Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Trolliszcze »

kozz84, dam Ci dobrą radę. Jeśli oczekujesz odpowiedzi na temat terminów dodruków, poprawek itd., to na Twoim miejscu pytałbym raczej na forum wydawcy, a nie na forum, gdzie wydawca się nawet nie udziela. Wszystkie rzeczy, o których tu piszesz, były już wałkowane naście razy; nawet w teoretycznie nieograniczonej przestrzeni internetu pisanie o nich po raz kolejny wydaje się marnotrawstwem miejsca (no i nic nowego nie wnosi).
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: pattom »

Może tu zapytam:-)

Czy są wrocławscy gracze chętni na wspólne granie od czasu do czasu?
Wiadomo, że żony i dzieci ale raz na miesiąc pewnie da radę się spotkać i zagrać kampanię, nie? :-)
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Quba40 »

Drodzy forumowicze kolejne ogłoszenie parafialne.

Na Przystanku Planszówka pojawił się mój trzeci scenariusz Dziwny Przypadek Benedicta Burtona.

Zachęcam do pobierania, drukowania i ogrywania :)
Jan J.
Posty: 12
Rejestracja: 01 mar 2016, 08:40

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Jan J. »

Mam pytanie, co do działania karty psa Petego- Duke.
Jego druga zdolność mówi, że przed wykonaniem badania mogę się poruszyć.
Czy mogę użyć psa, wyczerpując go aby wykonać badanie i poruszyć się do nieodkrytej lokalizacji? Co jeśli miejsce, do którego wejdę nie zawiera wskazówek? Czy mogę badać w lokalizacjach, w których nie ma wskazówek?

Fabularnie ma to sens- pies złapał jakiś trop i poruszamy się do miejsca, gdzie prowadzi itd.

Dzięki za pomoc.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: kozz84 »

W dodatku Krew na Ołtarzu jest identyczny błąd co w podstawce w części zakończenie.

Jest: "Każdy badacz otrzymuje 2 dodatkowe punty doświadczenia, jeśli zdobył informacje na temat ukrytych światów rodem z Mitów."

Powinno być: ""Każdy badacz otrzymuje 2 dodatkowe punty doświadczenia, ponieważ zdobył informacje na temat ukrytych światów rodem z Mitów."

Czyli cały cykl został schrzaniony...
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: pattom »

kozz84 pisze:W dodatku Krew na Ołtarzu jest identyczny błąd co w podstawce w części zakończenie.

Jest: "Każdy badacz otrzymuje 2 dodatkowe punty doświadczenia, jeśli zdobył informacje na temat ukrytych światów rodem z Mitów."

Powinno być: ""Każdy badacz otrzymuje 2 dodatkowe punty doświadczenia, ponieważ zdobył informacje na temat ukrytych światów rodem z Mitów."

Czyli cały cykl został schrzaniony...
No szkoda jednak:-( niby nic i errata załatwia sprawę instrukcji/zasad ale jednak.
Ja najbardziej boleję nad błędami na kartach bo o ile w zasadach sobie wkleję poprawione zdanie, o tyle na karcie już nie :-(

Na grupie FB pojawiła się informacja, że na karcie Kidnapped! (Krew na Ołtarzu) tłumacz pominął słowo "at random", co sugeruje, że można wybrać ofiarę z porwanych.

Tekst na karcie angielskiej:
Spoiler:
Skywarden
Posty: 203
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 6 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Skywarden »

Mam pytanie do Krew na Ołtarzu
Spoiler:
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Moniczka.s »

Co sądzicie o założeniu oddzielnego tematu w Zasadach z informacją o błędach w tłumaczeniu dla tego cyklu? Można byłoby je zebrać w pierwszym poście, żeby nie trzeba było przeszukiwać 50 stron wątku w celu znalezienia informacji.
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: kozz84 »

Skywarden pisze:Mam pytanie do Krew na Ołtarzu
Spoiler:
Spoiler:
Visimito
Posty: 6
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:44

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Visimito »

Quba40 pisze:Drodzy forumowicze kolejne ogłoszenie parafialne.

Na Przystanku Planszówka pojawił się mój trzeci scenariusz Dziwny Przypadek Benedicta Burtona.

Zachęcam do pobierania, drukowania i ogrywania :)
Świetnie, że powstają już takie dodatki :) Czy orientuje się ktoś może gdzie mogę wydrukować te karty, żeby wyglądały i były solidne tak jak te z podstawki? Znalazłem wątek na forum ale tam firma drukuje tylko w określonym formacie, ilości kart i nakładzie... także nie wiem, wydrukować gdzieś, skleić samemu i zalaminować (ewentualnie ubrać w koszulki) to chyba jedyna opcja, prawda?
Arius
Posty: 1412
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Arius »

Visimito pisze:
Quba40 pisze:Drodzy forumowicze kolejne ogłoszenie parafialne.

Na Przystanku Planszówka pojawił się mój trzeci scenariusz Dziwny Przypadek Benedicta Burtona.

Zachęcam do pobierania, drukowania i ogrywania :)
Świetnie, że powstają już takie dodatki :) Czy orientuje się ktoś może gdzie mogę wydrukować te karty, żeby wyglądały i były solidne tak jak te z podstawki? Znalazłem wątek na forum ale tam firma drukuje tylko w określonym formacie, ilości kart i nakładzie... także nie wiem, wydrukować gdzieś, skleić samemu i zalaminować (ewentualnie ubrać w koszulki) to chyba jedyna opcja, prawda?

Zalaminować to raczej nie. Koszt byłby konkretny.Ale nie ukrywam, że chętnie też bym się dowiedział, gdzie można to fachowo wydrukować.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: krecilapka »

W każdym większym mieście znajdują się punkty z drukiem cyfrowym. Wydruk na drukarce laserowej na papierze 250 - 300 g daje w efekcie karty o jakości zbliżonej do oryginalnych.
Pozostają kwestie ceny które są różne w różnych miastach i firmach. U mnie w Szczecinie do niedawna była firma drukująca po 2 zł za a4 i w cenie cięcie na gilotynie. Rewelacja. No ale niestety się zamknęła i sam jestem na etapie szukania rozsądnej konkurencji.


Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Frowrya
Posty: 35
Rejestracja: 08 sie 2010, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Frowrya »

Na stronie FFG, premiera nowego zestawu mitów 11.05.
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Skid_theDrifter »

Pytanie zagadka, drodzy badacze. Od pewnego czasu przymierzam się do zakupu plastikowych kapsuł do ochrony żetonów chaosu. Prześledziłem kilka sklepów i natrafiłem na absurdalnie wysokie ceny (koszt transportu > koszt samego produktu, a przesyłka krajowa!). Allegro gardzę, ebay jest mi obcy, amazona nigdy nie używałem. Tak też więc odnalazłem się w moim gabinecie z ręką w nocniku do którego nalał Przedwieczny.

Czy ktoś z was, bardziej zaradnych i obytych z internetowym shoppingiem, mógłby mi coś doradzić? Jeśli chodzi o to czego szukam konkretnie, to małpuję z tego filmiku w j. angielskim: https://www.youtube.com/watch?v=Z3reIVPh5bo; Leuchtturm Ultra, średnica 26 mm. Chyba, że znaleźliście coś o podobnie wysokiej trwałości i przejrzystości.

Tak już mówiąc ogólnie, to moje pierwsze LCG. Grę uwielbiam, ale jasna cholera, ileż frustracji mi ona dostarcza. Nie gameplay - ale idea kolekcji. Skrzynki, koszulki, maty, albumy, pudełka na decki, rozwiązania segregacji. Moje życie było łatwiejsze bez tego wszystkiego. To chyba kwestia charakteru, ale czasem się łapię na tym, że chcę tą grę tak przechowywać, jakby mi miała służyć i za 100 lat, co jest dość absurdalne. Nie planowałem tego wszystkiego, ale z czasem jakoś we mnie narósł ten lęk, że "się zniszczy". Może to kwestia wychowania, może kwestia dojrzałości, a może, od pewnego czasu zaczynam myśleć, postępującego szaleństwa? Może to niezamierzony skutek uboczny tego produktu, a może ktoś celowo tak to zaplanował, ale kto, kto by miał w tym interes, żeby ludzie zainteresowani mythosem zaczęli wariować i popełniać samobójstwa powodowane kolekcjonerskim obłędem...?
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Zorak »

ja brałem na cezar24.pl chyba 4 zł 10 sztuk. 25mm i 26 pasuje, 25 masz na wcisk przy 26mm jest trochę luzu więc można wymieniać żetony w kapslu.
możliwe że na allegro dostaniesz taniej ale skoro szukasz alternatywy.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
michalku

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: michalku »

Bezbarwny, samochodowy lakier akrylowy do plastikow w aerozolu z filtrem UV i utwardzaczem. Do kupienia w leroyach i innych tego typu. Ja tym psikam swoje zetony do gier. 2-3 warstwy z przerwami na wyschniecie. Bardzo dobry efekt wizualny (nablyszcza i uwydatnia kolory, chroni i utwardza zetony) i dobra ochrona. Psikam zetony po ich wyjeciu z wytloczek.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Skid_theDrifter »

ja brałem na cezar24.pl chyba 4 zł 10 sztuk. 25mm i 26 pasuje, 25 masz na wcisk przy 26mm jest trochę luzu więc można wymieniać żetony w kapslu.
Wygląda obiecująco. To jakaś jedna dziesiąta tego, co w innym sklepie. Szkoda tylko że nie podają nazwy producenta, zachowałeś może opakowanie?
Bezbarwny, samochodowy lakier akrylowy do plastikow w aerozolu z filtrem UV i utwardzaczem. Do kupienia w leroyach i innych tego typu. Ja tym psikam swoje zetony do gier. 2-3 warstwy z przerwami na wyschniecie. Bardzo dobry efekt wizualny (nablyszcza i uwydatnia kolory, chroni i utwardza zetony) i dobra ochrona. Psikam zetony po ich wyjeciu z wytloczek.
To też ciekawe, ale chyba za bardzo się napaliłem na kapsuły chaosu. Zasoby i obrażenia z kolei... hm. Pytanie dodatkowe: ten lakier nie ma tendencji do odłażenia? Nigdy go nie używałem, więc pewnie najpierw polakierowałbym wypraskę na próbę albo coś.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Morsereg »

idziesz do pierwszego lepszego sklepu z numizmatyka i pytasz o kapsle na monety (zabierasz ze soba jeden rzeten by przymierzyc i wiedziec jak wielki pojemnik zakupic). kupujesz tych pudeleczek ile chcesz/potrzebujesz.
jeden kapsel powinien kosztowac kolo zlotowki.

--- edit ---
swoja droga. koles na failmiku pozal pudelko z kaplsami.
tam bylo napisane: marcia.com.pl - sprawdzales?
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Skid_theDrifter »

Morsereg pisze:idziesz do pierwszego lepszego sklepu z numizmatyka i pytasz o kapsle na monety (zabierasz ze soba jeden rzeten by przymierzyc i wiedziec jak wielki pojemnik zakupic). kupujesz tych pudeleczek ile chcesz/potrzebujesz.
jeden kapsel powinien kosztowac kolo zlotowki.
Aye aye, jak mieszkasz w większym mieście. Na mojej zapadłej prowincji sklep numizmatyczny byłby widokiem niemalże groteskowym. Wyprawa po kapsle nie jest całkowicie wykluczona, ale póki co chcę wiedzieć co mam szansę uzyskać bez ruszania się z mej leśnej chaty.
Morsereg pisze:swoja droga. koles na failmiku pozal pudelko z kaplsami.
tam bylo napisane: marcia.com.pl - sprawdzales?
Jasne że tak! Ale jak napisałem, głównie interesuje mnie inny producent:
Skid_theDrifter pisze:Jeśli chodzi o to czego szukam konkretnie, to małpuję z tego filmiku w j. angielskim: https://www.youtube.com/watch?v=Z3reIVPh5bo; Leuchtturm Ultra, średnica 26 mm
Wszystko się sprowadza do tego o czym pisałem, możliwie najwyższa trwałość/przejrzystość bez kosztu przesyłki równemu lub przekraczającemu wartość samego zamówienia. Jasne że można zamawiać wszystko jak leci "na próbę", tyle tylko że moje zapytanie służy uzyskaniu opinii tych, którzy mają większe doświadczenie w tej dziedzinie. Powiedz, używałeś kapsli od tegoż producenta (mm-shultz, bo choć marcia może i daje swoje logo na pudło, to zdaje się, mogą nie być producentem)? Jak one wypadają w zestawieniu z innymi? To mnie najbardziej interesuje.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Morsereg »

Skid_theDrifter pisze: Ale jak napisałem, głównie interesuje mnie inny producent:
a widzisz. umknelo mi to, ze szukasz Leuchtturm Ultra.
ja osobiscie nie uzywam kapsli - wiec niestety nie jestem Ci w stanie w tym temacie pomoc. podsuwalem po prostu pomysly ;)
marcin8509
Posty: 161
Rejestracja: 10 lis 2014, 12:58
Has thanked: 97 times
Been thanked: 13 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: marcin8509 »

Ja mam te i świetnie się sprawdzają http://allegro.pl/kapsle-na-monety-26-m ... 26298.html
:), ach ta cenzura.
Garvv
Posty: 55
Rejestracja: 03 sty 2017, 19:56
Has thanked: 13 times
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Garvv »

Właśnie zakupiłem 1 core set i wszystkie aktualne dodatki (razem z najnowszym który premiere ma 11.05). Czy z takim zestawem będę mógł zagrać w 3 osoby?
Arius
Posty: 1412
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Arius »

Garvv pisze:Właśnie zakupiłem 1 core set i wszystkie aktualne dodatki (razem z najnowszym który premiere ma 11.05). Czy z takim zestawem będę mógł zagrać w 3 osoby?

Tak. Mając bohaterów z DD można wybrać postacie których talie bazują na jednym kolorze i poza neutralnymi kartami nie będzie zgrzytów. Jedyny problem, to kwestia neutralnych kart.
Ale zagrać na pewno będzie można.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Morsereg »

nie wiem czy to juz bylo to powiedziane w tym temacie (mam wrazenie, ze nie)
ci ktorzy nie dostali erraty do dodatku 'dziedzictwo dunwitch' razem z gra w sklepie, moga napisac do galakty, a oni wysla fizyczny egzemplarz erraty na adres jaki sie poda.

wiem, ze to niewiele ale przynajmniej cos ;)
ODPOWIEDZ