Seria LEGENDARY - Prośba do Wydawnictw i Graczy + ANKIETA

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!

Zagłosuj na wydaniu której gry z serii Legendary zależy Ci najbardziej

Czas głosowania minął 11 lip 2016, 22:23

Legendary Encounters: Alien
74
57%
Legendary Encounters: Predator
9
7%
Legendary Marvel
46
36%
 
Liczba głosów: 129

wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Seria LEGENDARY - Prośba do Wydawnictw i Graczy + ANKIETA

Post autor: wajdzik83 »

Witam wszystkich !

Wpadł mi do głowy taki pomysł żeby zamieścić posta, który przy pomocy Nas graczy zainteresuje odpowiednie wydawnictwo do wydania w języku ojczystym gry z serii legendary:


Legendary Encounters: Alien Deck Building Game
Legendary Encounters: Predator Deck Building Game
Legendary: A Marvel Deck Building Game

myślę, że taka kolejność była by najlepsza z tego względu, że do ostatniej pozycji jest już cała masa dodatków ale gdybym się mylił to proszę o łagodne linczowanie ;)

Wydaje mi się, że dzięki platformie wspieram.to nie ma teraz rzeczy nie możliwych tak jak kiedyś wydawało mi się niemożliwe wydanie T.I.M.E Stories ;) Wynik TS na wspieram robi wrażenie i myślę, że wynik jednego z powyższych tytułów również zrobił by podobne wrażenie :)
Ostatnio zmieniony 12 cze 2016, 09:47 przez wajdzik83, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Seria LEGENDARY - Prośba do wydawnictw i graczy

Post autor: Retro »

Jestem na TAK! :)
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Seria LEGENDARY - Prośba do wydawnictw i graczy

Post autor: okon »

jak najbardziej tak
maly74
Posty: 30
Rejestracja: 21 lis 2013, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Seria LEGENDARY - Prośba do wydawnictw i graczy

Post autor: maly74 »

W 100% jestem za tym pomysłem.
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Seria LEGENDARY - Prośba do wydawnictw i graczy

Post autor: ObraneOrzechy »

Moze lepiej dodaj ankiete bo takie posty "Jestem na tak" nic nie obrazuja jesli nie sa zliczane.
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Seria LEGENDARY - Prośba do wydawnictw i graczy

Post autor: carlos »

Myślę, że i bez tego tematu wydawcy wiedzą, że jest grupa ludzi, która chciałaby wydania tych tytułów w wersji PL.

To nie jest takie proste. Gdyby sprawa polegała tylko na wrzuceniu na wspieram.to i zebraniu odpowiedniej kwoty to problemu by nie było. Ale tak raczej nie jest. Są licencje, wymogi ilościowe itp. itd.

I zdecydowanie T.I.M.E Stories nie ma co porównywać do serii Legendary.
Kal-El83
Posty: 1149
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 242 times
Been thanked: 132 times

Re: Seria LEGENDARY - Prośba do wydawnictw i graczy

Post autor: Kal-El83 »

Jestem za, z małą korektą ... Żeby marvel szedł na pierwszy ogień :P :)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Seria LEGENDARY - Prośba do wydawnictw i graczy

Post autor: Kisun »

Też byłbym zainteresowany dowolną (jeśli nie każdą) z wymienionych.
"Errare humanum est"
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Seria LEGENDARY - Prośba do wydawnictw i graczy + ANKIET

Post autor: wajdzik83 »

Dodałem ankietę. Zapraszam do oddawania głosów ;)
pike
Posty: 270
Rejestracja: 13 wrz 2014, 00:24
Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: Seria LEGENDARY - Prośba do Wydawnictw i Graczy + ANKIET

Post autor: pike »

Marvel ze względu na dzieciaki powinien być na pierwszym miejscu. Reszta niekoniecznie musi być wydana po polsku z wyjątkiem instrukcji.
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Seria LEGENDARY - Prośba do Wydawnictw i Graczy + ANKIET

Post autor: Darboh »

pike pisze:Marvel ze względu na dzieciaki powinien być na pierwszym miejscu. Reszta niekoniecznie musi być wydana po polsku z wyjątkiem instrukcji.
Popularność tematyki superbohaterów u nas wśród dzieciaków wcale nie jest jakaś duża. Pomimo tego że Disney tłoczy tego ile się da.
I nie przełoży się to na sprzedaż.
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Seria LEGENDARY - Prośba do Wydawnictw i Graczy + ANKIET

Post autor: Kisun »

Chyba nie masz dzieci albo twoje są wyjątkowe. Mój 6latek i jego koledzy w przedszkolu mogą wymienić po 10 bohaterów marwela i DC na jednym oddechu ;)
"Errare humanum est"
Luboy
Posty: 161
Rejestracja: 23 kwie 2013, 22:28
Lokalizacja: Ruda Śl. / Gliwice
Been thanked: 3 times

Re: Seria LEGENDARY - Prośba do Wydawnictw i Graczy + ANKIET

Post autor: Luboy »

Ja bym był za Alienem. Jak dzieci byłyby starsze to pewnie Marvel... Ale póki co to...
LordMongo
Posty: 134
Rejestracja: 10 lis 2009, 16:18
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Seria LEGENDARY - Prośba do Wydawnictw i Graczy + ANKIET

Post autor: LordMongo »

Przednia inicjatywa! Kilka dni temu nawet tak sobie siedziałem i dumałem, że dobrze by było jakby Legendary wydano po polsku. No i proszę, okazuje się, że w tych swoich dumaniach nie jestem odosobniony.
W moim odczuciu marvel miałby większe szanse na sukces komercyjny. Gdyby jeszcze wydano podstawkę z odświeżoną szatą graficzną... Ale to już pobożne życzenie.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1401
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Seria LEGENDARY - Prośba do Wydawnictw i Graczy + ANKIET

Post autor: raiden25 »

Tez jestem za choć uważam ze angielski w tej grze (każdej legendary) jest na tyle prosty ze konieczność tłumaczenia bardzie skomplikowanych gier go wyprze. Sam nie radzę sobie z wieloma tytułami po ang., za to legendary ogarniam :)
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Seria LEGENDARY - Prośba do Wydawnictw i Graczy + ANKIET

Post autor: wajdzik83 »

Wiele gier zupełnie nie zależnych językowo zostało wydanych po Polsku. Uważam, że polska wersja Legandary musi się ukazać i mam też nadzieję, że jakieś polskie Wydawnictwo się nad Nami graczami zlituje :(
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Seria LEGENDARY - Prośba do Wydawnictw i Graczy + ANKIET

Post autor: Zefireq »

GFP z tego co kojarzę ukrywa jeszcze jakąś, podobno szczęki zwalającą, premierę. Jest szansa, że to któreś z Legendary?
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Seria LEGENDARY - Prośba do Wydawnictw i Graczy + ANKIET

Post autor: wajdzik83 »

Zefireq pisze:GFP z tego co kojarzę ukrywa jeszcze jakąś, podobno szczęki zwalającą, premierę. Jest szansa, że to któreś z Legendary?
Jestem przekonany że nie chodzi o Legendary :(
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Seria LEGENDARY - Prośba do Wydawnictw i Graczy + ANKIET

Post autor: misioooo »

wajdzik83 pisze:Wiele gier zupełnie nie zależnych językowo zostało wydanych po Polsku. Uważam, że polska wersja Legandary musi się ukazać i mam też nadzieję, że jakieś polskie Wydawnictwo się nad Nami graczami zlituje :(
Z grami niezależnymi językowo jest prosto i przyjemnie - robimy pudełko po polsku, polską instrukcję i już. Komponentów nie musimy przerabiać. Przy grach zależnych trzeba praktycznei zrobić redesign całości, drukarnie robiące te gry też muszą "przestawić" całą linię produkcyjną etc.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Seria LEGENDARY - Prośba do Wydawnictw i Graczy + ANKIET

Post autor: akahoshi »

Zefireq pisze:GFP z tego co kojarzę ukrywa jeszcze jakąś, podobno szczęki zwalającą, premierę. Jest szansa, że to któreś z Legendary?
Raczej nie.
Gra miała być nierecenzowana przez Gambita, a Legendary była przez niego kiedyś recenzowana.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Seria LEGENDARY - Prośba do Wydawnictw i Graczy + ANKIET

Post autor: wajdzik83 »

Myślę że największa nadzieja w Rebelu,Portalu albo GFP :)
Ostatnio zmieniony 15 cze 2016, 10:03 przez wajdzik83, łącznie zmieniany 1 raz.
ceville
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2013, 19:00
Lokalizacja: Zielona Góra
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Seria LEGENDARY - Prośba do Wydawnictw i Graczy + ANKIET

Post autor: ceville »

A ja z innej beczki, choć może to nie jest odpowiednie miejsce. Nie wiem czym się tak zachwycacie w tych grach. Oglądałem gameplay Gambita i znudziłem się wyłącznie. Jak dla mnie to zwykły deckbuilding. Ot taki Kamień Gromu dla mnie wydaje się być ciekawszy, a tryb solo do tegoż wygląda bardzo podobnie do gier Legendary. Tak samo potwory wychodzą i się do nas zbliżają. W Kamieniu natomiast jak na moje oko są lepsze synergie między kartami. Możecie mnie zabić za to co piszę, ale możecie mi powiedzieć czego nie dostrzegam w grach Legendary. Wtedy może ktoś jeszcze to przeczyta i na taką się skusi ;)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Seria LEGENDARY - Prośba do Wydawnictw i Graczy + ANKIET

Post autor: misioooo »

ceville pisze:A ja z innej beczki, choć może to nie jest odpowiednie miejsce. Nie wiem czym się tak zachwycacie w tych grach. Oglądałem gameplay Gambita i znudziłem się wyłącznie. Jak dla mnie to zwykły deckbuilding. Ot taki Kamień Gromu dla mnie wydaje się być ciekawszy, a tryb solo do tegoż wygląda bardzo podobnie do gier Legendary. Tak samo potwory wychodzą i się do nas zbliżają. W Kamieniu natomiast jak na moje oko są lepsze synergie między kartami. Możecie mnie zabić za to co piszę, ale możecie mi powiedzieć czego nie dostrzegam w grach Legendary. Wtedy może ktoś jeszcze to przeczyta i na taką się skusi ;)
Grałeś czy tylko oglądałeś? Wg mnie Alien ma mega fajny klimat i pięknie buduje napięcie. I ten klimat to jest coś, co nawet moi współgracze nie lubiący filmów SciFi (w tym Alienów) doceniają i bardzo im się ta gra podoba. Oglądanie gameplaya rzeczywiście wypada blado strasznie i wydaje się to nudne...
Każdy ma swój odmienny gust i nie każdemu musi się ta seria podobać :) Na pewno są osoby, które po zagraniu stwierdzą, że to jest kiepska bardzo gra (choć ja takich nie spotkałem).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Seria LEGENDARY - Prośba do Wydawnictw i Graczy + ANKIET

Post autor: Darboh »

Kisun pisze:Chyba nie masz dzieci albo twoje są wyjątkowe. Mój 6latek i jego koledzy w przedszkolu mogą wymienić po 10 bohaterów marwela i DC na jednym oddechu ;)
Mam 10-latka który prędzej siądzie do takiej gry i w jego przedziale wiekowym to się z superhirołs śmieją (szkoda bo sam lubię i mam sentyment). Stąd refleksja. No chyba żeby to była wersja Minecraft. To hit murowany.
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Seria LEGENDARY - Prośba do Wydawnictw i Graczy + ANKIET

Post autor: Kisun »

A jednak figurki, klocki i inne takie w wielkiej masie z tymi postaciami są ;) Czyli dzieci chcą a ludziska kupują. Najpewniej to wina szkół, psują nam dzieciaki ;)
Minecraft? Bleee
"Errare humanum est"
ODPOWIEDZ