Potion Explosion / Wybuchowa Mieszanka (S. Castelli, A. Crespi, L. Silva)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Potion Explosion / Wybuchowa Mieszanka (S. Castelli, A. Crespi, L. Silva)

Post autor: Veridiana »

Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: evenstar »

A chciałam dziś założyć temat o tej grze :D Podobno podajnik sie zacina, czy to prawda? Czy gra jest bardzo lekka czy zaawansowanym graczom też sie spodoba?
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: Ardel12 »

evenstar pisze:A chciałam dziś założyć temat o tej grze :D Podobno podajnik sie zacina, czy to prawda?
Rebel w swoim wątku wydawcy zaznaczył, że gra będzie zawierać poprawiony podajnik.
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: TTR_1983 »

Złożyłem swój dziś. Wszystko śmiga jak należy. Miodzio :P
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: orzeh »

Muszę napisać że gra jest wyśmienita zarówno dla początkujących jak i ogranych. Super zabawa w wybuchowe kombosy;)
Podajnik przy pierwszej rozgrywce nie sprawiał problemów, zobaczymy jak dalej.
Talaj
Posty: 45
Rejestracja: 23 sty 2016, 09:42

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: Talaj »

I jak oceniacie grę? Jakie ma plusy i minusy? Z góry dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: mikeyoski »

Grałeś może w Bejeweled czy Candy Crush Saga? Odrobina szczęścia może spowodować, że odskoczysz przeciwnikom. Z drugiej strony pechowe rozłożenie kulek sprawi, że będziesz mieć pod górę. Ale i tak gra sprawia masę radochy. Naprawdę :-)

Tapnięte z mojego T800
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: rattkin »

Miałem troche problemów z wypraską, jakos tak słabo docięta i niektóre elementy sie lekko rozdzierały i trzeba było nożyczkami traktować. Musze przyznać ze taki element DIY jest bardzo fajny - taki mini kącik modelarza dla planszowkowicza. Niby prosta sprawa - a ile frajdy!

Znów, jak w przypadku Krwawej Oberzy lekki minus za tłumaczenie instrukcji na pałę - niby dobrze, ale gdyby troszke odrobine wiecej wysiłku włożyć w uczynienie niektorych sformułowań przejrzystymi po polsku, a nie kalkowaniu z anielskiego - byłoby lepiej (przy setupie sie zawiesiłem i musiałem sięgać do EN dla pewności). Tempo wydawnicze tutaj nie służy Rebelowi i nawet tłumacz nie jest wymieniony z nazwiska. Wiecej precyzji, mniej niejasności, bedzie dobrze.

Swoją droga, dosc kuriozalna jest reklama w pudełku wersji Potion Explosion na tablety :) - Bejeweled zatoczy pełne koło.
Talaj
Posty: 45
Rejestracja: 23 sty 2016, 09:42

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: Talaj »

Podajnik wchodzi bez problemu do pudełka czy po rozgrywce trzeba go rozkładać, żeby się zmieścił?
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: orzeh »

Bez problemu wchodzi, wypraska jest z tych a'la Cywilizacja, na wszystko są wgłębienia.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: mikeyoski »

Talaj pisze:Podajnik wchodzi bez problemu do pudełka czy po rozgrywce trzeba go rozkładać, żeby się zmieścił?
To był problem pierwszego wydania, że pojemnik wystawał lekko z pudła. Teraz wszystko jest w porządku :-)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: rattkin »

Po pierwszej grze, jestem mile zaskoczony. Sądząc po opisach i instrukcji, myślałem, że nie będzie tu wiele do grania. Tymczasem, okazało się, że to bardzo sympatyczny, szybki tytuł, który może się podobać. Grę ratują specjalne efekty eliksirów, które dobrze użyte, w odpowiednim momencie i w dobrych rękach potrafią całkiem istotnie wpłynąć na ogólny przebieg tury - nawet mimo losowości kuleczek w torach, jest całkiem niezła (jak na taką grę) przestrzeń do optymalizacji. Nie jest to gra wybitna, ale jako taka gra "wejścia", do pokazania nowym graczom czy rodzinie - myślę, że sprawdzi się doskonale. Samo wybieranie kuleczek, rozkładanie na eliksirach a potem wrzucanie znów do dyspensera daje jakąś taką przyjemność z obcowania z elementami 3D w nieco innej postaci (kuleczki), a nie tylko z płaską tekturą, drewnianą kosteczką czy figurkami. Coś w tym jednak jest :)
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: mikeyoski »

Dzięki do dobremu układowi kulek i umiejętnym zastosowaniem eliksiru można wywołać mały efekt kuli śnieżnej i odskoczyć innym graczom.

Tapnięte z mojego T800
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: rattkin »

Nie mozna odskoczyć daleko, jest sprytny hard cap na to - dwa eliksiry tylko do zrobienia "na raz" i stała pula kulek zapasowych, taka sama dla wszystkich.
Monok
Posty: 108
Rejestracja: 26 lis 2014, 10:47
Been thanked: 2 times

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: Monok »

Ja też potwierdzam, podajnik od Rebela śmiga jak należy, moja wersja wyprasek nie tylko słabo wychodziła ale się też rozjeżdżała, sztanca trochę różnie wychodziła i korki niektórych mikstur wyglądają średnio, nawet plansze graczy nie są takie same (na jednej z plansz praktycznie nie ma muchy na kolbie tak jest przesunięty druk niestety)

Co nie zmienia faktu, że gra jest świetna, graliśmy we 2 i 4 osoby z casual`ami i z geekami i w obu przypadkach wszystkim się podobało. Łącznie 12 partii na tę chwilę - Polecam
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: Wincenty Jan »

A jak oceniacie ciężar rozgrywki? To raczej przyjemna gierka czy jest tam miejsce na kombinowanie i móżdżenie?
Gra prezentuje się baaaardzo zachęcająco!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: rattkin »

Waga lekka, ale jak na taką lekką grę jest miejscami potencjał do kombinowania.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: Yavi »

Wincenty Jan pisze:A jak oceniacie ciężar rozgrywki? To raczej przyjemna gierka czy jest tam miejsce na kombinowanie i móżdżenie?
Gra prezentuje się baaaardzo zachęcająco!
Pół majówki spędziliśmy z kulkami ;). Z dwóch kategorii podanych przez Ciebie wybrałbym zdecydowanie przyjemną gierkę, chociaż czasami korzystając z eliksirów można nieźle namieszać. Więc jeśli już, to bardziej się kombinuje niż móżdży.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: Wincenty Jan »

Eh... No to trza się zastanowić nad kupnem! :D
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: mikeyoski »

A ile zabawy ze składaniem wszystkiego do kupy. Szkoda trochę kiepskiej jakości, tych źle wyciętych elementów. Tak czy inaczej poczułem się jak kiedyś, gdy pierwszy raz grałem w Bejeweled [emoji4]
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: Piehoo »

Macie jakiś dobry sposób na sortowanie eliksirów przed i po rozgrywce? Troszkę niewygodne jest oddzielanie rodzajów z uwzględnianiem startowych kafelków, które przydałby sie składować oddzielnie.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: mikeyoski »

No jest to upierdliwe. Nie widzę rozwiązania tego problemu. Tak czy siak, trzeba to posortować.

Tapnięte z espiątki
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: rattkin »

Wszystkie posortowane po typie, a startowe osobno, na początku/końcu. Z startowych najpierw losuję dwa różne, które pokazywać będą typy, które odpadną, odkładam dwa pozostałe z tych typów. Z pozostałych losuję 2 na gracza i wreszcie z tych rozkładamy na stole graczom do wyboru. Zważywszy na to, że niewybrane startowe kafelki i tak potem lądują z powrotem w puli, nie ma większej potrzeby by były sortowane razem z swoimi typami.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: Yavi »

Wrzucam link do unboxingu, w którym znajdziecie kilka fotek gry. W przyszłym tygodniu na blogu pojawi się recenzja :)
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: ko2a »

Jak gra sie sprawuje na 2 os?
ODPOWIEDZ