Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Skid_theDrifter »

Zorak pisze:No i fajnie ze nie daja deckbuldingu- tak juz wiekszosc osob by grala z proxy :-p
Pewnie masz rację, choć mnie to akurat nie dotyczy, jakoś granie z proxy to nie moja bajka w tym względzie. Ja zwyczajnie chciałbym już móc zacząć myśleć o nowych możliwościach, kombinować - natomiast grać wolę z właściwym produktem, ale w tym względzie każdy ma własne granice.

Z ujawnionych badaczy każdemu co innego się podoba: mnie Ursula nie rusza wcale, ale może to się zmieni jak zobaczę zasady tworzenia talii. Póki co bez zachwytu, bo w swojej klasie ma do przeskoczenia poprzeczkę ustawioną przez Rexa. Leo jest ciekawy z racji potencjalnej drużyny nienazwanych postaci chodzącej za nim wszędzie, a Finn... Kurczę. Mój normalny styl gry to albo kontrola, albo combo. A największy potencjał w tym względzie mają zielone talie, co momentalnie mnie do nich przyciąga. Po moim inicjalnym zagrywaniu się panem O'Toole dopiero Sefina przywróciła klasę do moich łask i nie mogę sobie odmówić satysfakcji tych wielkich tur. Nikt inny nie ma tak wywrotowego potencjału. Hot Streak, Sure Gamble, Double or Nothing...

Tak przy okazji, ten typ talii Williama to straszne nadużycie, jak już się poskłada wszystkie elementy facet idzie jak czołg. Ostatnim razem jak nim grałem solo całe Dunwich to miałem "Indebted" w talii, co znacznie utrudniło cały proceder do tego stopnia, że zacząłem przekształcać talię pod kątem ekonomii, którą Yorrick i tak ma taką sobie. Miało to nawet sens, chociaż zakończenie kampanii miałem o włos, ale to dlatego że zdolność Aquinnah nie jest tam zbyt mocna z racji typu obrażeń przeciwników. Natomiast mam już poważny plan na to, żeby taki silnie bazujący na sojusznikach deck grabarza wziąć do duetu i zobaczyć jak tam wypadnie.
RUNner pisze:Szczerze mówiąc ja bym wolał ciasne uliczki Arkham niż hasanie po dżunglach. Jeśli ekspedycja to tylko na Alaskę ;)
Uliczki będą w pierwszej paczce mitów w cyklu, dżungla to tak tylko na rozgrzewkę...
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Zorak »

Skid_theDrifter pisze:Póki co bez zachwytu, bo w swojej klasie ma do przeskoczenia poprzeczkę ustawioną przez Rexa.
A to ciekawe bo z perspektywy czasu Rex jest dla mnie najsłabszym seekerem na "harda". Wiedza 4 przy worku sprawia że to jego +2 ciężko odpalić a teraz po wejściu Glifów to już całkiem traci swój najlepszy atrybut. No i to jego osłabienie. Ale fakt ze tyle osób go lubi mnie cieszy bo pokazuje jak wszyscy badacze są ciekawie zaprojektowani.
RUNner pisze:Szczerze mówiąc ja bym wolał ciasne uliczki Arkham niż hasanie po dżunglach. Jeśli ekspedycja to tylko na Alaskę ;)
Uliczki Arkham już były w podstawce + różne Arkhamowe lokacje w poprzednich kampaniach.
Co do ekspedycji to ja bym wolal Antarktyde i nawiązanie do gór szaleństwa ale te cieplejsze klimaty też są spoko :)
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Trolliszcze »

Innsmouth, tylko Innsmouth. Mam nadzieję, że nie każą mi czekać zbyt długo.
Spoiler:
Arius
Posty: 1410
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 294 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Arius »

Trolliszcze pisze:Innsmouth, tylko Innsmouth. Mam nadzieję, że nie każą mi czekać zbyt długo.
Spoiler:
Skoro dali marynarza rodem z Inns to można się spodziewać go w 4 cyklu.

Co do Rexa to na 2 pierwszych poziomach jest spoko. Potem jednak już nie imponuje.
Już Daisy i Minh się lepiej sprawdzają.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Trolliszcze »

Niekoniecznie w czwartym, jako pierwszy promo badacz pojawiła się Marie Lambeau i wciąż nie wiadomo, kiedy wyjdzie w normalnym dodatku. Ale oczywiście żyję nadzieją, że Innsmouth jest "tuż" za rogiem ;)
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Skid_theDrifter »

Zorak pisze:A to ciekawe bo z perspektywy czasu Rex jest dla mnie najsłabszym seekerem na "harda".
Tu się różnimy - ja zwyczajnie nie gram na wyższych poziomach trudności. Ale jakbym już grał, to nie seekerem, a jak już seekerem, to nie supportem, a jak już supportem, to Daisy. O. Gdy pisałem o Ursuli miałem na myśli nie tyle siłę jej zdolności, ale to na ile mnie jej karty ekscytują, co z kolei jest szalenie subiektywne. Darmowe badanie przy ruchu to zdolność nie od parady, taki frankenstein: pół człowiek, pół Duke.
Trolliszcze pisze:Innsmouth, tylko Innsmouth. Mam nadzieję, że nie każą mi czekać zbyt długo.
Z żonglerką motywami w dużych IP jest tak, że co jakiś czas wraca się do standardowych motywów żeby pobudzić tą część klientów, którzy w międzyczasie się odsunęli przez rozliczne "udziwnienia" wychodzące naprzeciw oczekiwaniom różnorodności tej drugiej, liczniejszej grupy. Czy po dżungli jest dobry czas na Innsmouth? Ja bym powiedział, że tak. Mniej więcej dwa lata po wydaniu podstawowego pudła, więc w sam raz na odświeżenie wizerunku produktu. Szczerze powiedziawszy albo to, albo Góry Szaleństwa - ale na pewno coś sięgającego do korzeni serii, i wydaje mi się, że Innsmouth lepiej pasuje.

I jakiś standalone nawiązujący do "The Colour Out of Space", bo cyklu z tego nie zrobisz.
Awatar użytkownika
Samanar
Posty: 122
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:02
Has thanked: 17 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Samanar »

Trolliszcze pisze:jest "tuż" za rogiem ;)
Raczej progiem, albo nawet w progu ;).
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 297 times
Been thanked: 97 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: MataDor »

Jednak nie dało rady i kurierem jedzie już do mnie 2ga podstawka. Budując deki na grę solo czułem się strasznie ograniczony mając tylko 1 podstawkę.
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Skid_theDrifter »

MataDor pisze:Jednak nie dało rady i kurierem jedzie już do mnie 2ga podstawka. Budując deki na grę solo czułem się strasznie ograniczony mając tylko 1 podstawkę.
O widzisz, miałeś motywacje wewnętrzną do zakupu bo rozumiałeś jego powód niemalże "podskórnie". Drugi core luzuje trochę pętlę, tylko te osiem nieużywanych noży będzie się na Ciebie gapić z wyrzutem...
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Goldberg »

Ano na pewno będzie coś z Dagonem w tle....w najnowszej książce jako promke dodali wszak Marsha seniora...
Nie pogardzę ta nadmorska mieścina, ale Antarktydę też bym zwiedził...i Kair w sumie też xD Czarny Faraon, Cthonie...ludzie piasku...
Dzizzzzzzz ta karcianka aż kipi klimatem i to moim ukochanym :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: kozz84 »

Skid_theDrifter pisze:
MataDor pisze:Jednak nie dało rady i kurierem jedzie już do mnie 2ga podstawka. Budując deki na grę solo czułem się strasznie ograniczony mając tylko 1 podstawkę.
O widzisz, miałeś motywacje wewnętrzną do zakupu bo rozumiałeś jego powód niemalże "podskórnie". Drugi core luzuje trochę pętlę, tylko te osiem nieużywanych noży będzie się na Ciebie gapić z wyrzutem...
Na jednego gracza pewnie nie kupowałbym drugiej podstawki, tylko proxował karty. Osobiście gram głównie z żoną i jedno pudełko podstawowe na dwóch zdecydowanie nie wystarcza. Czekam tylko na dodruk, w którym poprawią błędy na kartach.
yarzab
Posty: 352
Rejestracja: 28 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: yarzab »

kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: kozz84 »

Super, czekałem na oficjalną zapowiedź. Cena pewnie 90-100 zł?

Trochę upierdliwy będzie setup. Z tego co widzę nie wszystkie karty scenariusza są nowe (tajemnica 1a jest stara, ale akt 1a jest nowy), więc trzeba będzie wziąć stary zestaw, wywalić poszczególne karty i wstawić nowe :/

Kart gracza również nie będzie żadnych nowych, tylko ulepszone karty z podstawki.

Zastanawiam się tylko jak to rozwiążą z nowszymi cyklami, ponieważ jest tam aż 8 scenariuszy. Rozbiją na 2 pudełka, czy dadzą jedno pudełko z większą ilością kart.
Arius
Posty: 1410
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 294 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Arius »

Z tą upierdliwym setupem, to bym nie przesadzał.
Ja pewnie po prostu zrobię z tego jeden zestaw i w starą podstawkę nie będę już grał (a jak coś to mam dwa CS, więc będę wtedy brał karty z drugiego CS jeśli będę chciał pyknąć w podstawkę).
Arius
Posty: 1410
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 294 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Arius »

Z tą upierdliwym setupem, to bym nie przesadzał.
Ja pewnie po prostu zrobię z tego jeden zestaw i w starą podstawkę nie będę już grał (a jak coś to mam dwa CS, więc będę wtedy brał karty z drugiego CS jeśli będę chciał pyknąć w podstawkę).
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: kozz84 »

Grałeś w Noc czarnych gwiazd? Dla mnie przygotowywanie niektórych scenariuszy jest upierdliwe.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Gatherey »

Mówiąc o Nocy - ostatnio udało mi się popsuć scenariusz
Spoiler:
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Zorak »

ulepszone "stare" karty za xp sa tak samo fajne jak calkiem nowe.

Setup Nocy czarnych gwiazd fakt jest bardziej skomplikowany niz pozostale ale jak juz zagrasz 1-2 razy i zrozumiesz o co tam chodzi to tez szybko sie rozstawia.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: kozz84 »

Zorak pisze:ulepszone "stare" karty za xp sa tak samo fajne jak calkiem nowe.
eee trochę cwaniakują. Wolałbym, żeby ulepszone karty miały inną grafikę. Albo, żeby bardziej widoczne było oznaczenie poziomu. Tak to czasami wydaje mi się, że kupuje to samo i każdej karty równie dobrze można zrobić 5 ulepszonych wersji zmieniając tylko nieznacznie koszt i efekt.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Sarseth »

kozz84 pisze:eee trochę cwaniakują. Wolałbym, żeby ulepszone karty miały inną grafikę. Albo, żeby bardziej widoczne było oznaczenie poziomu. Tak to czasami wydaje mi się, że kupuje to samo i każdej karty równie dobrze można zrobić 5 ulepszonych wersji zmieniając tylko nieznacznie koszt i efekt.
A grałeś w Arkham Horror boardgame, Eldrith Horror, Mansion of Madness 1 czy 2, Elder Sign czy CoC CCG? Te grafiki są mielone w kółko w tych grach. Dla wyjadaczy tych gier to w ogóle musi się nudzić, skoro 7 różnych gier, a w każdej znajduje się kilkadziesiąc procent tych samych grafik. Jak mnie zdziwiło kiedy wymyslili zupełnie nowego badacza w tej serii specjalnie pod LCG - Sefine (dobrze pamiętam?). To że ulepszenia to już pikuś, chociaż fajnie by było gdyby rzeczywiście obrazek różnił się delikatnymi szczegółami, dającymi efekt tego ulepszenia. Ale to kosztuje, nie przesadzajmy. A kart w sumie jest tysiące w każdej z tych gier, więc .. też można to jakoś zrozumieć ;)
Rebel 6% (trójmiasto)
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: kozz84 »

Ja wiem, że grafiki są mielone od lat, ale przynajmiej jedna grafika była użyta raz obrębie jednej gry. Tutaj mamy grę karcianą i grafiki są ważniejsze niż w grze planszowej. Jak ktoś położy kartę na stół to z daleka nie widać jaka to wersja:

https://arkhamdb.com/find?q=x%3A%22Stra ... ilers=hide

https://arkhamdb.com/find?q=Shrivelling ... ilers=hide


I też przy otwieraniu nowej paczki to trochę lipa jak dostajemy np. ulepszoną "czarną godzina", która jest prawie identyczna do podstawowej. Jakby dali inny obrazek to odrazu lepszy efekt. A tak to mamy to samo tylko lepsze.
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: kempy »

Oj tam, oj tam. W Netrunnerze zdarzyło się tak, że użyli tej samej grafiki na dwóch zupełnie różnych kartach.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: rattkin »

I jeszcze podpisali autora nieprawidłowo. I nawet nie przeprosili - ani jego, ani graczy, a w każdym razie nie publicznie. Dla FFG "nie ma sprawy" w wielu miejscach, w których inni wydawcy zastanawialiby się już jak zrobić naprawiający przedruk i jaki wystosować oficjalny komunikat. Dużemu wszystko wolno.
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Skid_theDrifter »

kozz84 pisze:Ja wiem, że grafiki są mielone od lat, ale przynajmiej jedna grafika była użyta raz obrębie jednej gry. Tutaj mamy grę karcianą i grafiki są ważniejsze niż w grze planszowej. Jak ktoś położy kartę na stół to z daleka nie widać jaka to wersja:

https://arkhamdb.com/find?q=x%3A%22Stra ... ilers=hide

https://arkhamdb.com/find?q=Shrivelling ... ilers=hide


I też przy otwieraniu nowej paczki to trochę lipa jak dostajemy np. ulepszoną "czarną godzina", która jest prawie identyczna do podstawowej. Jakby dali inny obrazek to odrazu lepszy efekt. (...) eee trochę cwaniakują. Wolałbym, żeby ulepszone karty miały inną grafikę. Albo, żeby bardziej widoczne było oznaczenie poziomu. Tak to czasami wydaje mi się, że kupuje to samo i każdej karty równie dobrze można zrobić 5 ulepszonych wersji zmieniając tylko nieznacznie koszt i efekt.
Tak się ostatnio przyglądam Twoim opiniom tu i na reddicie i nie mogę się owinąć wokół Twojego systemu ewaluacji i postępowania z kolekcjonerską karcianką, ale że jest okazja to mam parę pytań i spostrzeżeń względem Twoich zastrzeżeń.

Na reddicie wspominałeś, że w swoim systemie przechodzisz cykl raz i sprzedajesz ze wszystkimi kartami. Oczywiście nikt nie broni, ale mając jednorazowe podejście do gry, de facto co pół roku, gdy zaczyna się nowy cykl, jesteś w sytuacji startowej. Jedno pytanie: jaki jest sens mielenia karcianki w taki sposób? Nie wierzę, że nie ma lepszych sposobów zagrania w tą grę, tzn. bez kupowania nówek i wyprzedawania ich, póki gorące.

Drugie pytanie dotyczy tych rozszerzeń do kampanii. Niedługo (termin relatywny) trafi do nas Powrót Nocy Fanatyka - rozszerzenie do pierwszej kampanii z podstawki. Jeśli się dobrze sprzeda, zdaje się, plan jest taki, żeby tworzyć takie pudła dla kolejnych cykli - których nie będziesz miał. Czy myślałeś już jak rozwiążesz ten problem?

A teraz trochę polemiki względem wzorów kart, ulepszeń i obrazków. Jeśli dobrze czytam, Twoje zastrzeżenia są dwa.
1. Takie same obrazki są nudne i nieczytelne;
2. System ulepszeń jest mało widoczny biorąc pod uwagę powyższe.

1. We wskazanym przez Ciebie przykładzie pojawia się problem komunikacyjny: "nie wiem, co ktoś zagrał, na swój sposób 'niedowidzę karty' - a inny obrazek pozwoliłby to rozwiązać". Muszę tutaj zapytać: ile unikatowych obrazków jesteś w stanie zapamiętać? Są ludzie z pamięcią fotograficzną, może do nich należysz, ale z perspektywy ogólnej populacji nie ma ich tak wielu. dla mnie system obecny jest czytelniejszy niż Twoja propozycja, bo niezależnie od tego którą wersję uśmiercenia zobaczę, będę wiedział, co robi karta. A jeśli nie byłbym pewny poziomu... zapytałbym jej posiadacza. Cały problem komunikacyjny rozwiązuje się sam w zwykłej ludzkiej interakcji. Problem rozróżnienia karty rozwiązuje albo czytanie, albo rozmowa.
Jest jeszcze inny aspekt tego problemu, który wskazujesz: efekt "fajności". Fanie, jakby były inne obrazki - czyli względy estetyczne. Z mojej perspektywy zmniejszyłoby to czytelność, o czym wspomniałem wyżej, ale szczerze mówiąc nie miałbym nic przeciwko subtelnym różnicom, choć mówimy tutaj o naprawdę drobnych zmianach - a te z kolei znów byłyby nieczytelne z drugiego końca stołu.

2. Bardzo skupiasz się na tym aspekcie widoczności ulepszeń, podczas gdy z perspektywy gry jest on minimalny. Jest czytelny gdy patrzysz w lewy górny róg karty, zaraz pod kosztem. Kiedy to robisz? Jak budujesz talię. Na tej samej zasadzie możemy powiedzieć, że nazwisko autora obrazka jest mało widoczne, albo numer karty i jej set. Bardziej widoczny system musiałby zabrać więcej miejsca na karcie i zwyczajnie dokonuje się decyzji odnośnie tego, co ma być jak widoczne. Obrazek, koszt, ikony i tekst to cztery najważniejsze rzeczy, trzy z nich z perspektywy mechaniki, jedna z perspektywy motywu. Wszystkie inne informacje są widoczne tak długo, jak aktywnie ich poszukujesz, bo nie da się zrobić tak, żeby wszystkie informacje były tak samo czytelne, bo zrobiłby się absolutny clusterfuck wizualny.

Ze wszystkich opcji jakie mogę sobie wyobrazić, obecna kombinacja wzorów kart i ich oznaczeń wydaje mi się bardzo czytelna i wyraźna. Na stare lata może zrobiłem się wybredny i generalnie lubię wizualną przejrzystość, więc może to ma znaczenie w odbiorze, ale dopóki nie zobaczę lepszej propozycji, o tyle zwyczajnie nie mogę się zgodzić z Twoimi zarzutami, bo jak dla mnie nie są decyzją od czapy, a świadomym wyborem na rzecz czytelności kart.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: kozz84 »

@kempy
Jakie karty w Netrunerze miały taką samą grafikę?

@Skid_theDrifter
Powód sprzedaży jest prosty. Nie mam tyle czasu na grę. Przejść mogę raz na bierząco i drugi raz jak wyjdzie cały cykl i tyle.Czy jest to optymalny sposób gry? Pewnie nie, bo ograniczam pulę kart graczy, ale z kolei zmusza mnie to do wykorzystania wszystkich nowych kart. Już grałem w parę gier ccg/lcg i nie chce skończyć za parę lat z pudłem tysięcy kart, z którymi nie będę wiedzieć co zrobić. A tak sprzedam puki są jeszcze coś warte.

Noc fanatyka kupię. Reszty pewnie nie.

Jak grałem w Netrunnera to znałem 90% kart na pamięć. To samo w Dominion. Dzięki unikatowej grafice z daleka można rozpoznać kartę czy to oglądając youtuba, czy to grając na żywo. W przypadku AH, trzeba się czasami wczytywać jaka to wersja karty, bo różnią się jedną cyfrą w tekście.

Jest to trochę leniwe podejście ze strony ffg przedrukować tę samą karte zmieniając tylko jej koszt lub efekt. Karty jak ulepszona automatyczna 45, czy Uśmiercenie to dla mnie zapchaj dziura w paczce.
ODPOWIEDZ