The Godfather (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: The Godfather (CMON, Eric M. Lang)

Post autor: Chaaber »

Prezentacja pokazuje ciekawe aspekty. Uwielbiam Area Control, tutaj zapowiada się z ciekawym twistem w postaci bonusów z miejsc. Pranie pieniędzy też wygląda interesująco. Klimatycznie to już w ogóle moja bajka. Hype rośnie w moim wypadku.

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A10-70L przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: The Godfather (CMON, Eric M. Lang)

Post autor: Chaaber »

Podbijam, żeby zapytać jak opinie grających już na pionki we wczesną wersję.
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: The Godfather (CMON, Eric M. Lang)

Post autor: wis »

Wrażenia po grze mam bardzo podobne do tych z Blood Rage'a. To są różne gry, ale obie to area control z ukłonem w stronę euro. Jeśli lubisz BR i klimat gangsterski - to masz swoją grę :).
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: The Godfather (CMON, Eric M. Lang)

Post autor: Dellas »

Miałem okazję zagrać na Pionku 2 akty z 4rech i moje wrażenia są bardzo pozytywne. Ma sporo elementów podobnych do Lords of Waterdeep (wykonywanie zadań), a przez Area Control jest bardzo kompetytywna, bardzo agresywna (co mi bardzo pasuje). Dużo dzieje się na planszy, a trup ściele się gęsto, albo lepiej powiedzieć spływa rzeką...
Zdecydowanie bardziej udany tytuł niż Blood Rage i tak na pierwszy rzut oka znacznie dłuższy.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: The Godfather (CMON, Eric M. Lang)

Post autor: mauserem »

To ja może gwoli sprostowania - na Pionku Portal prezentował egzemplarz pre produkcyjny - czyli w finalnej postaci w jakiej pójdzie cała produkcja. A to oznacza, że o ile nie ma zastrzeżeń co do jakości komponentów, ich kompletacji, etc to produkcja już trwa. A potem to już żmudna droga morzami i voila! - mamy. :D
Na Pionku kto miał szczęście i się dopchał to nawet zagrał :mrgreen: Całość wygląda bardzo klimatycznie. Doskonałe ilustracje - instrukcja po prostu żyje klimatem - masa smaczków - jednym ze zbirów, założę się, jest koleżka Eric Lang. :mrgreen: Figurki wiadomo CMON quality - ale są dość drobne. Metalowe walizeczki na kasę - robią swoje wow. Ma się wrażenie że giera jest lekko overproduced ;) ale wytłumaczenie jest oczywiste - klimat, no i to CMON :D Gra rozgrywa się w aktach i każdy akt ma trochę inne zasady (na prezentacji chyba nikt nie grał więcej jak dwa akty) odniosłem takie wrażenie, że gra w ciągu tych dwóch pierwszych aktów nie rozwija w pełni swego potencjału (mam taką gorącą nadzieję) bo po prezentacji to mam takie lekkie "i to wszystko?" :D Sama gra mechanicznie to klasyczny area control zmiksowany z worker placement - obszary maja konkretne korzyści wynikające z obsadzenia ich swoim gangsterem - więc wiadomo kto pierwszy ten lepszy. Potem dochodzi do tego druga warstwa z obstawiania grup dzielnic i kolejnych zysków z nich płynących. Fajny jest ten wspomniany aspekt prania kasy - kasa jest potrzebna na cele operacyjne - dolę dla szefów - ale przecież każdy porządny boss zawsze "skitra coś do skarpety" - czyli tej eleganckiej walizeczki na tzw czarną godzinę - bo to co w niej na koniec zostanie to właśnie PZ-ty.
Mimo, że nie zbierałem szczeny z podłogi (no dobra samo wykonanie robi spore wow) - to myślę, że akurat w mojej ekipie ta giera będzie hitem. Po prostu średni odbiór rozgrywki kładę na karb pośpiechu, rozegrania tylko początku, który ewidentnie powoli się rozkręca. Liczę, że będzie jeszcze szansa usiąść do tego na spokojnie gdzieś na Śląsku i odkryć tę grę raz jeszcze bo jak nie.... ktoś obudzi się z głową konia w pościeli. :mrgreen: (głowa konia to znacznik pierwszego gracza). To tak na szybko. Pewnie zaraz pojawi się więcej wpisów bo trochę luda w to zagrało. tutaj fotka z insta

edyta: tak jak nie cierpię BR (który mam za bardzo słaby) to tutaj całość nie sprawia takiego sklejonego na ślinę z tematem i rzeczywiście - podobieństwa do Lords of Waterdeep sa bardzo, bardzo na plus.
Ostatnio zmieniony 05 cze 2017, 16:09 przez mauserem, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: The Godfather (CMON, Eric M. Lang)

Post autor: wis »

Dellas pisze:Miałem okazję zagrać na Pionku 2 akty z 4rech i moje wrażenia są bardzo pozytywne. Ma sporo elementów podobnych do Lords of Waterdeep (wykonywanie zadań), a przez Area Control jest bardzo kompetytywna, bardzo agresywna (co mi bardzo pasuje). Dużo dzieje się na planszy, a trup ściele się gęsto, albo lepiej powiedzieć spływa rzeką...
Zdecydowanie bardziej udany tytuł niż Blood Rage i tak na pierwszy rzut oka znacznie dłuższy.
Mnie też na tą chwilę bardziej po drodze z Godfatherem:), choć różnice wg mnie nie są aż takie wielkie. Także w czasie rozgrywki - sądzę, że druga-trzecia rozgrywka to będzie śmigać jak przećwiczony BR, albo i lepiej.
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: The Godfather (CMON, Eric M. Lang)

Post autor: Dellas »

Gra rozgrywa się w aktach i każdy akt ma trochę inne zasady (na prezentacji chyba nikt nie grał więcej jak dwa akty) odniosłem takie wrażenie, że gra w ciągu tych dwóch pierwszych aktów nie rozwija w pełni swego potencjału (mam taką gorącą nadzieję) bo po prezentacji to mam takie lekkie "i to wszystko?"
Może nie tyle, że gra nie rozwija skrzydeł w 2 pierwszych aktach, ale ma inną dynamikę i na czymś innym warto się skupiać. Rozmawiałem z osobami, które zagrały w pełną grę i ich opinię są dość podobne z tą uwagą, że ostatnie 2 akty przynoszą zdecydowanie więcej punktów zwycięstwa (ale to też charakterystyczne u Langa).
Mnie też na tą chwilę bardziej po drodze z Godfatherem:), choć różnice wg mnie nie są aż takie wielkie.
No Lang ma swój sznyt i począwszy od Chaosu to widać. Każda Jego gra typu area control ma środek o który warto walczyć (w Godfatherze jest tam takie miejsce styczne z 4 dzielnicami) czy np. dużą agresywność, zagrywanie kart akcji/misji, itd..
slanesh
Posty: 116
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: The Godfather (CMON, Eric M. Lang)

Post autor: slanesh »

Osobiście uwielbiam Blood Rage - pytanie czy jak już mam BR to warto kupować też to? Lordsów też lubię jbc ;)
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: The Godfather (CMON, Eric M. Lang)

Post autor: uyco »

po nicku sądząc Chaos też :wink: Mam ten sam dylemat teraz, a klimatem znacznie bliżej mi do Ojca.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
reynmar
Posty: 60
Rejestracja: 04 gru 2016, 08:44

Re: The Godfather (CMON, Eric M. Lang)

Post autor: reynmar »

Trochę zapomniałem o tej grze ale już oczekuje złożenia zamówienia. Klimat jak najbardziej mi podchodzi. Z Waszych pierwszych wrażeń wynika, ze gra może okazać się bardzo ciekawa :) niestety na stronie nie ma konkretnej daty wydania a jedynie pojawiła się informacja, ze egzemplarz poleciał do akceptacji. Pozostaje czekać :)
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: The Godfather (CMON, Eric M. Lang)

Post autor: KrzysiekL »

Też miałem okazję zagrać dwa akty. Bardzo fajny gangster placement z mnóstwem negatywnej interakcji i ociekający klimatem. Territory control wydaje się na pierwszy rzut oka mniej ważne, ale może biorąc pod uwagę wszystkie akty wyglądałoby to inaczej.

Podoba mi się, że jest wrażenie dużo większej ciasnoty niż w Blood Rage -- z jednej strony kończy się np. broń czy alkohol (surowce), a z drugiej często zależy człowiekowi dokładnie na tym polu, gdzie już ktoś stoi. I tutaj zaczyna się kombinowanie, jak by tu tego kogoś wrzucić do rzeki.
Awatar użytkownika
Swawolny_Pionek
Posty: 286
Rejestracja: 29 cze 2016, 10:43
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 8 times

Re: The Godfather (CMON, Eric M. Lang)

Post autor: Swawolny_Pionek »

reynmar pisze: niestety na stronie nie ma konkretnej daty wydania
Wg. Trzewika na Pionku 28 lipca.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: The Godfather (CMON, Eric M. Lang)

Post autor: KrzysiekL »

Podobno gry już są w drodze do Europy. ;)
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: The Godfather (CMON, Eric M. Lang)

Post autor: asiok »

Udało mi się zagrać całą grę (dzięki Cierń za cierpliwość ;) ).
Bardzo fajne area control z dużą ilością negatywnej (ale nie za bardzo negatywnej) interakcji, sprawnie tocząca się rozgrywka mimo zamulaczy (jak ja) przy stole a do tego klimat gangsterski rodem z pierwszej części Ojca Chrzestnego.

Poczekam jeszcze na oceny wariantu dwuosobowego i chyba nabędę.

P.S. Z każdym kolejnym z czterech etapów gry zdobywa się więcej punktów. W pierwszych etapach zaczynamy "budować" swoje imperium i próbujemy przygotować się na późniejsze punktowania. Co turę można przekupić coraz lepszych pomocników - ale im później jakiegoś zdobędziemy tym mniejszą ilość razy nam zapunktuje.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: The Godfather (CMON, Eric M. Lang)

Post autor: gregos »

Swawolny_Pionek pisze:
reynmar pisze: niestety na stronie nie ma konkretnej daty wydania
Wg. Trzewika na Pionku 28 lipca.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Na Pionku, pracownik stoiska Portal dał do zrozumienia, że gra będzie dostępna dopiero pod koniec roku (nad czym sam ubolewał, bo stwierdził, iż koniecznie chce ją nabyć {w sumie ja też}).
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: The Godfather (CMON, Eric M. Lang)

Post autor: Błysk »

Pytanie do tych co grali:

Jak ktoś nie lubi Bloodrage (za niepotrzebne 2 pierwsze rundy, serio kto wygrywa 3 wygrywa prawie zawsze całą grę, za drętwy system walki, za ten draft) to Godfather ma szanse się mu spodobać?
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: The Godfather (CMON, Eric M. Lang)

Post autor: Banan2 »

Swawolny_Pionek pisze:Wg. Trzewika na Pionku 28 lipca.
gregos pisze:Na Pionku, pracownik stoiska Portal dał do zrozumienia, że gra będzie dostępna dopiero pod koniec roku (nad czym sam ubolewał, bo stwierdził, iż koniecznie chce ją nabyć).
Cały Portal ..... :roll:
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
reynmar
Posty: 60
Rejestracja: 04 gru 2016, 08:44

Re: The Godfather (CMON, Eric M. Lang)

Post autor: reynmar »

Banan2 pisze:
Swawolny_Pionek pisze:Wg. Trzewika na Pionku 28 lipca.
gregos pisze:Na Pionku, pracownik stoiska Portal dał do zrozumienia, że gra będzie dostępna dopiero pod koniec roku (nad czym sam ubolewał, bo stwierdził, iż koniecznie chce ją nabyć).
Cały Portal ..... :roll:
Pozdrawiam
Trzeba wziąć średnia z tych dat czy je dodać i wychodzi przyszły rok? ;)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: The Godfather (CMON, Eric M. Lang)

Post autor: kwiatosz »

Swawolny_Pionek pisze:
reynmar pisze: niestety na stronie nie ma konkretnej daty wydania
Wg. Trzewika na Pionku 28 lipca.
Patrząc na to, jak Trzewik zawsze i wszędzie wzbrania się od podania daty nawet jeśli zostało do premiery tylko 10 dni, to naprawdę wątpię aby podał tak odległą datę premiery. Raczej ktoś coś źle usłyszał, albo był to urywek innej rozmowy.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Swawolny_Pionek
Posty: 286
Rejestracja: 29 cze 2016, 10:43
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 8 times

Re: The Godfather (CMON, Eric M. Lang)

Post autor: Swawolny_Pionek »

kwiatosz pisze:Patrząc na to, jak Trzewik zawsze i wszędzie wzbrania się od podania daty nawet jeśli zostało do premiery tylko 10 dni, to naprawdę wątpię aby podał tak odległą datę premiery. Raczej ktoś coś źle usłyszał, albo był to urywek innej rozmowy.
Zapytałem go sam, gdy obaj oglądaliśmy grających w grę na stoisku Portalu. Dodał, że premiera na całym świecie jest tego samego dnia. Podziękowałem i poszedłem na szluga. To była cała rozmowa. :lol: :lol: :lol:

BTW: Preordery wersji angielskiej, z wysyłką w sierpniu, są już dostępne od paru dni w jednym ze sklepów. :wink:
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: The Godfather (CMON, Eric M. Lang)

Post autor: Portal Games »

gregos pisze:
Swawolny_Pionek pisze:
reynmar pisze: niestety na stronie nie ma konkretnej daty wydania
Wg. Trzewika na Pionku 28 lipca.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Na Pionku, pracownik stoiska Portal dał do zrozumienia, że gra będzie dostępna dopiero pod koniec roku (nad czym sam ubolewał, bo stwierdził, iż koniecznie chce ją nabyć {w sumie ja też}).
Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy by premiera odbyła się równocześnie ze światową - 28 lipca. Gry płyną już do nas, o ile nie wydarzy się nic ekstremalnie nieprzewidywalnego już niedługo będziecie się mogli cieszyć polską wersją Godfathera.

PS. Na stoisku w firmowych koszulkach byli również wolontariusze -być może stąd dezinformacja.
reynmar
Posty: 60
Rejestracja: 04 gru 2016, 08:44

The Godfather (CMON, Eric M. Lang)

Post autor: reynmar »

Portal Games pisze:Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy by premiera odbyła się równocześnie ze światową - 28 lipca. Gry płyną już do nas, o ile nie wydarzy się nic ekstremalnie nieprzewidywalnego już niedługo będziecie się mogli cieszyć polską wersją Godfathera.

PS. Na stoisku w firmowych koszulkach byli również wolontariusze -być może stąd dezinformacja.
Na kiedy planujecie przedsprzedaż?
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: The Godfather (CMON, Eric M. Lang)

Post autor: mauserem »

Światowa premiera tej gry została zapowiedziana przez CMON na 28 lipca tego roku - normalnie, sprzedaż w sklepach (i taką datę ma większość sklepów na świecie, z dopiskiem oczywiście - "data może ulec zmianie").
CMON zapowiedziało, że to data wydania wszystkich wersji językowych jakie były planowane - w tym polskiej - co jest zgodne z zapowiedziami Portalu na zimowym Portalconie. To co Portal prezentował na Pionku nie było prototypem tylko normalnym egzemplarzem produkcyjnym - takim jaki jest wysyłany wydawcom przed realizacją całego nakładu. A to oznacza, że jeśli wszystko było OK to produkcja dostała tzw GO już jakiś czas temu i wierz mi dla nich to była chwilka, potem pakowanie. Fracht morski to ok 6 tygodni - więc... :D
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: The Godfather (CMON, Eric M. Lang)

Post autor: kwiatosz »

To jakby tak było to by było bardzo miło, bo o ile podobieństwo do BR mnie zniechęca, o tyle różnice są zachęcające :) No a Trzewik pewnie będzie miał trudniej z tłumaczenia się z braku dat na przyszłość :mrgreen:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: The Godfather (CMON, Eric M. Lang)

Post autor: Chaaber »

Dobrze, że pytanie zadałem, bo hype tylko urósł i grę na pewno nabędę. Teraz tylko czekać na przedsprzedaż wersji pl w którymś sklepie :)
ODPOWIEDZ