Zaklinacze (Rafał Cywicki, Jacek Gołębiewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Zaklinacze

Post autor: rattkin »

Wroobel pisze: Ciekawe jak z regrywalnością - czy np. nie znudzi się po ok 20-30 partiach.
Pewnie się znudzi, ale też to nie jest gra, którą trzeba non stop piłować, raczej do wyciągnięcia okazyjnie w odpowiednim gronie/sytuacji.

Co planowane jest w dodatkach?
Darken
Posty: 124
Rejestracja: 17 wrz 2007, 21:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Zaklinacze

Post autor: Darken »

Na razie ogólnie powiem, że w talii nieumarłych będzie sporo przywracania do gry karty odrzuconych.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
WolekMKB
Posty: 128
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:10

Re: Zaklinacze

Post autor: WolekMKB »

pytanko do karty czaru Zlodziei...ktory gracz jak uzwa X to karta dziala,czy jak wlasciciel czy kazdy z graczy i wskazany przez kogo.
drugie pytanko czy odrzucenie karty to akcja czy dodatkowa opcja
Darken
Posty: 124
Rejestracja: 17 wrz 2007, 21:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Zaklinacze

Post autor: Darken »

Działa tylko w turze właściciela, kiedy on użyje akcji z x i to on wskazuje gracza, który odrzuca kryształy.
Co do drugiego pytania, możesz opisać je szerzej, bo nie rozumiem. :)

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
WolekMKB
Posty: 128
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:10

Re: Zaklinacze

Post autor: WolekMKB »

dzieki za szybka odpowiedz...czesc kart ma opcje odrzuc te karte zeby dostac np. 5 krysztalow...czy moge to zrobic w kazdej chwili mojej tury i dalej kupic karte lub isc do wioski czy jest to jedyna akcja jaka moge zrobic
Darken
Posty: 124
Rejestracja: 17 wrz 2007, 21:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Zaklinacze

Post autor: Darken »

Dopóki nie ma w tej akcji x, to możesz robić rzeczy które wymieniłeś. Np. odrzucenie korony pozwala Ci dalej działać, ale odrzucenie kilofa już kończy turę,bo kilof ma w koszcie akcji "x".

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
WolekMKB
Posty: 128
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:10

Re: Zaklinacze

Post autor: WolekMKB »

oki no to dzieki za wyjasnienia...pozdrawiam
Darken
Posty: 124
Rejestracja: 17 wrz 2007, 21:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Zaklinacze

Post autor: Darken »

Dostałem pytania na pw, przeklejam je tutaj, dla potomnych.
1) Czy przed każdym ruchem dobieram sobie jeden kryształ? bo już widziałem takie opcje w recenzji a nie znalazlem tego w instrukcji.
Ta zasada dotyczy tylko gry z udziałem miasta "Ospała Skała".
2) walka z potworami - odkładam już pokonane potwory na swój stosik i te rzeczy co są na dole kart przykrytych (obrona,atak) są dalej aktywne i dopisują się do nowego potwora/ smoka z którym chcę walczyć ? Przykładowo pokonałem oślizga, który ma 2 ataku i 1 obrony i jeden ujemny atak dla gracza i potem chcę stoczyć walke z kapłanem zła który ma 4 ataku 1 obrony to czy teraz ten jeden ujemny atak z pokonanego oślizga przechodzi na mnie znowu ?
Potwory nie sumują nigdy swoich statystyk, statystyki jednego nie mają przełożenia na innego potwora. Jednak potwory mogą mieć zdolności które wpływają bezpośrednio na gracza i tak właśnie jest z oślizgiem - dopóki go posiadasz, masz minus 1 do ataku, chyba że się go pozbędziesz (np. z użyciem jego zdolności).
3) czy odkładam osobno stosik dla pokonanych potworów i osobny dla smoków ?
W instrukcji zalecamy układanie je osobno, dla łatwiejszego rozróżnienia ich podczas gry. Np. Mantykora nie pożre nigdy smoka, bo zjada potwory a nie smoki. Jednak większość osób dla wygody trzyma je w jednym stosie i w przeważającej ilości sytuacji nie sprawia to żadnych problemów.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5224
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 521 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: Zaklinacze

Post autor: Gambit »

Kilka słów ode mnie na temat Zaklinaczy.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Zaklinacze

Post autor: kmd7 »

Jest informacja na wspieram.to o dodatku "Śmierć w szlamie", łącznie z ofertą zakupu w przedsprzedaży:

" Gdy zmarli wstają z grobów, by zemścić się na żywych, a studzienki kanalizacyjne wybijają od magicznego szlamu to… wiedz, że coś się dzieje.
Poza niebezpieczeństwami, kanały skrywają porzucone artefakty, a krypty zapomniane zaklęcia. Czy zbrzydzisz się sięgnąć po zbrukaną chwałę?
W tym dodatku znajdziesz dwa nowe zestawy kart, związane kolejno z nieumarłymi i śluzami. Obie talie posiadają swoje symbole specjalne, które wyzwalają ciekawe efekty na innych kartach! Sami nieumarli potrafią wyciągać niejedną kartę z cmentarza…
(...), zwiększyliśmy ilość rodzajów potworów z dwóch do trzech i dodaliśmy poprawione karty Alchemii (drobny błąd graficzny) oraz Leczenia (drobna klaryfikacja zasady). Oprócz tego awersy kart zawierają teraz symbole swoich zestawów, aby łatwiej można było je rozdzielić.
Zawartość: 56 kart (63x88mm), w tym: 25 kart Śluzów, 25 kart Nieumarłych, 2 karty wioski, 2 karty Leczenia (Poprawione), 2 karty Alchemii (Poprawione). No i instrukcja."
Darken
Posty: 124
Rejestracja: 17 wrz 2007, 21:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Zaklinacze

Post autor: Darken »

Przedsprzedaż potrwa do 28 Kwietnia, zaś dodatek będzie miał swoją premierę na Pyrkonie.
Dodatek można kupić w tym miejscu:
https://gindie.pl/c/planszowki
Obrazek
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Zaklinacze

Post autor: Yavi »

Aż chciałbym zobaczyć te ilustracje w jakiejś większej, bardziej epickiej grze. Zacny licz :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Zaklinacze

Post autor: rattkin »

O fajnie, wezmę :)
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Zaklinacze

Post autor: Wroobel »

Czy wiadomo już kiedy będą wysyłane przesyłki z dodatkiem zamówionym w przedsprzedaży?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Zaklinacze

Post autor: rattkin »

Hmm, właśnie zdałem sobie sprawę, że wróciłem z Pyrkonu - a dodatku nie mam. I właściwie nie widziałem go nigdzie. Był / jest?
whiteraven
Posty: 50
Rejestracja: 09 maja 2015, 10:04

Re: Zaklinacze

Post autor: whiteraven »

Jak najbardziej był i jest sam zakupiłem :-) choć faktem jest, że trzeba było się przyglądać by zauważyć stoisko.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Zaklinacze

Post autor: parasite »

witam,
czy w grze jest / będzie wariant solo?
Darken
Posty: 124
Rejestracja: 17 wrz 2007, 21:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Zaklinacze

Post autor: Darken »

Hej
Nie ma obecnie, ale możliwe że będzie. Na ten moment nie pracujemy nad nim.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Zaklinacze

Post autor: Yavi »

Zostawiam reckę dodatku do Zaklinaczy, czyli Śmierci w szlamie :)
Ramzeseba
Posty: 336
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Zaklinacze

Post autor: Ramzeseba »

Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Zaklinacze

Post autor: Wincenty Jan »

Panowie twórcy dodajcie dodatek na BGG.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Zaklinacze

Post autor: rattkin »

(...) don't feel bad, the game is growing and we won't forget about our polish supporters
Czyli, że co? Bo, że będę mógł wymienić wszystkie rewersy kart, (90% całej gry) w sensownej cenie, to wątpię...
Yig
Posty: 70
Rejestracja: 21 paź 2016, 12:22
Been thanked: 1 time

Re: Zaklinacze

Post autor: Yig »

parasite pisze:czy w grze jest / będzie wariant solo?
Proponuję mój nieoficjalny, bardzo prosty i nieskoskomplikowany :roll: - do przetestowania, czy ma sens.
Darken pisze:Na ten moment nie pracujemy nad nim.
...więc sam nad nim popracowałem, niespecjalnie się męcząc :wink: . Oto on:

Setup jak dla rozgrywki na dwóch graczy, po swojej turze odrzucamy kartę najbliżej wioski, dokładając z talii cały czas do 6 kart na torze wyprawy. Na koniec gry podliczamy punkty, ustalając wynik końcowy, który możemy odnieść też do łącznej ilości odrzuconych kart podczas rozgrywki.

Dla przykładu rozegrałem w ten sposób 5 partii talią pomarańczową i różową, z wioską Północna Grań.
Wynik przedstawiam w schemacie: [punktacja]-[ilość kart odrzuconych]=[wynik końcowy]. I tak:
1. 52-31=21
2. 52-28=24
3. 52-28=24
4. 51-31=21
5. 52-28=24
Wyniki, jak widać dosyć zbieżne, trzeba by przetestować różne kombinacje talii z wioskami.
keldorn
Posty: 559
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Zaklinacze

Post autor: keldorn »

ciekaw jestem czy dla polskich graczy tez beda maty jak dla ks.

Wiem ze na Wspieram byl to poczatek tworzenia gry, ale widac ze na ks jest wszystko lepsze, wiecej dodatków i celów. Tak jak patrze to czuje sie przy tamtej kampani jak ubogi krewny...
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4092
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2613 times
Been thanked: 2539 times

Re: Zaklinacze

Post autor: Gizmoo »

Miałem sobie właśnie zakupić własny egzemplarz Zaklinaczy (bo gra mi się bardzo podoba), ale teraz zastanawiam się, czy nie zamówić wersję Kickstarterową.

Stąd pytanie do Twórców/wydawców - czy planowana jest polska edycja w ramach KS? Bo na stronie kampanii jakoś nie mogę odnaleźć tej informacji.
ODPOWIEDZ