawet do niej nie podchodzę. To nie jest tak, że ja mam czas poszukać po necie, popytać na forum. Gram najczęściej z żoną kiedy ona ma czas i chęci, więc chcę wybrać pudło z półki, rozłożyć i zacząć grać, a nie szukać po necie co i jak.

Ktoś już wyżej wspomniał, to jest edycja "unikalna" i dlatego też chciałbym mieć ją kompletną, a nie instrukcja + errata + faq + link do neta.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: detrytusek »

giker pisze: Ktoś już wyżej wspomniał, to jest edycja "unikalna" i dlatego też chciałbym mieć ją kompletną, a nie instrukcja + errata + faq + link do neta.
Prawdopodobnie właśnie to czyni ją unikalną :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: konrad.rymczak »

Można jeszcze wyrazić swoją opinię na BGG:

Obrazek
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
giker
Posty: 11
Rejestracja: 06 lip 2016, 16:16
Lokalizacja: Dublin

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: giker »

No właśnie, ja na razie nie chcę oceniać, bo tak na prawdę gry nie wypróbowałem nawet oraz wychodzę z założenia, że nie popełnia błędów tylko ten co nic nie robi, ale ...

... ale kurde nie jestem mistrzem zen i moja cierpliwość też ma swoje granice ;)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Wincenty Jan »

@Krzysztof rozumiem, że próbujesz zrobić dobre wrażenie w tej całej sytuacji ale tego nie da się wybronić. RedImp jako wydawnictwo dało dupy. Na całej linii. Być może stworzyłeś bardzo dobrą/kapitalną grę... tylko co z tego skoro WYDAWNICTWO nie dało nam możliwości czerpania frajdy z produktu. To od wydawnictwa była kupowana gra , a nie od Ciebie. Nie dziwie siė, że wspierający chcą otrzymać ładną dopracowaną instrukcje bo za to zapłacili i mają prawo tego oczekiwać, a gra do tanich nie należała... Mnie sytuacja z RedImpem, tak jak i przedmówców, wyleczyła ze wspieram.to.
A ty Krzyśku, może pomyśl o zmienie wydawnictwa bo widać , po trzech tytułach Twojego autorstwa, w ktore zagrałem, że masz talent do tworzenia gier. Szkoda aby Twoje gry nie zostały dostrzeżone lub niesłusznie nisko ocenione przez błędy wydawnictwa...
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: kali »

Krzysztof pisze:
kali pisze: Ustalmy - gra powinna mieć instrukcję. Instrukcja jest wadliwa i należy ją podmienić. Koszt podmiany leży po stronie wydawcy.
Gra którą otrzymałeś posiada instrukcję a wady zostały usunięte przez erratę oraz FAQ. Czy masz konkretne wady na myśli?
Idąc tym tokiem myślenia powinniśmy usunąć z forum wątek z pytaniami i odpowiedziami a dać po prostu pozew zbiorowy w formie listy gier i ich wydawców, w których zasady nie do końca są jasne lub można zinterpretować je w różny sposób. W zasadzie do tych wszystkich tytułów powinni wydawcy dosłać poprawione instrukcje. Wybacz i nie tratuj tego jako atak po prostu chciałem pokazać logikę tego stwierdzenia.
Proszę, nie traktuj tego jako atak. Uważam, że gra może być świetna. Wierzę głęboko, że jest to co najmniej bardzo dobra gra.
Ale.
Dołączona do niej została instrukcja, która nie ma nawet wymienionych wszystkich komponentów gry. Nie pamiętam już których, ale dostałem kilkanaście kart, o których wspomina się na dopiero nastej stronie. W kampanii miały inne tyły. Spoko, przebrnąłem - to pikuś.
Przeczytałem instrukcję dwukrotnie i nie mam pojęcia jak grać. Pomyślałem - głupi jestem, w końcu Pędzące Żółwie to jedna z moich ulubionych gier, ale Pędzących Ślimaków już nie ogarniam (tak twierdzi kumpel, bo za żadne skarby nie mogę w nie wygrać). Zrzuciłem wdrożenie gry na drugą połówkę. Przeczytała dwukrotnie i kicha, na starcie odpadliśmy. Ale mam kumpla, on od 25 lat gra w 'nowoczesne' gry planszowe. Niszowe bitewniaki też bez problemu rozgryza. I niestety tez poległ, stwierdził po tygodniu, że on nie jest w stanie wyjaśnić. Ale od czego jest forum i bgg? Niestety tam każdy powtarza, że zła instrukcja, nikt nie wie jak grać. A jak nawet wie jak grać to nie wie czy gra prawidłowo. Ba! Gizmoo grał, uwielbia ta grę, a po rozgrywce czy nawet kilku nie jest w stanie zrozumieć instrukcji.
Zatem możliwe są dwie możliwości:
1. Gra nie została wyposażona w instrukcję pozwalającą na prawidłowe przeprowadzenie rozgrywki i jest to problem z wydaniem i powinien zostać naprawiony przez wydawcę.
2. Gracze nie są wystarczająco inteligentni aby ją zrozumieć i jest to problem graczy.

Obawiam się, ze niestety jest to problem nr 1.
I nie odczytuj tego jako atak. Jeśli Ci sprzedadzą telewizor, którego nie będziesz umiał przełączyć na inny kanał, tylko włączyć i wyłączyć albo ściszyć lub podgłośnić, to reklamujesz? My też nie chcemy wadliwego produktu.
W moim odczuciu w trakcie testów gry nie została sprawdzona zrozumiałość instrukcji. Czasami zdarza mi się pisać instrukcje i pierwszym krokiem po napisaniu jest danie jej komuś, kto nie ma pojęcia jak obsłużyć sprzęt. I sprawdzenie czy mu się uda. Jak się nie uda, to naprawia się instrukcję, nie użytkownika. Jak się uda, to pierwsze pytanie brzmi 'co twoim zdaniem było choć odrobinę niezrozumiałe'.
Można to było zrobić przed wysłaniem instrukcji do druku. Teraz można naprawić dosyłając poprawioną instrukcję.
Oczywiście można też zrobić inne czynności, ale wtedy trzeba liczyć, że właściciele gry (i ludzie, których znają) niczego więcej nie kupią.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Gromb »

Nie wsparłem, chociaż malo brakowało. Śledzę wątek od początku i tez się muszę wypowiedzieć, bo wspierałem inne projekty swego czasu, ale po Mistfallu i RotG wyleczyłem się trwale z tej formy wsparcia. Krzysztof jest tutaj bogu ducha winny. Jednym niefortunną wypowiedzią spowodował na siebie wylanie hejtu i żalu ludzi którzy poczuli się oszukani i rozczarowani postawą... WYDAWNICTWA. Tak tutaj winny jest wydawca, nie podlega to dyskusji. I potrafię zrozumieć tych co zakupili edycję kolekcjonerską. Brak fizycznej instrukcji w wersji poprawionej to nieporozumienie. Brak reakcji i niezajęcie stanowiska przez wydawnictwo to nieporozumienie.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Muad'Dib »

Chyba mało kto tutaj zdaje sobie sprawę (i trochę mnie to dziwi po tylu latach), że RedImp to Krzysztof Wolicki tak samo jak Portal to Ignacy Trzewiczek :) Także jak najbardziej stosowne jest to, że Krzysztof bierze bierze to na klatę :)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Gizmoo »

Bardzo broniłem gry (bo uważam, że jest bardzo dobra), starałem się bronić twórców (bo uważałem, że zrobili kapitalną robotę - tylko ktoś im popsuł dziecko), starałem się być wyrozumiały dla wydawnictwa (w granicach zdrowej empatii), ale po tym wpisie:
Krzysztof pisze:w większości przypadków odnośnie instrukcji dominuje zdanie „kocham grę, ale nienawidzę instrukcji” i jest w tym sporo racji, ale także wynika z tego, że znaczna większość osób przebrnęła przez nią i zwyczajnie gra.
Nie pozostaje mi nic innego jak pisać capslockiem.

DROGI KRZYSZTOFIE!

TO, ŻE GRAM W TWOJĄ GRĘ ZAWDZIĘCZAM WYŁĄCZNIE, DZIĘKI TEMU, ŻE OBEJRZAŁEM NA YOUTUBE KILKA ROZGRYWEK W JĘZYKU ANGIELSKIM, ORAZ DZIĘKI TEMU, ŻE GRY NAUCZYŁ MNIE KOLEGA.

PRZEZ WASZĄ INSTRUKCJĘ NIE DA SIĘ NAWET ROZPOCZĄĆ ROZGRYWKI. SERIO.

NAWET UMIEJĄC JUŻ (JAKO-TAKO) GRAĆ, ZA KAŻDYM RAZEM JAK CHCĘ COŚ SPRAWDZIĆ W INSTRUKCJI, TO NIE DA SIĘ TEGO SPRAWNIE ODSZUKAĆ.

NIE MA ANI SENSOWNEGO SKRÓTU ZASAD, ANI PROSTEGO SETUPU Z PRZYKŁADOWYM ZDJĘCIEM, JAK I CO POWINNO WYGLĄDAĆ DLA KAŻDEGO TRYBU ROZGRYWKI.

WCZORAJ ODEBRAŁEM KAWERNĘ. GRĘ DUŻO BARDZIEJ ZŁOŻONĄ NIŻ WASZA. NO I SIĘGNĄŁEM SOBIE PO INSTRUKCJĘ. ZAJRZYJCIE SOBIE - DO KURKI WODNEJ - DO TEJ INSTRUKCJI. TAM MOŻNA WSZYSTKO ZROZUMIEĆ - NAWET BEZ WYJMOWANIA PLANSZY I KOMPONENTÓW Z PUDEŁKA.

INSTRUKCJA DO MARSJAN TO PRZY TYM TĘGI KLOCEK. A TWIERDZENIE, ŻE GRAĆ MOŻNA I ZNACZNA CZĘŚĆ PRZEZ NIĄ PRZEBRNĘŁA, UWAŻAM ZA NIESTOSOWNE.

NO CÓŻ. MOŻE JESTEM GORSZYM PLANSZÓWKOWO SORTEM?

Mam nadzieję, że dzięki capsowi - cokolwiek dotrze. W razie gdybyś miał pytania - służę odpowiedzią. Często jestem na forum. ;)
Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 109
Rejestracja: 22 paź 2012, 09:00

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Krzysztof »

Jeżeli chodzi o sprawę instrukcji to tutaj przedstawiłem stanowisko RedImp, które nie będzie drukowało instrukcji o czym informowało tylko będzie publikacja online tak jak robi to znaczna większość wydawnictw. Rozumiem także rozgoryczenie i jedyne mogę przeprosić za taki stan rzeczy oraz powiedzieć, że wnioski z tej sytuacji zostały wyciągnięte na przyszłość jeżeli chodzi o sposób tworzenia tego rodzaju dokumentu. Inną sprawą jest Wasze zaufanie, które mam nadzieję, że z czasem i kolejnymi grami zostanie odbudowane.

Odnosząc się do działu "Pytań i odpowiedzi" wygląda na to, że wszystkie pytania znalazły mój komentarz wyjaśniający. Jakbym coś przeoczył to proszę o informację. Czekam dodatkowo na kolejne pytania, na które postaram się odpowiedzieć.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4035
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: AkitaInu »

Krzysztof.

Nie mam gry ale obserwuje wątek z ciekawością bo byłem o krok od wsparcia. Mało tego, chciałem potem kupić używkę ze wspieram.to.

Dwie sprawy rzucają mi się w oczy:

1. Nie pamiętam aż tak rozgoryczonych graczy którzy nie są w stanie grać w grę przez instrukcję.
2. Nadszarpnięte zaufanie do wspierania kampanii RedImp i ichniejsza cisza - tutaj też mnie troche dziwiło że naprawde nie było odzewu przez dłuższy czas w takiej dosyć ważnej sprawie.

Ciężko będzie to zaufanie odbudować tylko słowami. Myślę że ludziom ze wspieram.to należy się jakiś porządny rabat (pewnie ok 30% albo i więcej) na następną wybraną kampanię. Niestety takie poważne błędy kosztują czasami więcej niż pare zdań przeprosin i obetnicy poprawy.

Ot taki komentarz "z boku" :)
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: kali »

Krzysztof pisze:Jeżeli chodzi o sprawę instrukcji to tutaj przedstawiłem stanowisko RedImp, które nie będzie drukowało instrukcji o czym informowało tylko będzie publikacja online tak jak robi to znaczna większość wydawnictw. Rozumiem także rozgoryczenie i jedyne mogę przeprosić za taki stan rzeczy oraz powiedzieć, że wnioski z tej sytuacji zostały wyciągnięte na przyszłość jeżeli chodzi o sposób tworzenia tego rodzaju dokumentu. Inną sprawą jest Wasze zaufanie, które mam nadzieję, że z czasem i kolejnymi grami zostanie odbudowane.

Odnosząc się do działu "Pytań i odpowiedzi" wygląda na to, że wszystkie pytania znalazły mój komentarz wyjaśniający. Jakbym coś przeoczył to proszę o informację. Czekam dodatkowo na kolejne pytania, na które postaram się odpowiedzieć.
Rozumiem, zatem pozostaje po prostu nie kupowanie następnych gier wydawnictwa. Tudzież kupowanie drugiej-piątej edycji na podstawie opinii jeleni, którzy się nacięli. O ile tacy się znajdą.
Wnioski nie zostały wyciągnięte, albo wyciągnięte zostały nieprawidłowe wnioski. Ale spoko - daj linka do takiej samej sytuacji. Jeszcze się nie spotkałem z takim podejściem do tematu (nawet z Sedition Wars było lepiej). Niektóre wydawnictwa wręcz wysyłają pojedyncze karty, jeśli te mają drobne niejasności.
Tutaj niejasnością jest instrukcja. Bez której moim zdaniem rozgrywka nie jest możliwa.
Czekałem z oceną na bgg, bo nie ma sensu oceniać gry przed otrzymaniem finalnej wersji i przede wszystkim przed zagraniem. Stanowisko wydawnictwa jest takie, że jest to wersja finalna, więc mogę ocenić. Będzie to jedyna gra, którą zostałem zmuszony ocenić przed zagraniem.
Wydaje mi się, że najsensowniejszą oceną byłaby ocena średnia (5,5) od której odjęte zostaną 4 punkty za brak instrukcji i może dodany 1 punkt za potencjał (choć w zasadzie ocenia się produkt a nie to czym potencjalnie może ten produkt być).
Spoko, zajmujcie się kolejnymi projektami. Kogoś może nie odrzuca takie podejście.
PS. rabat nie rozwiąże sytuacji - po co inwestować jakąkolwiek kasę w grę bez poprawnej instrukcji?
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: KrzysiekL »

Tez na pewno odpadam ze wszystkich kampanii RedImp -- komentarze Krzysztofa tylko mnie w tym utwierdzają.

Swoją drogą zastanawiam się, o czym myślał pisząc w ten sposób... Już chyba lepiej robił milcząc... ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Awatar użytkownika
Xfenix
Posty: 186
Rejestracja: 05 wrz 2016, 23:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Xfenix »

Krzysztof pisze: Kolejny prototyp tylko dla miłośników znaku „połamanego krzyża”, czyli mowa o Cyklu inkwizytorskim i ostatni to dodatek do PLO. Premiera w przyszłym roku.
Czy w związku z wydaniem dodatku do PLO jest planowany dodruk podstawowej wersji gry ?
Teraz nigdzie nie można jej zakupić.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 109
Rejestracja: 22 paź 2012, 09:00

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Krzysztof »

PLO będzie dostępne w szerszej sprzedaży w przeciągu dwóch tygodni.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4472
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1424 times
Been thanked: 1100 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: garg »

A ja nie mogę wyjść ze zdumienia. Grę mam, kupioną z drugiej ręki (dzięki Lothrain :mrgreen: ), nie mam też napinki na granie natychmiast, bo dużo tytułów stoi w kolejce, więc cierpliwie przeglądam internety i czekam na update instrukcji - nawet w formie pliku pdf.

Ale wypowiedzi autora i wydawcy powodują, że aż mnie ciarki przechodzą. Bo wynika z nich - jak już kilka osób zauważyło - że ten update instrukcji jest na ich liście priorytetów gdzieś w okolicach pozycji 843. Czyli mogę się jej spodziewać jakoś tak w okolicach swojego przejścia na emeryturę. Lub - jak dobrze pójdzie - w okolicach przejścia na emeryturę moich dzieci :evil: .

Poczekam pewnie jeszcze przez chwilę, a potem - jeśli nic się nie zmieni, a na to się zanosi - sprzedam i na pewno nie kupię już żadnej gry od tego wydawnictwa. Bo żarty z klientów nie zasługują na płacenie im kasy za cokolwiek...
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: kali »

Och garg: przecież napisali, że planują w marcu.
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 31#p900831
RedImp pisze: 1. Prace nad nową wersją instrukcji w ciąż trwają i w tym przypadku nie będziemy robić nic na szybko, choć wiemy, że bardzo wam zależy. Planowana data publikacji to marzec.
Pozycja nr 1 na liście. :lol:
Ja tam będę się regularnie przy każdym projekcie pytał, czy finalną wersję instrukcji planują podobnie jak w Marsjanach tylko w formie pnp.
O ile w ogóle doczekamy do odpowiedniego marca.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4472
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1424 times
Been thanked: 1100 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: garg »

kali pisze:Och garg: przecież napisali, że planują w marcu.
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 31#p900831
RedImp pisze: 1. Prace nad nową wersją instrukcji w ciąż trwają i w tym przypadku nie będziemy robić nic na szybko, choć wiemy, że bardzo wam zależy. Planowana data publikacji to marzec.
Pozycja nr 1 na liście. :lol:
Ja tam będę się regularnie przy każdym projekcie pytał, czy finalną wersję instrukcji planują podobnie jak w Marsjanach tylko w formie pnp.
O ile w ogóle doczekamy do odpowiedniego marca.
W punkt :( .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 628 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: bogas »

garg pisze:(...)
Poczekam pewnie jeszcze przez chwilę, a potem - jeśli nic się nie zmieni, a na to się zanosi - sprzedam (....)
Hmm... przepraszam, że akurat garg jest cytowany, bo w sumie nie on pierwszy wspomina o sprzedaży, ale takie pytanie mi się nasuwa: Kto to kupi? Albo inaczej: Komu to sprzedacie? Czyżbyście chcieli opchnąć wadliwy towar? A może lojalnie będziecie informować, że co prawda nie da się grać, ale gra za to w stanie bardzo dobrym? :twisted: Tak mnie jakoś to zastanowiło ;)
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Krionah »

giker pisze:
Krzysztof pisze:
giker pisze:Ale co mi z wkładki skoro to nadal nie spełnia swojej roli?
Teraz do wkładki mam dokleić linka?
Wyście kasę ode mnie też na raty dostawali? I mieli dorysować sobie ostatnie €10?
Nie bądźcie żałośni. Na wkładkę byłem w stanie przymknąć oko, bo no cóż, zdarza się. Ale i to olaliście i wysłaliście byle co i byle jak. Jest prawie Maj, a gra nadal leży.
Mnie nie interesują w tym momencie Wasze nowe projekty, tylko ten za który zapłaciłem.
Niepotrzebne złośliwości.
Proszę powiedz mi na czym konkretnym utknąłeś w instrukcji co uniemożliwia ci rozegranie gry? Nie pytam z tak zwanej "riposty" tylko chciałbym Ci faktycznie pomóc.
To nie złośliwości, a raczej rozgoryczenie.

Tak jak napisałem, gra leży na półce i nawet do niej nie podchodzę. To nie jest tak, że ja mam czas poszukać po necie, popytać na forum. Gram najczęściej z żoną kiedy ona ma czas i chęci, więc chcę wybrać pudło z półki, rozłożyć i zacząć grać, a nie szukać po necie co i jak.

Ktoś już wyżej wspomniał, to jest edycja "unikalna" i dlatego też chciałbym mieć ją kompletną, a nie instrukcja + errata + faq + link do neta.
Edycja jest "unikalna" dlatego, że trzeba jej unikać. Sądzę, że miała być unikatowa, ale nie wyszło.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: detrytusek »

Krionah pisze:
Edycja jest "unikalna" dlatego, że trzeba jej unikać. Sądzę, że miała być unikatowa, ale nie wyszło.
Kontynuując offtopa:
Unikalny czy unikatowy?
Pytanie jest krótkie, odpowiedź niestety nie może być aż tak lakoniczna. Słowo unikalny budziło i nadal budzi zastrzeżenia wielu osób - uważają one, że w zamian należy używać słowa unikatowy. Krytyka była po trosze nieuzasadniona i dziś np. Nowy słownik poprawnej polszczyzny PWN akceptuje oba te słowa - Mirosław Bańko PWN
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
ODPOWIEDZ