Game of Thrones: The Iron Throne

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Game of Thrones: The Iron Throne

Post autor: rzaba »

Cosmic Encounter przerobiony na Game of Thrones. Bardzo jestem ciekawy czy to sie uda. Kilku moich znajomych nie moge do Cosmika przekonac, a wiem że kochaja GoT'a.

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... on-throne/
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Game of Thrones: The Iron Throne

Post autor: Epyon »

Może jak będzie po polsku... Ale ciekawe jak rozwiążą konwersję ras z Cosmica... Podejrzewam, że mogą ten aspekt gry po prostu wyciąć.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Game of Thrones: The Iron Throne

Post autor: mauserem »

Epyon pisze:Może jak będzie po polsku... Ale ciekawe jak rozwiążą konwersję ras z Cosmica... Podejrzewam, że mogą ten aspekt gry po prostu wyciąć.
rody, plemiona, gildie handlowe, sekty religijne, bractwa najemne, bandy... wiele bóstw, wiele interesów... długo można wymieniać - uniwersum GoT jest pojemne :)

Cosmic Encounter jest świetny, ale u nas ma pod górkę - zawsze mam problem z zagraniem - może zmiana na GoT pomoże :)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Game of Thrones: The Iron Throne

Post autor: kwiatosz »

A mnie to wnerwia... Mam Cosmica, nie wszystkie dodatki jeszcze, a tu takie nowe coś. I wnerwia mnie to dlatego, że teraz będzie każdy chciał grać tylko w wersję GoT, a ten Cosmic będzie zawadzał i w ogóle jak to recyklinkg, niech coś nowego wymyślą, a nie mnie denerwują.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Game of Thrones: The Iron Throne

Post autor: Wincenty Jan »

Na kartach będą grafiki z serialu?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Game of Thrones: The Iron Throne

Post autor: kwiatosz »

Na Intrygach Westeros były, więc licencja na serial też jest w rękach FFG.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Game of Thrones: The Iron Throne

Post autor: Wincenty Jan »

Nie wiem jak Wy ale zdecydowanie wolę kiedy na tego typu grach nie ma grafik z serialu. Wyjątkiem są Gwieznde Wojny. :D Coś czuję , że jest szansa na Cosmic Encounter po polsku tylko pod płaszczykiem Gry o Tron.
Awatar użytkownika
yanoo
Posty: 262
Rejestracja: 09 maja 2011, 18:59
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Game of Thrones: The Iron Throne

Post autor: yanoo »

A w skrócie na czym polega rozgrywka w Cosmic Encouter?
This is Stannis Baratheon. The man will fight to the bitter end and then some.

BGG
Nesmeer

Re: Game of Thrones: The Iron Throne

Post autor: Nesmeer »

Szkoda, że gra z takim stażem, dobrą mechaniką i świetną regrywalnością musi czekać na słaby retheme by zagościć w spolszczonej wersji, bo coś nie wyobrażam sobie, by galakta odpuściła ten tytuł - chociaż w sumie to póki moje gdybanie, ale jak to się mówi: pożyjemy, zobaczymy.
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Game of Thrones: The Iron Throne

Post autor: esztfke »

Gra o tron to słaby retheme? Nie mówiąc o tym że nowa tematyka bardzo pasuje do mechaniki..
Nesmeer

Re: Game of Thrones: The Iron Throne

Post autor: Nesmeer »

esztfke pisze:Gra o tron to słaby retheme? Nie mówiąc o tym że nowa tematyka bardzo pasuje do mechaniki..
bardzo lubię i cenię, ze stwierdzeniem mogę się nawet zgodzić, ale ile można... najważniejsze, by hajs się zgadzał
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Game of Thrones: The Iron Throne

Post autor: Wincenty Jan »

Nesmeer pisze:
esztfke pisze:Gra o tron to słaby retheme? Nie mówiąc o tym że nowa tematyka bardzo pasuje do mechaniki..
bardzo lubię i cenię, ze stwierdzeniem mogę się nawet zgodzić, ale ile można... najważniejsze, by hajs się zgadzał
Też trzeba zrozumieć potencjalnych wydawców , że hajs sie musi zgadzać. Akurat przy polskich wydaniach może nie chodzić tylko o hajs , a o ewentualne problemy (opłacalność) ze strony zagranicznych wydawnictw. Akurat przy Cosmicu w jakiejkolwiek wersji byłbym spokojny o zgodność hajsu jak to ładnie ująłeś :D
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Game of Thrones: The Iron Throne

Post autor: esztfke »

Nesmeer pisze:
esztfke pisze:Gra o tron to słaby retheme? Nie mówiąc o tym że nowa tematyka bardzo pasuje do mechaniki..
bardzo lubię i cenię, ze stwierdzeniem mogę się nawet zgodzić, ale ile można... najważniejsze, by hajs się zgadzał
Zgadzam się że robienie rethemów jest bardzo słabe. Ale chodziło mi o to, że skoro już ma być to akurat gra o tron moim zdaniem jest dobrym pomysłem i może trafić do wielu osób którym sci-fi nie podchodzi.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Game of Thrones: The Iron Throne

Post autor: Gizmoo »

Nie przepadam za CE, ale w GOT:TIT - na pewno zagram. (i jako fanboy uniwersum i serialu, raczej go kupię - to pierwszy tytuł z GOT, który ma szanse pojawić się na mojej półce.)

Mam nadzieję, że poprawią jednocześnie kilka mechanizmów, przemyślą balans i będzie mniej losowo niż w CE.

Nie podobają mi się tylko żetony "koron". Nawet spodki w CE miały większe uzasadnienie tematyczne. Wolałbym, żeby było dosadniej i mniej abstrakcyjnie. Krew, śmierć, seks, pożoga - to jest klimat prawdziwego GOT. Liczę więc na grę dla dorosłych dzieci - zamiast tylko dzieci... :mrgreen:
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Game of Thrones: The Iron Throne

Post autor: Wincenty Jan »

Gizmoo pisze:. Krew, śmierć, seks, pożoga - to jest klimat prawdziwego GOT. :mrgreen:
Moze przy ewentualnym wydaniu Galakta umieści ten tekst z tylu pudełka prz skróconym opisie tematyki i gry :D
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Game of Thrones: The Iron Throne

Post autor: Bary »

Trochę szkoda, że umieścili serialowe ujęcia, zamiast zrobić własne grafiki.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Game of Thrones: The Iron Throne

Post autor: uyco »

dla mnie must buy :mrgreen: ciekawe kiedy po polsku?
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Game of Thrones: The Iron Throne

Post autor: Marx »

50 dolców, fiu fiu. No, dla mnie podobnie "must have" , bo pomimo fascynacji serialem, nie mam jeszcze żadnej gry w tej tematyce. Mechanika CE? Hmmm, zobaczymy ^^
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Game of Thrones: The Iron Throne

Post autor: Karit »

Bary pisze:Trochę szkoda, że umieścili serialowe ujęcia, zamiast zrobić własne grafiki.
Niestety :/
Ja lubię jak są robione obrazy na podstawie zdjęć, tak jak w GoT lcg. Fotki są dla mnie jakieś takie tandetne...
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Game of Thrones: The Iron Throne

Post autor: pan_satyros »

Karit pisze:
Bary pisze:Trochę szkoda, że umieścili serialowe ujęcia, zamiast zrobić własne grafiki.
Niestety :/
Ja lubię jak są robione obrazy na podstawie zdjęć, tak jak w GoT lcg. Fotki są dla mnie jakieś takie tandetne...
Prędzej w SW LCG takie są ;)
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Game of Thrones: The Iron Throne

Post autor: Szaweł »

Karit pisze:
Bary pisze:Trochę szkoda, że umieścili serialowe ujęcia, zamiast zrobić własne grafiki.
Niestety :/
Ja lubię jak są robione obrazy na podstawie zdjęć, tak jak w GoT lcg. Fotki są dla mnie jakieś takie tandetne...
Chyba też wolałbym grafiki i jak tak się dłużej zastanowię, to coś jest w tym, że foty są tandetne... Z drugiej strony w Galactice to działało. Tak czy inaczej, tytuł zdecydowanie do sprawdzenia. Przyznam, że już czekałem kiedy FFG wyda coś nowego w świecie GoT - liczyłem na jakieś odświeżenie strategii - jakiś dodatek, Daenerys na przykład.. nowa plansza z Essos... tam też jest spore pole do popisu. No cóż. Nie tym razem :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Game of Thrones: The Iron Throne

Post autor: szczudel »

Wyjdzie Winds of Winter. Przeczytają książkę i tydzień później wyplują nowy dodatek w formacie DnŻ. Równie tandetny co dwa poprzednie zapomniałem dodać.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Game of Thrones: The Iron Throne

Post autor: Gizmoo »

Bary pisze:Trochę szkoda, że umieścili serialowe ujęcia, zamiast zrobić własne grafiki.
Ale jakby były nagie fotki Emilii Clarke, to byś nie marudził? :D
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Game of Thrones: The Iron Throne

Post autor: kwiatosz »

Im dłużej o tym czytam tym głupszy mi się retheme wydaje. Zdobywanie jakichś postaci zamiast krajów/planet, zrobienie z walki negocjacje. No nie wiem, nie wiem, na razie im dalej w las tym gorzej...
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Game of Thrones: The Iron Throne

Post autor: Wincenty Jan »

Gizmoo pisze:
Bary pisze:Trochę szkoda, że umieścili serialowe ujęcia, zamiast zrobić własne grafiki.
Ale jakby były nagie fotki Emilii Clarke, to byś nie marudził? :D
To dopiero byłby szczyt kiczu... :(

Nie grałem w pierwotną wersję , to z chęcią spróbuje tej wersji. Ale nadal liczę na polską edycje Cosmica, chociaż teraz pewnie bardziej prawdopodobne , że Galakta wyda edycje z GoT.
ODPOWIEDZ