Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: KrzysiekL »

Musza pisze:
KrzysiekL pisze:[...]podstawka 1ed, zakazana alchemia i 2ed trzyma równy poziom (który oczywiście nie zachwyca)[...]
Podstawka 1ed i 2d trzymają równy poziom? U mnie zdecydowanie gorsza jakość figurek w drugiej edycji --szczególnie to widać jak patrzy się na badaczy, którzy są o niebo mniej szczegółowi.
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Musza »

KrzysiekL pisze:
Musza pisze:
KrzysiekL pisze:[...]podstawka 1ed, zakazana alchemia i 2ed trzyma równy poziom (który oczywiście nie zachwyca)[...]
Podstawka 1ed i 2d trzymają równy poziom? U mnie zdecydowanie gorsza jakość figurek w drugiej edycji --szczególnie to widać jak patrzy się na badaczy, którzy są o niebo mniej szczegółowi.
jeśli piszesz o samych wzorach - dla mnie jeden pies, obok np. CMoN nie stało :roll:

jeśli piszesz o odlewie - czasem kolor plastiku może robić takie wrażenie, że te jaśniejsze są gorszej jakości, tak jest np. w Conanie i takie głosy chodzą o MoM, ale po nałożeniu podkładu widać, że to ta sama jakość. Mój zew dziczy za to miał jakieś nici plastiku na sobie i mnóstwo dziur, już nie wspominając, że części były złożone ze szparami poza granice wszelkiej tolerancji. Doprowadzenie ich do stanu reszty zajęło sporo czasu.

EDIT:
https://boardgamegeek.com/thread/161631 ... nd-edition
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Musza »

malowania ciąg dalszy :mrgreen:

Obrazek
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 27 sty 2017, 19:41 przez Musza, łącznie zmieniany 1 raz.
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Piehoo »

Musza pisze:malowania ciąg dalszy :mrgreen:

Obrazek
Spoiler:
Nie chcesz mi pomalować kilka gier? :wink: Blood Rage, Arcadia Quest, Scythe, Cyklady, Posiadłość, PLO, Chaos, Rebelia....i wiele innych czeka. :)
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Musza »

Piehoo pisze:
Musza pisze:malowania ciąg dalszy :mrgreen:

Obrazek[/spoiler]
Spoiler:
Nie chcesz mi pomalować kilka gier? :wink: Blood Rage, Arcadia Quest, Scythe, Cyklady, Posiadłość, PLO, Chaos, Rebelia....i wiele innych czeka. :)
Jasne, czemu nie! Zostało mi tylko skończyć Posiadłość, Imperium Atakuje, Blood Rage, Space Hulk, Conan, Hybrid, Konfrontacja, Arcadia Quest, Masmorra, The Others i mogę się zabrać za twoje, pewnie jakoś do 2043 się wyrobie :mrgreen:
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: lunatykuku »

Świetne malowanie :) Chyba muszę się wreszcie i za swoje zabrać. Jak dotąd machnąłem w wolnej chwili tylko trójkę najczęściej używanych badaczy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Quba40 »

Wczoraj we 4 graczy przeszliśmy po raz drugi Ucieczkę z Innsmouth, przetrwali wszyscy tylko dwóch oszalało ale bez motywu ukrytego zdrajcy :)

Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że ten scenariusz jest praktycznie nie do wygrania dla 2 graczy (za mało czasu, za duży obszar do zbadania). Po pomyślnym przejściu postanowiłem w samej aplikacji sprawdzić jeden pomysł, który wydał mi się niemal nierealny i okazuje się, że jest drugi sposób na wygranie tego scenariusza.
Spoiler:
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: lunatykuku »

Nam się udało w dwójkę
Spoiler:
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Quba40 »

lunatykuku pisze:Nam się udało w dwójkę
Spoiler:
Spoiler:
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: lunatykuku »

Heh
Spoiler:
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Karit »

Czy te dwa dodatki: Suppressed Memories & Recurring Nightmare są na tyle niezależne językowo iż może je kupić posiadacz edycji PL? Z tego co widzę Galakta chyba nie będzie ich wydawać (?)
I drugie pytanie czy jest sens wydawać 400 zł na to? Jak wiele dojdzie nam do samej gry?
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: pan_satyros »

Sens zakupu plasuje się jakoś między "skrajnie zbędny", a "kto bogatemu zabroni". Patrząc na to, co stanowi o regrywalniści MoM, czyli na scenariusze trzeba zadać sobie pytanie - czy naprawdę potrzebujemy 2 nowych za 400 zł? Chyba że ktoś czerpie przyjemność z tego, że w scenariuszu X zamiast kuchni będzie jadalnia, a zamiast zombie szaleniec. Nijak to na fabułę (zagadki, tajemnice) nie wpływa, a to dla niej gramy w ten tytuł (przynajmniej ja).
Dochodzą też nowi badacze, ale czy jest sens wydawać dla nich takie pieniądze? I tak dostaniemy nowych w dodatkach do tej edycji.

Ja bym brał te pakiety jakby każdy dawał minimum 3 misje.
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Musza »

Zgadzam się z pan_satyros, ale trzeba dodać, że ilość kafelków stanowi o regrywalności poszczególnych scenariuszy. Tzn. nie dostaniemy dużo nowego tj. 2 scenariusze, ale te już rozegrane będą miały inny układ planszy i inne potwory nań. Dla mnie jest to spory plus, szczególnie, że w grze raczej często się przegrywa i rozgrywając ponownie ten sam scenariusz mamy niemalże pewność innego układu planszy. Dzięki temu nie będziemy mieli 100% pewności, że możemy ponowić ruchy z poprzedniej gry i dojdziemy do tego samego miejsca. Oczywiście ostatecznie to kwestia litości portfela i zamiłowania do tytułu, bo na pewno te dodatki nie są ani trochę niezbędne.

a przy okazji, właśnie się oderwałem od Shoggotha, mojego ulubionego potwora z całej gry:
Obrazek
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

Karit pisze:Czy te dwa dodatki: Suppressed Memories & Recurring Nightmare są na tyle niezależne językowo iż może je kupić posiadacz edycji PL? Z tego co widzę Galakta chyba nie będzie ich wydawać (?)
Jeżeli chodzi o niezależność to na kaflach są ich angielskie nazwy, które są używane przez apkę. Galakta wciąż nie podjęła ostatecznej decyzji, ale wydaje mi się, że jak nawet zrezygnują to udostępnią nam polskie nazwy kafli, na którym bazowali przy tłumaczeniu apki, tak, żebyśmy zawsze wybrali prawidłowy.

@pan_satyros Zgadzam się, jedyna realna siła tych dodatków, to są nowe postaci, natomiast jedna przygoda to kpina (o papierowych pudełkach nie wspomnę). W sumie samych postaci z jedynki można chyba z powodzeniem używać bez conversion kit, wystarczy figurka proxy.

@Musza Tylko 2 z 4 bazowych scenariuszy otrzymają dodatkowe konfiguracje kafelków po dodaniu elementów 1ed.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: sirafin »

Drogie i niepriorytetowe? Absolutnie zgoda. Ale też nie przesadzałbym, że różnorodność badaczy/potworów/kafelków nijak nie wpływa na odbiór warstwy fabularnej. Gdyby w podstawce była tylko połowa badaczy/potworów/kafelków, nie byłoby czuć różnicy? Ja też gram dla fabuły, ale w trakcie historii ten większy wachlarz detali ma dla mnie znaczenie. Gdy wkręcasz się w opowieść, to istotne jest, że goni nas właśnie zombie, a nie "łotewer bez różnicy". Tak że faktycznie pozostaje tylko pytanie, czy to fabularne łechtanie jest warte takiej kasy. Druga edycja na pewno rozbuduje nam pulę elementów, ale jeśli komuś bardzo zależy na tym aspekcie, to trochę sobie poczeka. W pierwszym dodatku mamy 2 badaczy, 1 potwora i 3 kafelki o ile dobrze kojarzę.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: lunatykuku »

Ja kupiłem oba dodatki właśnie głównie dla nowych badaczy. Co prawda można użyć samych kart z zestawu konwertującego, ale mój wewnętrzny figurkowy zapaleniec nie pozwala mi na proksowanie xD

Musza- bardzo fajny shogoth, taaaki słodziak xD Masz pod niego duże, przeźroczyste podstawki?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

Twoje określenie "słodziak" burzy stereotypy wobec tych stworzeń. [emoji14]
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Musza »

lunatykuku pisze:Musza- bardzo fajny shogoth, taaaki słodziak xD Masz pod niego duże, przeźroczyste podstawki?
oczywiście!
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 31 sty 2017, 13:32 przez Musza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Smoku »

Najnowsza aktualizacja appki wprowadza dwa nowe scenariusze w wersji pl. dla dodatku " Za progiem" i oficjalną, wersję pl (bez lektora) do dodatkowych scenariuszy z pierwszej edycji.
Ostatnio zmieniony 31 sty 2017, 20:48 przez Smoku, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

Smoku pisze:Najnowsza aktualizacja appki wprowadza dwa nowe scenariusze w wersji pl dla dodatku " Za progiem" i oficjalną, pełną wersję pl do dodatkowych scenariuszy z pierwszej edycji.
Bardzo dobra wiadomość, chociaż osobiście dziwię się, że lokalizacji dodatków nie zaczęli od dlc. Wszak na tłumaczenie scenariuszy z dodatku mają jeszcze kilka miesięcy (zanim wyjdzie fizyczna zawartość), a polskie dlc można byłoby kupić już teraz i dać zarobić firmie.
btw. Uważajcie przy update, jeśli macie save do gry, bo aktualizacja może spowodować błąd przy jego wgrywaniu i w konsekwencji uniemożliwić kontynuację przygody
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Musza »

kolejne potworki gotowe... już mnie ciśnie, żeby zagrać, ale jeszcze ponad 20 figurek do pobazgrania zostało :( przynajmniej jak skończę wszystko powinno być już po polsku :D

Chthonianin 1:
Spoiler:
Chthonianin 2:
Spoiler:
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: janekbossko »

Kurcze chyba tez te podostawki zamowie. Robilem tak z Zombicide.
Te duze czarne w PS sa niepraktyczne imo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Musza »

janekbossko pisze:Kurcze chyba tez te podostawki zamowie. Robilem tak z Zombicide.
Te duze czarne w PS sa niepraktyczne imo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zgadza się, są:
a) brzydkie
b) niepraktyczne, bo zajmują dużo miejsca i zasłaniają planszę (a nie ma potrzeby, żeby kartonik z referencją był pod figurką)
c) ciężkej przechować figurki z nimi, bo trzeba robić odpowiednio większe przegrody w insercie... nawet jak ktoś wrzuca jak leci to więcej zajmują

Jedynie jeśli ktoś nie planuje malować swoich figurek to chyba nie warto zmieniać, bo to kosztuje trochę czasu i pieniędzy.
Ostatnio zmieniony 02 lut 2017, 00:35 przez Musza, łącznie zmieniany 1 raz.
Frowrya
Posty: 35
Rejestracja: 08 sie 2010, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Frowrya »

Wie ktoś może co do gry dodaje sama zakazana alchemia? Warianty do których scenariuszy?
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Smoku »

W aplikacji w produktach z pierwszej edycji i wyborze "Zakazanej alchemii" wyświetla dokładny spis elementów.
Z pamięci: dochodzą 2 potwory , 6 kafelków mapy i chyba 4 bohaterów.
ODPOWIEDZ