World's Fair 1893 / Wystawa Światowa 1893 (J. Alex Kevern)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

World's Fair 1893 / Wystawa Światowa 1893 (J. Alex Kevern)

Post autor: Tycjan »

Gra nie nowa, ale w wersji polskiej już tak. Najnowszy tytuł od Portal Games. Na zachęta zdjęcie, a poniżej link do recenzji.
Spoiler:
Link: http://bit.ly/WystawaSwiatowa1893-Tycjan-ZnadPlanszypl
Klimatu w niej mało, ale jest to sympatyczna gra logiczna, w której jest miejsce na chwile zastanowienia.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Wystawa Światowa 1893 (World's Fair 1893)

Post autor: gregos »

Bardzo ładnie to ująłeś w podsumowaniu recenzji: "A przecież o to w grach planszowych chodzi najbardziej, o zabawę." Chociaż preferuję cięższe gry, to przy tej akurat bardzo dobrze się bawiłem. No i nie byłem w tym aspekcie odosobniony. W sumie można tę grę potraktować jako nieco bardziej wyrafinowany fillerek, przy którym da się co nieco pokombinować i nie będzie się przysypiało.
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 703
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Wystawa Światowa 1893 (World's Fair 1893)

Post autor: Rigidigi »

Jak to możliwe, że w wątku z tak dobrą grą taka cisza? Bo nie ma figurek?
Gra jest znakomita. Łatwo wytłumaczyć, jest szybka max 45min, proste zasady, a i złośliwości też trochę jest.
Na minus szata graficzna, która trochę taka nijaka jest.
Moim zdaniem to taka gra gdzie doświadczony gracz chętnie zagra partyjkę, a z drugiej strony nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ta gra była pierwszą ambitniejszą grą dla planszówkowego laika.
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 703
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Wystawa Światowa 1893 (World's Fair 1893)

Post autor: Rigidigi »

Minął ponad rok od ostatniego wpisu w tym temacie, z resztą mojego..

Nadal uważam, że ta gra zasluguje na uwagę, bo ma proste zasady, można "pyknąć" w niecałą godzinkę. A o grze było kompletnie cicho. Why?

Jeśli komuś brakuje do darmowej przesyłki w jakimś sklepie, to zachęcam pomyśleć o tym tytule, tym bardziej, że gra jest teraz na wyprzedażach.
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Wystawa Światowa 1893 (World's Fair 1893)

Post autor: Arachion »

Potwierdzam świetny tytuł, miła gra rodzinna, a nawet więcej z racji miłego mrowienia w szarych komórkach TYLKO w którym miejscu jest zaimplikowana regrywalnosc? Myśmy jej nie dostrzegli.
Sucharzysta
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 703
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Wystawa Światowa 1893 (World's Fair 1893)

Post autor: Rigidigi »

Arachion pisze: 25 sie 2019, 15:23 w którym miejscu jest zaimplikowana regrywalnosc? Myśmy jej nie dostrzegli.
Zaskoczyłeś mnie tym argumentem.. Azulowi braku regrywalności nikt nie zarzuca, a też jest grą logiczną. Powiedziałbym, nawet że w "wystawa" oferuje więcej możliwości.
Awatar użytkownika
nimsarn
Posty: 306
Rejestracja: 04 lis 2005, 16:54
Lokalizacja: Z buszu! W centrum Zielonej Góry
Has thanked: 501 times
Been thanked: 174 times

Re: World's Fair 1893 / Wystawa Światowa 1893 (J. Alex Kevern)

Post autor: nimsarn »

Jestem po pierwszej grze i muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony: gra ma odpowiednie tempo, głębie i oferuje wiele radości z podejmowania ważnych i często nie oczywistych decyzji. Na prawdę jestem pełen uznania dla autora za to że w tak małej formie (format Splendora) udało się zmieścić tak dobrą, o tak kunsztownie współgrających elementach, grę.

A jak już jesteśmy przy Splendorze :roll: , który dzięki działaniom wydawców zdobył sporą popularność wśród graczy turniejowych, to muszę również niestety przyznać że Wystawa Światowa, pod tym względem (promocji przez organizowanie/patronowanie ogólnopolskim turniejom), pechowo wpadła w ręce Portalu (tu dzież 2pionków). Może to zabrzmi naiwnie w dobie corony, ale tytuł ten na prawdę zasługuje na turniej - a może i puchar ;)

Ale jak widać taki los gier pana Kaverna w Polsce, w końcu o młodszym Sentient też się u nas nie wiele mówi - a szkoda...
ODPOWIEDZ