Rising Sun (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
jakub1104
Posty: 23
Rejestracja: 05 maja 2016, 07:10
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: jakub1104 »

Nowy stretch goal pokazuje, jak będzie wyglądał kolejny dodatek. Zwiększenie wpływu bogów (Kami) na grę poprzez dodanie ich figurki na planczy, gdzie figurkę tę kontroluje gracz z największą ilością Shinto worshipujących tego boga oraz przypisanie dodatkowej umiejętności do Bogów, egzekutowanej poprzez poświęcenie swojego Shinto. Brzmi ciekawie.
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: zix »

jakub1104 pisze:Nowy stretch goal pokazuje, jak będzie wyglądał kolejny dodatek. Zwiększenie wpływu bogów (Kami) na grę poprzez dodanie ich figurki na planczy, gdzie figurkę tę kontroluje gracz z największą ilością Shinto worshipujących tego boga oraz przypisanie dodatkowej umiejętności do Bogów, egzekutowanej poprzez poświęcenie swojego Shinto. Brzmi ciekawie.
To żeś wytłumaczył.... ;)
Awatar użytkownika
Samanar
Posty: 122
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:02
Has thanked: 17 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Samanar »

zix pisze:
jakub1104 pisze:Nowy stretch goal pokazuje, jak będzie wyglądał kolejny dodatek. Zwiększenie wpływu bogów (Kami) na grę poprzez dodanie ich figurki na planczy, gdzie figurkę tę kontroluje gracz z największą ilością Shinto worshipujących tego boga oraz przypisanie dodatkowej umiejętności do Bogów, egzekutowanej poprzez poświęcenie swojego Shinto. Brzmi ciekawie.
To żeś wytłumaczył.... ;)
Oficjalnie zaczynam worshipowac egzekutacje.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: mmag »

Samanar pisze:
zix pisze:
jakub1104 pisze:Nowy stretch goal pokazuje, jak będzie wyglądał kolejny dodatek. Zwiększenie wpływu bogów (Kami) na grę poprzez dodanie ich figurki na planczy, gdzie figurkę tę kontroluje gracz z największą ilością Shinto worshipujących tego boga oraz przypisanie dodatkowej umiejętności do Bogów, egzekutowanej poprzez poświęcenie swojego Shinto. Brzmi ciekawie.
To żeś wytłumaczył.... ;)
Oficjalnie zaczynam worshipowac egzekutacje.
Oj tam, My np. grając w Blood Rage PL wciąż inwajdujemy prowincje i kradniemy sobie rejdże... ;)
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Shimrod »

I pojawił się nowy opcjonalny zakup - większa wersja planszy na macie.

Nie skuszę się, ale wielu ludzi w komentarzach tego chciało więc pieniążków powinno trochę przybyć :wink:
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: rastula »

było?
Spoiler:
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 269
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 55 times
Been thanked: 45 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Malibu »

Kozak! Skąd to zdjęcie?

Ps. Nie nie było
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: rastula »

twitter
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 269
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 55 times
Been thanked: 45 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Malibu »

Dodali nowy add-on za 50$
https://www.kickstarter.com/projects/co ... ts/1836618
Obrazek
Ktoś bierze?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4039
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: AkitaInu »

Biore ;)

Wysłane z telefonu
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: pan_satyros »

W grze Rising Sun, o tematyce japońskiej nie mieć klanów Słońca i Księżyca to grzech ;)
LongJohn
Posty: 199
Rejestracja: 13 sty 2015, 23:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 7 times
Been thanked: 29 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: LongJohn »

No tak dwa żywioły bardzo ważne we wschodniej kulturze. Tylko, ni hao to chińskie a nie japońskie powitanie:) Ktoś mógłby się obrazić:)
Tak czy inaczej dodatek zapowiada się ciekawie:)
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: ariser »

Widziałem też bulwers w komentarzach na ksie za użyty symbol - flagę z czasów imperialnych. Ktoś porównywał to z machaniem swastykami w naszej części świata. Ogólnie ludzie denerwują się o zbyt wiele rzeczy, jak na produkt japońsko-hollywoodzki. ;)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: rastula »

ariser pisze:Widziałem też bulwers w komentarzach na ksie za użyty symbol - flagę z czasów imperialnych. Ktoś porównywał to z machaniem swastykami w naszej części świata. Ogólnie ludzie denerwują się o zbyt wiele rzeczy, jak na produkt japońsko-hollywoodzki. ;)

skandalik , rzecz dobra ...


a to chińskie pozdrowienie to może dlatego, że to jest chińska INWAZJA ? :)


Co do zakupu. Ten dodatek będzie dostępny w sprzedaży (minus plastikowe fortece i znacznik sojuszów). Sam pledge za 100$ jest już całkiem e p i c k i, wiec chyba poczekam. Ale innych zachęcam - wincyj, wincyj tych plastików! ;)
Arius
Posty: 1413
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Arius »

rastula pisze:
ariser pisze: Co do zakupu. Ten dodatek będzie dostępny w sprzedaży (minus plastikowe fortece i znacznik sojuszów). Sam pledge za 100$ jest już całkiem e p i c k i, wiec chyba poczekam. Ale innych zachęcam - wincyj, wincyj tych plastików! ;)
Dodatkowo ów dodatek będzie po 60 dolców, a nie jak teraz po 50.
Więc jak ktoś planuje go kupować (ja pewnie tak), to brać i nie zastanawiać się.
Więcej plastiku :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4039
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: AkitaInu »

Arius pisze:
rastula pisze:
ariser pisze: Co do zakupu. Ten dodatek będzie dostępny w sprzedaży (minus plastikowe fortece i znacznik sojuszów). Sam pledge za 100$ jest już całkiem e p i c k i, wiec chyba poczekam. Ale innych zachęcam - wincyj, wincyj tych plastików! ;)
Dodatkowo ów dodatek będzie po 60 dolców, a nie jak teraz po 50.
Więc jak ktoś planuje go kupować (ja pewnie tak), to brać i nie zastanawiać się.
Więcej plastiku :)
Szczególnie że te dodatki rzeczywiście w retailu są droższe potem niż na kicku :)
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Shimrod »

A ja się łamię. Zastanawia mnie to, na co parę osób tez zwróciło na KS uwagę - czyli jak na balans gry wpłynie to, że nowe klany nie mogą rekrutować normalnych potworów, a tylko swoich 7 bogów...
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Arius
Posty: 1413
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Arius »

Shimrod pisze:A ja się łamię. Zastanawia mnie to, na co parę osób tez zwróciło na KS uwagę - czyli jak na balans gry wpłynie to, że nowe klany nie mogą rekrutować normalnych potworów, a tylko swoich 7 bogów...

I tu jest nadzieja, że nazwisko twórcy jednak wróży dobry balans.
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: DDP »

Shimrod pisze:A ja się łamię. Zastanawia mnie to, na co parę osób tez zwróciło na KS uwagę - czyli jak na balans gry wpłynie to, że nowe klany nie mogą rekrutować normalnych potworów, a tylko swoich 7 bogów...
Oryginalnie w pudełku masz tylko 8 potworów. Więc jak je porównasz z 7 bogami to jest zbliżona liczba. To że w streach golach jest kolejne kilkanaście potworów psuje balans w obie strony. Wiele osób pytało w komentarzach, jak te nowe potwory mają być dodawane do podstawki skoro jest ich max kilka na grę i gdyby zamienić wszystkie to nagle niektóre karty by przestały działać (jak np punkty za potwory typu Oni których jest tylko kilka) ale na razie nie widziałem odpowiedzi. Poza tym tu nie ma draftu jak Blood Rage tylko gra się gotowymi zestawami kart, które współdziałają ze sobą. Wszelka podmiana kart w zestawie pewnie psuje jego balans. Jeśli nie wymyślą specjalnego zestawu kart sezonowych (nie mówię o kartach samych potworów ale o reszcie kart - upgrady/pasywne zdolności itp.) do tych ekskluzywnych potworów to nie widzę zbytnio ich przydatności. Mam nadzieję że się mylę ale wygląda to na razie jako przynęta na backerów, a jedynymi wartościowymi SG są potwory które nie są exclusivami (będą dostępne potem jako dodatek do kupienia) plus szósty, darmowy klan.
Zawsze gram o zwycięstwo!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4039
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: AkitaInu »

Mysle ze jak beda punkty za oni to bedziesz dodawac marty z oni. Mowienie o psuciu balansu to gruba przesada jak na razie.

Wysłane z telefonu
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Markus »

Ciągle nie ma opublikowanych zasad do tej gry ???
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4039
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: AkitaInu »

Jeszcze nie ma

Wysłane z telefonu
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: DDP »

AkitaInu pisze:Mysle ze jak beda punkty za oni to bedziesz dodawac marty z oni. Mowienie o psuciu balansu to gruba przesada jak na razie.

Wysłane z telefonu
Oczywiście miałem na myśli że może psuć balans, a czy tak będzie to nie wiem - nie grałem, nawet zasad nie ma by móc wyrokować. Jedynie wyrażam swoje obawy na bazie posiadanych informacji, a raczej ich braku. Podejrzewam że to dopiero testują i jak wymyślą to powiedzą :)
Zawsze gram o zwycięstwo!
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: rastula »

weźcie się z tym balansem ...


widać, że tam jest już kilka silniczków mniej lub bardziej zazębiających, zanim się to ogarnie kilka gier, następnie opracowanie strategii wygrywającej dla każdego klanu kilka gier, pisanie na forum Rising Sun, że gra jest popsuta równoważnik kilku gier ... przeliczając na standardowe bilety do kina i ilość graczy - zwróci się ;).

zasady które się pojawią i tak są wersją alfa jakąś - do ich druku jest zapewnie jakieś najmniej 3 kwartały. erskiegi


aspektu kolekcjonerskiego / malowania ( dla mnie to na dziś najfajniejsze projekty minisów w tej skali w grach planszowych) specjalnie nie poruszam nawet ;).
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Deem »

Pytanie ksowego laika - ile egzemplarzy mogę zakupić na jedno konto na kickstarterze i jeśli może być więcej niż jeden (zakładam że tak, sądząc po tematach z zamówieniami zbiorczymi), to jak rośnie cena przesyłki (na podstawie przeszłych kampanii CMoN)?
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
ODPOWIEDZ