HATE (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

HATE (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: olsszak »

Na życzenie zakładam wątek.

Z tego linka wynika, że Cool Mini Or Not pracuje nad wydaniem gry bazującej na powieści graficznej Adriana Smitha pod tym samym tytułem :)

They also announced Hate, based on the Adrian Smith’s graphic novel of the same name.
The game is a competitive survival board game set in a gritty, post-apocalyptic world.
Players will be forced to ask how far they would go to survive.
The same team that brought Blood Rage to the table are on board with this one, so I’m sure we’re in for a treat.


Informacja z:
http://www.tabletopgamingnews.com/cmon- ... expo-2015/
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: Carmash »

Jeżeli "Chronicles of Hate" jest tożsamy z projektem "Sunrise" Erica Langa, to ostatnio informował ten autor na swoim twitterze, że gra jest projektowana od nowa. Ten sam zamysł, ale inne wykonanie. Przypuszczam wiec, że do konkretów nam całkiem daleko, tym bardziej, że za pośrednictwem tego samego kanału Lang zakomunikował, że obudził się z kolejnym wielkim pomysłem ;)

Niech mu wena służy, ale obawiam się nieco o jakość poszczególnych gier w przypadku, gdy jest on zaangażowany w taką ich ilość.
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Hate (CMON)

Post autor: Carmash »

Póki co wiemy, że tak wygląda okładka i gra dzieje się w uniwersum stworzonym przez Adriana Smitha w serii komiksów o tytule "Chronicles of Hate". Nie wiadomo za to, kto jest autorem gry, ani nie znamy szczegółów jej mechaniki. Według niegdysiejszych opisów, miała to być gra survivalowa. Pozostaje czekać na więcej informacji :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: Bary »

Jakieś nowe wieści? Ciężko znaleźć coś o tym tytule...
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 315
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: cohlerc1 »

Nic a nic poza tym co jest wyżej. I sądząc po ilości informacji najpierw będzie ks Rising Sun (poczatek 2017) a dopiero po tym będzie Hate. Ale to tylko takie moje gdybanie ;)
Awatar użytkownika
idzi
Posty: 164
Rejestracja: 21 sty 2014, 08:59
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: idzi »

Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: AkitaInu »

A czy ktoś gdzieś wspominał kiedy to ma ruszyć?
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: Ash »

Kto nie oglądał (bo ciężko powiedzieć czytał- ze względu na znikomą ilość tekstu) Chronicles of HATE niech zamknie buzię i cieszy się, że nie znalazł się (jeszcze) na rzeźnickim haku.

Ludzie - jeżeli kochacie dobry komiks i jego sztukę - zobaczcie to. Adrian Smith zwala z nóg ładunkiem negatywnych emocji. Facet ma magię w rekach.

Jeżeli grze uda się zachować 1/10 klimatu i brutalności będzie gra wyjątkowa, która wywoła fale oburzenia obrońców moralności i charakterów naszych dzieci.

Nareszcie gra familijna dla mnie.

TY I TY FORUMOWICZU!!!!
Macie coś do powiedzenia?

Obrazek
Awatar użytkownika
idzi
Posty: 164
Rejestracja: 21 sty 2014, 08:59
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: idzi »

Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: mmag »

Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: mmag »

Mała informacja, która może ułatwić planowanie budżetu w najbliższym czasie - Start KS zaplanowany na 16 stycznia
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 218 times
Been thanked: 63 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: bowie »

Warto dodać, że HATE będzie tylko i wyłącznie na KS. CMON nie będzie miał tej pozycji w regularnej sprzedaży, aczkolwiek inni dystrybutorzy będą mogli złożyć zamówienia podczas trwania KS, ale innym kanałem. Czyli sam KS będzie w tym przypadku platformą marketingową pozyskującą jednocześnie fundusze od indywidualnych graczy. Sklepy będą składać zamówienia poza KS, dzięki czemu CMON nie poniesie kosztów KS, a jest to zapewne procent od sumy wsparcia. Jednocześnie CMON wyprodukuje tyle egzemplarzy, ile zamówią gracze indywidualni oraz sklepy, plus pewna ilość na reklamacje, konwenty itp. Taka bardziej rozbudowana wersja filozofii korzystania z KS przez twórców 7th Continent. Bez ryzyka kaska płynie. Ma się finansowanie, unika kosztów magazynowania, sprzedaż jest na pniu. Proste? Proste. Czekałem, aż CMON na to wpadnie :)
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: BartP »

Niby proste, ale czy dobre? Dostaniesz swój egzemplarz, zagrasz ze znajomymi, im się spodoba. Polecisz na forum, komuś się spodoba. Ktoś przeczyta w sieci, spodoba mu się. I ci ludzie będą chcieli kupić. A tu nigdzie nie ma. Klops. Model ten niejako zakłada, że gra jest średnia, bo nie liczą na dużą sprzedaż z recenzji i opinii krążących po tym, jak gracze dostaną swoje egzemplarze.

Najlepsze tytuły sprzedają się latami. Osadnicy, Carcassonne, Tickety, Dominiony, Dobble itd. Wszystkie one nastawiają się na to, że fama krąży, że to tytuły świetne w swych kategoriach. Jak dla mnie taka decyzja CMON-u jest analogiczna do dylematu: wolę 3 VP teraz czy 1 VP co rundę do końca gry? Najwyraźniej koniec gry blisko.

Niewykluczone, że potem będzie kolejny KS na drugą edycję czy drugą część, czy co tam wymyślą i wtedy takie zainteresowane osoby będą mogły kupić wcześniejszą edycję również. Niemniej jednak ten model mi się nie podoba. Spójrzcie na Blood Rage. Nadal się sprzedaje, ale tylko dlatego, że faktycznie jest na sklepowych półkach.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 965
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 187 times

Re: Lobotomy

Post autor: krecilapka »

bowie pisze:Warto dodać, że HATE będzie tylko i wyłącznie na KS. CMON nie będzie miał tej pozycji w regularnej sprzedaży, aczkolwiek inni dystrybutorzy będą mogli złożyć zamówienia podczas trwania KS, ale innym kanałem. Czyli sam KS będzie w tym przypadku platformą marketingową pozyskującą jednocześnie fundusze od indywidualnych graczy. Sklepy będą składać zamówienia poza KS, dzięki czemu CMON nie poniesie kosztów KS, a jest to zapewne procent od sumy wsparcia. Jednocześnie CMON wyprodukuje tyle egzemplarzy, ile zamówią gracze indywidualni oraz sklepy, plus pewna ilość na reklamacje, konwenty itp. Taka bardziej rozbudowana wersja filozofii korzystania z KS przez twórców 7th Continent. Bez ryzyka kaska płynie. Ma się finansowanie, unika kosztów magazynowania, sprzedaż jest na pniu. Proste? Proste. Czekałem, aż CMON na to wpadnie :)
Niestety miałem obawy, że w te stronę skręci finansowanie społecznościowe. Najgorsza dla graczy. Z drugiej strony dobra dla kolekcjonerów i sklepów działających w tym segmencie. Monolith też wszedł w ten rodzaj sprzedaży. To hobby stanie się coraz bardziej gotówkożerne ;). Firmy już wiedzą ile z tego rynku da się wycisnąć. Nadciąga era w której na forum nie poczytam o grach tylko same wpisy o yrackingu i czekaniu na wiele pudeł ;)

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 218 times
Been thanked: 63 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: bowie »

BartP pisze:Model ten niejako zakłada, że gra jest średnia, bo nie liczą na dużą sprzedaż z recenzji i opinii krążących po tym, jak gracze dostaną swoje egzemplarze.
Ja bym takich pochopnych wniosków co do samej gry nie wyciągał. To chodzi bardziej o zmianę sposobu dystrybucji, gdzie wszystko sprzedaje się w przedsprzedaży. Gra będzie przecież dostępna, bo kupią ją dystrybutorzy detaliczni. A jak gra się przyjmie, to zrobią kolejną wersję. Jedyny problem, to brak wersji językowych. Niewykluczone, że zmiana podejścia wynika z tematyki samej gry i samych komponentów, NIENAWIŚĆ, to raczej nie gra na półkę w empiku :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: AkitaInu »

Ale wiecie ze tylko dystrybutorzy z północnej ameryki moga kupowac gry cmona na kicku? :)
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: shaigan »

Tak tłumaczą:
"Why is HATE Kickstarter exclusive?

Our ultimate goal with HATE is to offer a game that remains as true as possible to the source material: Adrian Smith’s Chronicles of HATE graphic novels. As you might guess from the name, the world of HATE is not a happy or peaceful one and includes a lot of mature content. We know not everyone will find this type of experience pleasant, so instead of stripping out the atmosphere, we are going direct to those who will want this type of gaming experience, including our retailers through CMON Play."
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 218 times
Been thanked: 63 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: bowie »

AkitaInu pisze:Ale wiecie ze tylko dystrybutorzy z północnej ameryki moga kupowac gry cmona na kicku? :)
Ups, masz rację. Niemniej jednak Polak potrafi :)
Wychodzi na to, że będzie jednak u nas drogi rarytas...
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 965
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 187 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: krecilapka »

bowie pisze:
AkitaInu pisze:Ale wiecie ze tylko dystrybutorzy z północnej ameryki moga kupowac gry cmona na kicku? :)
Ups, masz rację. Niemniej jednak Polak potrafi :)
Wychodzi na to, że będzie jednak u nas drogi rarytas...
Czytam tłumaczenie cmon i najpierw pomyślałem eee... kit. Brzmi jakby w tym komiksie pedofile w koszulkach z wizerunkiem Allaha grali głowami żydów w blood bowla ;). Przemoc jest no ale bez przesady. Ale naszła mnie refleksja: co ja tam wiem o amerykańskim rynku. Patrzę z punktu widzenia kraiku który nie jest w stanie wygenerować zysków dorównujących choćby jednemu stanowi w USA. Oni tam faktycznie mogą mieć świra na tym punkcie. Cóż.. jacy dziwni Ci rzymianie że tak filozofem zajadę ;).
No to niech się jeszcze okaże że wydadzą grę kompletną. Bez dokupowanych addonów mających wpływ na rozgrywkę. Jak zobaczę że jedyne elementy za dodatkową kasę to będzie artbook, plastikowe żetony zamiast kartonowych i alternatywne figurki dla 5-6 gracza który jest w podstawce to im normalnie uwierzę :)

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: bubu »

Tak bardzo cicho o tej grze.. A jutro start KS.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 555 times
Been thanked: 866 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: Galatolol »

Takie zdjęcia: https://cmon.com/news/how-to-hate-a-guide-to-survival nie zachęcają.

W dodatku, jak ktoś ktoś zauważył na Tric Tracu: "Uwaga, gdyby ktoś przeoczył, to gra na 2 graczy. Można grać kampanię w 2-6 osób, ale potyczki są 1 vs 1".
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: DDP »

Gry dwuosobowe z miniaturkami też zarabiają miliony na KS (patrz Rum & Bones, Mythic Battles Pantheon czy ostatni bitewniak CMONa z Grą o tron w tle). Myślę że tu bardziej tematyka ma znaczenie. Ja nie mam problemu z odróżnieniem przemocy w grze video czy planszowej od rzeczywistości ale w Ameryce (gdzie jest obecnie największy rynek planszówek) dużo osób zindoktrynowanych poprawnością polityczną oleje tą grę. Dla mnie liczy się gameplay a o nim wiadomo niewiele. Bardziej martwi fakt że autorem gry są ludzie od Zombicide (którego fanem nie jestem) i Massive Darkness, a nie jak podaje bgg Eric Lang (on jedynnie koordynował, ale taka jego rola i od niedawna wszystkie gry koordynuje). W skrócie, jak to mówią - pożyjemy-zobaczymy. Gra się na pewno sprzeda ale obstawiam że będzie miała o wiele mniej backerów niż Rising Sun, także liczę że CMON nie wyskoczy z bazową ceną typu 120$ bo mogą strzelić sobie w stopę.
Zawsze gram o zwycięstwo!
karamba
Posty: 17
Rejestracja: 15 sty 2018, 20:06

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: karamba »

Skądinąd ciekawe byłoby zobaczyć kickstartera CoolMiniOrNot który się nie ufunduje ;)
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 555 times
Been thanked: 866 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: Galatolol »

Raczej niemożliwe. Natomiast może się zdarzyć niewypał i najwyraźniej czymś takim był ten bitewniak w świecie GoT.
ODPOWIEDZ