Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Skid_theDrifter »

rattkin pisze:Bardzo niefajny zabieg - już im chyba trochę odwala. Nie chcę kupować odgrzewanego kotleta w bezużytecznym (długoterminowo) pudełku, tylko po to, żeby mieć dostęp do nowych kart gracza.
Tak generalnie, zabieg typu low blow, ale w kontekście sprzedawania książek i nęcenia dawaniem kilku unikalnych kart...? Wybieram takie pudło, bo przynajmniej urozmaica rozgrywkę. To przynajmniej jest w kategorii produktu właściwego.
Arius
Posty: 1410
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 294 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Arius »

A ja się tam nawet cieszę.
Chyba.
Pierwszy scenariusz z CS był słaby.
I jeśli faktycznie rozbudują tą minikampanię, to ja to kupuję.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Wincenty Jan »

W jaki sposób przetrzymujecie zestawy kart? Wiem, że są dedykowane specjalne drewniane opakowania z grafika itp ale nie stać mnie na taką zabawę. Macie może link do zwyczajnych drewnianych/tekturowych pudełek , które pasują pod Arkham? Mam na mysli pojemność , a nie wygląd.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Sarseth »

Wincenty Jan pisze:W jaki sposób przetrzymujecie zestawy kart? Wiem, że są dedykowane specjalne drewniane opakowania z grafika itp ale nie stać mnie na taką zabawę. Macie może link do zwyczajnych drewnianych/tekturowych pudełek , które pasują pod Arkham? Mam na mysli pojemność , a nie wygląd.
Ja trzymam w skrzynkach po winie :P http://allegro.pl/skrzynki-na-wino-prez ... 80120.html (niekoniecznie taka skrzynka, bo kupowałem z winem przy okazji) 10zł i cały cykl wchodzi mi w FFG, przegródki narazie mam na zwykłej kartce durkowane z BGG. Jak skończy się cykl I ;)
Karty gracza jeszcze trzymam w pudełku od CSa z insertem, ale.. kończy się tam miejsce i w sumie będe kombinował co dalej. Zawsze chciałem segregator, ale wyjmowanie i wkładanie koszulek nie wchodzi u mnie w grę..


teraz mnie tknęło.. te pudło z return to, mam nadzieję, że będzie umiało pomieścić karty w koszulkach ze swojej stajni. Trochę przypał gdyby nie..
Rebel 6% (trójmiasto)
slanesh
Posty: 116
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: slanesh »

Sarseth pisze: Karty gracza jeszcze trzymam w pudełku od CSa z insertem, ale.. kończy się tam miejsce i w sumie będe kombinował co dalej. Zawsze chciałem segregator, ale wyjmowanie i wkładanie koszulek nie wchodzi u mnie w grę..
Ja mam w segregatorze w koszulkach. Strony ultra pro wsuwane z boku, a karty w koszulkach dragon shield. Wchodza na styk ale dzieki temu sie dobrze trzymaja.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Goldberg »

Obrazek
I gotowe. Czysto i schludnie
A gdyby ktos bardziej porzadnie chcial trzymac, to proponuje te z plexi z zawiasami na 50/100/150 kart (tak trzymam dodatki do lotra) a calosc (podpisana)do wiekszego pudla
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Wincenty Jan »

Karty w tym pudełku mieszczą się w koszulkach?
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 454
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 85 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Zaan84 »

Ja sobie kupiłem to:
http://dekormania.com.pl/pudelko-30-x-2 ... p-939.html
Plus arkusz sklejki z którego wyciąłem przekładki. Do tego lakierobejca i łącznie za ok 60 zł mam piękne pudło na 1500 kart. Polecam.
mythil
Posty: 75
Rejestracja: 23 lis 2015, 17:01
Lokalizacja: Wołów k/Wrocławia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: mythil »

Mam w planach przy użyciu takiej skrzyni:
http://allegro.pl/pudelko-drewniane-skr ... 77087.html
i płyt piankowych zrobić organizer, jak zrobię podeślę zdjęcia.
kendzikk
Posty: 36
Rejestracja: 11 mar 2015, 13:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 4 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: kendzikk »

A jakby ktoś szukał albumu na karty, to polecam Ultimate Guard-QuadRow Zipfolio.
480 kieszonek na karty. Sprawdzałem czy wejdą karty w koszulkach FFG, weszły dwie, na ciasno. :)
Awatar użytkownika
lukasz2
Posty: 2
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:51

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: lukasz2 »

Jaki woreczek będzie dobry do do losowania żetonów chaosu?
Żetony mam w plastikowych kapslach

Taki będzie OK czy za mały?
http://allegro.pl/sakiewka-zew-cthulhu- ... 40161.html
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Sarseth »

lukasz2 pisze:Jaki woreczek będzie dobry do do losowania żetonów chaosu?
Żetony mam w plastikowych kapslach

Taki będzie OK czy za mały?
http://allegro.pl/sakiewka-zew-cthulhu- ... 40161.html
Jeśli to ten sam rozmiar: http://allegro.pl/sakiewka-zew-cthulhu- ... 07804.html
to tak, za małe. Przynajmniej dla mnie, pewno zależy od ręki ;p Ale mało wygodne to było, bo jednak mieszać dużo chcesz.
Poelcam coś w stylu tych rozmiarów: https://www.fantasyflightgames.com/en/p ... tentacles/ (15.9 cm x 22.9 cm). Dla mnie jest ciut zapasu, ale dzięki temu jest komfortowo.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Gosiek »

Ja mam akurat ten sam "model", który został podlinkowany, choć w innej wersji kolorystycznej i on faktycznie jest dosyć mały, zgodnie z tym co jest w opisie aukcji i całej ręki się do niego nie da włożyć, może ze 3 palce wejdą.
Także losować się z niego da, ale za wygodne to nie jest.
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Skid_theDrifter »

lukasz2 pisze:Jaki woreczek będzie dobry do do losowania żetonów chaosu?
Żetony mam w plastikowych kapslach

Taki będzie OK czy za mały?
http://allegro.pl/sakiewka-zew-cthulhu- ... 40161.html
Też mam żetony zakute w plastikowe kapsuły i posiadam ów woreczek, tylko w innym wariancie kolorystycznym - powiedziałbym, że jest dość ciasno i ciężko mówić o mieszaniu w nim ręką, jeśli tego się spodziewasz. Jest używalny i osobiście z czasem nawet go polubiłem - ale generalnie bez szału. Szczególnie dla kogoś, kto chce wsadzić rękę do worka i porządnie zamieszać (nawet jeśli jest to różnica żadna w efekcie) - w takiej sytuacji warto chyba pomyśleć o czymś większym. Wiem, że ja też w którymś momencie się pewnie skuszę na coś bardziej obszernego, jak znajdę coś bliższego mojej estetyce.

__________________________________

Z innych wieści, czy ktoś wie, czemu ten cykl jest tak dziwacznie niezgrany? Ostatnia paczka wyszła wszędzie wcześniej niż w USA, natomiast tym razem to my mamy tydzień do tyłu (FFG: 25.01, Galakta: 1.02) - co, za karę? Dziwne to i pokazuje jakiś problem komunikacyjny chyba. Wiem, że już tam kiedyś o tym rozmawialiśmy, ale tym razem mówimy o towarze, który już leży w magazynach ponoć...

A czasem nie leży, jak pokazują zdjęcia z jednego ze sklepów, w którym cały cykl jest dostępny do kupienia... w języku francuskim. Aż dziw i zgroza, że spoilery kart graczy jeszcze nie przeciekły.
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: grzemek »

2738 postów... Woow
Chcę kupić sobie podstawke z jednym dodatkiem :) który polecacie na początek?
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Skid_theDrifter »

grzemek pisze:2738 postów... Woow
Chcę kupić sobie podstawke z jednym dodatkiem :) który polecacie na początek?
Przy czym pytając o dodatek pytasz o duże pudełko, nie mythos pack, prawda? Jeśli tak, to ja polecam Dziedzictwo Dunwich, choć Carcosa podoba mi się bardziej. Czemu polecam Dunwich nad Carcosą - jeden prosty powód: dostępni badacze. Badacze z Dunwich znacząco podnoszą ilość kombinacji i wyborów przy składaniu talii z uwzględnieniem ograniczonej puli kart. Jak już się ma jednak trochę więcej kart, Carcosa staje się o wiele bardziej pociągająca i używalna (pod względem budowania talii dla niektórych postaci, a w szczególności dla Loli Hayes). Z drugiej strony Carcosa wprowadziła moje dwie ulubione mechanicznie postaci (na stan obecny) i moim zdaniem ma więcej doskonałych kart graczy, tak więc rachunek jest tu trudny... Myślę, że którekolwiek pudło wybierzesz, odnajdziesz inny aspekt gry: nie tylko mechanicznie, ale i narracyjnie, bo klimat obu cykli jest dość różny.
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: carlos »

Zamiast dodatku weź drugą podstawkę.
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Skid_theDrifter »

Czas to jest, kurde, płaskie koło.

- Co bardziej polecacie: zjeść kromkę chleba z dżemem, czy z serem?
- Zjeść dwie kromki bez niczego.
- Ale nie takie było pyt....
- Dwie. Kromki. Na sucho. Bez popitki.

Hastur przygrywa, a bractwo tańczy w kółko i w kółko i w kółko i w kółko i w kółko i w kółko i w kółko

Spróbujmy znaleźć jakąś wartość rozrywkową w tym szaleństwie, na modłę HPL.
Spoiler:
Rekomendacja uwzględniająca jedną jedyną stronę tego, co w grze daje fun, a pomijająca osobę o ową rekomendację pytającą i więcej, pomijająca samą strukturę zadanego pytania, niewiele tak naprawdę daje.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: 13thcaesar »

Rozegrałem sobie kampanię Path to Carcosa (solo, na dwie ręce - Roland, Rex) i dotarłem do scenariusza The Unspeakable Oath. Jak dla mnie ta kampania jak narazie jest dużo lepsza od Dunwich Legacy, a scenariusz The Unspeakable Oath to dla mnie mistrzostwo - według mnie najlepszy scenariusz z wszystkich narazie dostępnych. Klimat zaszczucia w szpitalu psychiatrycznym jest niesamowity. Nie wiem czy kolejnym mythos packom z tej kampanii uda się go pobić.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: brazylianwisnia »

Czy coś wiadomo na temat maty "Countless Terror"? Będzie jeszcze do kupienia?
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Skid_theDrifter »

13thcaesar pisze:Rozegrałem sobie kampanię Path to Carcosa (solo, na dwie ręce - Roland, Rex) i dotarłem do scenariusza The Unspeakable Oath. Jak dla mnie ta kampania jak narazie jest dużo lepsza od Dunwich Legacy, a scenariusz The Unspeakable Oath to dla mnie mistrzostwo - według mnie najlepszy scenariusz z wszystkich narazie dostępnych. Klimat zaszczucia w szpitalu psychiatrycznym jest niesamowity. Nie wiem czy kolejnym mythos packom z tej kampanii uda się go pobić.
Z tego co wiadomo myślę, że mogą się jeszcze zdarzyć silni konkurenci, choćby w postaci następnego i ostatniego scenariusza w tym cyklu - oba ze względu na swoje mechaniczne twisty. Gra jest teraz w swojej szczytowej formie, jeszcze nie miałem wrażenia powtarzalności, karty i scenariusze są dalej ciekawe. Łatwo jest jednak wyczuć, że wraz ze zbliżającym się końcem cyklu wszyscy wyglądają już kolejnego dużego rozszerzenia - tak samo jak i ja.

Swoja drogą, pytanie o kombinację badaczy: Roland i Rex. Budowani na dwóch czy na czterech podstawkach?
Zuntir
Posty: 42
Rejestracja: 14 lip 2015, 20:21
Has thanked: 2 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Zuntir »

brazylianwisnia pisze:Czy coś wiadomo na temat maty "Countless Terror"? Będzie jeszcze do kupienia?
Ostatnio znowu pojawiła się w sprzedaży na stronie FFG, więc jest szansa, że i w sklepach będzie dostępna. Ewentualnie można poprosić sklepy o sprowadzenie, może się któryś zgodzi.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: 13thcaesar »

Skid_theDrifter pisze:
13thcaesar pisze:Rozegrałem sobie kampanię Path to Carcosa (solo, na dwie ręce - Roland, Rex) i dotarłem do scenariusza The Unspeakable Oath. Jak dla mnie ta kampania jak narazie jest dużo lepsza od Dunwich Legacy, a scenariusz The Unspeakable Oath to dla mnie mistrzostwo - według mnie najlepszy scenariusz z wszystkich narazie dostępnych. Klimat zaszczucia w szpitalu psychiatrycznym jest niesamowity. Nie wiem czy kolejnym mythos packom z tej kampanii uda się go pobić.
Z tego co wiadomo myślę, że mogą się jeszcze zdarzyć silni konkurenci, choćby w postaci następnego i ostatniego scenariusza w tym cyklu - oba ze względu na swoje mechaniczne twisty. Gra jest teraz w swojej szczytowej formie, jeszcze nie miałem wrażenia powtarzalności, karty i scenariusze są dalej ciekawe. Łatwo jest jednak wyczuć, że wraz ze zbliżającym się końcem cyklu wszyscy wyglądają już kolejnego dużego rozszerzenia - tak samo jak i ja.

Swoja drogą, pytanie o kombinację badaczy: Roland i Rex. Budowani na dwóch czy na czterech podstawkach?
Na czterech.
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Skid_theDrifter »

13thcaesar pisze:Na czterech.
Ha, a zatem nie kanibalizujesz żółtych kard Rolandem, ciekawe. Ja jednak nie widzę siebie jak kupuję kolejne dwie podstawki, choć pewnie żeby zbudować sensowną talię Loli i każdego innego badacza do grania w duecie trzeba by pewnie tak do tego podejść. Podejrzewam, że takie combo dość szybko przedziera się przez scenariusze...? Ostatnimi czasy gram dużo więcej solo niż w grupie i daje mi to trochę inne rozumienie gry jako takiej, to chyba największy przeskok w klimacie i budowie talii. Ale dalej, cholera, nie potrafię się w pełni owinąć wokół ciągłego unikania wrogów. Ta droga jeszcze mi pewnie trochę zajmie.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: 13thcaesar »

Skid_theDrifter pisze:
13thcaesar pisze:Na czterech.
Ha, a zatem nie kanibalizujesz żółtych kard Rolandem, ciekawe. Ja jednak nie widzę siebie jak kupuję kolejne dwie podstawki, choć pewnie żeby zbudować sensowną talię Loli i każdego innego badacza do grania w duecie trzeba by pewnie tak do tego podejść. Podejrzewam, że takie combo dość szybko przedziera się przez scenariusze...? Ostatnimi czasy gram dużo więcej solo niż w grupie i daje mi to trochę inne rozumienie gry jako takiej, to chyba największy przeskok w klimacie i budowie talii. Ale dalej, cholera, nie potrafię się w pełni owinąć wokół ciągłego unikania wrogów. Ta droga jeszcze mi pewnie trochę zajmie.
Ze wskazówkami nie miałem problemów - 2xDeduction czy 2xWorking a Hunch w obu taliach napewno pomaga - jednak niska wartość Sanity Rolanda dała mu się we znaki (czwarty scenariusz zaczął z trzema Mental Trauma).
Przy czterech podstawkach można też zrobić mocne decki na Guardians (Zoey, Mark) i przedrzeć się przez kampanię z podstawki z nastawieniem na konkretną opcję zakończenia finałowego scenariusza.
Chce też spróbować w końcu gry na dwóch Mistykach.
ODPOWIEDZ