Najemnicy / Guildhall Fantasy (Hope S. Hwang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Najemnicy / Guildhall Fantasy (Hope S. Hwang)

Post autor: medicus »

Tajemniczy, kultowy i przegapiony Guildhall wreszcie po polsku
i to w nowej edycji jako GUILDHALL FANTASY!

Teraz po polsku jako

NAJEMNICY
NIEŚWIĘTE PRZYMIERZE,
MAGIĄ I MIECZEM
PARSZYWA DRUŻYNA
Obrazek


Jesteście głodni przygody? Macie ochotę komuś sprawić niezły łomot?

Utwórzcie silne gildie i pokażcie, że nie ma potężniejszej drużyny od Waszej!

Im liczniejsza gildia, tym potężniejsza i tym większy cios zadacie przeciwnikom.

Ale uważajcie! Wasi rywale, to też nie byle jakie knypki i tylko czekają na okazję, by zniweczyć Wasze plany. Kto wygra tę wojnę nerwów i kto okażę być przebieglejszym taktykiem?

Guildhall to kwintesencja gry z negatywną interakcją oraz mechanikami hand management i set collection. To trochę tak jakby Intryganci grali w Dominiona. Już tej jesieni seria trafii do polskich graczy.


Ale co to w ogóle jest Guildhall?

Zdarza się raz na jakiś czas, że niezwykła gra przechodzi w Polce zupełnie bez echa. Tak więc jeśli zapytacie kogoś, czy grał w Guildhall, zapyta zapewne: "W GILD-co?"

Ale jest też inna opcja... "NO PEWNIE! GENIALNE, KOLEGA MOJEGO KOLEGI TO RAZ PRZYNIÓSŁ I NIE MOGLIŚMY PRZESTAĆ GRAĆ! OD ROKU POLUJĘ NA TO NA FORUM".
Jeśli zerkniemy na dostępne polskie recenzje, znajdziemy tylko... dwie! Jest zatem jakaś tajna grupa graczy, którzy ograli Guildhall i trzymają w tajemnicy informację o tym fenomenie. Także wśród znanych recenzentów znajdziecie takich, którzy grali, wiedzą, ale nic nie powiedzą. Dadzą tylko notę 8 albo 9 na BGG i tyle w temacie.

Obrazek

Biorąc pod lupę:

1. gra od AEG - to już trochę tłumaczy dlaczego gra mogła przejść obok. Dostępność gier w Polsce od tego znakomitego wydawcy jest dość utrudniona. Oryginalne wydania gier są tylko w kilku sklepach, a w dodatku ich ceny są powyżej średniej.

2. Gra ukazała się przed czterema laty! W 2013 została nominowana w kategorii najlepsza gra karciana Golden Geek Award, zwyciężyła jako najlepsza gra Fairplay À la carte oraz została najlepszą grą zagraniczną w Australii. W 2014 roku trafiła na listę gier rekomendowanych do Kennerspiel des Jahres.

3. Najczęściej przyznawana ocena na BGG to 8! Co trzeci z prawie 2900 głosujących przyznał grze tę ocenę. Guildhall aktualnie zajmuje w rankingu 531. miejsce. Jest 323. w kategorii gier strategicznych i 91. wśród gier rodzinnych (choć to dość podejrzane, gra jest tak ostra, że potrafi spowodować "ciche dni").

4. Specyficzna grafika gry Guildhall była tak straszna jak charakterystyczna. Dwa prosiaki w rękach brudnego, szyderczo uśmiechniętego wieśniaka na pudle, musiały zapaść w pamięć jak i odstraszyć od zagrania!
Obrazek



Jak się w to gra?

Gracz wykonuje DWIE z 3 możliwych akcji w ruchu.

1. Gracz zagrywa kartę z przedstawicielem którejś gildii i wykonuje jego akcję. Ta akcja jest tym mocniejsza im więcej członków liczy dana gildia.

2. Gracz wymienia zamkniętą gildię (5 członków) na punkty (dostaje np 5 punktów za gildię albo mniej: 3 punkty, ale za to odpala bonusową akcję, zwykle bijącą w innego gracza).

3. Gracz dobiera do 6 kart ze stosu.

I to w sumie tyle! Oczywiście każda gildia ma inne zadania i cechy. Wygrywa ten, kto pierwszy zbierze 20 punktów. Akcje można powtarzać i to najlepiej tak, by budować potężne combosy, tworząc przy tym silną rękę i lejąc przeciwników tak, by tylko równo puchło!



Wydania gry:

Guildhall doczekał rozszerzenia Job Faire, które tak naprawdę było osobną grą, przy czym z gildie z obu edycji można było mieszać. I tak na przykład można było wziąć 2 gildie z Job Faire i 4 gildie z Guildhall. Dzięki temu zwiększała się regrywalność tytułu.

Obrazek


W tym roku AEG wypuszcza Guildhall w wydaniu Fantasy i od razu całą trylogię:

Fellowship

Alliance

Coalition


Obrazek



Każda gra zawiera 6 unikalnych gildii i nadaje się do samodzielnego grania. Gildie z trylogii można dowolnie łączyć. Nie trzeba też grać w gry po kolei. Z 18 dostępnych w 3 pudełkach kart, zawsze wybieracie do rozgrywki 6 gildii i rozpoczynacie walkę. Możecie je losować albo samodzielnie kombinować jakie gildie dobrać, w taki sposób, by rozgrywka była łagodniejsza lub ekstremalnie ostra.

W planach Lucrum Games jest wydanie całej trylogii.
Pierwsza gra w drugiej połowie września, kolejne jeszcze przed świętami.
Ostatnio zmieniony 08 cze 2017, 12:08 przez medicus, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: medicus »

SERWIS ZNADPLANSZY.PL zostaje medialnym patronem gry.

Obrazek

Tu oficjalna zapowiedź!
http://info.znadplanszy.pl/2016/07/12/g ... -medialny/
TTR_1983
Posty: 3931
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: TTR_1983 »

Może to i hit, ale nie słyszałem o tej grze:)
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: Marx »

Te okładki takie bardzo charakterystyczne...if you know what I mean :mrgreen:
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: medicus »

TTR_1983 pisze:Może to i hit, ale nie słyszałem o tej grze:)
Nikt też wcześniej nie słyszał o Intrygantach. Kwestia dostępności. A raczej niedostępności.
Ale to się zmieni już tej jesieni.
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: Retro »

TTR_1983 pisze:Może to i hit, ale nie słyszałem o tej grze:)
No przecież medicus napisał w pierwszym poście że nie słyszałeś :P
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 528
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: lukwych »

A ja słyszałem, była na mojej wishliście i spadła ze względu na ówczesny brak szans na wersję PL. Biorę się za czytanie recenzji, żeby przypomnieć sobie co mnie w niej urzekło. Świetny news!
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
Awatar użytkownika
floyd
Posty: 128
Rejestracja: 10 paź 2014, 16:47
Lokalizacja: Londyn/Inowrocław
Has thanked: 34 times
Been thanked: 13 times

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: floyd »

Kiedyś w melanżowni było parę słów o Guildhall, o tutaj.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 310 times
Been thanked: 343 times

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: tomb »

Ja mam od lat na liście "zdobyć w drodze wymiany".
Czy nowe wersje będą kompatybilne z wcześniejszymi? Czym nowe pudełka mogą mnie do siebie przekonać, skoro bardzo zniechęcają tematyką fantasy, która mocno mi się przejadła?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1529
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: Furan »

Fajnie.
Tylko dla mnie przykre jest, że fantasy osadzone w quasi-średniowieczu się sprzedaje, a średniowieczo-renesans nie. Tak, czy siak - dobrze, że będzie, bo pomysł na mechanikę świetny.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: medicus »

tomb pisze:Ja mam od lat na liście "zdobyć w drodze wymiany".
Czy nowe wersje będą kompatybilne z wcześniejszymi? Czym nowe pudełka mogą mnie do siebie przekonać, skoro bardzo zniechęcają tematyką fantasy, która mocno mi się przejadła?
W oryginale są kompatybilne.
Mówię o amerykańskim wydaniu. Karty w USA mogą być minimalnie w innym rozmiarze.
Zmierzę się z tematem w tym tygodniu rozmawiając z fabryką kart.

Merytorycznie - można te gildie mieszać z wydaniem średniowiecznym.
Technicznie - jeśli uda się uzyskać ten sam wymiar kart co wydanie USA, to tak zrobimy. Przy założeniu, że koszulki są powszechnie dostępne.
KTO WYGRYWA - fajne akcje z planszówkami na Facebooku.
Konkursy z topowymi grami, akcje promujące hobby, relacje z imprez, wrażenia z rozgrywek na żywo, opinie o nowościach.
FB/ktowygrywa
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: medicus »

floyd pisze:Kiedyś w melanżowni było parę słów o Guildhall, o tutaj.
Łukasz się nagadał. Och jak nagadał.
Czy mógł wtedy przypuszczać, że 12 lipca 2016 skończy tłumaczenie instrukcji do gry? :)

Tym samym ujawniam tłumacza instrukcji: Łukasz Gralak, Melanżownia TV
KTO WYGRYWA - fajne akcje z planszówkami na Facebooku.
Konkursy z topowymi grami, akcje promujące hobby, relacje z imprez, wrażenia z rozgrywek na żywo, opinie o nowościach.
FB/ktowygrywa
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: medicus »

Furan pisze:Fajnie.
Tylko dla mnie przykre jest, że fantasy osadzone w quasi-średniowieczu się sprzedaje, a średniowieczo-renesans nie. Tak, czy siak - dobrze, że będzie, bo pomysł na mechanikę świetny.

Mierzyliśmy się z dwoma wersjami. Średniowiecze vs nowe wydanie Fantasy.
Wygrało Fantasy, bo to 3 gry w serii, a nie dwie jak przy średniowiecznym cyklu.
Gdybyśmy wydali średniowiecze, to czegoś by tu brakowało. Dokładnie 6 gildii, których nie moglibyśmy Wam dostarczyć.

Nie można wydać 2 serii graficznych, bo cechy gildii się powtarzają w wersji średniowiecznej i fantasy. Takie dublowanie nie ma sensu.

Decyzja mogła być więc jedna. Zresztą AEG twierdzi, że ta wersja jest bardziej dopracowana, ciekawsza i testowana przez największych fanów serii. Przerobiliśmy to z nimi
KTO WYGRYWA - fajne akcje z planszówkami na Facebooku.
Konkursy z topowymi grami, akcje promujące hobby, relacje z imprez, wrażenia z rozgrywek na żywo, opinie o nowościach.
FB/ktowygrywa
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: yosz »

A z tego co wiem, jeżeli ma się wszystkie trzy wersje, można zagrać oryginalnym zestawem Guildhall, albo Job Faire, bo w każdym z trzech, nowych zestawów są 2 karty oparte na oryginalnym Guildhall (nie jestem w stanie stwierdzić czy i jak są zmienione względem podstawki) i 2 karty z Job Faire i 2 nowe. Tak więc jak się ma wszystkie trzy można:
- grać oddzielnie każdym zestawem
- złożyć sobie zestaw taki jak w pierwszym guildhall
- złożyć sobie zestaw taki jak Job Faire
- zagrać losowymi kartami, pilnując tylko że jak bierzemy jedną kartę z gildii magicznej, to w grze nie może brać udział inna karta z gildii magicznej.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1529
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: Furan »

Ależ, ależ! Ja tylko marudzę, że świat upada i fantasy sprzedaje się lepiej niż pseudohistoryczność.
Jejku. Chciałem tylko pomarudzić. :)
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
smutas123
Posty: 165
Rejestracja: 06 paź 2015, 09:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: smutas123 »

Kurcze, jakoś mnie też bardziej by ciągnęło do gry z okładką z dwoma świniakami, fantasy to już pełno tego było, a takiej okładki chyba wcześniej nie widziałem :)
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: Leser »

Dajcie spokój tej okładce. Guildhall ma klimat i to nie byle jaki, ale jest to klimat okładania się po pyskach. Czy dzieje się to w pseudośredniowieczu, czy w jakimś świece fantasy, to w ferworze walki przestaje mieć dla graczy większe znaczenie ;)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: palladinus »

Klimatu tam tyle co w Dominionie, ale cieszę się, że w końcu doczekaliśmy się polskiej wersji tej gry. Parę wyróżnień zdobyła, w tym rekomendacje do KSdJ i nominacje Golden Geek, więc najwyższy czas.
U nas na blogu Ciekawe Gry już prawie dwa lata temu się pojawiła recenzja, więc jeśli ktoś chce poczytać o pierwowzorze serii fantasy to zapraszam:
Zagrałem w „Guildhall”
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: Rafal_Kruczek »

medicus pisze:
Furan pisze:Fajnie.
Tylko dla mnie przykre jest, że fantasy osadzone w quasi-średniowieczu się sprzedaje, a średniowieczo-renesans nie. Tak, czy siak - dobrze, że będzie, bo pomysł na mechanikę świetny.

Mierzyliśmy się z dwoma wersjami. Średniowiecze vs nowe wydanie Fantasy.
Wygrało Fantasy, bo to 3 gry w serii, a nie dwie jak przy średniowiecznym cyklu.
Gdybyśmy wydali średniowiecze, to czegoś by tu brakowało. Dokładnie 6 gildii, których nie moglibyśmy Wam dostarczyć.

Nie można wydać 2 serii graficznych, bo cechy gildii się powtarzają w wersji średniowiecznej i fantasy. Takie dublowanie nie ma sensu.

Decyzja mogła być więc jedna. Zresztą AEG twierdzi, że ta wersja jest bardziej dopracowana, ciekawsza i testowana przez największych fanów serii. Przerobiliśmy to z nimi
Swietna wiadomość że AEG znalazło kolejnego partnera wydawniczego w Polsce. mam ndzieje ze na Guildhall sie nie skończy... Mystic Vale na przykład?
okon
Posty: 506
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: okon »

to bedzie wspieram to ???
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 195 times
Kontakt:

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: orzeh »

Właśnie?? Będzie wspieraczka czy "normalnie"?
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: Wincenty Jan »

Lucrum Games pewnie tradycyjnie to wyda.
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: kmd7 »

A o cenie coś wiadomo? Ostatnio portfel coś pustawy, chyba trzeba szukać kolejnego etatu. No i adres do wysyłki się przyda, domowy już spalony, wrogi element czuwa :).
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: medicus »

Rafal_Kruczek pisze: Swietna wiadomość że AEG znalazło kolejnego partnera wydawniczego w Polsce. mam ndzieje ze na Guildhall sie nie skończy... Mystic Vale na przykład?
Też się bardzo cieszę, bo lista partnerów Lucrum Games zaczyna budzić zaufanie wśród kolejnych. Na pewno pomogło nam wydanie kilku gier Pegasusa, który wydaje regularnie gry AEG

Zaczynamy od tych 3 gier w serii, a co dalej. Zobaczymy :)
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: medicus »

okon pisze:to bedzie wspieram to ???
GRA NIE BĘDZIE NA WSPIERACZCE, ale to dobra wiadomość dla graczy.
Dlaczego?

1. Gdybyśmy wrzucili grę do wspierania, musielibyśmy zawyżyć sztucznie SCD żeby później mieć z czego schodzić. Prowizja jest niemała. Jeśli odliczymy ją od całej zebranej kwoty robi się konkretna suma, za którą można zrobić kilka naprawdę fajnych eventów promocyjnych. Gra musi być promowana, do czego przykładamy duże znaczenie. I musi mieć budżet promocyjny. Im większy, tym lepiej.

2. policzmy to
przez crowdfunding musielibyśmy dać cenę odpowiednio większą. SCD ok 99 zł żeby później dać EB ok 75zł, a cenę regularną 85zł.
Znacie to z Tesco: kup drugi za 50%. Super, ale szkoda, że pierwszy produkt jest droższy niż kiedykolwiek. To zwykłe złudzenie promocyjne. Klientowi się wydaje, że kupuje tanio, ale tak naprawdę rabat jest od zawyżonej kwoty. W efekcie kupuje w normalnej cenie.

3. Wolimy dać sklepom bardzo dobre warunki handlowe, tak żeby później wszyscy gracze mogli osiągać lepsze ceny.
I oczywiście nie chcemy psuć sobie relacji ze sklepami sprzedając gry na skróty, bezpośrednio do ok 300 graczy.

4. Dzięki temu, że nie damy gry przez wspieranie, SCD będzie od razu niższa o 10-15%. DLA WSZYSTKICH! Czyli pewnie 85-90zł zamiast 99.
A jak chodzi o cenę EB, to kto lepiej umie szukać dobrych cen niż uczestnicy tego forum? Macie skumulowane rabaty, zniżki, znajomości w sklepach. Robicie zakupy grupowe. Umiecie sobie załatwić cenę dużo lepszą niż EB na WT. Przy SCD 89 złapiecie spokojnie grę za 65-70 w necie i za ok 75-79 zł w sklepie stacjonarnym (co akurat najbardziej polecamy). Wyjdzie lepiej lub tak samo jak EB

5. Nie wyciągamy od Wam pieniędzy na kilka miesięcy wcześniej. I nie kupujecie kota w worku jak chodzi o jakość wydania.

No i chyba najważniejsze. Przedsprzedaż zostawiamy sklepom i im dajemy zarobić. Dlatego pogadajcie ze swoim ulubionym sklepem o możliwości kupienia Guildhalla w przedsprzedaży z odpowiednim rabatem. Trudno wyobrazić sobie żeby sklep nie powitał Waszych pieniędzy z otwartymi rękami. Szczególnie jeśli dostanie kasę na zakup gry, zanim kupi grę u wydawcy! Albo żeby nie sprzedał Wam w dobrej cenie kilku gier przy zakupie grupowym.

Polak potrafi! Wspierajcie sklepy :)

I moim prywatnym zdaniem WSPIERANIE SKLEPÓW JEST BARDZIEJ SEXY od wspierania portali crowdfundingowych. :mrgreen:
ODPOWIEDZ