Santorini (Gordon Hamilton)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Turnavine

Re: Santorini

Post autor: Turnavine »

Zagrałem kilka pierwszych partii (2,3 i 4 osoby), gra się podoba, over-the-top wykonanie przyciąga oko - z początku zabawa później dobra zagadka logiczna. Nie było dotąd przestojów dużych w trakcie partii. Nie czuć by wieloosobowe warianty były wciśnięte na siłę. Niestety czasem jeszcze zapominaliśmy o specjalnych zdolnościach bogów. ; )

Jakoś przegapiłem wyjaśnienie dla dodatkowych żetonów monet dla Clio i kierunku dla Syreny? Myślałem, że jest to związane ze Złotym Runem, ale też nie.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Santorini

Post autor: adikom5777 »

Ja pokazałem wczoraj grę w domu i syn tak się wkręcił, że zagraliśmy ponad 5 partii pod rząd. Świetnie wykonana i sprytna gra logiczna. Dodatkowo karty bogów podzielone na kategorie zwiększają regrywalność. I dla niektórych wada, a dla innych zaleta, że gra najlepiej działa jako dwuosobówka.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Santorini

Post autor: Sekator »

Monet i tych zetonow jest wiecej, na wypadek gdyby obydwaj gracze chcieli grac tym samym bogiem (normalnie czy z runem) i na przyszle dodatki ;)
Turnavine

Re: Santorini

Post autor: Turnavine »

Nie mam instrukcji teraz pod ręką, ale i inne postaci z dodatku powinny mieć zdublowane elementy w takim razie. Chyba, ze takie Europy i Talosy czy Hekate są wyjęte z gry z runem.

Choc może dodatkowa mapka będzie możliwa do wyświetlenia np. w zapowiadanej aplikacji. W każdym razie i bez tego regrywalność zapowiada się świetnie.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2017, 18:39 przez Turnavine, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jacus666
Posty: 261
Rejestracja: 07 lip 2015, 17:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Santorini

Post autor: jacus666 »

Czy wiadomo kiedy gra trafi do sklepów w Polsce?
Podzielę się rabatem: Planszostrefa.pl -11%
Moja kolekcja
Turnavine

Re: Santorini

Post autor: Turnavine »

Games Factory Publishing czeka na egzemplarz do zagrania i informacje dotyczące produkcji.
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Santorini

Post autor: Kisun »

Do mnie też już dotarła. Graliśmy, partie są raczej szybkie, nawet bez kart jest nieźle a z kartami bogów bardzo dobrze. Na razie ogrywamy podstawowych bogów. Takie połączenie warcabów z kółkiem i krzyżykiem w 3D ;) W brew pozorom jednak wymaga niezłego wysiłku intelektualnego jak przeciwnik też umie korzystać ze zwojów. Wykonanie to kickstarterowe jest na wysokim poziomie. Dodatkowo gra w grze, jak upchać wszystko by nic nie pognieść i pudełko się zamknęło do końca ;) Jak by się czepiać to, według mnie, kolory na kartach lekko za mało soczyste, choć same grafiki ekstra, no i figurki pracowników mogłyby by być troszkę większe ;) Instrukcja banalna, większość to opis działania poszczególnych kart. Nadaje się dla niemal każdego przedziału wiekowego, dla graczy jak również dla ludzi którzy nie grają, bo faktycznie zasady w 30s można wytłumaczyć. Siedmiolatek też daje radę choć dostaje łupnia i trzeba będzie jakiś handicap wprowadzić, może dodatkowego ludzika.
Polecam każdemu. Zależność językowa raczej niska, wystarczy że jedna osoba przeczyta instrukcję albo obejrzy filmiki instruktażowe wydawcy.
"Errare humanum est"
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Santorini

Post autor: Sekator »

Dobry handicap to karty herosow, nawet chyba instrukcja to sugeruje. Dodatkowy ludzik to akurat moc jednej z kart ;)
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 687
Rejestracja: 17 wrz 2014, 18:00
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Santorini

Post autor: sztefyn »

Czy dodatek KS do Santorini - Golden Fleece, będzie dostępny do kupienia osobno w sklepach?
Czy to tyko jednorazowy bonus kickstarterowy?
"Nie śpię, bo trzymam kredens. Z planszówkami." :)
Kolekcja gier BGG | Sprzedam/Wymienię | Kupię
azz
Posty: 700
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Santorini

Post autor: azz »

Normalnie dostępny (polecam Google'a).

http://www.boardgamebliss.com/products/ ... 9809991693
Wspomogę rabatem 11% Planszostrefa, 7% 3Trolle
kaspers
Posty: 65
Rejestracja: 10 gru 2015, 00:00
Been thanked: 1 time

Re: Santorini

Post autor: kaspers »

Czy to w ogóle można kupić w chwili obecnej gdzieś w PL?
Awatar użytkownika
idzi
Posty: 164
Rejestracja: 21 sty 2014, 08:59
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Santorini

Post autor: idzi »

kaspers pisze:Czy to w ogóle można kupić w chwili obecnej gdzieś w PL?

Na dzien dzisiejszy tylko przedsprzedaz. Wysylka w lutym.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Santorini

Post autor: Tycjan »

Jeżeli ktoś potrzebuje zachęty, to zapraszam na bloga. W skrócie: świetna gra logiczna na wiele, wiele godzin grania i do tego rewelacyjnie wygląda.
Spoiler:
Czego można chcieć więcej? :)

Link: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl/201 ... /santorini

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Santorini

Post autor: mmag »

Zgadzam się - gra genialna w swej prostocie. Świetnie wygląda, prosta do wytłumaczenia i dająca sporo możliwości kombinowania. Już w trybie "podstawowym" jest bardzo dobra, po dołożeniu umiejętności bogów staje się świetna, a przy tym ilość możliwych kombinacji mocy i modyfikacji jest oooogomna. Jeden z tych zakupów, których zdecydowanie NIE żałuję - cieszę się, że miałem możliwość swego czasu wyczaić to na KS i dołączyć do zamówienia zbiorowego na forum.

Swoją drogą ktoś już grał w to na 3 lub 4 osoby?
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Santorini

Post autor: ostoja »

Mam coraz większy apetyt na tę grę. Jeśli ktoś zdecyduje się to wydać w Polsce (GFP?) to biorę w ciemno :-)
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Santorini

Post autor: crsunik »

ostoja pisze:Mam coraz większy apetyt na tę grę. Jeśli ktoś zdecyduje się to wydać w Polsce (GFP?) to biorę w ciemno :-)
Ta gra nie zawiera żadnych, null, zero elementów zależnych językowo. Nie wiem czy jest sens czekać na wydanie polskie
Awatar użytkownika
yac00b
Posty: 259
Rejestracja: 19 sty 2017, 09:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times

Re: Santorini

Post autor: yac00b »

idzi pisze:
kaspers pisze:Czy to w ogóle można kupić w chwili obecnej gdzieś w PL?

Na dzien dzisiejszy tylko przedsprzedaz. Wysylka w lutym.
To jak to jest? Jakiś polski wydawca planuje się schylić po tę grę? Czy preorder wersji angielskiej aktualnie tylko? Jeżeli tak to gdzie? Nie mogę znaleźć nic ciekawego
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Santorini

Post autor: ostoja »

crsunik pisze:
ostoja pisze:Mam coraz większy apetyt na tę grę. Jeśli ktoś zdecyduje się to wydać w Polsce (GFP?) to biorę w ciemno :-)
Ta gra nie zawiera żadnych, null, zero elementów zależnych językowo. Nie wiem czy jest sens czekać na wydanie polskie
Zdaję sobie z tego sprawę, ale z dwóch powodów interesuje mnie polskie wydanie:
1) liczę na to, że cena będzie trochę atrakcyjniejsza niż obecnie w polskich sklepach (~200PLN)
2) jeśli będzie akcja na wspieraczce to może będą jakieś fajne ekskluziwy?
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Santorini

Post autor: crsunik »

Na ekskluzywy bym nie liczył. Nie jest to zgodne z polityką roxleya. Ew dodatek taniej niż w sklepie. Ale też nie wiem czy warto czekać bo być może coś się objawi
Nesmeer

Re: Santorini

Post autor: Nesmeer »

Podpisuje sie recyma i nogami pod kazda pochlebna opinia, ta gra jest perfekcyjna jezeli chodzi o jej przeznaczenie, przyciaga uwage, angazuje umysl, jest regrywalna, a jej poziom mozna dostosowac do wspolgracza, logiczny ideal w swym gatunku. Po raz pierwszy nie zaluje wsparcia KS.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Ravn
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:18
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Santorini

Post autor: Ravn »

Obejrzalem kilka recenzji/gameplayow, podoba mi sie. Czy jakis wydawca to w Polsce zamierza wydac? Bo wydanie bardzo ladne, ale cena 200 za gre logiczna to ciut imo za wysoko.
Awatar użytkownika
yac00b
Posty: 259
Rejestracja: 19 sty 2017, 09:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times

Re: Santorini

Post autor: yac00b »

Ravn pisze:Obejrzalem kilka recenzji/gameplayow, podoba mi sie. Czy jakis wydawca to w Polsce zamierza wydac? Bo wydanie bardzo ladne, ale cena 200 za gre logiczna to ciut imo za wysoko.
Otóż to, aktualnie znalazłem tylko w planszomanii za ponad 200 zł, narzeczona chyba się na to nie zgodzi :D
Gra wygląda świetnie, recenzja Tycjana i gameplaye faktycznie bardzo zachwycają. Regrywalność również zachęca.
Polskie wydanie by się przydały głównie ze względu na cenę.
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Santorini

Post autor: ostoja »

crsunik pisze:Na ekskluzywy bym nie liczył. Nie jest to zgodne z polityką roxleya. Ew dodatek taniej niż w sklepie. Ale też nie wiem czy warto czekać bo być może coś się objawi
Na pewno? Kampania na KS była bogata w stretch-goale, tak samo jak na Steampunk Rally na wspieram.to. W każdym razie - główną zachętą dla mnie (i innych, z tego co czytam, też) będzie trochę atrakcyjniejsza cena.
Andarist
Posty: 443
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Santorini

Post autor: Andarist »

crsunik pisze:Na ekskluzywy bym nie liczył. Nie jest to zgodne z polityką roxleya. Ew dodatek taniej niż w sklepie. Ale też nie wiem czy warto czekać bo być może coś się objawi
a jednak Steampunk Rally na wspieram.to dostalo co najmniej polskiego odkrywce
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Santorini

Post autor: crsunik »

patrząc po grafikach SG to polska wersja miała tyle samo lub mniej wynalazców. Faktycznie w polskiej wersji jest nowa grafika, ale nadal nie jest to żaden ekskluzyw. One chyba trafiły do wszystkich kopii, a nie tylko do tych ze wspieram.to, prawda? Roxley nie dodaje eksluzywów, które wpływają na grę. W ramach kampanii Kickstarterowej było faktycznie mnóstwo SG, ale WSZYSTKIE trafią do WSZYSTKICH kopii Santorini. Jedynymi ekskluzywami były wersje ZEUS gry, które nie posiadały nic co wpływałoby na grę
ODPOWIEDZ