Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: carlos »

marcin8509 pisze: Zgadzam się, chyba koleś który sprzedał Galaktę musiałbyć w Platformy Obywatelskiej - platfusy mają to we krwi, sprzedawanie Polaków za granice...
Naprawdę musisz wyzywać i zaczynać polityczne tematy?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Bary »

Gothik pisze:Przerywając na chwilę pojazd na Galaktę: Czy grając kampanię z podstawki solo na kartach z jednego CS-a zwycięstwo w ogóle jest możliwe? Jestem po czterech pełnych podejściach (nie próbowałem tylko Agnes) i zawsze wyglądało to podobnie - pierwszy scenariusz śpiewająco, poważne kłopoty w drugim, sytuacja beznadziejna w trzecim :(
Tak, mnie się Banksem udało i generalnie nim chyba największe szanse są.

Carlos +10- całkowicie się zgadzam, precz z polityką.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2017, 20:47 przez Bary, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Skid_theDrifter »

Witajcie ludzie, od dawna lurker i moje trzy grosze:

Przyjrzyjmy się całej sytuacji trochę inaczej. Co wiem o sprawie, to że plik był łatwy do ściągnięcia dla każdego z bezpośrednim adresem; miałem to szczęście (?), że zobaczyłem posty z przeciekiem zanim zostały ogarnięte przez modów. Dodatkowo sam adres był niezwykle łopatologiczny, kategorii "galakta.pl/tłumacze/nazwa pliku". Teraz, dwie opcje. Ktoś się bawił na chybił-trafił i tak to "wyciekło", albo - i tu poproszę was o założenie czapeczek z folii aluminiowej rodem ze "Znaków" - mamy do czynienia z zemstą byłego tłumacza. Skąd ten pomysł? Na tym forum i na forum Galakty przez długie tygodnie nie było końca psioczeniom na marne tłumaczenie. Błędy na kartach, w instrukcji rozstawienia - wiecie, jak było. Więc teraz wyobraźmy sobie, że naprawdę poleciała głowa tłumacza z tego powodu, tak jak wszyscy chcieli. W ramach odwetu tłumacz publikuje link i robi w pióro Galakcie - i zobaczcie jak łatwo. No bo nie ma wycieku informacji z miejsca zastrzeżonego logowaniem czy czymkolwiek innym. Wystarczyło podać link do pliku, który KAŻDY mógł pobrać. Weź tu na miejscu Galakty udowodnij czyjeś działanie na twoją szkodę, jak dostęp był tak łatwy.

Teraz, jak było - każdy sam może sobie zdecydować, bo pewnie nigdy się nie dowiemy. Prawdą jest, że Galakta nie zabezpieczyła właściwie informacji swojego partnera handlowego. Czy to wina Galakty? No pewnie że tak. Były inne sposoby na dzielenie się dokumentami do tłumaczeń z pracownikami zewnętrznymi firmy. Czy dostaną burę i polskich graczy czekają konsekwencje tego błędu? Mam nadzieję, że nie, albo że bura ta będzie dotyczyć ich struktur wewnętrznych, a nie na przykład odebrania praw lub nieziemskie opóźnienia. Uwielbiam tą grę i chcę ją widzieć dostępną w języku polskim. Nie pamiętam, kiedy mnie ostatnio tak pochłonęła gra niekomputerowa.

A dla tych, którzy się zastanawiają i żeby uniknąć spamowania mojej dziewiczej skrzynki pocztowej: nie, nie mam tego pliku. Widziałem okładkę na BGG. Tyle mi wystarczy, bo największa frajda w tej grze płynie z nieznanego. Jak z samym Lovecraftem: to, czego nie widać i nie wiadomo, pobudza wyobraźnię bardziej niż to, co poznane.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2017, 06:00 przez Skid_theDrifter, łącznie zmieniany 1 raz.
Arius
Posty: 1411
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 296 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Arius »

Ja akurat obejrzałem sobie nowe postacie.
W końcu i tak są pokwzywane w filmikach spoilujacych.
Resztę nie chciałem oglądać.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Quba40 »

jax pisze:
Quba40 pisze:Wczoraj na Przystanku Planszówka opublikowany został pierwszy z moich scenariuszy do HwA lcg. Zachęcam do pobierania i grania :)
Przeznaczenie w Red Hook
Kuba, dzięki za scenariusz. Właśnie go produkuję.
Zauważyłem jedną rzecz do poprawy - czy możesz zmienić w tytule jednej kart scenariusza: z 'na choryzoncie' na 'na horyzoncie'? Strasznie kłuje w oczy.
Faktycznie, jakaś niewypowiedziana pomroczność musiała mnie nawiedzić :oops:
Prawdopodobnie naniosę wszelkie poprawki do czasu 5 odcinka cyklu na Przystanku Planszówka. Będzie to łącznikiem fabularnym 4 scenariuszy w postaci kampanii (wszystkie są już gotowe, czekają tylko na publikację oraz ostateczne testy). Tak więc cierpliwości ;)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: rattkin »

Dla mnie to też brzmi jak odwet "z wewnątrz". Inne możliwe opcje to tylko a) ktoś niechcący opublikował ten link lub link o na tyle podobnym wzorze, że kogoś innego pokorciło podmienić i sprawdzić co się stanie lub b) serwer www miał włączony Indexes (Apache), czyli listował zawartość katalogu. To drugie jest już dziś na tyle dużym ewenementem, że raczej się nie zdarza, chyba, że ktoś źle wykonuje swoją pracę.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Quba40 »

Drodzy forumowicze mam zaszczyt przestawić wam mój drugi scenariusz pt. "Nieuchwytny", który wyszedł na portalu Przystanek Planszówka w dziale Providence. Zachęcam do pobierania, drukowania i grania. Wszelkie informacje zwrotne mile widziane :)

Przekierowanie do Scenariusza
vveasel
Posty: 6
Rejestracja: 01 gru 2015, 08:30

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: vveasel »

@Quba40
Dzięki za scenariusz, fajnie się grało. Prośisz o feedback, więc troche czepiając się mogę mieć jedynie uwagi co do detali:
-w stopce fajnie było dodać jakiś unikalny symbol(inny niż domyślny kapelusz); jak się karty przez przypadek pomieszają łatwiej jest je rozdzielić
-rozważyłbym użycie własnego symbolu dla scenariusza, a nie reużywanie symboli z podstawek
-zastanowiłbym się czy nie warto rozłożyć kart po 4 na arkusz- oszczędza to troche papieru(jak ktoś drukuje na lepszym) i upraszcza wycinanie
Pozatym to czekam na kolejne częsci :)
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Gothik »

No i niektóre literówki są naprawdę oCHydne. Poza tym - kawał świetnej roboty!
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: pattom »

Quba40 pisze:Drodzy forumowicze mam zaszczyt przestawić wam mój drugi scenariusz pt. "Nieuchwytny", który wyszedł na portalu Przystanek Planszówka w dziale Providence. Zachęcam do pobierania, drukowania i grania. Wszelkie informacje zwrotne mile widziane :)

Przekierowanie do Scenariusza
Quba to jest bardzo fajne, super wygląda, już nie mogę się doczekać kiedy zagram :-)
Świetna robota, bardzo klimatyczne scenariusze. Trzymam kciuki za kolejne:-)
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Quba40 »

vveasel pisze:@Quba40
Dzięki za scenariusz, fajnie się grało. Prośisz o feedback, więc troche czepiając się mogę mieć jedynie uwagi co do detali:
-w stopce fajnie było dodać jakiś unikalny symbol(inny niż domyślny kapelusz); jak się karty przez przypadek pomieszają łatwiej jest je rozdzielić
-rozważyłbym użycie własnego symbolu dla scenariusza, a nie reużywanie symboli z podstawek
-zastanowiłbym się czy nie warto rozłożyć kart po 4 na arkusz- oszczędza to troche papieru(jak ktoś drukuje na lepszym) i upraszcza wycinanie
Pozatym to czekam na kolejne częsci :)
Niestety nie jestem grafikiem dlatego skorzystałem z gotowych ikonek, ale kto wie może gdyby w przyszłości ktoś chciał nawiązać ze mną współpracę i zaprojektować oryginalne symbole to jak najbardziej jestem za :)
Niestety program Strange Eons ma swoje ograniczenia, rozkładam w nim karty najbardziej ekonomicznie jak się da. Mógłbym ewentualnie złamać trend wstawiania kart obok siebie i czasami ustawiać je pod sobą natomiast nie wiem czy każdy by się wtedy w tym połapał i dobrze wszystko złożył.

Dwa kolejne scenariusze są już praktycznie gotowe, czekają jeszcze na ostateczną korektę oraz kilka poprawek w Photo Shopie.
Gothik pisze:No i niektóre literówki są naprawdę oCHydne. Poza tym - kawał świetnej roboty!
Kajam się i posypuję głowę popiołem :) Niestety jednoosobowa korekta nie jest idealnym rozwiązaniem a nawet profesjonalne firmy często sobie z tym nie radzą ;)
Obecnie nawiązałem owocną współpracę z profesjonalistą, więc wszelkie błędy jakie przemyciłem we wcześniejszych scenariuszach będą systematycznie poprawiane a na portalu Przystanek Planszówka zostaną umieszczone poprawione wersje.

Czekam też na wasze wrażenia z samej gry, czy scenariusz wydał się wam za trudny a może zbyt łatwy, czy graliście w niego solo czy w większym gronie.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: pattom »

Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Sarseth »

Blood on the Altar angielska wersja. Zniknełą z 3 trolli (może została wykupiona w przedsprzedaży? Pierwszy raz.) Nigdzie indziej znaleźć nie mogę (i-szop źródło), ani w moim ulubionym sklepie do AH, czyli PowerGames. Są jakieś inne niepokojące znaki, poza krwią na ołtarzu, które utrudniają zamówienie angielskiej wersji do polski? No bo FFG ma już w delivery statusie, to się zaczynam martwić :)
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Trolliszcze »

Planszostrefa ma w przedsprzedaży. W innych sklepach pewnie jeszcze nie zdążył się pojawić. Nie martwiłbym się jakoś szczególnie o dostępność, wszystkie poprzednie Mythos Packi są wciąż do dostania.
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: kamil018 »

Czy ktoś posiada logo gry w wysokiej jakości, ew skan pudełka? Potrzebuje do zrobienia grafiki, którą wypale laserem na drewnianym pudełku do przechowania kart do gry :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: rattkin »

Najlepsza osiągalna, to grafika w PDF z zasadami/learn to play.
rolnikziom
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2017, 14:17

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: rolnikziom »

Witam
jestem tutaj nowy, mam nadzieję, że piszę w odpowiednim dziale.
Próbowałem skanować karty z gry w celu stworzenia pełnych talii dla każdego z badaczy. Jednak bardzo ciężko jest zgrać awers z rewersem podczas druku dwustronnego. Czy ktoś może już wcześniej poruszał ten temat ? Może gdzieś jest gotowy PDF do druku z kartami atutów,wydarzeń i umiejętności dla każdego typu badacza jak również kart neutralnych? Dzięki za odpowiedź!
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: szutek »

Gotowy pdf sklecony na szybko przeze mnie gdzieś przewinąl się w tym temacie, a jak nie znajdziesz lub link wygasł to jest dostępny na www.boardgamegeek.com. Zamiast skanować karty duzo lepiej skorzystac z grafik na arkhamdb.com lub cardgamedb.com. Natomiast zamiast zabawy w druk dwustronny duzo lepiej kupic koszulki na karty z nieprzezroczystymi rewersami.
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: kamil018 »

rattkin pisze:Najlepsza osiągalna, to grafika w PDF z zasadami/learn to play.
tutaj znalalem w 300 dpi:
http://przystanekplanszowka.pl/wp-conte ... ham-05.jpg

jednak do lasera minimum 500 dpi musi być, więc będę próbował zrobić sam coś porównywalnego w wektorach.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: krecilapka »

kamil018 pisze:
rattkin pisze:Najlepsza osiągalna, to grafika w PDF z zasadami/learn to play.
tutaj znalalem w 300 dpi:
http://przystanekplanszowka.pl/wp-conte ... ham-05.jpg

jednak do lasera minimum 500 dpi musi być, więc będę próbował zrobić sam coś porównywalnego w wektorach.
Radzę byś zrobił wydruk na laserze z bitmapą w 150 ppi / 250 ppi (dpi to rozdzielczość urządzenia drukującego nie bitmapy) może i więcej według ochoty. Zauważysz, że to nie wpływa w żaden sposób na jakość wydruku.
Laser z racji budowy i techniki i tak nie przeniesie na papier więcej tak byś dostrzegł różnice gołym okiem. Może gdybyś to nosił na hiper duper mega kosmiczną machinę za miliony to miałoby sens dawanie nie wiem... z 270 ppi dla ekstra zdjęć reklamowych żeby zauważyć różnice. Wszystko ponad to nie służy niczemu poza tym że możesz skalować bez utraty jakości oraz nabijaniu bezcelowemu gigabajtów.
Jeśli nie wierzysz zrób test. Ja to robiłem więc wiem. Ustaw fotki obok sobie w różnych przedziałach ppi a przekonasz się że nie ma między nimi różnic na laserze.
Ale jak zrobisz w wektorze logo to już owszem może być lepiej :)


Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: kamil018 »

Mówiąc o laserze miałem na myśli laser do wypalenia loga na wieku od drewnianej skrzyni :) większość firm to robiących mówi o 500 dpi właśnie ale jak zrobię w wektorach to nie będzie to miało najmniejszej różnicy, przeskalują sobie wedle uznania.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: krecilapka »

A to przepraszam, jakoś automatycznie poleciałem myślowym schematem: laser = drukarka laserowa.
Ale przyszło mi do głowy że w tych materiałach które wyciekły z galaktyky powinno być logo w oryginalnym formacie. Może się uśmiechnij do kogoś kto to ściągnął? Tak czy siak powodzenia z wypalanką, i pochwal się efektem końcowym :).

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: kamil018 »

Coś takiego będę planował nanieść:
Spoiler:
Jeśli ktoś zainteresowany plikiem źródłowym lub pdf'em to zapraszam na PM'a
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Quba40 »

Drodzy forumowicze ogłoszenie parafialne.

Na Przystanku Planszówka naniosłem aktualizację scenariuszy (podlinkowane) Przeznaczenie w Red Hook oraz Nieuchwytny.
Za profesjonalną korektę serdecznie dziękuję Martinowi Krzyżewskiemu.

W Nieuchwytnym minimalnie zmniejszyłem poziom trudności pewnych mechanizmów, aby bardziej pasował do nadchodzącej kampanii.
Na dniach powinien zostać opublikowany mój trzeci scenariusz Dziwny Przypadek Benedicta Burtona.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: jax »

Quba40 pisze: Na Przystanku Planszówka naniosłem aktualizację scenariuszy (podlinkowane) Przeznaczenie w Red Hook oraz Nieuchwytny.
A co poprawiłeś w Przeznaczeniu?
(choryzont widzę, że ciągle jest)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
ODPOWIEDZ