Hit Z Road / Zombiaki Ameryki (Martin Wallace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Hit Z Road / Zombiaki Ameryki (Martin Wallace)

Post autor: REBEL.pl »

Mamy przyjemnośc poinformować, że nakładem wydawnictwa Rebel jeszcze w tym roku ukaże się gra:

Zombiaki Ameryki
Obrazek

"Cześć, Martin z tej strony. W zeszłym roku wraz z rodzicami i siostrą przeżyliśmy odjechaną przygodę. Straciliśmy po drodze kilku przyjaciół, ale udało nam się też nawiązać parę nowych znajomości. Świat się kończy, ale przynajmniej możemy żyć pod chmurką. Nie ma szkoły, a ja załapałem się na nową fuchę – robię amunicję, żeby mój tata miał czym faszerować zombiaki. Mam masę wolnego czasu i z nudów postanowiłem stworzyć tę grę – opowiada o naszej wyprawie.
Mam nadzieję, że się Wam spodoba".


Zombiaki Ameryki to polskie wydanie gry "Hit Z Road" autorstwa Martina Wallace'a. Stylistyka gry została przygotowana tak, jakby to kilkunastoletni chłopiec, znajdując podczas tułaczki po Stanach Zjednoczonych pudełko z grą, przerobił je wykorzystując różne znalezione podczas podróży elementy, poprawiając je markerem, za ilustracje wykorzystując zrobione przez siebie zdjęcia, a za żetony i znaczniki kapsle i zużyte karty kredytowe.

Więcej o produkcie na stronie wydawnictwa: http://wydawnictwo.rebel.pl/x.php/6,754 ... eryki.html

Instrukcja: http://www.rebel.pl/repository/files/in ... ja_www.pdf

Planowana data premiery: październik 2016 roku.
Sugerowana cena detaliczna: 149,95 zł.
Ostatnio zmieniony 18 sie 2016, 15:40 przez REBEL.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Zombiaki Ameryki (Rebel)

Post autor: TTR_1983 »

Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Zombiaki Ameryki (Rebel)

Post autor: REBEL.pl »

TTR_1983 pisze:http://wydawnictwo.rebel.pl/x.php/6,754 ... eryki.html tutaj jest II połowa września...
Przezorny zawsze ubezpieczony ;) Data z fabryki wskazuje na końcówkę września, doświadczenie podpowiada, że będzie to początek października. Wyrównaliśmy daty w obu miejscach.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Zombiaki Ameryki (Rebel)

Post autor: TTR_1983 »

Spoko :) W Troyes też wyrównajcie.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Zombiaki Ameryki (Rebel)

Post autor: akahoshi »

Uda się jakąś polską recenzję obejrzeć/przeczytać przed premierą?
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Zombiaki Ameryki (Rebel)

Post autor: REBEL.pl »

akahoshi pisze:Uda się jakąś polską recenzję obejrzeć/przeczytać przed premierą?
Przed premierą mało prawdopodobne, bo recenzje gier wydawnictwa Rebel raczej są robione na bazie finalnego produktu, ale można oczekiwać, że w niedługim okresie po premierze na pewno się pojawią.

Na razie przygotowaliśmy oficjalną zapowiedź: http://wydawnictwo.rebel.pl/x.php/6,752 ... wiedz.html
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Mikanit
Posty: 147
Rejestracja: 09 mar 2015, 16:20
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: Zombiaki Ameryki (Rebel)

Post autor: Mikanit »

Jestem zainteresowany. Obawiam sie jednak eliminacji graczy przez pechowy rzut i do godziny patrzysz jak gra reszta
Rumia
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Zombiaki Ameryki (Rebel)

Post autor: Karit »

Szkoda że gra to nie Ząbiaki Polaki Cebulaki - walcz o miejsce na plaży ;)

Ale jednak czekam :) ( na grę :p)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Zombiaki Ameryki (Rebel)

Post autor: REBEL.pl »

Mikanit pisze:Jestem zainteresowany. Obawiam sie jednak eliminacji graczy przez pechowy rzut i do godziny patrzysz jak gra reszta
Jeden rzut nigdy nie przesądza. W tej grze rzuca się dość często, a mechanika pozwala "wybraniać się" przed zabójczymi efektami. Kluczem jest posiadanie odpowiedniej ilości surowców: paliwa - aby je wydać i móc "uciec" przed daną kartą, amunicji aby strzelać do zombie z dystansu (nie ryzykując obrażeń) oraz adrenaliny aby niwelować niepomyślne rzuty kośćmi. Każde spotkanie jest obarczone pewnym ryzykiem, ale dopiero brak tych surowców sprawia, że to ryzyko zamienia się w śmiertelne niebezpieczeństwo i walkę o przetrwanie.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Zombiaki Ameryki (Rebel)

Post autor: misioooo »

Graficznie gra mi się bardzo podoba, ale... całkiem spora kasa jak za taką grę, gdzie gry nie ma zbyt wiele. Obejrzałem gameplay solo i jakoś tak... Ubogo jeśli chodzi o decyzyjność gracza wygląda... Chyba, że rozgrywka multiplayer wygląda całkiem inaczej niż solo?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zombiaki Ameryki (Rebel)

Post autor: ostoja »

Fakt, cena wydaje się wysoka. Drogi Rebelu, czy będą różnice w wydaniu w stosunku do oryginalnej wersji? Bo z tego co widziałem w jednej z recenzji, to w pudełku nie było nawet wypraski...
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Zombiaki Ameryki (Rebel)

Post autor: misioooo »

76 kart, ok 30 meepli, z 10 kostek, 100 żetonów tekturowych... Chociaż jak wiemy SCD często ma się nijak do rzeczywistości. Jak by to około 100zł się kręciło to mnie interesuje (mega mi się grafika podoba), ale na pewno nie 150 - za tyle można mieć grę:
1. zawierającą więcej, dużo więcej komponentów
2. nie jakąś lekką, a zawierającą dużo "gry w grze"
3. na pewno bardziej regrywalną - tutaj są 4 karty zakończenia a gra sprowadza się w zasadzie do wyboru : idę w ryzyko, idę 50/50, idę w pewniaka. I tak x razy by gra się skończyła...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Zombiaki Ameryki (Rebel)

Post autor: REBEL.pl »

ostoja pisze:Fakt, cena wydaje się wysoka. Drogi Rebelu, czy będą różnice w wydaniu w stosunku do oryginalnej wersji? Bo z tego co widziałem w jednej z recenzji, to w pudełku nie było nawet wypraski...
Nie będzie żadnych różnic, produkuje je ta sama fabryka. Nie będzie tam wypraski (wytłoczki), bo Martin ją wyrzucił, pasowała do gry p.t. "Szlaki Ameryki" i nie mieściła jego komponentów ;) => https://youtu.be/sJZ2RvKd4fQ?t=300
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zombiaki Ameryki (Rebel)

Post autor: ostoja »

Pojawiła się recenzja Toma Vasela i mam jeszcze większy apetyt na tę grę. Rozumiem też już brak wypraski, nadal nie rozumiem SCD. https://youtu.be/hVlk8mg8ZXU
gaciak
Posty: 189
Rejestracja: 16 sie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zombiaki Ameryki (Rebel)

Post autor: gaciak »

Pytanie do Rebel.pl: W moim egzemplarzu 4 płytki inicjatywy mają różny rozmiar, czy tak miało być ? (widać to na tym zdjęciu ->http://fotowrzut.pl/tmp/upload/R3R5RAPRMR/1.jpg)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Zombiaki Ameryki (Rebel)

Post autor: Nataniel »

gaciak pisze:Pytanie do Rebel.pl: W moim egzemplarzu 4 płytki inicjatywy mają różny rozmiar, czy tak miało być ? (widać to na tym zdjęciu ->http://fotowrzut.pl/tmp/upload/R3R5RAPRMR/1.jpg)
Takie Martin znalazł po drodze, co poradzić :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: Zombiaki Ameryki (Rebel)

Post autor: piton »

Pograliśmy dzisiaj na Gratislavii ;)
Gra jest fajna, bardzo szybka i przystepna. Zasad nie ma dużo, są decyzje do podjęcia i jest klimat ;)
Wykonanie i grafika mistrzostwo świata! Jak nigdy nie zwracam uwagi na szczegóły,tak tutaj wykonanie elementów pierwsza klasa. Sam pomysł na zrobienie kart z innych kart, kapsle, czy wspomniane wyżej znaczniki kolejności ;) Super.

Sama gra jest bardzo szybka i dynamiczna. Na początku jest licytacja o kolejność w turze i podpuszczanie współgraczy do wydania większej ilości kapsli niż by chcieli. Trochę kalkulacji i podpuszczania nadaje grze pazur :)
Potem wybór swojej drogi i epicka walka z zombiakami :) mamy możliwość ataku z dystansu poświęcając naboje, a jak hordy nieumarłych ominą nasze kule i na nas nacierają idziemy na solo hehe <braaaains>

Więcej sami odkryjcie, polecam zagrać. Naprawdę gra się szybko (we trojkę graliśmy jakieś 30 minut). Jest radość kiedy przeciwnikom nie wychodzą rzuty (takie życie), narzekanie na głupią-losową grę kiedy to mi nie wyjdzie (kości mnie nie lubią) i oczywiście docenianie swojego geniuszu po udanych rzutach (planowałem wyrzucić ten symbol). Do tego trzeba pokombinować którędy iść, jakie żetony wydać, jakie zostawić - jest ryzyko i zabawa!
Nie polecam odrzucać żetonów paliwa i zastosować czasem ucieczkę... ja szedłem na solo z zombiakami -ja nie dam rady?! - i raczej nie dałem :P

Wielkie dzięki dla Wojtka-WC za prezentację i tłumaczenie!
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zombiaki Ameryki (Rebel)

Post autor: ostoja »

A jak gra w 2 osoby? Na BGG i w recenzjach było wiele narzekań na granie w ograniczonym składzie, ale teraz pojawia się coraz więcej opinii, że we dwójkę też jest spoko.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Zombiaki Ameryki (Rebel)

Post autor: ozy »

Miałem przyjemność zagrać na Gratislavii. Bardzo zgrabna gierka, polecam jako zombie-filler do którego można podejść na luzie, ale wygra go najlepszy optymalizator.
Opracowanie graficzne jest rewelacyjne, nie tylko pomysł, ale i ilustracje.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Zombiaki Ameryki (Rebel)

Post autor: janekbossko »

tak jest to filer ale nie wygra go ten co najlepiej optymalizuje a ten kto będzie miał szczęście w kościach niestety.
Graficznie gra jest przepiękna, wiele smaczków na kartach itd ale wszystko rozbija sie o nieszczęsne rzuty...dla mnie przerost formy nad treścią a szkoda
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Zombiaki Ameryki (Rebel)

Post autor: ozy »

janekbossko pisze:tak jest to filer ale nie wygra go ten co najlepiej optymalizuje a ten kto będzie miał szczęście w kościach niestety.
Graficznie gra jest przepiękna, wiele smaczków na kartach itd ale wszystko rozbija sie o nieszczęsne rzuty...dla mnie przerost formy nad treścią a szkoda
No dobra, może nie wygra, ale zajdzie najdalej. Statystycznie. ;) Mi w pierwszej partii zabrakło 1 'ulicy' do zwycięstwa, kobiety i dzieci zostały z tyłu (grałem z Żoną i Siostrzeńcem). ;) Zatem optymalizacja pomaga.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Ginet
Administrator
Posty: 222
Rejestracja: 02 cze 2012, 00:20
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Zombiaki Ameryki (Rebel)

Post autor: Ginet »

Krótki rzut okiem / relacja z rozgrywki na GF - LINK 8)
Polecam:
GAMESFANATIC - Największy serwis o grach planszowych i karcianych
NEWS GAMESFANATIC - Najnowsze wieści z planszówkowego świata
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2814
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Zombiaki Ameryki (Rebel)

Post autor: Ink »

Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Zombiaki Ameryki (Rebel)

Post autor: Szaweł »

Nigdzie nie mogę znaleźć opisu zetonow. Molotow i Egzekutor ok, ale od czego jest cała reszta?

E: Znalazłem;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Zombiaki Ameryki (Rebel)

Post autor: Quba40 »

Kupiłem w black friday za niecałe 40 zł z przesyłką i po 2 partiach na 2 osoby jestem zauroczony. Prosta gierka pod względem mechaniki, ale trochę decyzji trzeba podjąć, w większym gronie już widzę, że większe znaczenie będzie miał aspekt licytacji. Wizualnie miażdży, jedno z bardziej klimatycznych wykonań, spotkałem się z opiniami, że gra jest sucha, pewnie zależy od ludzi którzy w nią grają, ale ja w tej grze widziałem sceny z serialu/komiksu The Walking Dead :D Jeśli chodzi o wady to wg. mnie pudełko powinno być o połowę mniejsze, do niczego więcej nie mogę się przyczepić, w końcu to przyjemny fillerek, nie ma sensu wymagać od tej gry czegoś więcej.
ODPOWIEDZ