Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
GunWar
Posty: 65
Rejestracja: 26 cze 2015, 16:34
Been thanked: 4 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: GunWar »

Markus pisze:pewnie już wiecie że FFG wydał FAQ do Arkhama LCG

errata do kart:

(v1.0)
- Roland’s .38 Special (Core 6)
- Daisy’s Tote Bag (Core 8)
- On the Lam (Core 10)
- Heirloom of Hyperborea (Core 12)
- Wendy’s Amulet (Core 14)
These cards have no level (instead of being level 0).


A to nie było gdzieś już wcześniej wyjaśnione :P, chociażby na samej karcie brak tych kropeczek do xp
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: rattkin »

Ale kropeczki właśnie są. Ponoć skapnęli się szybko i w następnych drukach już ma ich nie być. To taka zmiana czysto wizualna, bo wiadomo, że tych kart nie można i tak ani kupić ani ulepszyć poza badaczem, dla którego są przeznaczone.

https://arkhamdb.com/bundles/cards/01008.jpg
GunWar
Posty: 65
Rejestracja: 26 cze 2015, 16:34
Been thanked: 4 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: GunWar »

rattkin pisze:Ale kropeczki właśnie są. Ponoć skapnęli się szybko i w następnych drukach już ma ich nie być. To taka zmiana czysto wizualna, bo wiadomo, że tych kart nie można i tak ani kupić ani ulepszyć poza badaczem, dla którego są przeznaczone.

https://arkhamdb.com/bundles/cards/01008.jpg

Faktycznie, tak się zlewają z otoczeniem, że nawet ich nie zauważyłem :P dzięki :). Jak tak pomyśleć to mogliby już je zostawić w przyszłych dodrukach, bo zamykają sobie furtkę na ewentualny dalko w przyszłość idąc, awans tych kart :P
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Gothik »

Maty są ok. Ale meble z epoki też mogą robić klimacik :)

Obrazek
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Sarseth »

Dobrze wygląda :)

Kurczę, macie jakiegoś fajnego kogoś (sklep?) co robi woreczki? Kupiłem sobie http://pl.q-workshop.com/p/13/1395/saki ... soria.html ale to jest tak małe, a odkąd kupiłem protektory 25mm, (które trochę pobrudziłem farbą, bo jakoś przezroczystość mnie denerwowała :P) to absolutnie jest to za małe.
Mam z Arkham Horror planszówki czerwony bag, ale czerwony mi nie pasuj i jest brzydki :P I chciałbym możę właśnie klimatyczny z jakimś symbolem, ale nie potrafię znaleźć nigdzie do kupna w rozsądnej cenie.
Rebel 6% (trójmiasto)
GunWar
Posty: 65
Rejestracja: 26 cze 2015, 16:34
Been thanked: 4 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: GunWar »

Wow ale klimat :) ja akurat będę grał na macie, ale będę miał taką klimatyczną lampę widzę ją przy tym biurku
GunWar
Posty: 65
Rejestracja: 26 cze 2015, 16:34
Been thanked: 4 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: GunWar »

Grał już ktoś w Muzeum :)

Na pudelku Dunwich jest informacja, że jest 92 karty scenariusza i 59 kart gracza, natomiast jest 93 kart scenariusza i 58 gracza, chyba że uznać pomyłkę i policzyli kartę Dr. Henry Armitage jako kartę gracza. Prośba o pomoc starych wyjadaczy tego dodatku :)
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: kamil018 »

Witam,
pytanie do bardziej doświadczonych graczy, czy kupno takiego zestawu kart http://www.powergames.pl/powergames/hor ... ne-badaczy zastąpi kupno całego drugiego Core seta?
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Sarseth »

kamil018 pisze:Witam,
pytanie do bardziej doświadczonych graczy, czy kupno takiego zestawu kart http://www.powergames.pl/powergames/hor ... ne-badaczy zastąpi kupno całego drugiego Core seta?
Nah. Przede wszystkim, latarki, noża czy ekstra surowców nie potrzebujesz, bo i tak masz x4 w CSie. Skille już bardziej rzeczywiście.
Ale przede wszystkim brak najważniejszych kart, czyli kolorowych.
Jakieś 10% może tego, co miałbyś z drugiego CSa tylko.
Rebel 6% (trójmiasto)
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: kamil018 »

Dziękuję za odpowiedź, no nic w takim razie poczekam aż się znajdzie 2 dodatkowych graczy i wtedy rozważę zakup 2-giego core seta.
Jeszcze jedno pytanko, czy istnieje temat z polskimi dodatkami tworzonymi przez społeczność ew. czy ktoś mógłby takowe wrzucić na boardgamegeeka? Gdzieś wcześniej widziałem spolszczony scenariusz i szkoda by było, żeby takie rzeczy zginęły w gąszczu innych postów :(
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: premek »

kamil018 pisze:...
Jeszcze jedno pytanko, czy istnieje temat z polskimi dodatkami tworzonymi przez społeczność ew. czy ktoś mógłby takowe wrzucić na boardgamegeeka? Gdzieś wcześniej widziałem spolszczony scenariusz i szkoda by było, żeby takie rzeczy zginęły w gąszczu innych postów :(
Na FB jest grupa gdzie znajdziesz między innymi scenariusze fanowskie w rodzimym języku.
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: kamil018 »

Sarseth pisze:
kamil018 pisze:Witam,
pytanie do bardziej doświadczonych graczy, czy kupno takiego zestawu kart http://www.powergames.pl/powergames/hor ... ne-badaczy zastąpi kupno całego drugiego Core seta?
Nah. Przede wszystkim, latarki, noża czy ekstra surowców nie potrzebujesz, bo i tak masz x4 w CSie. Skille już bardziej rzeczywiście.
Ale przede wszystkim brak najważniejszych kart, czyli kolorowych.
Jakieś 10% może tego, co miałbyś z drugiego CSa tylko.
Oki, zauważyłem, że ten sklep też sprzedaje talie pojedynczych badaczy, którą talie ewentualnie dokupić, żeby móc wprowadzić 3 albo nawet 4,tego gracza? Mistyczki?
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Sarseth »

"Zestaw zawiera wszystkie karty strażnika plus Specjalna .38 Rolanda i Zacieranie śladów."

W podstawce masz mixy:
Roland: Niebieski + Żółty
Daisy: Żółty + Fiolet
Agnes: Fiolet + Czerwień
Wendy: Czerwień + Zieleń
Skids: Zieleń + Niebieski

Teraz jak kupisz niebieski, to będziesz mógł grać i Rolandem i Skidsem naraz. Przez co 3 osoba będzie mogła grać Agnes. Czwartym nie pograsz:
Roland: Niebieski + Żółty
Daisy: Żółty + Fiolet
Agnes: Fiolet + Czerwień
Wendy: Czerwień + Zieleń
Skids: Zieleń + Niebieski

Żeby 4 osobę, to musiałbyś chyba 3 kolory kupić. Bo nawet jak kupisz np Żółty jeszcze, to fioletu Ci zabraknie by grać Agnes i Daisy dodatkowo. A jak czerwień, to zabraknie Ci Zieleni ze Skidsa by zagrać Wendy. Ale może coś mi mózg nie pracuje :D i nie widzę innej kombinacji ^^ Ale jeden deck koloru starczy Ci na pewno na trójkę, ale wyboru nie będziesz miał wcale, bo w zależności który deck kupisz, tak Ci się ułoży granie postaciami. Plus kupując dwa, to już prawie jak cały 1CS, więc no jak tam uważasz ;)

Ah no i wtedy te neutralne by Ci się przydały prawdopodobnie (bezkolorowe), gdyż nie wiem czy ich Ci nie zabraknie? Już ich nie wliczałem tutaj.
Rebel 6% (trójmiasto)
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: kamil018 »

Ta, chyba nie ma co kombinować, jako, że WHQ mi się bardzo spodobał a ta gra ma w sobie o wiele więcej możliwości to podoba mi się jeszcze bardziej :D może przyszłe dodatki rozwiążą ten problem, dodając więcej kart badaczy i chociaż w pojedynczy scenariusz będzie można zagrać w więcej osób, biorąc karty z wyższych poziomów.
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: premek »

Badaczom z dodatku można dodawać do 5 kart z zupełnie dowolnych 'kolorów' więc kupno jednego czy nawet dwóch może i tak za chwilę być nienajlepszym pomysłem. Jak chcesz grać na 3/4 osoby albo nawet solo mieć wieksze możliwości budowy talii to kupno całej podstawki jest wskazane.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Sarseth »

Spoiler:
W końcu jest! =) Czekałem z półtora miecha na to wszystko xD Wszystko pozamawiane już daaawno ale dostawcy mieli problem z Carnavale dowozem do Polski. A potem jeszcze Museum weszło w przedsprzedaż, to jeszcze chwilę poczekamy. Ah te oszczędzanie na wysyłce. Ale jest :D Teraz tylko nie ma kiedy grać.
Btw czy pudło polskie Dunwicha też jest takie biedne? Strasznie słabo jest zrobione, plus miałem nadzieję, że będą ładne pudełka na małe dodatki, a nie te przezroczyste plastiki :( W LotRze chyba było lespze wykonanie, przynajmniej to co mam. No i mata też średnia. Playmaty robią dużo lepsze. Grubosć playmat jest fajniejsza, plus ta od FFG mam obawy, że może mi się podrzeć - jakaś taka cienka.
Ale co tam :D Nie narzekam. Właśnie przyszło do mnie tyle godzin zabawy że aż szkoda narzekać na te bzdety. Musiałem się pochwalić z Wami, plus trochę ponarzekać, żeby nie było że wpis bez jakiejś ważnej treści. To przynajmniej minusy są. Plusów z dodatków jeszcze nie mam, bo nie grałem. To na zdjęciu to fake szybki do zdjęcia.
Brakuje mi tylko wielkiego pudła na te karty, co pomięsci przyszłe dodatki i wydrkuowanie przegródek oraz customowych scenariuszów z BGG.
No i najważniejszej rzeczy. Wręcz kluczowej.. czasu na granie w najbliższym okresie ;(
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: rattkin »

Bez przesady, w tym zestawie jest kilkanaście godzin gry. Tak, FFG zmieniło sposób dystrybucji jakos 2 lata temu i małe packi są w plastikach (także do LOTR) a duże w tanich tekturkach. Ta mata jest wybitnie po taniości i nieudana. Moja jest jakaś taka wyprana z kolorów i bez czerni, tu widzę podobnie.
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Gothik »

Jak taka marna ta mata, to ja chętnie odkupię :)
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: kamil018 »

Witam
jest gdzieś dostępna czcionka, która została użyta na kartach , jaki jej rozmiar i odstępy pomiędzy linijkami oraz jaśniejszy kolor tła za tekstem opisu na kartach? Chciałbym zmiany z erraty nakleić na instrukcję / karty tych zmian wymagające i nie chciałbym, żeby się zanadto odróżniało.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Sarseth »

kamil018 pisze:Witam
jest gdzieś dostępna czcionka, która została użyta na kartach , jaki jej rozmiar i odstępy pomiędzy linijkami oraz jaśniejszy kolor tła za tekstem opisu na kartach? Chciałbym zmiany z erraty nakleić na instrukcję / karty tych zmian wymagające i nie chciałbym, żeby się zanadto odróżniało.
Sprawdziłbym tutaj: https://boardgamegeek.com/filepage/1403 ... 300dpi-psd
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Quba40 »

Nie wszyscy wiedzą o istnieniu grupy facebookowej Horror w Arkham: Gra Karciana, dlatego informuję też tutaj.
Niektórzy z was zapewne słyszeli, że od pewnego czasu szukaliśmy miejsca w którym moglibyśmy gromadzić i zamieszczać autorskie materiały do naszej ulubionej gry. Mam przyjemność zaprezentować wam pierwszy artykuł Janusza Wójciaka: http://przystanekplanszowka.pl/2017/03/ ... rkham.html

Wkrótce dostępny będzie pierwszy z moich autorskich scenariuszy Przeznaczenie w Red Hook (2 kolejne już są też przygotowane więc będzie na co czekać ;))
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Quba40 »

W końcu dodatek Muzeum Miskatonic wędruje do sklepów: http://galakta.pl/premiery-marzec-2017/
Awatar użytkownika
Archiwista
Posty: 111
Rejestracja: 16 lut 2015, 10:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Archiwista »

Quba40 pisze:W końcu dodatek Muzeum Miskatonic wędruje do sklepów: http://galakta.pl/premiery-marzec-2017/
A w nim kolejna porcja tłumaczeń za pomocą google translate...
Podaję jedynie opis działania niektórych kart

Neutralne:
Zużywalny ( 3 zapasy)
- Wydaj 1 zapasy, wyczerp ... i otrzymujesz 1 punkt przerażenia, wylecz 1 obrażenie

inna karta neutralna

-Dostajesz +1(symbol intelektu)
-> Zyskujesz 2 żetonów zasobów

Nie mam pojęcia kto to tłumaczył i robił korektę, ale jeżeli ktoś wziął pieniądze za korektę i tłumaczenie tych kart na język polski, to przynajmniej powinno mu być teraz wstyd.

Przykra sprawa z tym tłumaczeniem, mam obawy, że cały cykl może być tak przetłumaczony :(
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Trolliszcze »

Archiwista pisze:Przykra sprawa z tym tłumaczeniem, mam obawy, że cały cykl może być tak przetłumaczony :(
Słyszałem plotki, że cały cykl jest już w tej chwili wydrukowany (i właśnie dlatego będą jednoczesne premiery wszystkich wersji językowych, już bez żadnych opóźnień).
Nie wiem, czy to prawda, ale jeśli tak, to na pewno nic nie zdążą poprawić do końca obecnego cyklu.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: ChlastBatem »

Oni są niepoważni. Brak mi słów.

---

Czy ktoś się orientuje czy Galakta ma w ogóle zamiar zaktualizować erratę do Dunwich?
ODPOWIEDZ