Hands in the Sea (Daniel Berger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Hands in the Sea (Daniel Berger)

Post autor: herman »

Grał ktoś już może w to cudo, czy dopiero rozsyłają?

Link do BGG:

http://boardgamegeek.com/boardgame/136955/hands-sea
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Hands in the Sea

Post autor: BartP »

Dopiero rozsyłają.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Hands in the Sea

Post autor: rastula »

Wziąłem...
Z kim ja w to zagram ?


Szkoda że planszomania nie ma talii bonusowej... u wydawcy kosztuje raptem 5$

Tylko koszt wysyłki zabija...
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2016, 19:18 przez rastula, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 929
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Hands in the Sea

Post autor: louiscyphre »

rastula pisze:Wziąłem...
Z kim ja w to zagram ?
Zgłaszam się na ochotnika ... jeśli będę w Poznaniu :evil:
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Hands in the Sea

Post autor: rastula »

w drodze do paczkomatu! :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Hands in the Sea

Post autor: misioooo »

Wygląda jak A few acres of Snow :) Opiszcie wrażenia czy to coś nowego czy jednak odgrzewany kotlet w innej oprawie.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Hands in the Sea

Post autor: Trolliszcze »

Dobrze Ci się, kojarzy, bo ta gra to odpowiedź na Halifax Hammer. Gościu stwierdził, że weźmie całą mechanikę Akrów i zrobi grę lepszą (i nie zepsutą) - no i zrobił... grę, a czy lepszą, to już trzeba pograć.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Hands in the Sea

Post autor: misioooo »

Oj tam zaraz "nie zepsutą"... Wszyscy gadają o Halifaxie, ale czy ktoś z Was widział to na żywo? Ja próbowałem to "odpalić" w kilku grach... I nie wyszło ani razu. Czasami świadomy przeciwnik specjalnie przeszkadzał, a innym razem po prostu grał swoje nie wiedząc co się święci i przypadkiem blokował/bardzo utrudniał tę strategię... Ja nie widzę tutaj żadnego zepsucia, po prostu strategia, która przy odpowiednio (kiepskiej) grze przeciwnika, i to przez kilka tur jest mocna i tyle. Ale nie jest niepowstrzymana i często nie da się jej zrealizować. Muszą zaistnieć ku temu mocno sprzyjające warunki, włączając w to swego rodzaju bierność oponenta w kilku kwestiach...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Hands in the Sea

Post autor: Trolliszcze »

Ja się przy Akrach zawsze świetnie bawię i dla nas gra zepsuta nie jest. Piszę tylko, jakie były motywy i nastawienie twórcy Hands in the Sea ;) O ile wiem, autor też jest wielkim fanem Akrów, tylko chciał zrobić wariant, który nie ma wad oryginału... I wyszła mu nowa gra (aczkolwiek garściami czerpiąca z gry Wallace'a).
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Hands in the Sea

Post autor: misioooo »

Trolliszcze pisze:Ja się przy Akrach zawsze świetnie bawię i dla nas gra zepsuta nie jest. Piszę tylko, jakie były motywy i nastawienie twórcy Hands in the Sea ;) O ile wiem, autor też jest wielkim fanem Akrów, tylko chciał zrobić wariant, który nie ma wad oryginału... I wyszła mu nowa gra (aczkolwiek garściami czerpiąca z gry Wallace'a).
Zobaczymy :) Obstawiam, że dosyć szybko pojawią się "wygrywające strategie" czy inne krzaki "psujące" grę (dla niektórych wybrańców - inni będą się świetnie bawić). Mechanika i losowość "kontrolowanego dociągu" kart niestety zawsze może zadziałać tak, że "jak mam to i tamto, i przyjdzie mi tamto, a tobie nie przyjdzie nic tutaj to mam wygraną w kieszeni". Popsute? Popsute!
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Hands in the Sea

Post autor: rastula »

No trochę tam jednak nawrzucał pomysłów - myślę że HitS ma się tak do FAoS jak FaoS do Dominiona :)

Też się świetnie bawię przy FAoS - wciąż uważam że istnienie historycznie właściwej strategi wygrywającej nie jest jakimś wielkim błędem. Ale to już temat przerabiany wielokrotnie.

gra już dotarła ( czyli jest w planszomani dostępna) , w planszostrefie dostępna wersja KS w przedsprzedaży , ale moim zdaniem poza ekstra kartami ( kilka małych twistów w rozgrywce) nie warto przepłacać...bo i tak dość drogo jest. Obie wersje do kupienia również w Forcie Gier...ale tam zawsze wyższa cena dla eurograczy, którzy jak wiadomo liczą ;)...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Hands in the Sea

Post autor: rastula »

misioooo pisze:
Trolliszcze pisze:Ja się przy Akrach zawsze świetnie bawię i dla nas gra zepsuta nie jest. Piszę tylko, jakie były motywy i nastawienie twórcy Hands in the Sea ;) O ile wiem, autor też jest wielkim fanem Akrów, tylko chciał zrobić wariant, który nie ma wad oryginału... I wyszła mu nowa gra (aczkolwiek garściami czerpiąca z gry Wallace'a).
Zobaczymy :) Obstawiam, że dosyć szybko pojawią się "wygrywające strategie" czy inne krzaki "psujące" grę (dla niektórych wybrańców - inni będą się świetnie bawić). Mechanika i losowość "kontrolowanego dociągu" kart niestety zawsze może zadziałać tak, że "jak mam to i tamto, i przyjdzie mi tamto, a tobie nie przyjdzie nic tutaj to mam wygraną w kieszeni". Popsute? Popsute!


są, o zgrozo! karty losowych wydarzeń rozpatrywanych co turę - z jednej recenzji np taka mniej więcej - "olbrzymi sztorm u wybrzeży Afryki - tracisz wszystkie statki ..." ... stół leci w górą jak rakieta w Leaving Earth ;)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Hands in the Sea

Post autor: misioooo »

rastula pisze:są, o zgrozo! karty losowych wydarzeń rozpatrywanych co turę - z jednej recenzji np taka mniej więcej - "olbrzymi sztorm u wybrzeży Afryki - tracisz wszystkie statki ..." ... stół leci w górą jak rakieta w Leaving Earth ;)
Spoiler:
Sprawdziłęm - rakieta leci wyżej... Chyba, że jest to Falcon SpaceX eksplodujący na płycie startowej podczas tankowania ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Hands in the Sea

Post autor: Trolliszcze »

Przy czym warto zaznaczyć, że karty wydarzeń są opcjonalne! Można grać bez nich. (Jak już bez nich gracze znajdą strategię wygrywającą, to wtedy losowe eventy wrzuci się do talii i proszę - gra naprawiona!) xD
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Hands in the Sea

Post autor: adalbert »

rastula pisze:No trochę tam jednak nawrzucał pomysłów - myślę że HitS ma się tak do FAoS jak FaoS do Dominiona :)

Też się świetnie bawię przy FAoS - wciąż uważam że istnienie historycznie właściwej strategi wygrywającej nie jest jakimś wielkim błędem. Ale to już temat przerabiany wielokrotnie.

gra już dotarła ( czyli jest w planszomani dostępna) , w planszostrefie dostępna wersja KS w przedsprzedaży , ale moim zdaniem poza ekstra kartami ( kilka małych twistów w rozgrywce) nie warto przepłacać...bo i tak dość drogo jest. Obie wersje do kupienia również w Forcie Gier...ale tam zawsze wyższa cena dla eurograczy, którzy jak wiadomo liczą ;)...
Kurcze, już masz? Podłączyłem się pod zamówienie wspólne w trakcie kampanii. Myślałem, że wtedy ma się grę trochę szybciej...
pike
Posty: 269
Rejestracja: 13 wrz 2014, 00:24
Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: Hands in the Sea

Post autor: pike »

A ja wsparłem na KS, bo podobno gry tego wydawnictwa w Polsce nie wychodziły, a jeszcze nie mam u siebie swojego egzemplarza :( . Afaos to moim zdaniem wzór splecenia mechaniki z fabułą. Mam nadzieję, że Hits mnie nie zawiedzie.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Hands in the Sea

Post autor: BartP »

No bo generalnie tej gry w Polsce nie bedzie. Pojedyncze egzemplarze w planszostrefie czy planszomanii i to by bylo na tyle.
pioma10
Posty: 298
Rejestracja: 05 lut 2015, 23:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Hands in the Sea

Post autor: pioma10 »

Ja również wsparłem na KS i dzięki temu wiem, że dostanę produkt bez defektów, gdyż okazało się że niektóre karty mają nieprawidłowy tył, tzn. inny kolor, dzięki czemu można rozpoznać co który gracz ma w ręce. Osoby, które zakupiły grę na KS dostaną karty zastępcze, dosłane. Wydawca mam mieć je za miesiąc, a drugi miesiąc pewnie zajmie ich rozsyłanie.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Hands in the Sea

Post autor: rastula »

Karty zastepcze otrzymałem
pioma10
Posty: 298
Rejestracja: 05 lut 2015, 23:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Hands in the Sea

Post autor: pioma10 »

rastula pisze:Karty zastepcze otrzymałem
Serio? W update do kampanii wydawca napisał, że jeszcze nie są wyprodukowane, a Ty już je masz?
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Hands in the Sea

Post autor: BartP »

Mylisz. W grze karty są wydrukowane ze złym tekstem, więc dodano zastępcze karty. One już mają dobry tekst, ale rewers odróżnia je od reszty kart. Więc zdecydowano się na ostateczną poprawę poprzez druk poprawionych kart w oryginalnej drukarni. Te karty dopiero dojdą do graczy. Na razie mają tymczasowe karty-poprawki.
pioma10
Posty: 298
Rejestracja: 05 lut 2015, 23:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Hands in the Sea

Post autor: pioma10 »

BartP pisze:Mylisz.
Nic nie mylę. Napisałem przecież:
pioma10 pisze:...gdyż okazało się że niektóre karty mają nieprawidłowy tył, tzn. inny kolor...
Być może to Rastula nieprawidłowo mnie zrozumiał i napisał o kartach z prawidłowym tekstem ale z nieprawidłowym rewersem, choć z jego wypowiedzi to wprost nie wynika.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Hands in the Sea

Post autor: rastula »

uściślę, bo sam się pogubiłem przez chwilę.

Grę z planszomanii otrzymałem z jedną kartą zastępującą duplikat lokacji oraz zestawem 6 karat z poprawionym tekstem.

Faktycznie zestaw naprawczy ma jaśniejsze rewersy i nieco większe karty. Bodajże na 4 z tych 6 kart zmiana to drobna korekta pisakiem z 6 na 5 czy dopisanie 4 do kosztu , w przypadku 2 to zmiana tekstu.

Grę zakoszulkowałem, więc zrobiłem wkładki do 2 "oryginalnych kart" i poprawiłem pisakiem na pozostałych a zastępcze mogą służyć jako referencje. gra w 100% funkcjonalna.


Skontaktowałem się na bgg z Donem z KW w sprawie poprawionych kart , wpisał mnie na listę, przy okazji udało mi się u niego kupić za 8$ dodatek karciany ( wspierający mają go w cenie) - bez kosztów wysyłki ;)... polak cebulak.
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Hands in the Sea

Post autor: herman »

Rozumiem, że te 6 poprawionych wystarczy wrzucić w koszulki i problem z głowy?
pioma10
Posty: 298
Rejestracja: 05 lut 2015, 23:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Hands in the Sea

Post autor: pioma10 »

herman pisze:Rozumiem, że te 6 poprawionych wystarczy wrzucić w koszulki i problem z głowy?
Z nieprzezroczystym rewersem.
Lub tak jak zrobiłem ja, dwie karty w jedną koszulkę, t. z tyłu prawidłowy rewers, z przodu prawidłowy awers.
ODPOWIEDZ