Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: Bary »

pan_satyros pisze:O fajnie. Playset w 2 Cs :D jak przy Star Wars.
Co masz na myśli? Że wystarczą 2 CS, żeby mieć grywalne talie?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
ceville
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2013, 19:00
Lokalizacja: Zielona Góra
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: ceville »

Bary pisze:
pan_satyros pisze:O fajnie. Playset w 2 Cs :D jak przy Star Wars.
Co masz na myśli? Że wystarczą 2 CS, żeby mieć grywalne talie?
Pewnie to, że przy dwóch podstawach masz wszystkie karty w odpowiedniej liczbie.
Ja to widzę tak jak we Władcy. Gra dla 1 lub 2 jak chcesz grac we więcej graczy to kupujesz drugie pudło. Tak samo liczba poszczególnych kart, pewnie też tu będą dwójki i jedynki i jak Masz presję to kupujesz dwa pudła znów by mieć każdej karty maksymalna dopuszczalna ilość.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: Bary »

ceville pisze:
Bary pisze:
pan_satyros pisze:O fajnie. Playset w 2 Cs :D jak przy Star Wars.
Co masz na myśli? Że wystarczą 2 CS, żeby mieć grywalne talie?
Pewnie to, że przy dwóch podstawach masz wszystkie karty w odpowiedniej liczbie.
Ja to widzę tak jak we Władcy. Gra dla 1 lub 2 jak chcesz grac we więcej graczy to kupujesz drugie pudło. Tak samo liczba poszczególnych kart, pewnie też tu będą dwójki i jedynki i jak Masz presję to kupujesz dwa pudła znów by mieć każdej karty maksymalna dopuszczalna ilość.
No właśnie pytanie za 100 pkt, czy będą jedynki w podstawce. Jeżeli tak, to 2CS nie wystarczą do kompletu kart. Ale w sumie rozwiązanie z Władcy było ok. Tam po jakimś czasie weszły w dodatkach na tyle dobre karty, że jeden CS spokojnie wystarczał.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: pan_satyros »

Bary pisze: No właśnie pytanie za 100 pkt, czy będą jedynki w podstawce. Jeżeli tak, to 2CS nie wystarczą do kompletu kart. Ale w sumie rozwiązanie z Władcy było ok. Tam po jakimś czasie weszły w dodatkach na tyle dobre karty, że jeden CS spokojnie wystarczał.
Może będą jedynki z ograniczeniem max 2?
szczudel
Posty: 1429
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 98 times
Been thanked: 142 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: szczudel »

Nie wiadomo jakie będzie obostrzenie w konsrukcji decka - może będzie mały i max 2 jednakowe karty.

https://www.fantasyflightgames.com/en/p ... card-game/
Po ilości koszulek wnieść mozna że:
-będzie nie więcej niż 250 kart w standardzie CG
-nie więcej niż 50 kart w standardzie American mini.

Ciekawe mnie co te A-Mini będą robić? Oby nie scenariusze - szkoda by było aby grafiki były na takich małych kartach.
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: kozz84 »

Talia ma liczyć 30 kart, więc pewnie limit 2 kopii tej samej karty.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: Trolliszcze »

szczudel pisze:Ciekawe mnie co te A-Mini będą robić? Oby nie scenariusze - szkoda by było aby grafiki były na takich małych kartach.
Na zdjęciu poglądowym widzę tylko 2 karty a-mini, przedstawiające ilustracje postaci (bez żadnego tekstu). Może będą one pełnić rolę "żetonów" badaczy - za ich pomocą oznaczamy, gdzie znajduje się dany badacz? Więcej małych kart nie stwierdziłem.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: tomb »

kozz84 pisze:Talia ma liczyć 30 kart
Gdzieś padła taka informacja?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
smutas123
Posty: 165
Rejestracja: 06 paź 2015, 09:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: smutas123 »

Nie ma jakiejś daty premiery? Pewnie 2017?
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: Sekator »

smutas123 pisze:Nie ma jakiejś daty premiery? Pewnie 2017?
Nie przewija sie w tamtym tekscie 4 kwartal czasem?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: pan_satyros »

Sekator pisze:
smutas123 pisze:Nie ma jakiejś daty premiery? Pewnie 2017?
Nie przewija sie w tamtym tekscie 4 kwartal czasem?
tak 4Q 2016
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: kozz84 »

tomb pisze:
kozz84 pisze:Talia ma liczyć 30 kart
Gdzieś padła taka informacja?
Na tej karcie widać deck size: 30

https://images-cdn.fantasyflightgames.c ... -types.png
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: tomb »

kozz84 pisze:]Na tej karcie widać deck size: 30
https://images-cdn.fantasyflightgames.c ... -types.png
Sokole oko. Ciekawe, czy to minimum 30, czy dokładnie 30.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Gosterq
Posty: 202
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: Gosterq »

Też na to zwróciłem uwagę i po mojemu to jest dokładnie 30 ;-)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: Trolliszcze »

30 + karty danej postaci. Z tekstu na stronie FFG wynika, że nie wliczają się one do limitu, czyli ostatecznie deck może mieć trzydzieści kilka kart.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: tomb »

Teraz dopiero do mnie dotarło - skoro na karcie bohatera jest info o wielkości decku to zapewne będzie to liczba zmienna (jak w Netrunnerze).
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1505
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 176 times
Been thanked: 533 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: Ayaram »

I spoko. Mniejszy deck dla gry solo brzmi rozsądnie, biorąc pod uwagę częstotliwość jego przebudowy.
tomb pisze:Teraz dopiero do mnie dotarło - skoro na karcie bohatera jest info o wielkości decku to zapewne będzie to liczba zmienna (jak w Netrunnerze).
Albo dodali ten tekst jako furtka bezpieczeństwa (tzn. aktualnie planujemy by każdy bohater miał 30-kartowy deck, ale kij wie jak to się wszystko rozwinie za 5 cykli, więc na wszelki damy deck size w razie czego)
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: wojo »

Informacja jak najbardziej intrygująca. Kilka luźnych uwag:
- Wydaje mi się że wersja PL jest gwarantowana. Na wszelkie pytania na temat gier w świecie Lovecrafta Galakta odpowiada "macki są u nas mocne" więc nie wyobrażam sobie aby tu było inaczej.
- Na rynku światowym raczej AH:LCG nie ma szansy zagrozić LOTR:LCG. Wygląda na to że FFG uznało że świat jest gotowy na dwa kooperacyjne/solo LCG. Natomiast na pewno będą się starać stworzyć jednak zupełnie inne wrażenia z rozgrywek w AH:LCG vs LOTR:LCG
- Tryb kampanii jest zdecydowanie zapożyczony z WP:LCG, choć został bardzo kreatywnie rozwinięty przez ulepszanie kart w talii. Podoba mi się szczególnie to że mocniejsze karty mają też groźniejsze konsekwencje (zgodnie z hasłem power corrupts). Tak przynajmniej wynika z przykładu w artykule.
- Pewną potencjalną wadą jaką widzę jest to że AH:LCG zdaje się bardzo klejony (dużo zapożyczeń z innych karcianek - WP:LCG - kampania, scenariusze; W40K:LCG - przywódca/postać ze swoimi specyficznymi kartami, layout kart z WH:I i jeszcze wiele drobniejszych rzeczy)

Osobiście jednak pozostanę przy WP:LCG chociaż będę z ciekawością obserwował tę grę.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: Night wolf »

Info z FB Galakty:
Pytający: a czy Arkham Horror: The Card Game w PL jest planowane :) ?
Galakta: Nie, zupełnie nie interesuje nas nic, co jest związane z Lovecraftem, mackami, Cthulhu i wszechogarniającym szaleństwem.

PS To nieprawda. W przyszłym tygodniu możecie spodziewać się kolejnego przypływu szaleństwa i bardzo możliwe, że to właśnie gra, o którą pytasz :)
Czas odkładać pieniądzory :D
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: Helga »

Hahaha <3

Boję się tylko, że polskie wydanie umrze. I co teraz, jak żyć? Jakbym miała pewność, że kolejne scenariusze też będą po polsku to w to wejdę. ENG mi nie przeszkadza, ale po prostu fajnie by było mieć pewność :D.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: pan_satyros »

Helga pisze:Hahaha <3

Boję się tylko, że polskie wydanie umrze. I co teraz, jak żyć? Jakbym miała pewność, że kolejne scenariusze też będą po polsku to w to wejdę. ENG mi nie przeszkadza, ale po prostu fajnie by było mieć pewność :D.
Ja w Star Wars LCG gram mieszanymi kartami i żyję ;)
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: Night wolf »

Władca pierścieni też niby umarł ale cały czas wychodzi. Fakt trzeba trochę poczekać na nowe rzeczy ale chyba każdy ma w co grać w tym czasie :) Ja tam na pewno zaryzykuje :)
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: sirafin »

wojo pisze:- Tryb kampanii jest zdecydowanie zapożyczony z WP:LCG
O trybie kampanii WP:LCG jedynie czytałem, ale nie miałem okazji grać. Jakie unikalne rozwiązania z WP:LCG zostały twoim zdaniem zapożyczone do Arkham LCG?
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
ceville
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2013, 19:00
Lokalizacja: Zielona Góra
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: ceville »

Ja osobiście na początku nie byłem przekonany, ale teraz już wiem, że kupię. Wybiorę wersję PL, zwłaszcza dlatego, że nie znam tego uniwersum i mając wersję ANG mógłbym nie zrozumieć tekstów klimatycznych. Tak na marginesie może ktoś poleci jak się z tym światem zapoznać najlepiej?

Co do samej gry, a właściwie budowania talii. 30 kart plus karty wymagane dla danej postaci (czyli kilka). Uważam, że 30 to mało jak na grę z budowaniem talii. Kto grał w Hearthstone ten wie, że zawsze przydałaby się jeszcze jakaś karta, ale nie ma już slotów. Moje odczucie jest takie, że to trochę ograniczy funkcjonalność talii. Ale może dzięki temu będą one mniej rozmyte, nie będziemy musieli dokładać "wypełniaczy" do talii, które będą mocno tematyczne czy combogenne? Limit swoją drogą zaczerpnięty z Netrunnera.
Tak samo jak określenie jakie karty możemy dokładać (no to tylko trochę). Wydaje mi się to świetnym rozwiązaniem i zmusza do kombinowania mocnego. W przykładzie postać może mieć w talii karty z dwóch klas. Z tym, że jedna klasa jest jego przewodnią i z niej może mieć karty poziomu 0-5 (czyli zapewne każdego), a druga jest klasą pomocniczą, z niej może mieć tylko "słabsze" karty (poziom 0-2). Moim zdaniem to i rozmiar talii są świetnymi rzeczami, które odróżniają grę od WP. Są to nowe zmienne, które trzeba uwzględniać przy tworzeniu talii i dają mnóstwo opcji dla autorów do tworzenia różnych bohaterów.

Niestety obawiam się trochę tego levelowania kart, też myślę, że ulepszone karty będą w dodatkach. Czyli bez dodatków spora część zabawy może mnie ominąć? We WP kupowałem dodatek jak chciałem nowych kart, tu kupuję by ulepszyć stare. No właśnie, jak w dodatkach będą ulepszone wersje kart to będzie mniej całkiem nowych. To też słabe, biorąc pod uwagę, że ulepszone wersje robią podobne rzeczy, a jednak człowiek chciałby nowości.

I ostatnie, może najważniejsze. To nie będzie zwykła karcianka (stąd może mała talia nie będzie problemem). FFG określa to jako połączenie karcianki i RPG. Tutaj karty nie będą nam mówiły co mamy robić. Sami wykonujemy akcje, których mamy określoną ilość w turze (Netrunner znów wita). Z przykładowych kart wynika jakby karty były tylko modyfikatorami do akcji, które możemy podjąć i bez nich. Chcemy walczyć? Ok ale z pistoletem będzie łatwiej, no chyba, że już skończyła się amunicja. To z kolei mocno kojarzy mi się właśnie z RPG i karcianką Pathfinder gdzie karty są głownie (wyłącznie?) modyfikatorami do akcji.

Uff trochę to zajęło.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: pan_satyros »

ceville pisze:Tak na marginesie może ktoś poleci jak się z tym światem zapoznać najlepiej?
Z przyjemnością. Wystarczą Ci trzy książki, a w sumie dwie i jedna jeśli wsiąkniesz.

1. Zgroza w Dunwich i inne przerażające opowieści - najlepszy na rynku wybór opowiada w świetnym tłumaczeniu
2. Przyszła na Sarnath zagłada. Opowieści niesamowite i fantastyczne - drugi tom, pozostałe opowiadania Mistrza.
3. H.P. Lovecraft. Biografia - S. T. Joshi - bardzo nieobowiązkowo, tylko jeśli wsiąkniesz i zechcesz poznać okoliczności i inspiracje, które przyczyniły się do powstania mitologii Cthulhu.

+ to http://masz-wybor.com.pl/wp-content/upl ... swieta.pdf , nawet jeśli nie sam tekst to masa przypisów ;)
Ostatnio zmieniony 03 sie 2016, 19:02 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ