Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Frowrya
Posty: 35
Rejestracja: 08 sie 2010, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Frowrya »

Zgadza się. Chodzi mi bardziej jakie warianty do scenariuszy podstawowych dodaje zakazana alchemia.
Posiadam podstawkę i zew dziczy, a zastanawiam się nad kupnem alchemii.
bellatrix850
Posty: 35
Rejestracja: 26 kwie 2014, 12:31
Has thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: bellatrix850 »

Jeżeli chodzi o drugi scenariusz, to nam się udało pokonać go we dwójkę, ale było to za 7 razem. I nie podoba mi się w nim jedna rzecz-trzeba zrobić w nim wszystko w takiej kolejności, w jakiej pomyśleli twórcy. Czyli nie ma miejsca na przygodę, jakąkolwiek improwizację, ruchy muszą być maksymalnie zoptymalizowane.
Spoiler:
I tak, jeśli mity nas za bardzo nie skopią powinno się udać, ale jak mówię, nie ma tu klimatu przygody, jest za to optymalizacja ruchów aż do bólu, co mi nie odpowiada.
Było to poniekąd też pewną bolączką pierwszej edycji. Znalazłeś łom-otwierasz drzwi-otworzyłeś drzwi-znalazłeś księgę-masz księgę możesz wejść.

Nie wiem jak ten scenariusz wygląda na większą ilość osób, może wtedy można sobie pozwolić jeszcze na jakiś element zabawy.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 363 times
Been thanked: 250 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Deem »

bellatrix850 pisze:Jeżeli chodzi o drugi scenariusz, to nam się udało pokonać go we dwójkę, ale było to za 7 razem.

Nie wiem jak ten scenariusz wygląda na większą ilość osób, może wtedy można sobie pozwolić jeszcze na jakiś element zabawy.
Przy większej liczbie badaczy (graliśmy we czworo) jest luźniej i chociaż czuć presję, to jest czas na pojedyncze błędy. Właśnie ze względu na to, że wszystko jest prawie na styk, to jest mój ulubiony scenariusz.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Quba40 »

bellatrix850 pisze:Jeżeli chodzi o drugi scenariusz, to nam się udało pokonać go we dwójkę, ale było to za 7 razem. I nie podoba mi się w nim jedna rzecz-trzeba zrobić w nim wszystko w takiej kolejności, w jakiej pomyśleli twórcy. Czyli nie ma miejsca na przygodę, jakąkolwiek improwizację, ruchy muszą być maksymalnie zoptymalizowane.
Spoiler:
I tak, jeśli mity nas za bardzo nie skopią powinno się udać, ale jak mówię, nie ma tu klimatu przygody, jest za to optymalizacja ruchów aż do bólu, co mi nie odpowiada.
Było to poniekąd też pewną bolączką pierwszej edycji. Znalazłeś łom-otwierasz drzwi-otworzyłeś drzwi-znalazłeś księgę-masz księgę możesz wejść.

Nie wiem jak ten scenariusz wygląda na większą ilość osób, może wtedy można sobie pozwolić jeszcze na jakiś element zabawy.
Dla 2 badaczy tylko optymalizacja, tak jak piszesz lub
Spoiler:
choć póki co nie wyobrażam sobie tego :) Zagraj we 4 osoby, czasu jest aż nadto, scenariusz jest źle zeskalowany.

Wątek przygodowy jest w przegrywaniu i odkrywaniu elementów zagadki, przez co to raczej Time Stories niż MoM, choć klimat zaszczucia też ma swój urok to faktycznie zbyt irytuje na 2 badaczy.
bellatrix850
Posty: 35
Rejestracja: 26 kwie 2014, 12:31
Has thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: bellatrix850 »

Spoiler:
Mnie nie przeszkadza, że scenariusz jest trudny, że wszystko jest na styk, bo w końcu w gry z motywami Lovecrafta trzeba przegrywać, tylko bardziej to
Spoiler:
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Quba40 »

bellatrix850 pisze:
Spoiler:
Mnie nie przeszkadza, że scenariusz jest trudny, że wszystko jest na styk, bo w końcu w gry z motywami Lovecrafta trzeba przegrywać, tylko bardziej to
Spoiler:
Zgadzam się, że scenariusz ma w sobie za mało losowych elementów kluczowych (
Spoiler:
) potrzebnych do przejścia, po pokonaniu go jego regrywalność jest dość niska, chyba że pokusimy się o drugi wariant przejścia to można go traktować jako kolejne wyzwanie.
bellatrix850
Posty: 35
Rejestracja: 26 kwie 2014, 12:31
Has thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: bellatrix850 »

No właśnie to jest ból, bo jeśli kluczowe rzeczy są w tych samych miejscach, to cała zabawa sprowadza się do rozgryź "co twórca miał na myśli". I nie przeczę, jest to fajne, niemniej na raz. No w naszym wypadku na siedem razy, z tymże tak koło czwartego już wiedzieliśmy co i jak, tylko aplikacja była bezlitosna.
Spoiler:
Etain
Posty: 43
Rejestracja: 25 paź 2016, 05:36

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Etain »

Witam

Miałbym kilka pytań odnośnie zasad rozprzestrzeniania się ognia. Czy ogień rozprzestrzenia się z każdego pola na którym się pali ? (po 3 rundach nie gaszenia to będzie się pół planszy paliło) oraz czy ogień przechodzi przez drzwi ?
Spoiler:
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

Etain pisze:Witam

Miałbym kilka pytań odnośnie zasad rozprzestrzeniania się ognia. Czy ogień rozprzestrzenia się z każdego pola na którym się pali ? (po 3 rundach nie gaszenia to będzie się pół planszy paliło) oraz czy ogień przechodzi przez drzwi ?
Spoiler:
Zapraszamy do działu zasad, gdzie temat ten był już szczegółowo omówiony.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Etain
Posty: 43
Rejestracja: 25 paź 2016, 05:36

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Etain »

Bary pisze:
Etain pisze:Witam

Miałbym kilka pytań odnośnie zasad rozprzestrzeniania się ognia. Czy ogień rozprzestrzenia się z każdego pola na którym się pali ? (po 3 rundach nie gaszenia to będzie się pół planszy paliło) oraz czy ogień przechodzi przez drzwi ?
Spoiler:
Zapraszamy do działu zasad, gdzie temat ten był już szczegółowo omówiony.
Ok sorry. Zapytam w tamtym dziale, a odnośnie ognia już wszystko wiem :)
Awatar użytkownika
Overseer
Posty: 104
Rejestracja: 16 sty 2015, 12:41
Has thanked: 3 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Overseer »

Przepraszam jeżeli to info już się pojawiło. Wygląda na to, że dwa scenariusze, które wchodzą w skład dodatku "Za progiem" są już przetłumaczone w aplikacji.
Ostatnio zmieniony 06 lut 2017, 14:13 przez Overseer, łącznie zmieniany 2 razy.
Wherever the Overseers go, common folk tremble, and brother accuses brother.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

Newsy od Galakty:
Dodatki z elementami z I edycji - Na razie nie mamy w tej kwestii żadnych nowych informacji.

Lektor w aplikacji - Już jakiś czas temu wysłaliśmy do FFG pliki z lektorem, zarówno do scenariuszy powiązanych z I edycją, jak i do Na progu i domyślam się, że jedna z nadchodzących aktualizacji je doda.

Na progu - Skoro już mowa o dodatku, to ma być on dostępny w II kwartale 2017.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: KQuest »

Bary pisze:Newsy od Galakty:
Dodatki z elementami z I edycji - Na razie nie mamy w tej kwestii żadnych nowych informacji.

Lektor w aplikacji - Już jakiś czas temu wysłaliśmy do FFG pliki z lektorem, zarówno do scenariuszy powiązanych z I edycją, jak i do Na progu i domyślam się, że jedna z nadchodzących aktualizacji je doda.

Na progu - Skoro już mowa o dodatku, to ma być on dostępny w II kwartale 2017.
Nie rozumiem czemu zajmują się tłumaczeniem historii z dodatku, który wyjdzie dopiero w II kwartale 2017 zamiast przetłumaczyć najpierw scenariusz DLC, w który można by było grać już teraz
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2389
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1293 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: vinnichi »

Bo pewnie w takiej kolejności dostają materiały od FFG.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

KQuest pisze: Nie rozumiem czemu zajmują się tłumaczeniem historii z dodatku, który wyjdzie dopiero w II kwartale 2017 zamiast przetłumaczyć najpierw scenariusz DLC, w który można by było grać już teraz
Jakiś czas temu zastanawiałem się nad tym samym. Bardzo możliwe, że FFG ma konkretne wymagania czasowe odnośnie dostarczenia tłumaczeń dla dodatku. Niestety Galakta nie odpowiedziała natomiast na moje pytanie, kiedy tłumaczenie dlc trafi do apki.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 363 times
Been thanked: 250 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Deem »

@KQuest
Pewnie dlatego, że fizyczny dodatek to dla Galakty konkretne pieniądze i muszą zadbać o jak najwyższą jakość (zwłaszcza po ostatnich wtopach z AH LCG). DLC z perspektywy Galakty to raczej nice to have.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Jabol
Posty: 207
Rejestracja: 28 kwie 2008, 22:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Jabol »

Mam pytanie odnośnie zasad. Czy jeśli wykonujemy test przerażenia i w efekcie rzutów kośćmi nie dobieramy żadnej karty przerażenia a dalej w opisie tej fazy w aplikacji jest napisane "odkryj 2 karty przerażenia" to odkrywamy te, które już wcześniej posiadaliśmy czy nie odkrywamy nic?
Każdy w końcu kiedyś zaczyna...
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: sirafin »

BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Overseer
Posty: 104
Rejestracja: 16 sty 2015, 12:41
Has thanked: 3 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Overseer »

Czołem badacze, w weekend przerzuciłem wszystkie figurki ze szkaradnych podstawek na nowe - przeźroczyste. Na BGG znalazłem fajną tabelkę z rozpiską statystyk wszystkich maszkar. Moje pytanie - czy ktoś ma podobną listę po polsku?
Wherever the Overseers go, common folk tremble, and brother accuses brother.
sebasamurai
Posty: 4
Rejestracja: 25 sie 2016, 14:55

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: sebasamurai »

Proszę bardzo, tabelka przetłumaczona. Nie znam wszystkich polskich nazw potworów, więc jeśli którąś przekręciłem to proszę o info - podmienię.

https://boardgamegeek.com/filepage/1441 ... otworow-pl
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1384
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: raiden25 »

sebasamurai pisze:Proszę bardzo, tabelka przetłumaczona. Nie znam wszystkich polskich nazw potworów, więc jeśli którąś przekręciłem to proszę o info - podmienię.

https://boardgamegeek.com/filepage/1441 ... otworow-pl
Link prowadzi do wersji po Ang. Chyba zły plik wrzucony.
sebasamurai
Posty: 4
Rejestracja: 25 sie 2016, 14:55

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: sebasamurai »

To prawda, mój błąd - załadowałem zły plik. Teraz jest dobrze :)

https://boardgamegeek.com/filepage/1441 ... otworow-pl
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Musza »

Wczoraj rozegraliśmy dwa scenariusze w 3-osoby. Pierwszy, Kult ze Strażniczego Wzgórza poszedł szybko i gładko, graliśmy zaledwie 1,5h i wygraliśmy, tylko jeden badacz ocipiał i został wykluczony ze zwycięstwa. Ta gra pobudziła apetyt na kolejną. Postanowiliśmy wybrać trudniejszy poziomem, ale w miarę krótki scenariusz, bo było już późno - padło na Powrót z Innsmouth. Podczas gry ułożyły nam się podstawki badaczy idealnie pod planszę, nie mogłem się powstrzymać, żeby nie cyknąć zdjęć:
Spoiler:
... uznaliśmy to za znak od starszych, że dobrze gramy. Nic bardziej mylnego, scenariusz przeciągnął się do drugiej w nocy, a my umęczeni i ranni miotaliśmy się po planszy nie mogąc uciec z miasta. Męcząca porażka po ok. 4h, sprowadziło nas to na ziemię po tej pierwszej rozgrywce :roll:
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

Info od Galakty:
Za progiem - powinien być przed wakacjami :)

Nie mamy nowych informacji na temat zestawów elementów z pierwszej edycji - mogę przekazać tylko tyle, że nie otrzymaliśmy jak dotychczas żadnych informacji o planowanym dodruku.

Scenariusz DLC - nadal brak informacji
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
żagiel
Posty: 165
Rejestracja: 12 lis 2015, 21:40

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: żagiel »

Mam pytanie odnośnie aplikacji. Wszedłem na Sklep Play i tam jest ale angielska... Tak przynajmniej pisali w komentarzach. Da się w aplikacji przestawić język? I od kiedy ona jest płatna? Bo było napisane że kosztuje 26 zł... :shock:
ODPOWIEDZ