Rising Sun (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Arius
Posty: 1411
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 296 times
Been thanked: 159 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Arius »

Deem pisze:Pytanie ksowego laika - ile egzemplarzy mogę zakupić na jedno konto na kickstarterze i jeśli może być więcej niż jeden (zakładam że tak, sądząc po tematach z zamówieniami zbiorczymi), to jak rośnie cena przesyłki (na podstawie przeszłych kampanii CMoN)?
Możesz kupić w sumie ile chcesz. Koszty przesyłki przy większej ilości zmniejszają się, ale jest to zależność indywidualna dla każdej kampanii.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Szaweł »

Jest gdzieś dostępna instrukcja? Zastanawiam się nad kolejnym dużym tytułem i biję się z myślami czy zainwestować w Rising Sun z dodatkami czy Blood Rage, również z dodatkami. Domyślam się, że będą to różne gry, ale cenowo podobna półka - no RS jest droższą opcją bo wychodzi jakieś 800 w porównaniu do 500 przy BR... RS będzie miało miliard figurek więcej, ale BR jest PL... Jak żyć?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4034
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: AkitaInu »

Szaweł pisze:Jest gdzieś dostępna instrukcja? Zastanawiam się nad kolejnym dużym tytułem i biję się z myślami czy zainwestować w Rising Sun z dodatkami czy Blood Rage, również z dodatkami. Domyślam się, że będą to różne gry, ale cenowo podobna półka - no RS jest droższą opcją bo wychodzi jakieś 800 w porównaniu do 500 przy BR... RS będzie miało miliard figurek więcej, ale BR jest PL... Jak żyć?
Nie ma instrukcji ale ma być jeszcze dostępna podczas kampanii
Arius
Posty: 1411
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 296 times
Been thanked: 159 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Arius »

Szaweł pisze:Jest gdzieś dostępna instrukcja? Zastanawiam się nad kolejnym dużym tytułem i biję się z myślami czy zainwestować w Rising Sun z dodatkami czy Blood Rage, również z dodatkami. Domyślam się, że będą to różne gry, ale cenowo podobna półka - no RS jest droższą opcją bo wychodzi jakieś 800 w porównaniu do 500 przy BR... RS będzie miało miliard figurek więcej, ale BR jest PL... Jak żyć?

PL nie PL, ja nie ukrywam, że jak widzę tłumaczenie polskie, to ubolewam trochę nad słabą jakością. Poza ewidentnymi błędami czasem niektóre słowa klucz są inaczej tłumaczone. Raz masz poświęć, raz zniszcz i potem wprowadza to trochę zamieszania.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Chaaber »

Szaweł pisze:Jest gdzieś dostępna instrukcja? Zastanawiam się nad kolejnym dużym tytułem i biję się z myślami czy zainwestować w Rising Sun z dodatkami czy Blood Rage, również z dodatkami. Domyślam się, że będą to różne gry, ale cenowo podobna półka - no RS jest droższą opcją bo wychodzi jakieś 800 w porównaniu do 500 przy BR... RS będzie miało miliard figurek więcej, ale BR jest PL... Jak żyć?
Myślę, że nie ma się co bać o wersje PL. RS i tak ma planowaną datę wydania na 2018, więc narazie kupuj BR i łup opór. Jak wyjdzie RS to się zastanowić możesz, z tego co widziałem na gameplayu, to ten bonusowy zestaw figurek nie zmieni za wiele w rozgrywce. Ja mam BR sklepowego i nie mam w nim żadnej potrzeby na dodatki, uważam że podobnie będzie z Rising Sun.

A z innej beczki. Ten addon z dodatkowymi frakcjami zwiększa liczbę graczy czy jedynie dodaje różnorodności w wyborze frakcji na początku gry? Doczytał ktoś?
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: kali »

Chaaber pisze:A z innej beczki. Ten addon z dodatkowymi frakcjami zwiększa liczbę graczy czy jedynie dodaje różnorodności w wyborze frakcji na początku gry? Doczytał ktoś?
Tylko dodaje różnorodności w wyborze frakcji. I trochę plastiku do malowania.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: rastula »

kali pisze:
Chaaber pisze:A z innej beczki. Ten addon z dodatkowymi frakcjami zwiększa liczbę graczy czy jedynie dodaje różnorodności w wyborze frakcji na początku gry? Doczytał ktoś?
Tylko dodaje różnorodności w wyborze frakcji. I trochę plastiku do malowania.

jeszcze dodaje nową alternatywną talię kart
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Shimrod »

W FAQ stoi jasno, że RS jest grą dla 3-6 graczy. Niezależnie od listy dostępnych klanów nie da się i nie będzie się dało grać ani w 1-2, and 7-8 osób.

Biorąc pod uwagę elementy negocjacji i sojuszy, faktycznie przy 1-2 gaczach rozgrywka nie miałaby sensu. A jak widzę jak plansza zatłoczona jest przy 4 graczach bez dodatkowych potworów i figurek twierdz, to przy 6 osobach z tymi elementami musi być masakra...
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 219 times
Been thanked: 63 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: bowie »

Hej,

Takie małe przemyślenia. Do końca Rising Sun na kopniaku zostało 8 dni. Jak dotychczas zebrano ponad 3 mln USD przy 24,2 tys. wspierających. Dla porównania, Blood Rage zgarnęło niecały milion, a wspierających było 9,8 tys. Wypasiona wersja BR kosztowała 150 USD, w przypadku RS mamy już 200 i na pewno się na tym nie skończy, wg mnie przynajmniej dojdzie jeszcze art book Adriana Smitha. A oto słowa samego Adriana na jego FB na pytanie o RS art book:

Well, if there is a book released then im pretty sure you will be able to pick them up at conventions etc....while stocks last. (im always optimistic). sorry i cant say more than that right now. cheers very much!

Wg mnie wyraźnie ma zabronione mówić cokolwiek na ten temat :)

Wracając do tematu. Część wspierających z pewnością liczy na wysoki zarobek na rynku wtórnym, który pozwoli sfinansować zakup gry na własne potrzeby. Jednak przy takiej ilości egzemplarzy na rynku ceny prawdopodobnie nie zbliżą się do obecnych cen BR. Chyba, że za jakiś czas gra stanie się kultowa i popyt podkręcą nowi gracze. Ja się waham, zobaczę co się jeszcze pojawi jako nowy cel, ale chyba dołożę jeszcze jedną podstawkę :) W przypadku RS większych wątpliwości nie mam, natomiast cały czas waham się co do wsparcia Village Attacks…
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: rattkin »

Z całym szacunkiem, ale artbook do takiej gry (podobnie jak do Blood Rage zresztą), to byłby szczyt samouwielbienia ludzi pracujących przy tej grze. Chyba, że pokazywaliby tam głownie same figurki, bo nie wiem co miałoby być w takiej książce. Jeśli chodzi o artwork, to ten w BR jest prawie nieobecny (bladoszare zarysy tego i tamtego), a tu nie jest wiele lepiej. Jeśli ma być jeszcze jakiś addon, to życzyłbym sobie czegoś lepszego :)
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 219 times
Been thanked: 63 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: bowie »

Artwork w formie booka, więc wychodzi artbook :) Założę się, że będzie to dodane w opcji. Nie chcesz, nie kupisz :)
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Marx »

rattkin pisze:Z całym szacunkiem, ale artbook do takiej gry (podobnie jak do Blood Rage zresztą), to byłby szczyt samouwielbienia ludzi pracujących przy tej grze. Chyba, że pokazywaliby tam głownie same figurki, bo nie wiem co miałoby być w takiej książce. Jeśli chodzi o artwork, to ten w BR jest prawie nieobecny (bladoszare zarysy tego i tamtego), a tu nie jest wiele lepiej. Jeśli ma być jeszcze jakiś addon, to życzyłbym sobie czegoś lepszego :)
Zachęcam zatem do przejrzenia update'ów z kampanii. Tam zamieszono ilustracje autorstwa Adriana Smitha. Świetnych grafik zresztą nie brakuje. Żałuję, że nie mam smykałki do malowania, bo taki artbook to kapitalne źródło inspiracji. Zresztą każdy kolejny płatny addon to kolejne stretch gole, więc mi to nie przeszkadza w ogóle. Marzy mi się jeszcze jakiś epicki potwór, najlepiej z ciekawym mechanizmem :-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Shimrod »

No to jak ktoś chce, to za marne 25 dolców może sobie artbook zamówić. Kolejny płatny dodatek właśnie ujawniono.
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: rattkin »

Marx pisze:Zachęcam zatem do przejrzenia update'ów z kampanii. Tam zamieszono ilustracje autorstwa Adriana Smitha. Świetnych grafik zresztą nie brakuje. Żałuję, że nie mam smykałki do malowania, bo taki artbook to kapitalne źródło inspiracji. Zresztą każdy kolejny płatny addon to kolejne stretch gole, więc mi to nie przeszkadza w ogóle. Marzy mi się jeszcze jakiś epicki potwór, najlepiej z ciekawym mechanizmem :-)
Przeglądałem. W ogólnym skrócie: chyba nie jestem fanem jego prac :). Ale oczywista, to, że artbook jest, nie przeszkadza mi ani trochę.
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 219 times
Been thanked: 63 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: bowie »

rattkin pisze:to, że artbook jest, nie przeszkadza mi ani trochę.
Artbook dobra rzecz. Dzieki temu najpóźniej jutro będzie następny SG :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: rastula »

bowie pisze:
rattkin pisze:to, że artbook jest, nie przeszkadza mi ani trochę.
Artbook dobra rzecz. Dzieki temu najpóźniej jutro będzie następny SG :)

ta, będzie kapało tak jeszcze przez 5 dni...jak będzie dobrze to się odblokują pozostali 2 bogowie, jak będzie bardzo dobrze to jeszcze jakiś potwór... prawdziwą zagadką jest ile wzrośnie kwota w 48 h rush - tam się jeszcze może coś zadziać i odkryć ciekawego...
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Marx »

Pytanie czy będzie jeszcze jakiś dodatek płatny? A poza tym szykuje się zapewne stretch goal za sprzedaż dla dystrybutorów detalicznych, a i może jakaś niespodzianka dla wszystkich wspierających na sam koniec kampanii ;-)

Co uważacie o macie? Dolar spadł, więc można by zasadniczo zaszaleć.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: rastula »

Marx pisze:Pytanie czy będzie jeszcze jakiś dodatek płatny? A poza tym szykuje się zapewne stretch goal za sprzedaż dla dystrybutorów detalicznych, a i może jakaś niespodzianka dla wszystkich wspierających na sam koniec kampanii ;-)

Co uważacie o macie? Dolar spadł, więc można by zasadniczo zaszaleć.

Płatnych dodatków już raczej nie będzie ( chyba , że mi coś umknęło). Ja zostaję przy 100$ pledge.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: rattkin »

Mata chyba nie zmieści się do pudła? Jeśli tak, to z automatu odpadajko.
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 219 times
Been thanked: 63 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: bowie »

rattkin pisze:Mata chyba nie zmieści się do pudła?.
Mata ma być osobno.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4034
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: AkitaInu »

rattkin pisze:Z całym szacunkiem, ale artbook do takiej gry (podobnie jak do Blood Rage zresztą), to byłby szczyt samouwielbienia ludzi pracujących przy tej grze. Chyba, że pokazywaliby tam głownie same figurki, bo nie wiem co miałoby być w takiej książce. Jeśli chodzi o artwork, to ten w BR jest prawie nieobecny (bladoszare zarysy tego i tamtego), a tu nie jest wiele lepiej. Jeśli ma być jeszcze jakiś addon, to życzyłbym sobie czegoś lepszego :)
Polecam pooglądać artbook do 7 sins - jest świetny i jest tam masa fluffu :)
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Chaaber »

rastula pisze: Płatnych dodatków już raczej nie będzie ( chyba , że mi coś umknęło). Ja zostaję przy 100$ pledge.
Popieram w 100%. Poza nowymi frakcjami, które i tak będą w retailu, a wątpie żeby aż tyle dodawały nie ma za bardzo nad czym się zastanowić. Również zostaję na 100$.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: schizofretka »

A artbooki (7 sins i RS) są KsX, prawda? Trochę szkoda, bo to IMO dodatek który strasznie zależy od jakości samej gry (ogólnie wartość dodatków się mnoży przez wartość gry, ale tu z większą stałą). Jak gra mi podejdzie, to bez zająknięcia się kupię, bo lubię poznawać świat stojący za nią, ale jeśli będzie meh, to najwyżej przekartkuję.

Mam trochę archiwalnych kodeksów GW kupionych dla fluffu (głównie malowania i sensowności uzbrojenia), z połowy oglądałem tylko obrazki ;)
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: KQuest »

schizofretka pisze:A artbooki (7 sins i RS) są KsX, prawda? Trochę szkoda, bo to IMO dodatek który strasznie zależy od jakości samej gry (ogólnie wartość dodatków się mnoży przez wartość gry, ale tu z większą stałą). Jak gra mi podejdzie, to bez zająknięcia się kupię, bo lubię poznawać świat stojący za nią, ale jeśli będzie meh, to najwyżej przekartkuję.

Mam trochę archiwalnych kodeksów GW kupionych dla fluffu (głównie malowania i sensowności uzbrojenia), z połowy oglądałem tylko obrazki ;)
Artbook RS nie jest exclusivem na KS, ale będzie w limitowanym nakładzie (czyli pewnie tyle ile "zamówione" na KS + trochę więcej), więc jego dostępność po premierze (szczególnie u nas) pewnie będzie kiepska.
Awatar użytkownika
Archiwista
Posty: 111
Rejestracja: 16 lut 2015, 10:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Archiwista »

Gdyby ktoś był zainteresowany to informować CMON o ewentualnych poprawkach :wink:

http://resources.cmon.com/RS_Rulebook_WIP.pdf
ODPOWIEDZ