Wiek Złodziei (Sławomir Stępień)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Wiek Złodziei (Sławomir Stępień)

Post autor: KrzysiekL »

Wiek Złodziei to nowa gra planszowa wydawnictwa Galakta dla 2-4 złodziei chcących wykazać się sprytem i czujnością.

http://galakta.pl/wiek-zlodziei-2/
http://galakta.pl/wiek-zlodziei/

Premiera planowana na październik (Essen)
Ostatnio zmieniony 02 sie 2016, 18:54 przez KrzysiekL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 109 times
Been thanked: 41 times

Re: Wiek Złodziei (Galakta)

Post autor: ixi24 »

Też jestem zaciekawiony i czekam na więcej informacji ;)
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Wiek Złodziei (Galakta)

Post autor: BartP »

Ktoś może napisać coś więcej nt. mechanizmów? Czy to bardziej euro czy bliżej temu do radosnego chaosu pokroju Colt Express?
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Wiek Złodziei (Galakta)

Post autor: ariser »

Brzmi ciekawie, gra zdecydowanie na radarze. :) Swoją drogą to była debiut twórcy?
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Wiek Złodziei (Galakta)

Post autor: Szaweł »

ariser pisze:Brzmi ciekawie, gra zdecydowanie na radarze. :) Swoją drogą to była debiut twórcy?
Też mi się tak wydaje. To chyba zwycięzca konkursu debiutantów, czy jak to się tam zwało :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Wiek Złodziei (Galakta)

Post autor: Wincenty Jan »

Tak, autor gry chyba zajął trzecie miejsce w konkursie dla projektantów.
Wcześniej Galakta wydała Metallum, Andromede i Zombie Terror. O ilę się nie mylę.
Gry zaprojektowane przez graczy ze stajni Galakty za każdym razem wyglądają lepiej, przynajmniej od strony graficznej. Póki co grafiki w nowej grze wyglądają kapitalnie. Jestem bardzo ciekaw mechaniki gry. Z wyżej wymienionych gier grałem w Matallum i jestem zachwycony grą.
slavekstepien
Posty: 8
Rejestracja: 12 wrz 2016, 15:49

Re: Wiek Złodziei (Galakta)

Post autor: slavekstepien »

Ktoś może napisać coś więcej nt. mechanizmów? Czy to bardziej euro czy bliżej temu do radosnego chaosu pokroju Colt Express?
Sednem rozgrywki jest planowanie akcji na daną rundę - każdy gracz ma do dyspozycji 10 pkt. akcji które rozdysponowuje między karty które chce zagrać w danej rundzie. Zasada jest taka że im więcej punktów akcji gracz przydzieli, tym szybciej wykona się efekt karty. To rodzi prostą zależność - albo gracz zagra 1 lub 2 karty i będzie prawie pewien że jego akcje wykonają się przed ruchem innych graczy, albo skonstruuje skomplikowaną akcję ryzykując, że pozostali gracze zupełnie zmienią układ planszy swoimi kartami. Do tego wszystkiego dochodzą strażnicy którzy co turę mają losową liczbę punktów akcji które decydują kiedy wykonają swoją robotę.
Tak to wygląda w skrócie.
Brzmi ciekawie, gra zdecydowanie na radarze. :) Swoją drogą to była debiut twórcy?
Tak, to był diebiut, więcej można można przeczytać tutaj:
http://galakta.pl/wyniki-iii-galaktyczn ... orow-gier/ (gra jeszcze pod roboczym tytułem "Miasto złodziei")
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Wiek Złodziei (Galakta)

Post autor: ariser »

Ciekawie wygląda ta mechanika z programowaniem akcji i inicjatywą. Na razie do gry jest 6 bohaterów, najciekawiej wygląda pani Jasmine z możliwością bezpośredniego wpływania na strażników i ułatwionej ucieczki z więzienia (da się złapać, żeby "teleportować się do konkretnego aresztu i potem ucieczka bez straty kart). Plansza będzie miała losowo ułożone znaczniki eventów, co doda jej trochę regrywalności.
Więcej tutaj: http://galakta.pl/gry/gry-planszowe/gra ... postTabs=1
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Wiek Złodziei (Galakta)

Post autor: BartP »

Zarys mechaniki wygląda bardzo ciekawie, natomiast widziałem bodajże na kartach zagrywki typu "take that", czyli ukradnij jakiemuś graczowi coś tam itd. Dobrze pamiętam? W grze występuje negatywna interakcja zorientowana wobec jednego konkretnego gracza?
slavekstepien
Posty: 8
Rejestracja: 12 wrz 2016, 15:49

Re: Wiek Złodziei (Galakta)

Post autor: slavekstepien »

Zarys mechaniki wygląda bardzo ciekawie, natomiast widziałem bodajże na kartach zagrywki typu "take that", czyli ukradnij jakiemuś graczowi coś tam itd. Dobrze pamiętam? W grze występuje negatywna interakcja zorientowana wobec jednego konkretnego gracza?
Najważniejszym celem gry jest kradzież Klejnotu Cesarzy i ucieczka z miasta. Jeżeli żadnemu z graczy się to nie uda, wygrywa ten, który ucieknie z miasta z klejnotami o najwyższej wartości. Klejnoty te można zdobywać w różny sposób - m.in. kradnąc je od innych graczy.

W grze występuje mnóstwo interakcji między graczami (głównie negatywnej), ale nie jest ona celem samym w sobie - wszystko służy osiągnięciu wspomnianych wyżej warunków zwycięstwa, lub przeszkodzeniu innym graczom w zwycięstwie. Nie ma żadnego konkretnego gracza wobec którego należy żywić szczególną niechęć :)
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Wiek Złodziei (Galakta)

Post autor: ariser »

BartP pisze:W grze występuje negatywna interakcja zorientowana wobec jednego konkretnego gracza?
Dokładnie, dobrze pamiętasz. Dużo negatywnej interakcji, szczegolnie nasilonej po przejściu do drugiego etapu gry - gdy ktoś zdobędzie klejnot. Niby każdy będzie grał na siebie, ale myślę że możliwy będzie kingmaking, co mnie trochę martwi. Niemniej póki co będę śledził.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
slavekstepien
Posty: 8
Rejestracja: 12 wrz 2016, 15:49

Re: Wiek Złodziei (Galakta)

Post autor: slavekstepien »

Niby każdy będzie grał na siebie, ale myślę że możliwy będzie kingmaking, co mnie trochę martwi.
Myślę że to nie będzie zbyt częsty przypadek - każdy gracz który ucieknie przed zamknięciem bram jest rozpatrywany jako zwycięzca - nawet jeśli gracz nie ma żadnego klejnotu, ale jako jedyny ucieknie z miasta - zwycięża. Więc kiedy gracz planując swoje działanie stanie przed wyborem - "być może wygram" a "ja nie wygram, ale inni też nie" wybierze to pierwsze.

Jedyną opcją w której ktoś wie, że na pewno nie wygra to ta, kiedy w ostatniej turze nie ma możliwości przekroczenia bramy miasta (lub kiedy miasto opuści już gracz który posiada sumarycznie więcej klejnotów niż on). Siłą rzeczy gracze którzy mają możliwość zwycięstwa będą mogli w tej samej rundzie opuścić miasto. Więc taki kingmaker musi być na tyle daleko, żeby nie móc wyjść z miasta i na tyle blisko żeby pozostali gracze byli w zasięgu kart którymi dysponuje.

No i oczywiście dochodzi do tego kwestia równoległego zagrywania kart - dobry gracz wiedząc że ktoś nie ma nic do stracenia może przeciwdziałać takiemu działaniu odpowiednio komponując swoją akcję.

Oczywiście nie twierdzę, że kingmaking nigdy nie wystąpi - ale jestem pewien że będzie występował na tyle rzadko, że nie wpłynie na przyjemność rozgrywki.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Wiek Złodziei (Galakta)

Post autor: Rocy7 »

Kilka pytań o mechanikę gry:

1) Regrywalność

"Pierwszym krokiem jest przygotowanie sceny, na której rozegra się kradzież stulecia. W tym celu na szczegółowej planszy przedstawiającej Hadrię – fikcyjne renesansowe miasto – należy w wyznaczonych miejscach umieścić strażników, posterunki i bogactwa, a w pałacu na samym środku – Klejnot Cesarzy. Następnie każdy wybiera swojego złodzieja (z sześciu dostępnych postaci), zapoznaje się z jego umiejętnościami, dobiera początkowe karty i punkty akcji"

Czy jest to stały i niezmienny schemat czy losowy i zmienny? Jak duże są różnice między poszczególnymi setingami planszy?

Czy dobór początkowych kart zmienia początek gry?

2) Czy istnieje eliminacja graczy inna niż pod koniec gry? Czy np. złodziej złapany przez strażników odpada z gry?

3) Losowość jakie są elementy losowe w grze? I jakie elementy różnicują rozgrywki?

Karty wydarzeń sterują przebiegiem i długością rozgrywki. W każdej turze odkrywa się 1 kartę wydarzenia z wierzchu talii wydarzeń – ciszy lub alarmu. Zmienia ona warunki, w jakich toczy się gra.

Ile kart w decku, ile "wychodzi" w jednej grze?
4) Ile jest dróg do wygranej? Zawsze gracz z klejnotem cesarzy wygrywa grę? Nie można ukraść skarbu o większej wartości niż klejnot?

5) Średni czas gry na 2 i 4 osoby?
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2016, 12:19 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
slavekstepien
Posty: 8
Rejestracja: 12 wrz 2016, 15:49

Re: Wiek Złodziei (Galakta)

Post autor: slavekstepien »

Rocy7 pisze:1) Regrywalność

"Pierwszym krokiem jest przygotowanie sceny, na której rozegra się kradzież stulecia. W tym celu na szczegółowej planszy przedstawiającej Hadrię – fikcyjne renesansowe miasto – należy w wyznaczonych miejscach umieścić strażników, posterunki i bogactwa, a w pałacu na samym środku – Klejnot Cesarzy. Następnie każdy wybiera swojego złodzieja (z sześciu dostępnych postaci), zapoznaje się z jego umiejętnościami, dobiera początkowe karty i punkty akcji"

Czy jest to stały i niezmienny schemat czy losowy i zmienny? Jak duże są różnice między poszczególnymi setingami planszy?

Czy dobór początkowych kart zmienia początek gry?
Ustawienia początkowe planszy są praktycznie zawsze takie same - zawsze w tych samych miejscach kładziemy Klejnot Cesarzy, oraz średnie klejnoty i strażników.
Różnice są w żetonach miasta - te mieszamy i układamy losowo na wyznaczonych polach nie odkrywając ich.
Tyle w kwestii planszy, oprócz tego są jeszcze karty postaci które gracze losują na początku rozgrywki.
Początkowo dobrane karty z talii kart akcji nie mają wpływu na jakiekolwiek ustawienia początkowe.
Rocy7 pisze:2) Czy istnieje eliminacja graczy inna niż pod koniec gry? Czy np. złodziej złapany przez strażników odpada z gry?
Wszyscy gracze biorą udział w rozgrywce od początku do końca, nie ma możliwości wypadnięcia z gry - nawet złapanie przez strażników mimo że utrudnia grę, to nie uniemożliwia zwycięstwa. To wynika z własnych doświadczeń - nie ma dla mnie nic nudniejszego niż czekanie np. przez godzinę aż pozostali gracze skończą grę którą z różnych powodów przegrałem :)
Rocy7 pisze:3) Losowość jakie są elementy losowe w grze? I jakie elementy różnicują rozgrywki?

Karty wydarzeń sterują przebiegiem i długością rozgrywki. W każdej turze odkrywa się 1 kartę wydarzenia z wierzchu talii wydarzeń – ciszy lub alarmu. Zmienia ona warunki, w jakich toczy się gra.

Ile kart w decku, ile "wychodzi" w jednej grze? Czy tryb alarmu i ciszy mogą być "aktywowane" i "dezaktywowane działaniami graczy?
Losowe elementy rozgrywki:
1. Wspomniane wcześniej ustawienie żetonów miasta.
2. Dobierane przez graczy karty z talii kart akcji.
3. Dobierana w każdej rundzie karta wydarzeń.
4. Określana w każdej rundzie za pomocą rzutu kością inicjatywa strażników.
5. Brama przez którą gracze muszą uciec aby wygrać.

Rozgrywki są zróżnicowane przede wszystkim przez to jak grają gracze - w każdej grze gracz ma do dyspozycji zupełnie inną pulę kart akcji i to na niej opiera swoje działania.
W trakcie gry znacząco zmienia się układ planszy - położenie strażników oraz efekty które wywołały odkryte żetony miasta - to też znacząco wpływa na taktykę.
Nie ma żadnych losowych elementów które zmuszałyby graczy do jakichkolwiek działań - wszystkie wymienione wyżej akcje skutkują tylko różnymi decyzjami które gracze na ich podstawie podejmują.

W grze są 24 karty wydarzeń (13 ciszy i 11 alarmu), z czego w każdej rozgrywce losuje się 15 spośród nich (10 kart ciszy i 5 alarmu).

Oprócz tego jest 70 kart akcji. Zakładając że 4 graczy gra 15 rund, to dobiorą oni łącznie 60 kart. Jest również zdolność która pozwala wymienić jedną z kart na ręku na nową, więc jeśli by grało 4 graczy przez 15 rund i każdy gracz w każdej rundzie korzystałby z tej opcji to w sumie dobraliby 120 kart. Dlatego jeśli się zdarzy że karty akcji się skończą, tasuje się odrzucone karty akcji i tworzy nową talię.


Rocy7 pisze:4) Ile jest dróg do wygranej? Zawsze gracz z klejnotem cesarzy wygrywa grę? Nie można ukraść skarbu o większej wartości niż klejnot?
Gracz wygrywa, jeśli:
- Przed końcem 5. tury alarmu opuści planszę przez bramę wskazaną kartą dzielnicy i będzie miał na swoim arkuszu złodzieja Klejnot Cesarzy (nie musi to być ten sam gracz, który pierwszy podniósł Klejnot Cesarzy). W tym wypadku gra kończy się natychmiastową wygraną tego gracza.
- Przed końcem 5. tury alarmu opuści planszę przez bramę wskazaną kartą dzielnicy i będzie miał na swoim arkuszu złodzieja klejnoty, żetony miasta i / lub znaczniki o największej wartości Punktów Zwycięstwa. W tym wypadku gra trwa do końca 5. tury alarmu, a zwycięstwo należy rozstrzygnąć pomiędzy wszystkimi złodziejami, jacy opuścili planszę.
- Przed końcem 5. tury alarmu opuści planszę przez bramę wskazaną kartą dzielnicy i jest jedynym złodziejem, któremu udało się tego dokonać. W tym wypadku gra trwa do końca 5. tury alarmu, a zwycięzca może nie mieć żadnych Punktów Zwycięstwa.

Nie ma nic cenniejszego od Klejnotu :)
Rocy7 pisze:5) Średni czas gry na 2 i 4 osoby?
Zakładając że gracze opanowali już zasady rozgrywka dla 2 graczy trwa ok 1- 1.5h, dla 4 graczy 2-2.5 h
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Wiek Złodziei (Galakta)

Post autor: BartP »

Zachęciłeś mnie, przyznam. Co prawda fanem negatywnej interakcji nie jestem, ale to też nie eurogra i wydaje się mieć to sens w grze. Wiem, że spłycam, ale Wiek Złodziei zdaje mi się podobny do Colt Expressu, mechanicznie po trosze, tematycznie odrobinę. Wiem, że jest bardziej złożony i pewnie mniej chaotyczny, a bardziej jednak taktyczny. Tam negatywna interakcja i chaos mi nie przeszkadzają, bo gra jest lekka i szybka.
Wiek Złodziei trochę długo natomiast trwa. Pewnie 1.5h - 2h na 3 graczy. To sporo, myślałem, że to jednak lżejszy tytuł. Zobaczymy.
slavekstepien
Posty: 8
Rejestracja: 12 wrz 2016, 15:49

Re: Wiek Złodziei (Galakta)

Post autor: slavekstepien »

Cieszę się że gra Ci się spodobała. Mam nadzieję że będziesz miała okazję zagrać w finalną wersję i wydać ostateczny osąd :)
Od siebie Wiek Złodziei polecałbym osobom które lubią kombinowanie, planowanie i mają smykałkę taktyka. Jest to gra która raczej wymaga skupienia i zaangażowania - dodatkowo jeśli kogoś kręcą klimaty steampunk/Thief i przedkłada krycie się w cieniu nad rambo style to na pewno znajdzie w niej coś dla siebie.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Wiek Złodziei (Galakta)

Post autor: Rocy7 »

Dzięki za wyczerpujace odpiwiedzi.
slavekstepien pisze: Rozgrywki są zróżnicowane przede wszystkim przez to jak grają gracze - w każdej grze gracz ma do dyspozycji zupełnie inną pulę kart akcji i to na niej opiera swoje działania.
na ile dociąg kart determinuje sytuacje graczy? Czy "kiepska ręka" kart często psuje plany?

Czy tryb alarmu i ciszy mogą być "aktywowane" i "dezaktywowane działaniami graczy?
slavekstepien
Posty: 8
Rejestracja: 12 wrz 2016, 15:49

Re: Wiek Złodziei (Galakta)

Post autor: slavekstepien »

Rocy7 pisze:na ile dociąg kart determinuje sytuacje graczy? Czy "kiepska ręka" kart często psuje plany?
Staraliśmy się usuwać karty specjalistyczne - tzn takie które są przydatne tylko w szczególnych przypadkach, więc najczęściej karty determinują takie decyzje jak wybór między "rzucić granat hukowy i ściągnąć uwagę strażników z dala ode mnie", "ukryć się i przejść niepostrzeżenie obok strażnika" a np. "spróbować poszukać lepszej drogi kanałami". Znacznie większy wpływ na grę ma decyzja ile punktów akcji przydzieli się jakiej karcie - nawet najlepsza kombinacja kart może spalić na panewce jeśli inny gracz nas wyprzedzi i zrobi coś czego nie przewidzieliśmy. I ta sytuacja zdarza się dość często.

Jeśli chodzi o kiepską rękę to w dużej mierze jest ona rozwiązana przez specjalną zdolność która pozwala wymienić 1 kartę na ręce - więc w ciągu 2 rund można dobrać 2 karty "tradycyjnie" i wymienić 2 niepotrzebne. Ponadto pierwsze 3-4 rundy rozgrywki są dość spokojne i można je rozgrywać korzystając tylko z podstawowych zdolności - to pozwala na skompletowanie na ręku cenniejszych kart i użyciu ich kiedy akcja zrobi się bardziej wartka.
Rocy7 pisze:Czy tryb alarmu i ciszy mogą być "aktywowane" i "dezaktywowane działaniami graczy?
Faza ciszy trwa od rozpoczęcia gry do:
- zakończenia 10 rundy ciszy
- momentu w którym któryś z graczy wejdzie w posiadanie Klejnotu
Po tym następuje faza alarmu która trwa do:
- zakończenia 5 rundy alarmu
- momentu w którym gracz posiadający Klejnot opuści miasto
Potem następuje koniec gry.
Nie ma możliwości cofnąć się z fazy alarmu do fazy ciszy
Piotrus458
Posty: 69
Rejestracja: 12 paź 2014, 11:34
Has thanked: 13 times
Been thanked: 8 times

Re: Wiek Złodziei (Galakta)

Post autor: Piotrus458 »

Po Cry Havoc jest to następna gra na którą się napaliłem jak szczerbaty na suchary (zdolności specjalne, zarządzanie kartami na dłoni, tworzenie ruchu). Mam nadzieję, że gra nie będzie przekombinowana (2-2,5h/4 graczy). Trzymam kciuki i kasę na swój egzemplarz !
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1295 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Wiek Złodziei (Galakta)

Post autor: vinnichi »

slavekstepien pisze:Cieszę się że gra Ci się spodobała. Mam nadzieję że będziesz miała okazję zagrać w finalną wersję i wydać ostateczny osąd :)
Od siebie Wiek Złodziei polecałbym osobom które lubią kombinowanie, planowanie i mają smykałkę taktyka. Jest to gra która raczej wymaga skupienia i zaangażowania - dodatkowo jeśli kogoś kręcą klimaty steampunk/Thief i przedkłada krycie się w cieniu nad rambo style to na pewno znajdzie w niej coś dla siebie.
Pierwsze części Thiefa to były moje ulubione gry, trzeba się zainteresować :D
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Wiek Złodziei (Galakta)

Post autor: Rocy7 »

KrzysiekL pisze:Premiera planowana na październik (Essen)
polska premiera też? Czy później?

Są już zasady na BGG http://www.boardgamegeek.com/filepage/1 ... ulebook-10
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Wiek Złodziei (Galakta)

Post autor: vojtas »

Też się lekko napaliłem, bo Thief to kultowe gry, a WZ wygląda w dużym stopniu jak ich planszowa adaptacja. W sumie cały świat wykreowany przez Looking Glass nadawałby się do stworzenia solidnej przygodówki. :)
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Wiek Złodziei (Galakta)

Post autor: KrzysiekL »

Rocy7 pisze:
KrzysiekL pisze:Premiera planowana na październik (Essen)
polska premiera też? Czy później?

Są już zasady na BGG http://www.boardgamegeek.com/filepage/1 ... ulebook-10
W tej chwili w planach wydawniczych PL wersja widnieje z adnotacją "IV kwartał 2016"
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Wiek Złodziei (Galakta)

Post autor: TTR_1983 »

Widziałem ja grali w Essen i powiem, że wydanie jest rozczarowujące. Hm...figurkami to bym nie nazwał tego,czego się w tej grze używa :mrgreen:
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Wiek Złodziei (Galakta)

Post autor: KrzysiekL »

TTR_1983 pisze:Widziałem ja grali w Essen i powiem, że wydanie jest rozczarowujące. Hm...figurkami to bym nie nazwał tego,czego się w tej grze używa :mrgreen:
Trochę zaczynam się obawiać o jakość plastiku w This War of Mine, skoro Galakta będzie to wydawać... :<
ODPOWIEDZ