Star Wars: Destiny (Corey Konieczka, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 640 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: pan_satyros »

Krionah pisze:
Karit pisze:Tak mnie zastanawia jedna rzecz związana z boosterami:
każdy z nich zawiera pięć losowych kart i jedną kostkę (zawsze dopasowaną do którejś karty ze środka).
A co z pozostałymi kartami? Czy one będą pasować do kostek z podstawek?
Z tego co zrozumiałem to nie wszystkie karty będą posiadały swoją kość. Może reszta kart w boosterze będzie właśnie tymi bezkostkowymi?
to by było zbyt piękne jak na CCG / TCG
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Karit »

pan_satyros pisze:to by było zbyt piękne jak na CCG / TCG
Trochę dziwią mnie proporcje - 1 kostka i 5 kart. W takim boosterze do Dice Masters były 2 kostki i 2 karty.
Z drugiej strony np. w takim Magicu zawsze jest Land i po jakimś czasie można sobie nimi mieszkanie wytapetować...

Jak opublikują oficjalna instrukcje to się zobaczy.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Darboh »

Sugeruje czytać dokładnie :)
W każdej talii znajdzie się aż trzydzieści różnych kart wydarzeń, ulepszeń i wsparć, które pomogą przychylić szalę zwycięstwa. Wydarzenia, takie jak Najlepszą obroną…, to taktyczne, jednorazowe karty, które działają w momencie wystawienia ich z ręki. Karty ulepszeń można zagrywać na swoje postaci, na stałe wzmacniając ich zdolności bojowe lub defensywne, a wsparcia to specjalny rodzaj kart, które odkładane są na bok i zapewniają własną kostkę i/lub efekt.

Wsparcia i ulepszenia to, poza postaciami, jedyne karty, które mogą mieć przypisaną kostkę.
http://galakta.pl/star-wars-przeznaczenie-zapowiedz/

Albo każdy mądry i nikt nie przeczytał :)
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Karit »

Darboh pisze: Albo każdy mądry i nikt nie przeczytał :)
Panie, cała wieś czytała i nikt nie ogarnął ;)

Dzięki za info, czekam niecierpliwie na polski debiut :)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: karawanken »

Rozumiem, że starter jest dla jednego gracza i gdybym chciał pograć z żoną muszę kupić dwa? Nie orientuję się w ogóle w grach kolekcjonerskich
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Darboh »

karawanken pisze:Rozumiem, że starter jest dla jednego gracza i gdybym chciał pograć z żoną muszę kupić dwa? Nie orientuję się w ogóle w grach kolekcjonerskich
Różnie to bywa ale w tym przypadku tak.


Team Covenant już zagrali na GenConie:
https://www.youtube.com/watch?v=uufCn6a ... e=youtu.be
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4026
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: AkitaInu »

Darboh pisze:
karawanken pisze:Rozumiem, że starter jest dla jednego gracza i gdybym chciał pograć z żoną muszę kupić dwa? Nie orientuję się w ogóle w grach kolekcjonerskich
Różnie to bywa ale w tym przypadku tak.


Team Covenant już zagrali na GenConie:
https://www.youtube.com/watch?v=uufCn6a ... e=youtu.be
I jak to wypada? Jakies wniosi, spostrzeżenia? youtube mi sie nie ładuje :P
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Darboh »

Ciężko mi oglądać z dzieciakiem na kolanach ;) Nie mówiąc o pisaniu....
A powiem tylko że za grę odpowiedzialny jest gość który odpowiada za Inwazję, sukces Netrunnera i za Diskwarsy jeszcze i Runebounda (czy jak tam to szło). Czyli konkretny gość. Na forach pojawiły się różne głosy jakoby w FFG zawrzało, podobno pracownicy na Rededicie się skarżą na ten projekt że to Asmoode wymusiło na FFG ten produkt i teraz FFG ładuje w niego swoje główne zasoby.
Ogólnie kontrowersyjnie to wygląda.

Młody wrócił na kolana... i tyle z pisa
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4026
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: AkitaInu »

Darboh pisze:Ciężko mi oglądać z dzieciakiem na kolanach ;) Nie mówiąc o pisaniu....
A powiem tylko że za grę odpowiedzialny jest gość który odpowiada za Inwazję, sukces Netrunnera i za Diskwarsy jeszcze i Runebounda (czy jak tam to szło). Czyli konkretny gość. Na forach pojawiły się różne głosy jakoby w FFG zawrzało, podobno pracownicy na Rededicie się skarżą na ten projekt że to Asmoode wymusiło na FFG ten produkt i teraz FFG ładuje w niego swoje główne zasoby.
Ogólnie kontrowersyjnie to wygląda.

Młody wrócił na kolana... i tyle z pisa
Dzięki :) Ciekawe to wszystko. Musze pooglądać na spokojnie w domu.
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Darboh »

13 minut oglądnięte ale jeżeli ma mi się z czymś kojarzyć to z Ashes :)
Hajpa nie nakręcam, ale niegłupie ;)
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: karawanken »

No to będzie trzeba kupić te dwa startery :D
Luboy
Posty: 161
Rejestracja: 23 kwie 2013, 22:28
Lokalizacja: Ruda Śl. / Gliwice
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Luboy »

Generalnie ciekawostka. Zobaczymy jak cenowo wyjdzie. Może faktycznie zamiast tego Ashes?
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Darboh »

Jeżeli kogoś interesuje instrukcja:
Spoiler:


Tutaj źródło: https://community.fantasyflightgames.co ... emo/page-5
Na wcześniejszej stronie tego wątku na tym forum są zdjęcia instrukcji.

Z ciekawostek cecegowatości. Max kopii w decku - 2. :) Ciekawie zrobili z kościami, np. zagrywasz Finn'a na stół wraz z jedną kością. Drugą kość możesz mu dograć jak zagrasz drugą kopię Finna.

W starterach wszystkie karty x1 i są dostępne tylko w starterach. Także trzeba od zrazu dwa. Cztery jak chcę z synem pograć w domu :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4026
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: AkitaInu »

Darboh pisze:Jeżeli kogoś interesuje instrukcja:
Spoiler:


Tutaj źródło: https://community.fantasyflightgames.co ... emo/page-5
Na wcześniejszej stronie tego wątku na tym forum są zdjęcia instrukcji.

Z ciekawostek cecegowatości. Max kopii w decku - 2. :) Ciekawie zrobili z kościami, np. zagrywasz Finn'a na stół wraz z jedną kością. Drugą kość możesz mu dograć jak zagrasz drugą kopię Finna.

W starterach wszystkie karty x1 i są dostępne tylko w starterach. Także trzeba od zrazu dwa. Cztery jak chcę z synem pograć w domu :)


Całkiem nienajgorzej :) Hmm w sumie fakt, jeżeli chcemy pokombinować z jakimiś ciekawszymi kartami to warto mieć dwa startery. Kostki są takie same w każdym starterze tak?
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Darboh »

Tak, takie same. Przynajmniej Finna będą dwie.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4026
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: AkitaInu »

Darboh pisze:Tak, takie same. Przynajmniej Finna będą dwie.
W teorii w boosterach też można znaleźć karty z seta startowego :) Więc w razie czego nie trzeba od razu dwóch kopii.
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Darboh »

AkitaInu pisze:
Darboh pisze:Tak, takie same. Przynajmniej Finna będą dwie.
W teorii w boosterach też można znaleźć karty z seta startowego :) Więc w razie czego nie trzeba od razu dwóch kopii.
W teorii ale nie w SW:D :) Z pewnoscią jeżeli chodzi o postacie.

Jeszcze na temat rzadkości kart znalazłem:
UK Hero Neutral Villain Grand Total
Grey 3 2 6 3 14 Startery
Blue 50 2 4 1 57 Commony
Yellow 37 2 2 1 42 Uncommony
Green 27 8 4 5 44 Rary
Purple 11 3 0 3 17 Legendarne
------------------------------------------------
Grand Total 128 17 16 13 174
bowmanek
Posty: 84
Rejestracja: 29 paź 2014, 01:05
Been thanked: 10 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: bowmanek »

Ciekawy jestem polskich cen. Na stronie FFG zestaw podstawowy kosztuje 14,99$, zaś booster 2,99$. Dolar ma kurs około 3,85 zł. Ceny edycji PL są zazwyczaj troszkę niższe niż ENG. Zatem w sklepach typu Rebel będziemy mieli 49,90 za starter i 9,95 za booster. Dice master ma boosterki za 4,95, ale są tam 2 karty zamiast 5 i 2 kości w zdecydowanie niższej jakości w stosunku do 1 z boostera Destiny.

49,90 zł za 24 karty (w tym 2 bohaterów, pole bitwy i kartę pomocy) oraz 9 kostek. 9,95 zł za pięć kart i kostkę. W decku można mieć 30 kart, każda w dwóch egzemplarzach. W starterach i boosterach mamy po jednej sztuce. Żeby złożyć dwie w miarę sensowne talie, będzie trzeba dokupić kilka dodatków. Przeczytałem zasady (są nad wyraz proste - plus dla gry, będzie można łatwo wprowadzać nowych ludzi). Za te 100 złotych dostaniemy płatne demo, ale całkiem dobrze wprowadzające w grę.

Fragment z zapowiedzi Galakty

"Ograniczenia są tylko dwa: jedna talia może zawierać tylko karty Złoczyńców lub Bohaterów, a karty w talii muszą kolorami odpowiadać wybranym postaciom. Zarówno Bohaterowie, jak i Złoczyńcy są podzieleni na 3 różne frakcje: Moc, Dowodzenie i Łotrów."

Rozumiem zatem, że będzie można dowolnie łączyć ze sobą karty różnych frakcji, byle należały do "tych dobrych" bądź "tych złych".

Regrywalność na samej wersji demo będzie całkiem spora dzięki oparciu gry na kostkach. Dodatkowo dochodzi losowanie pola bitwy i wybieranie wartości punktowej bohatera (każdy ma dwie). Grami, również wykorzystującymi kostki, a które przychodzą mi do głowy, są Ashes i Summoner Wars. Ta pierwsza to raczej ciekawostka, druga ma ugruntowaną pozycję w Polsce, jednak dostarcza zupełnie innych wrażeń z rozgrywki, a kości mają w niej zdecydowanie mniejsze znaczenie. Jest też o wiele brzydsza (kij w mrowisko).

Oczywiście w tańszych sklepach, w których dodatkowo ma się zniżki będzie można zapewne dorwać starter za około 37 zł, a boster za mniej więcej 7. Tutaj ceny nie będą już tak straszne. Nie wiem jak z kampanią marketingową, ale w przypadku tej produkcji, sięgnąć po nią mogą nawet osoby niezainteresowane graniem, a chcące jedynie stworzyć kolekcję ładnych kart, a także ludzie "niegrający", przyciągnięci marką Gwiezdnych Wojen. Ci nie będą mieli żadnych zniżek i pierwsze zakupy zrobią raczej w droższych sklepach stacjonarnych, bądź internetowych (do dzisiaj pluję sobie w brodę, ile bym zaoszczędził, gdybym nie kupował w Rebelu).

Teraz nasuwa się pytanie, jak długo projekt przetrwa. Na świecie w 2017 roku wzrośnie zainteresowanie powiązanymi z nadchodzącym filmem produktami, także gra będzie miała ułatwiony start. Zresztą ruszy chwilę przed świątecznym szałem zakupów. To także duży plus. Dodatkowo wydanie jest po prostu piękne. Poza graczami, na zakup skuszą się również kolekcjonerzy. Kasa będzie płynęła. Tylko co z rodzimą wersją? To będzie pierwsza karcianka kolekcjonerska Galakty. Ogólnie nie wiem kiedy ostatnio ktoś wydał po Polsku grę w tym formacie wydawniczym. Tutaj nie będzie raczej mowy o DNŻ, bo mamy kości. Z gier LCG, tylko Inwazja dotrwała do końca. Władca Pierścieni wspomagany drukiem na życzenie jakoś żyje. Reszta poległa. W tym wypadku nie będzie możliwości "ratowania" gry. Prosty rachunek ekonomiczny pokaże czy się opłaca, czy się nie opłaca.

Hejtowana przez wielu Galakta ma jednak odwagę. Ciekawe, czy robią jakieś badania rynku? Mam wrażenie, że starają się zacząć możliwie każdy projekt i kontynuować go, dopóki jest rentowny. Arkham Horror LCG konkurencją dla Destiny (nie mogę zapamiętać polskiej nazwy) raczej nie będzie. Czeka nas ciekawy test możliwości rodzimego rynku. Gry planszowe przeżywają rozkwit. Okoliczności (marka, jakość wydawcy, doświadczenie projektantów, okres wydania) są bardzo sprzyjające. Ciekawe jak to się rozwinie. Czy Galakta da radę dotrzymać kroku wydaniu angielskiemu, czy też pierwszy druk będzie się walał po magazynach nawet po 3 latach od premiery?

Ciekawe, że zarówno w Destiny, jak i AH LCG standardowa liczba kart w decku to 30. Czyżby ukłon w stronę upraszczania rozgrywki? Wzorowanie się na Heartstone? Chęć zmniejszenia progu wejścia? Wprowadzenie zmian polepszających rozgrywkę? Wyciąganie wniosków na podstawie wieloletnich doświadczeń? Otwarcie się na masowego odbiorce? Chęć ułatwienia ludziom życia? Może wszystkiego po trochu?

Takie tam luźnie przemyślenia po północy.
Spoiler:
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Darboh »

Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Maxxx76 »

Jak oni to robią, że człowiek nie chce kupić, a czyta i się napala :)
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Darboh »

Maxxx76 pisze:Jak oni to robią, że człowiek nie chce kupić, a czyta i się napala :)
Jest na to jakiś lek albo terapia? ;)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Maxxx76 »

Najpierw opierałem się FFG i starałem się nie kupować ich gier, ale to było dawno temu i nieprawda. Eldritch Horror, Czerwona Planeta, Runebound, SWArmada, Znak Starszych Bogów, trochę Władca Pierścieni LCG i X-wing, nawet Magię i Miecz kupiłem... A przede mna jeszcze AH LCG, Runewars Miniatures. Już się nawet specjalnie nie opieram :)
Dobrze, że z GW zerwali współpracę :))) Chociaż teraz pewnie wyskoczą, ze swoją linią fantasy mocniej
A SW Destiny też kupię, bo z młodym chętnie w to zagram :) Dwa startery, ze dwa boostery i jak chwyci, to co miesiąc kolejny booster :)
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: karawanken »

Taaaa ja już dawno przestałem się oszukiwać zwłaszcza jak zapowiedzieli polską wersję. Zacznę kupować teraz, zanim młode osiągną odpowiedni wiek będę miał sporą kolekcję. To się nazywa optymalizacja wydatków :D
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Kisun »

Nie podobają mi się te kostki. Jakieś takie odpustowe. Grafiki te same co w innych ich grach SW. Mechanika nie powala i chyba gdzieś już coś takiego widziałem ;) Drożyzna i wyciąganie kasy a i pewnie wersja pl zostanie zarzucona w połowie. Tylko czemu też chcę? Hmm?
"Errare humanum est"
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Darboh »

ODPOWIEDZ