Agricola: Wersja rodzinna (Uwe Rosenberg)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
TTR_1983
Posty: 3931
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Agricola – wersja rodzinna

Post autor: TTR_1983 »

Jakie uzyskujecie wyniki punktowe? Dziś uzyskałem 50 pkt i się zastanawiam czy to mało, czy dużo.
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Agricola – wersja rodzinna

Post autor: TV3 »

TTR_1983 pisze:Jakie uzyskujecie wyniki punktowe? Dziś uzyskałem 50 pkt i się zastanawiam czy to mało, czy dużo.
Zależy, czy solo, czy nie - solo.

Pomijając pierwszą gierkę zapoznawczą, grając ja vs żona:

- 53:40 ...straszne lanie dostałem na wstępie
- 50:53
- 50:53
... ciekawe te identyczne wyniki, podobnie jak ciągłe łapanie przez kogoś 53 punktów ;). Choć znów tak wiele wyborów tu nie ma, czas jest stały na zrobienie tego, co się ma zrobić. Summa summarum to może podobnie wychodzić.

W solo:
- raz 79 pkt, przy czym tylko ciut brakowało do machnięcia dodatkowo kilku dobrych punktów.
- w kolejnej solówce - 71 mimo, że jak sądziłem, wszystko lepiej poplanowane i pozamykałem wszystko co chciałem.


A swoją drogą to wydaje się być całkiem przyjemna, prosta i całkiem szybka gierka. Ze 35-45 min. Z czego połowa czasu to rozłożenie gry, dokładanie zasobów co turę i podliczanie punktów na koniec. Realnego grania więc pewnie jest z 20-25 minut. Przy 2-ch osobach. Chyba, że w pewnym momencie (pod koniec) się delikatnie przymuli nad obliczeniami ;).
Ostatnio zmieniony 15 sty 2017, 23:09 przez TV3, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Agricola – wersja rodzinna

Post autor: janekbossko »

czy ktoś ma porównanie do Agricoli dla 2 graczy? mam ją wraz z dodatkiem i uważam ją za sympatyczną i świetnie działająca gre ale zastanawia msię czy aby się na tę wersję familijną nie przerzucić :)
ODPOWIEDZ