Spaghetti (M. Gołębiowski, GRANNA)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Granna
Posty: 103
Rejestracja: 16 wrz 2015, 09:39
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Spaghetti (M. Gołębiowski, GRANNA)

Post autor: Granna »

Spaghetti do druga z naszych tegorocznych premier przygotowana na targi w Essen. Gra jest debiutem autorskim Michała Gołębiowskiego, a za okładkę odpowiedzialny jest Bartłomiej Kordowski. Spaghetti to nowatorska gra zręcznościowa, która oddaje klimat smakowitej włoskiej uczty. Zaplątane makarony, uciekające klopsy i nieubłagany czas komponują się w pełną emocji i humoru zabawę, która sprawdzi się na imprezach i przy rodzinnym stole. Dynamiczna rozgrywka, proste zasady i trzy warianty gry gwarantują, że nawet najbardziej głodni wrażeń gracze znajdą tu coś dla siebie.

W grze Spaghetti walczymy o zdobycie jak największej ilości jak najlepszych nitek makaronu. Musimy wykazać się refleksem i precyzją, gdyż zdobiące spaghetti klopsy w każdej chwili mogą spaść z talerza i pobrudzić stół. Na zdobycie najlepszych dla siebie kąsków mamy tylko 20 sekund! Wygrywa ten, kto na koniec gry może się pochwalić najlepszymi makaronami i klopsami.

KONKURS:
Podobnie jak w przypadku gry Capital przygotowaliśmy dla Was mały konkurs. Wystarczy wejść na zdjęcie okładki w serwisie BGG i „zalajkować” ją. Konkurs trwa do wtorku 06.09 – spośród „lajkujących” rozlosujemy jeden egzemplarz Spaghetti.
Link do okładki : http://boardgamegeek.com/image/3159338/spaghetti

Obrazek

Spaghetti

Autor: Michał Gołębiowski
Ilustracje: Bartłomiej Kordowski
Zawartość pudełka:
-2 stylowe talerze – mały i duży
-27 nitek makaronu:
10 naturalnych
8 pomidorowych
6 szpinakowych
3 sepiowe
-4 uciekające klopsy
-12 włoskich przepisów
-nieubłagany czas
-instrukcja

Kilka słów od autora:

Spaghetti. To słowo zawiera w sobie tytuł, fabułę i mechanikę gry. Myślałem, że pomysł wystarczy po prostu szybko zrealizować i gra będzie gotowa.
Jak bardzo się myliłem! Trudności pojawiły się na samym początku: z czego zrobić makaron, żeby się odpowiednio plątał a jednak dawał wyjąć? Jaki kształt talerza jest odpowiedni? Zczego zrobić pulpety, żeby wypadały z talerza przy nieuważnym ruchu, ale i nie fruwały po całym stole?
Aby to sprawdzić powstały dziesiątki, a może nawet ponad sto prototypów, w których wykorzystywane były najdziwniejsze kombinacje materiałów. Testowane były linki żeglarskie z piłeczkami tenisowymi, sznurek do bielizny i zośki, a nawet raz prawdziwy ugotowany makaron z mrożonymi szwedzkimi klopsami:) Ostatecznie powstała przepyszna rodzinno-imprezowa gra, która dzięki trzem poziomom trudności będzie stanowić prawdziwe wyzwanie zarówno dla dzieci jak i dla największych wyjadaczy gier zręcznościowych”.
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2016, 11:04 przez Granna, łącznie zmieniany 2 razy.
www.granna.pl
sklep.granna.pl
facebook.com/grannagry
Awatar użytkownika
Granna
Posty: 103
Rejestracja: 16 wrz 2015, 09:39
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Spaghetti (M. Gołębiowski) + konkurs 02.09 – 06.09

Post autor: Granna »

Konkurs rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim za udział i kciuki.

Gra wędruje do Pana Rafała Bobryka, użytkownik BGG "rafalbobryk". Gratulujemy!
www.granna.pl
sklep.granna.pl
facebook.com/grannagry
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Spaghetti (M. Gołębiowski) + konkurs 02.09 – 06.09

Post autor: Bea »

Granna pisze:Konkurs rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim za udział i kciuki.
Oj czyli tak naprawdę konkurs nie trwał do wtorku tylko do poniedziałku. Szkoda ze nie napisaliście tego wyraźnie.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Spaghetti (M. Gołębiowski, GRANNA)

Post autor: rastula »

Nie wygrałem...??? :twisted: :evil: :? :shock:


zgłaszam nielegalną loterię do Izby Celnej :P... :mrgreen:

EDIT:

za to wygrał znany i lubiany recenzent gier planszowych ... :P


to ci fajny "konkurs"


https://www.youtube.com/user/BoardTimesTV/about
Awatar użytkownika
Granna
Posty: 103
Rejestracja: 16 wrz 2015, 09:39
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Spaghetti (M. Gołębiowski, GRANNA)

Post autor: Granna »

Panie Filipie zwycięzców konkursu dotyczącego gier "Capital" i "Spaghetti" wyłoniliśmy losowo, eliminując jedynie osoby zza granicy, bo konkurs przeznaczony był dla użytkowników tego forum.

Nie monitorujemy działań wszystkich działających w środowisku blogerów i recenzentów. Gdybyśmy chcieli odrzucić wszystkie osoby w jakimś stopniu związane z branżą, to połowa osób by nam z tego konkursu odpadała ;) . A to by wygrał pracownik wydawnictwa, a to organizator konwentów, a to pracownik jakiegoś sklepu planszówkowego. Proszę nam na słowo uwierzyć, że jesteśmy w stanie podsyłać blogerom gry bez robienia takich kombinacji.
www.granna.pl
sklep.granna.pl
facebook.com/grannagry
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Spaghetti (M. Gołębiowski, GRANNA)

Post autor: rastula »

spoko :) , mnie chodzi wyłącznie o to że to nie JA wygrałem :)...


Ale jeśli już o skali działalności , to naprawdę powinniście działać zgodnie z obowiązującym prawem i nie nazywać loterii, konkursami. Za mniejsze rzeczy Urzędy Skarbowe ( czy w tym przypadku Izby Celne) wzywają do wyjaśnień.

Naturalnie z mojej strony donosu nie będzie ;)...no ale wiecie ... dura lex sed lex


Macie w firmie prawnika, dopytajcie się
Awatar użytkownika
Granna
Posty: 103
Rejestracja: 16 wrz 2015, 09:39
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Spaghetti (M. Gołębiowski, GRANNA)

Post autor: Granna »

rastula pisze:spoko :) , mnie chodzi wyłącznie o to że to nie JA wygrałem :)...
Wtedy mogły by się pojawić oskarżenia, że grę wygrał "wpływowy użytkownik forum" ;)

Niemniej dzięki za celne uwagi.
www.granna.pl
sklep.granna.pl
facebook.com/grannagry
EdekDemolka
Posty: 86
Rejestracja: 21 wrz 2015, 19:56

Re: Spaghetti (M. Gołębiowski, GRANNA)

Post autor: EdekDemolka »

No właśnie pisze do wtorku 6 września - zwyczajowo oznacza to, że dziś dopiero się zakończy a nie dziś wyniki. :(
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 198 times
Been thanked: 98 times

Re: Spaghetti (M. Gołębiowski, GRANNA)

Post autor: zioombel »

rastula pisze:spoko :) , mnie chodzi wyłącznie o to że to nie JA wygrałem :)...


Ale jeśli już o skali działalności , to naprawdę powinniście działać zgodnie z obowiązującym prawem i nie nazywać loterii, konkursami. Za mniejsze rzeczy Urzędy Skarbowe ( czy w tym przypadku Izby Celne) wzywają do wyjaśnień.

Naturalnie z mojej strony donosu nie będzie ;)...no ale wiecie ... dura lex sed lex


Macie w firmie prawnika, dopytajcie się
Kiedyś zwróciłem uwagę użytkownikowi, który zajmuje się u nas na forum obsługą cdp. Poszperał w prawie i napisał, że jednak można robić loterię bo są jakiejś m jakieś wyjątki. Nie pamiętam o co chodziło, ale myślę, że można go podpytać.
olsszak
Posty: 1810
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 18 times
Been thanked: 35 times

Re: Spaghetti (M. Gołębiowski, GRANNA)

Post autor: olsszak »

Słabo komunikacyjnie. Do wtorku to do dziś. Chyba że podalibyscie poniedziałek 23.59.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Turnavine

Re: Spaghetti (M. Gołębiowski, GRANNA)

Post autor: Turnavine »

Czy za czekaniem do ostatniej chwili by polubić zdjęcie w loterii stoi jakaś zmyślna strategia? ; )
olsszak
Posty: 1810
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 18 times
Been thanked: 35 times

Re: Spaghetti (M. Gołębiowski, GRANNA)

Post autor: olsszak »

Turnavine pisze:Czy za czekaniem do ostatniej chwili by polubić zdjęcie w loterii stoi jakaś zmyślna strategia? ; )
Nie każdy miał czas spojrzeć tutaj od piątku :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Turnavine

Re: Spaghetti (M. Gołębiowski, GRANNA)

Post autor: Turnavine »

Czyli to tak samo jakby przegapić, niezależnie od tego co organizator napisał - fakt, że źle określono zakończenie jest istotny jeśli się wiedziało wcześniej o dacie zakończenia. ; D
Awatar użytkownika
Granna
Posty: 103
Rejestracja: 16 wrz 2015, 09:39
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Spaghetti (M. Gołębiowski, GRANNA)

Post autor: Granna »

Musicie nam wybaczyć tę drobną wpadkę z podaniem dokładnego momentu zakończenia. Rzeczywiście konkurs powienien trwać do końca wtorku, a nie do jego środka. Mamy sporo pracy na głowie, bo oprócz dwóch naszych produkcji produkujemy jeszcze kilkanaście innych gier dla wydawnictw z całego świata. Obiecujemy, że jak tylko dział graficzny upora się z tyłem okładki i wizualizacją komponentów, to powtórzymy konkurs.

Mamy też kilka innych gier nad którymi pracujemy. Niebawem pochwalimy się przed Wami innym tytułem, który będzie mieć swoją premierę w Essen, a w polskiej wersji ukaże się nakładem naszego wydawnictwa.
www.granna.pl
sklep.granna.pl
facebook.com/grannagry
Miszon
Posty: 2469
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 993 times
Been thanked: 487 times

Re: Spaghetti (M. Gołębiowski, GRANNA)

Post autor: Miszon »

olsszak pisze:Słabo komunikacyjnie. Do wtorku to do dziś. Chyba że podalibyscie poniedziałek 23.59.
też sądziłem, że do wtorku to do wtorku włącznie, a nie do poniedziałku przed wtorkiem.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Granna
Posty: 103
Rejestracja: 16 wrz 2015, 09:39
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Spaghetti (M. Gołębiowski, GRANNA)

Post autor: Granna »

Rzut okiem na zawartość pudełka:

http://boardgamegeek.com/image/3173977/ ... ize=medium


Obrazek
www.granna.pl
sklep.granna.pl
facebook.com/grannagry
EdekDemolka
Posty: 86
Rejestracja: 21 wrz 2015, 19:56

Re: Spaghetti (M. Gołębiowski, GRANNA)

Post autor: EdekDemolka »

Czy to będzie coś podobnego do - Funny Fishing (2006) Designer Claude Vaselli ?
Awatar użytkownika
Granna
Posty: 103
Rejestracja: 16 wrz 2015, 09:39
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Spaghetti (M. Gołębiowski, GRANNA)

Post autor: Granna »

Podobieństwo sprowadza się chyba do wyciągania sznurków.

W "Spaghetti" mamy na talerzu 4 rodzaje (długości) nitek makarony i klopsy. W naszej turze mamy 20 sekund na wyciągnięcie jak największej ilości nitek, ale ni możemy doprowadzić do sytuacji, w której makaron lub klops opuściłby obręb talerza. Wtedy nasza tura dobiega końca i zostajemy z tym co wyciągneliśmy przed nabrudzeniem. Nitki mają różną wartość punktową, podobnie jak klopsy. Do tego dochodzą zadania w formie przepisów. Jesli wyciągniemy w jednej rundzie określony zestaw (np.: 2 nitki czerwone i 1 zieloną) to dostajemy określoną liczbę punktów. Gra ma 3 warianty trudności, warunkowane zestawem nitek/klopsów i wielkością talerza. Gra typowo "imprezowo-zręcznościowa". Podczas testów bardzo fajnie sprawdzała się wśród dzieciaków. Na Essen, jak i późniejsze konwenty, szykujemy też wersję wielkoformatową.
www.granna.pl
sklep.granna.pl
facebook.com/grannagry
Awatar użytkownika
Granna
Posty: 103
Rejestracja: 16 wrz 2015, 09:39
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Spaghetti (M. Gołębiowski, GRANNA)

Post autor: Granna »

Na BGG zamieściliśmy polską instrukcję do Spaghetti.

http://boardgamegeek.com/filepage/13767 ... lish-rules
www.granna.pl
sklep.granna.pl
facebook.com/grannagry
Awatar użytkownika
Granna
Posty: 103
Rejestracja: 16 wrz 2015, 09:39
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Spaghetti (M. Gołębiowski, GRANNA)

Post autor: Granna »

W tym roku obchodzimy 25-lecie istnienia naszego wydawnictwa. Z tej okazji wydaliśmy małą jubileuszową karciankę. W "25" zadaniem gracza będzie ułożenie jednej z okładek gier, które prze lata ukazały się nakładem wydawnictwa Granna. Set collection, kilka akcji specjalnych i 15 minut rozgrywki. Szybko i przyjemnie :wink:

Obrazek

Gra nie jest dostępna w sprzedaży, ale jest kilka sposobów, aby ją zdobyć.

Jednym z nich jest wnikliwa obserwacja otocznia na targach w Essen :mrgreen: Oprócz gry "Capital" naszą drugą tegoroczną propozycją jest "Spaghetti".

W tej grze zręcznościowej zadaniem graczy jest zebranie jak największej liczby nitek makaronu. W Essen zapraszamy na nasze stoisko (H-3101), żeby sprawdzić ten tytuł ,ale radzimy też mieć oczy dookoła głowy.

Każdego dnia na terenie targów chowamy 25 czerwowo-białych nitek makaronu. Jeśli znajdziecie jednąktórąś z nich to koniecznie przynieście ją na nasze stoisko. W zamian otrzymacie darmowy egzemplarz gry "25"!

Obrazek
www.granna.pl
sklep.granna.pl
facebook.com/grannagry
pegzi
Posty: 537
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Spaghetti (M. Gołębiowski, GRANNA)

Post autor: pegzi »

Nasza recenzja gry Spaghetti

Spaghetti to klasyczna gra w bierki w nowoczesnym i smakowitym wydaniu, gdzie czas to nasz największy przeciwnik.

http://dicelandblog.pl/recenzja-23-spaghetti/
ODPOWIEDZ