Santorini (Gordon Hamilton)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Turnavine

Santorini (Gordon Hamilton)

Post autor: Turnavine »

Właśnie ruszył Kickstarter Santorini od Roxley Games, ponownego wydania abstrakcyjnej gry logicznej z 2004 roku. Tym razem w pięknej choć dla niektórych trochę zbyt dziecinnej oprawie.

Kickstarter

BGG Santorini (2004)

BGG Santorini (2016)

Bardzo kusi oprawą i treścią, choć cena z wysyłką niska nie jest - ktoś chciałby się dołączyć do większego zamówienia? Lub może pojawi się jakiś dystrybutor wersji kickstarterowej? ; )
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Santorini

Post autor: skolo »

Przy 5 osobach to 40usd na lebka z przesylka.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2016, 23:48 przez skolo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
reguuu
Posty: 142
Rejestracja: 11 gru 2014, 18:10
Lokalizacja: Chorzów

Re: Santorini

Post autor: reguuu »

Turnavine pisze: Bardzo kusi oprawą i treścią, choć cena z wysyłką niska nie jest - ktoś chciałby się dołączyć do większego zamówienia? Lub może pojawi się jakiś dystrybutor wersji kickstarterowej? ; )
Być może jest nawet szansa na polskie wydanie. Z wątku o planach wydawniczych GFP:
Piettrucha pisze:
TTR_1983 pisze:Roxley końcem marca startuje na KS z nową grą Santorini https://roxley.com/product/santorini/. Wiecie coś o niej? Wygląda jak dla dzieci, ale czy aby na pewno? To chyba nowa edycja Santorini wydanej w 2004roku.

W ciągu kilku dni dostaniemy wersję pirnt and play. :) Pogramy, i dam znać czy w ogóle planujemy podjąć dalsze rozmowy. :)

P.s. Wygląda prześlicznie ;)
Brazol
Posty: 296
Rejestracja: 18 lut 2016, 11:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 21 times

Re: Santorini

Post autor: Brazol »

Jesli ktos organizowalby zamowienie grupowe w Warszawie to ja sie pisze :) 40usd z przesylka to niezla oferta imho
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Santorini

Post autor: Curiosity »

Szczerze mówiąc, nie widzę w tej grze niczego porywającego. Od, prosta gra logiczna w układanie klocków na planszy. Te około 170zł (40$ + przesyłka w Polsce) to jednak za dużo jak na 15-minutową 2-osobówkę. Tak, wiem, wariant 3-osobowy jest tuż za rogiem, ale nadal...
Roxley ma u mnie duży kredyt zaufania za Steampunka, ale Santorini mnie akurat nie porywa.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Santorini

Post autor: Marx »

Obejrzałem runthrough Rahdka i też nie rozumiem zachwytów. Coś jakby filler w stylu kółka i krzyżyk. Trójwymiarowa plansza i elementy, mnóstwo plastiku, a więc i taka cena...
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Turnavine

Re: Santorini

Post autor: Turnavine »

Well... w pisaniu, że się nie rozumie, że komuś innemu może się coś podobać jak widać też jest jakaś tajemna podnieta - każdy ma swoje dziwactwa. ; P

W grę swobodnie można zagrać czymkolwiek pasującym co się znajdzie w domu, więc sprawdzić czy się spodoba można wcześniej. Mnie mechanicznie i pod względem oprawy pasuje do kolekcji, ale w sumie się nie dziwię, że komuś może się takie połączenie prostoty i przesadnego rozbudowania oprawy nie podobać.

Hmm..., tylko paczka 5 pudełek, z darmową wysyłką do Europy wychodzi ok. 54 per capita, nie ~40, chyba, że po pracy mi się coś pomerdało.
Awatar użytkownika
reguuu
Posty: 142
Rejestracja: 11 gru 2014, 18:10
Lokalizacja: Chorzów

Re: Santorini

Post autor: reguuu »

Turnavine pisze: Hmm..., tylko paczka 5 pudełek, z darmową wysyłką do Europy wychodzi ok. 54 per capita, nie ~40, chyba, że po pracy mi się coś pomerdało.
$54 CAD czyli ~40 USD :)
Turnavine

Re: Santorini

Post autor: Turnavine »

Ach tak, dzięki, przegapiłem wyszczególnienie dorarów. ; )
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Santorini

Post autor: skolo »

ano
romancef
Posty: 81
Rejestracja: 22 cze 2011, 10:00

Re: Santorini

Post autor: romancef »

Turnavine pisze:Well... w pisaniu, że się nie rozumie, że komuś innemu może się coś podobać jak widać też jest jakaś tajemna podnieta - każdy ma swoje dziwactwa. ; P

W grę swobodnie można zagrać czymkolwiek pasującym co się znajdzie w domu, więc sprawdzić czy się spodoba można wcześniej. Mnie mechanicznie i pod względem oprawy pasuje do kolekcji, ale w sumie się nie dziwię, że komuś może się takie połączenie prostoty i przesadnego rozbudowania oprawy nie podobać.

Hmm..., tylko paczka 5 pudełek, z darmową wysyłką do Europy wychodzi ok. 54 per capita, nie ~40, chyba, że po pracy mi się coś pomerdało.
W tym pledgu można zamawiać dodatkowe egzemplarze za CAN $ 45 za sztukę, nie ma limitu 5 sztuk . No i jeżeli zamówi się 25 sztuk dostaje się 1 kopię Zeusa (tak jak ta z pledga za $295) za darmo.
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Santorini

Post autor: Epyon »

Też obejrzałem runtrough Rahdo i o ile wcześniej byłem grą zaintrygowany, to trochę mi przeszło. W dwie osoby ma to jeszcze sens, ale gra według BGG ma hulać do 4 osób (chyba drużynowo?), średnio to widzę, już w trójkę totalny chaos i zniszczenie się zapowiada. ;)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Santorini

Post autor: KubaP »

To jest bardzo solidna, dwuosobowa gr alogiczna. Nie wiem skąd im przyszły do głowy takie ceny o.O
Turnavine

Re: Santorini

Post autor: Turnavine »

Z przerostu formy nad treścią (i mnóstwa plastiku) ; ) , ale można zrozumieć, że taka oprawa uatrakcyjni produkt - wersja pierwotna, minimalistyczna mniej przyciąga oko przeciętnego konsumenta (no i można ją sobie zrobić samemu).

A cena do przełknięcia, choć jak się przelicza na złotówki to faktycznie w tym przedziale jeśli kogoś to nie bawi znajdzie się mnóstwo innych ciekawych tytułów.

Tymczasem projekt już prawie się ufundował.
Brazol
Posty: 296
Rejestracja: 18 lut 2016, 11:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 21 times

Re: Santorini

Post autor: Brazol »

Przy zamowieniu >5 kopii 45CAD z przesylka. Nie wydaje mi sie zeby byla to wygorowana cena. Ale gra faktycznie prosta i nie wszystkim moze przypasc do gustu
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 751
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 69 times
Been thanked: 106 times

Re: Santorini

Post autor: pingus »

Jak dla mnie wygląda superaśnie. Mega prosta logiczna gra z variable player powers, która jest prześliczna. Ktoś robi grupowe zamówienie w Warszawie? ;)
Awatar użytkownika
Golob
Posty: 65
Rejestracja: 07 sty 2015, 17:01

Re: Santorini

Post autor: Golob »

Turnavine

Re: Santorini

Post autor: Turnavine »

Projekt radzi sobie świetnie, gdyby ktoś nie śledził to ufundował się duży kubełek nowych bogów, a także herosów, mini-dodatek ze złotym runem wprowadzającym nowy tryb gry oraz zaczęły się pojawiać ufundowane filmiki wyjaśniające moce poszczególnych kart:
https://www.youtube.com/channel/UCEXjZA ... tml5=False

No i też część bogów będzie miała dodane specjalne znaczniki itp. gadżety (np. mini mapa dla Hekate).

Dla mnie niestety, bo to mój ulubiony kolor w grach, ale zielonych budowniczych zastąpili fioletowi ( :( ), dla ułatwienia gry osobom ze ślepotą barw.
Turnavine

Re: Santorini

Post autor: Turnavine »

Najmocniej przepraszam za podwójny post, ale w ostatnich dniach akcji twórcy zaproponowali "wyzwanie" dzięki, któremu każda kopia Santorini zostanie dodatkowo wzbogacona, książką obrazkową i co bardziej interesujące kartą Zeusa.
https://www.kickstarter.com/projects/ro ... ts/1556824
- na pieniądze mamy mniejszy wpływ, ale można też "lajkować" stronę Roxley, wklejać zdjęcia wykonanych przez siebie kopii Santorini, wklejać zdjęcia z pobytu na Santorini. ; )
Porchpeople
Posty: 302
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Santorini

Post autor: Porchpeople »

Nie wiem czy dobrze odczytuję na stronie KS, ale wyzwanie jest chyba zakończone sukcesem :)
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Santorini

Post autor: Sekator »

Czy ktoś z Was się orientuje, czy jak wsparłem grę niedawno przez Backerit, to wysłana zostanie razem z kopiami KS na początku stycznia, czy jakoś później?
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2869
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Santorini

Post autor: crsunik »

Pojęcia niestety nie mam. Ale jakby ktoś szukał to mam wolną kopię KS ;)

Edit: Nieaktualne, kopia znalazła swojego nowego właściciela ;)
Ostatnio zmieniony 27 gru 2016, 10:21 przez crsunik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Santorini

Post autor: Toudi »

crsunik pisze:Pojęcia niestety nie mam. Ale jakby ktoś szukał to mam wolną kopię KS ;)
Juz masz?
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2869
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Santorini

Post autor: crsunik »

Zeusa dorwałem :)
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Santorini

Post autor: mauserem »

crsunik pisze:Zeusa dorwałem :)
że w sensie, ten tego co? :mrgreen:
pod choinką znalazłeś?
ODPOWIEDZ