Najemnicy / Guildhall Fantasy (Hope S. Hwang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: NAJEMNICY/ GUILDHALL. PREMIERA PYRKON, 9 maja w sklepach

Post autor: Shimrod »

Exodus pisze:
Leser pisze:
Luboy pisze:Od której części najlepiej zacząć?

Edit: chyba wezme dwa pudełka...
Serio wydaje mi się, że spokojnie można zacząć od dowolnej części. Jeśli już mam coś wskazywać to Parszywa Drużyna albo Magią i Mieczem. Nieświęte Przymierze jest najbardziej nastawione na negatywną interakcję i gra się ciut dłużej.

Też mam takie wrażenie, że Nięświęte przymierze to cześć gdzie, najwięcej mieszania u innych graczy jest.
:twisted: I tą właśnie zakupiłem jako pierwszą...
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Przemko z Otoku
Posty: 27
Rejestracja: 26 maja 2017, 16:44

Re: NAJEMNICY/ GUILDHALL. PREMIERA PYRKON, 9 maja w sklepach

Post autor: Przemko z Otoku »

Po raz pierwszy zetknąłem się z tą gra na zeszłorocznym Polconie we Wro. Zobaczyłem, popatrzyłem na rozgrywkę, medicus chciał mnie wciągnąć na czwartego ale byłem z pierwszego wrażenia bardzo zniechęcony. Przez rok oczekiwania jednak coraz bardziej się przekonywałem do niej okazjonalnie grając w wersje eng i na kilku konwentach. Teraz mając swoje pudełka i kilku współgraczy lubiących ten tytuł mieszamy postaci jak wlezie. I jest super!
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: NAJEMNICY/ GUILDHALL. PREMIERA PYRKON, 9 maja w sklepach

Post autor: Shimrod »

Po kilku grach w nabyte drogą internetową Nieświęte przymierze i (prawie) przymuszony przez Owczego, na pionku zaopatrzyłem się w pozostałe 2 części :D

I jest rewelacyjnie. Do tej pory grałem z 5 różnymi osobami i wszystkim bardzo się podobało. Nawet ci, którzy normalnie nie trawią negatywnej interakcji, tutaj jakoś nie mieli z nią problemów.

Swoją drogą po otwarciu pudełka Magią i mieczem, zorientowałem się, czemu gra zaliczyła poślizg i uważam, że podejście wydawcy do klienta stoi tu na najwyższym poziomie (gra zawiera dodatkowy woreczek z poprawionymi błędnymi kartami). Brawo.
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: NAJEMNICY/ GUILDHALL. PREMIERA PYRKON, 9 maja w sklepach

Post autor: Wroobel »

To są w grze jakieś błędne karty?
Które konkretnie?
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: NAJEMNICY/ GUILDHALL. PREMIERA PYRKON, 9 maja w sklepach

Post autor: Shimrod »

Wroobel pisze:To są w grze jakieś błędne karty?
Które konkretnie?
W "Magią i mieczem" w oryginalnej paczce z kartami są 2 komplety fioletowych szamanów a brak kompletu niebieskiego.
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: NAJEMNICY/ GUILDHALL. PREMIERA PYRKON, 9 maja w sklepach

Post autor: medicus »

Ściślej mówiąc, tak było w pierwszych kilku egzemplarzach. POprawki już dotarły do klientów albo są jeszcze w drodze
a stan na dziś - cały nakład jest kompletny i w poniedziałek rusza do sklepów.

GRA JEST KOMPLETNA!
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: NAJEMNICY/ GUILDHALL. PREMIERA PYRKON, 9 maja w sklepach

Post autor: Wroobel »

OK
Czuję się uspokojony :)
Awatar użytkownika
Baartoszz
Posty: 836
Rejestracja: 27 sty 2010, 13:35
Lokalizacja: Komorów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: NAJEMNICY/ GUILDHALL. PREMIERA PYRKON, 9 maja w sklepach

Post autor: Baartoszz »

Czas się nieco pochwalić :)

Dice Tower w ostatnim odcinku podcastu stworzyło listę najlepszych gier z mechaniką set collection. Nie mogło umknąć nam uwadze, że Najemnicy zajęli na liście Toma Vasel miejsce nr 8, a na liście Erika Summerera miejsce nr 1 (sic!) Najlepsza gra set collection :)
Eric powiedział wprost: "I adore this game."

Nie omieszkałem również sprawdzić na BGG ile gier set collection zna Tom Vasel i uwaga uwaga, jest ich 697... Zatem ósme miejsce spośród 697 również można uznać za sukces ;)
Eric niestety nie ma w zwyczaju oceniania wszystkich gier jakie zagrał, tak więc w jego przypadku takiej statystyki nie podam.

źródło
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: NAJEMNICY/ GUILDHALL. PREMIERA PYRKON, 9 maja w sklepach

Post autor: Shimrod »

medicus pisze:GRA JEST KOMPLETNA!
Przecież to właśnie napisałem - że są poprawione karty i uważam podejście wydawcy za wzorcowe...

Dobra, do tematu. Obecnie mam za sobą przynajmniej po kilka gier w każdą z 3 części. Moje opinie poniżej:

Parszywa Drużyna (Fellowship) - ciekawy zestaw dający sporo możliwości i posiadający chyba najprostsze karty. Bardzo prosty, ale i elegancki. Po namyśle ten właśnie zestaw polecałbym na początek (zwłaszcza, że mamy tutaj klasyczną dedekową drużynę: Wojownika, Barda, Druida, Zaklinacza, Łowcę i Mnicha). Moja ulubiona profesja: Bard - pozwalający mieszać stosem kart odrzuconych. Sumarycznie 8/10

Nieświęte Przymierze (Coalition) - zestaw odrobinę bardziej skomplikowany. Również bardzo dobry na początek, zwłaszcza dla osób choć trochę obeznanych z karciankami. Jak dla mnie ma chyba najwięcej negatywnej interakcji, a przynajmniej takie wrażenie odniosłem po swoich grach. Od tego zestawu zaczynałem i sumarycznie podoba mi się najbardziej. Ulubiona profesja: Łotrzyk - zamieniający karty między gildiami. Sumarycznie 9/10

Magią i Mieczem (Alliance) - zestaw najbardziej przekombinowany. Owszem są profesje z baaardzo prostymi akcjami (Oficer), ale jest też i np. Zabójca. Początkująca karciankowa "graczka" w pierwszej grze miała spore problemy z ogarnięciem niektórych zdolności. W kolejnych grach było zdecydowanie lepiej, ale po namyśle nie polecam tego zestawu na rozpoczęcie, zwłaszcza dla stricte początkujących. Myślę, że karty z tego zestawu najbardziej rozwiną skrzydła, podczas mieszania ich z tymi z innych talii. Moja ulubiona profesja: Czarobójca. Sumarycznie 7/10
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 930
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: NAJEMNICY/ GUILDHALL. PREMIERA PYRKON, 9 maja w sklepach

Post autor: louiscyphre »

Porównanie koszulek do Najemników
Obrazek
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: NAJEMNICY/ GUILDHALL. PREMIERA PYRKON, 9 maja w sklepach

Post autor: playerator »

louiscyphre pisze:Porównanie koszulek do Najemników
Obrazek
Suuuper fota! Jeden obraz wart tysiąca słów :D. Gdyby były jeszcze koszulki Rebela, wyszłaby mini encyklopedia w temacie protektorów :wink:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 930
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: NAJEMNICY/ GUILDHALL. PREMIERA PYRKON, 9 maja w sklepach

Post autor: louiscyphre »

Niestety nie mam.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4035
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: NAJEMNICY/ GUILDHALL. PREMIERA PYRKON, 9 maja w sklepach

Post autor: AkitaInu »

Widze że Ultra pro nie zawodzą :) U mnie pewnie wylądują w deck protectorach bo mam ich nadmiar, Mam nadzieje że zmieszczą się do jednego pudełka :)
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: NAJEMNICY/ GUILDHALL. PREMIERA PYRKON, 9 maja w sklepach

Post autor: medicus »

louiscyphre pisze:Porównanie koszulek do Najemników
Obrazek
Szacun!
mam nadzieję, że zgodzisz się, że wrzucę to na FB :)
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 930
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: NAJEMNICY/ GUILDHALL. PREMIERA PYRKON, 9 maja w sklepach

Post autor: louiscyphre »

medicus pisze:mam nadzieję, że zgodzisz się, że wrzucę to na FB :)
Śmiało.
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: NAJEMNICY/ GUILDHALL. PREMIERA PYRKON, 9 maja w sklepach

Post autor: Shimrod »

AkitaInu pisze:Widze że Ultra pro nie zawodzą :) U mnie pewnie wylądują w deck protectorach bo mam ich nadmiar, Mam nadzieje że zmieszczą się do jednego pudełka :)
Jedna talia zakoszulkowana w Arcane Tinman bez problemu mieści się w pudełku, nawet bez wyciągania wypraski. Jakby wyciągnąć wypraskę spokojnie zmieszczą się 2 talie, a być może nawet 3 (tego nie próbowałem).
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4035
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: NAJEMNICY/ GUILDHALL. PREMIERA PYRKON, 9 maja w sklepach

Post autor: AkitaInu »

Shimrod pisze:
AkitaInu pisze:Widze że Ultra pro nie zawodzą :) U mnie pewnie wylądują w deck protectorach bo mam ich nadmiar, Mam nadzieje że zmieszczą się do jednego pudełka :)
Jedna talia zakoszulkowana w Arcane Tinman bez problemu mieści się w pudełku, nawet bez wyciągania wypraski. Jakby wyciągnąć wypraskę spokojnie zmieszczą się 2 talie, a być może nawet 3 (tego nie próbowałem).
Do mnie gry w końcu dotarły dzisiaj więc będe koszulkował w deck protectory. Dam znać :)
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: NAJEMNICY/ GUILDHALL. PREMIERA PYRKON, 9 maja w sklepach

Post autor: Leser »

Shimrod pisze:
AkitaInu pisze:Widze że Ultra pro nie zawodzą :) U mnie pewnie wylądują w deck protectorach bo mam ich nadmiar, Mam nadzieje że zmieszczą się do jednego pudełka :)
Jedna talia zakoszulkowana w Arcane Tinman bez problemu mieści się w pudełku, nawet bez wyciągania wypraski. Jakby wyciągnąć wypraskę spokojnie zmieszczą się 2 talie, a być może nawet 3 (tego nie próbowałem).
Założenie produkcyjne było takie, że do pudełka z wkładką wejdzie talia zakoszulkowana w najgrubsze koszulki, zaś po wywaleniu wkładki do jednego pudełka wejdzie cała trylogia. Powinno działać ;)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4035
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: NAJEMNICY/ GUILDHALL. PREMIERA PYRKON, 9 maja w sklepach

Post autor: AkitaInu »

Leser pisze:
Shimrod pisze:
AkitaInu pisze:Widze że Ultra pro nie zawodzą :) U mnie pewnie wylądują w deck protectorach bo mam ich nadmiar, Mam nadzieje że zmieszczą się do jednego pudełka :)
Jedna talia zakoszulkowana w Arcane Tinman bez problemu mieści się w pudełku, nawet bez wyciągania wypraski. Jakby wyciągnąć wypraskę spokojnie zmieszczą się 2 talie, a być może nawet 3 (tego nie próbowałem).
Założenie produkcyjne było takie, że do pudełka z wkładką wejdzie talia zakoszulkowana w najgrubsze koszulki, zaś po wywaleniu wkładki do jednego pudełka wejdzie cała trylogia. Powinno działać ;)
Kurcze ... Owszem, w deck protectorach ultra pro (grube koszulki) wchodzi bez problemu jedna talia zakoszulkowana.

Ale jak próbuje sprawdzić czy się zmieszczą wszystkie trzy talie do jednego pudła (bez wkładki oczywiście) to nijak mi się to nie spina.

Chyba jednak trzeba będzie na cienkie koszulki się przerzucić.
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: NAJEMNICY/ GUILDHALL - Trylogia negatywnej interakcji

Post autor: medicus »

Dziś Silesia By Night w Rudzie Śląskiej

https://www.facebook.com/events/239482986455688/

Jesteśmy z Najemnikami! Można testować do woli i dowolną część.
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 930
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: NAJEMNICY/ GUILDHALL - Trylogia negatywnej interakcji

Post autor: louiscyphre »

Aktualizacja testu koszulek - zwycięża Rebel Premium. Idealne (jak dla mnie) dopasowanie, bardzo dobra jakość i cena.
Obrazek
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: NAJEMNICY/ GUILDHALL - Trylogia negatywnej interakcji

Post autor: playerator »

louiscyphre pisze:Aktualizacja testu koszulek - zwycięża Rebel Premium. Idealne (jak dla mnie) dopasowanie, bardzo dobra jakość i cena.
Obrazek
Profesor..! :D Dziękować!
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4035
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: NAJEMNICY/ GUILDHALL - Trylogia negatywnej interakcji

Post autor: AkitaInu »

louiscyphre pisze:Aktualizacja testu koszulek - zwycięża Rebel Premium. Idealne (jak dla mnie) dopasowanie, bardzo dobra jakość i cena.
Obrazek
A jak wypada porównanie pro fitów z rebelowymi? Mam w pro fitach i według mnie jest idealnie ;-)
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 930
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: NAJEMNICY/ GUILDHALL - Trylogia negatywnej interakcji

Post autor: louiscyphre »

Ultra-Pro są są najbardziej dopasowane ale... mam je w innej grze i po kilkunastu tasowaniach górne krawędzie kart wycierają się (koszulki są "na styk"). Wolę mieć u góry 1mm luzu ale nie aż tyle, ile jest w FGG.
Mógłbym zakoszulkować w zwykłe Maydaye ale za prawie tą samą cenę (niecałe 2zł różnicy) mam Premium Rebela.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4035
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: NAJEMNICY/ GUILDHALL - Trylogia negatywnej interakcji

Post autor: AkitaInu »

louiscyphre pisze:Ultra-Pro są są najbardziej dopasowane ale... mam je w innej grze i po kilkunastu tasowaniach górne krawędzie kart wycierają się (koszulki są "na styk"). Wolę mieć u góry 1mm luzu ale nie aż tyle, ile jest w FGG.
Mógłbym zakoszulkować w zwykłe Maydaye ale za prawie tą samą cenę (niecałe 2zł różnicy) mam Premium Rebela.
Hmm a to w sumie ciekawe (zależy jak tasujesz). Ja mam w przeważnie koszulki tam na styk wlasnie (albo tak jak w pupilach podziemi, idealnie dopasowane ale 1mm u góry wystaje) i po kilkunastu grach (co daje kilkadziesiąt tasowań) nie zauważyłem czegoś takiego.

Wydaje mi się że głownie dlatego że koszulki jednak ocierają się dłuższymi brzegami a nie tymi górnymi.
ODPOWIEDZ