Lisboa (Vital Lacerda)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: detrytusek »

Brazol pisze:
Ja tez! Startuj projekt na KS bede wspieral! 59usd wersja standard 79usd z prawdziwymi zębami ;)
Nie no trzeba być konsekwentnym...99$!
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4469
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1100 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: garg »

detrytusek pisze:
Brazol pisze:
Ja tez! Startuj projekt na KS bede wspieral! 59usd wersja standard 79usd z prawdziwymi zębami ;)
Nie no trzeba być konsekwentnym...99$!
A za kolejne 39 USD dokładajcie do tego pudełko na grę :mrgreen: . Bo taniej to jest tylko wersja print and play :D .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: detrytusek »

W sumie w tym samym sklepie Feudum za 530 zł, a potem 600 zł (co prawda z metalowymi monetami).
A my tu o jakichś nieprzekraczalnych granicach...
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Brazol
Posty: 296
Rejestracja: 18 lut 2016, 11:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 21 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: Brazol »

Mamy za mala wyobraznie :(
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: uyco »

miałem i grałem w Vinhos, CO2 i Kanban - wszystkie sprzedałem, żadna d nie urwała. solidny kawałek euro, ale mam w kolekcji Feldy, Rosenbergi. L wyglada ciekawie, ale za taka cenę, to przesada, wysiadam.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1096
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 522 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: Harun »

Kontynuując OT co do cen pozwolę sobie napisać, że nie widzę w żadnej grze tego typu uzasadnienia dla takich cen. Zresztą już dawno postawiłem sobie barierę 150 PLN za grę i póki co,
poniżej tej granicy są dziesiątki wspaniałych gier. Np. jeśli taka GOA kosztuje 75, vasco da gama 85, a np. Mombasa dzisiaj jest za 101, to nie znajduję żadnego uzasadnienia, aby kupić np. Gallerista za 260.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: detrytusek »

Harun pisze:Kontynuując OT co do cen pozwolę sobie napisać, że nie widzę w żadnej grze tego typu uzasadnienia dla takich cen. Zresztą już dawno postawiłem sobie barierę 150 PLN za grę i póki co,
poniżej tej granicy są dziesiątki wspaniałych gier. Np. jeśli taka GOA kosztuje 75, vasco da gama 85, a np. Mombasa dzisiaj jest za 101, to nie znajduję żadnego uzasadnienia, aby kupić np. Gallerista za 260.
Bo od strony kosztowej nie ma takiego uzasadnienia. Plansza nie ma blututa cycuś. Na pewno jakość wykonania jest o niebo lepsza w powiedzmy Gallerist niż w tych co wymieniłeś ale umówmy się, że zastosowanie grubszej tektury to są centy. Płacisz za to, że to jest nowość przede wszystkim (i wszystko co się z tym wiąże).
Imho wszystkie, które wymieniłeś są dla mnie dużo gorsze od gier tego autora.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: adikom5777 »

Akurat ceny Goa czy Vasco da Gama to zły przykład, bo to ceny wyprzedażowe. SCD Goa to 145zł. Każdy ma inny próg bólu. I każdy w swoim przedziale cenowym znajdzie coś dla siebie. Na szczęście nie ma obowiązku kupowania gier w edycji KS z wieloma dodatkami. Można później ten sam tytuł kupić taniej bez tych dodatków.
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1096
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 522 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: Harun »

adikom5777 pisze:Akurat ceny Goa czy Vasco da Gama to zły przykład, bo to ceny wyprzedażowe. SCD Goa to 145zł. Każdy ma inny próg bólu. I każdy w swoim przedziale cenowym znajdzie coś dla siebie. Na szczęście nie ma obowiązku kupowania gier w edycji KS z wieloma dodatkami. Można później ten sam tytuł kupić taniej bez tych dodatków.
Masz rację, ze wyprzedażowe, ale to nic nie zmienia, bowiem dzisiaj decydując o zakupie nowej gry, gdybym chciał zrobić sobie prezent, miałbym takie gry w takich cenach do wyboru. W żadnym razie nie chcę przy tym nikogo zniechęcać do zakupów za np. 300 pln, to była taka luźna uwaga z mojej strony, skoro o tym rozmawiacie. W każdym razie mój "próg bólu" to 150 pln

#deytrusek - to już kwestia gustu, w mojej ocenie wybrałem gry lepsze. :D Ale koniec OT z mojej strony.
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1096
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 522 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: Harun »

adikom5777 pisze:Akurat ceny Goa czy Vasco da Gama to zły przykład, bo to ceny wyprzedażowe. SCD Goa to 145zł. Każdy ma inny próg bólu. I każdy w swoim przedziale cenowym znajdzie coś dla siebie. Na szczęście nie ma obowiązku kupowania gier w edycji KS z wieloma dodatkami. Można później ten sam tytuł kupić taniej bez tych dodatków.
Masz rację, ze wyprzedażowe, ale to nic nie zmienia, bowiem dzisiaj decydując o zakupie nowej gry, gdybym chciał zrobić sobie prezent, miałbym takie gry w takich cenach do wyboru. W żadnym razie nie chcę przy tym nikogo zniechęcać do zakupów za np. 300 pln, to była taka luźna uwaga z mojej strony, skoro o tym rozmawiacie. W każdym razie mój "próg bólu" to 150 pln

#deytrusek - to już kwestia gustu, w mojej ocenie wybrałem gry lepsze. :D Ale koniec OT z mojej strony.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: detrytusek »

Harun pisze:
#deytrusek - to już kwestia gustu, w mojej ocenie wybrałem gry lepsze. :D
Obrazek
:)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4034
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: AkitaInu »

Harun pisze:
adikom5777 pisze:Akurat ceny Goa czy Vasco da Gama to zły przykład, bo to ceny wyprzedażowe. SCD Goa to 145zł. Każdy ma inny próg bólu. I każdy w swoim przedziale cenowym znajdzie coś dla siebie. Na szczęście nie ma obowiązku kupowania gier w edycji KS z wieloma dodatkami. Można później ten sam tytuł kupić taniej bez tych dodatków.
Masz rację, ze wyprzedażowe, ale to nic nie zmienia, bowiem dzisiaj decydując o zakupie nowej gry, gdybym chciał zrobić sobie prezent, miałbym takie gry w takich cenach do wyboru. W żadnym razie nie chcę przy tym nikogo zniechęcać do zakupów za np. 300 pln, to była taka luźna uwaga z mojej strony, skoro o tym rozmawiacie. W każdym razie mój "próg bólu" to 150 pln

#deytrusek - to już kwestia gustu, w mojej ocenie wybrałem gry lepsze. :D Ale koniec OT z mojej strony.
Dość niski ten próg jak na dzisiejsze czasy i ceny :) No ale tak jak piszesz, każdy ma swój próg. Chociaż patrząc na trend to za kilka lat to możesz mieć problem kupować gry które byś chciał nie czekając na wyprzedaże.

A tak żeby nie był off top z tego co widziałem EG Games policzył ze stretch goale warte są 30$. Czy to dużo czy mało, tak czy siak jak ktoś chce je mieć to taniej ich pewnie nie kupi jak teraz niestety.

W moim przypadku jest niestety tak że lubie te wszystkie pierdoły i się pewnie skuszę. Chociaż z drugiej strony święta idą i prezenty itp itd ... ;)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: detrytusek »

Przeglądnąłem sobie ceny europejskie i jak to jest, że cała europa zbiera po 79,95 eur czyli pi razy oko 350 zł, a jedno jedyne wydawnictwo po 90 eur? Wiem, że kurs może się zmienić i muszą się jakoś zabezpieczyć ale to jest powód, żeby go sobie wycenić teraz po 5 zł. Really?
Czemu praktycznie cenowo nie robi mi większej różnicy czy ściągnę kopię z Francji czy z Polski? Nie powinniśmy być choć trochę uprzywilejowani z powodu posiadania polskiego dystrybutora?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Brazol
Posty: 296
Rejestracja: 18 lut 2016, 11:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 21 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: Brazol »

detrytusek pisze:Przeglądnąłem sobie ceny europejskie i jak to jest, że cała europa zbiera po 79,95 eur czyli pi razy oko 350 zł, a jedno jedyne wydawnictwo po 90 eur? Wiem, że kurs może się zmienić i muszą się jakoś zabezpieczyć ale to jest powód, żeby go sobie wycenić teraz po 5 zł. Really?
Czemu praktycznie cenowo nie robi mi większej różnicy czy ściągnę kopię z Francji czy z Polski? Nie powinniśmy być choć trochę uprzywilejowani z powodu posiadania polskiego dystrybutora?
Masz racje to jest mega słabe.. pewnie juz ktos o tym pisal ale ja sie dopiero zorientowalem ze z Philiberta jak sie zamowi 2 sztuki to przesylka jest 5euro co w sumie daje 82.5euro za sztuke czyli 364pln. Czyli prawie 40zl taniej niz u polskiego dystrybutora... to jest smutne ze bardziej oplaca sie sprowadzic z Francji niz kupic w Polsce
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: Pan_K »

Brazol pisze:
detrytusek pisze:Przeglądnąłem sobie ceny europejskie i jak to jest, że cała europa zbiera po 79,95 eur czyli pi razy oko 350 zł, a jedno jedyne wydawnictwo po 90 eur? Wiem, że kurs może się zmienić i muszą się jakoś zabezpieczyć ale to jest powód, żeby go sobie wycenić teraz po 5 zł. Really?
Czemu praktycznie cenowo nie robi mi większej różnicy czy ściągnę kopię z Francji czy z Polski? Nie powinniśmy być choć trochę uprzywilejowani z powodu posiadania polskiego dystrybutora?
Masz racje to jest mega słabe.. pewnie juz ktos o tym pisal ale ja sie dopiero zorientowalem ze z Philiberta jak sie zamowi 2 sztuki to przesylka jest 5euro co w sumie daje 82.5euro za sztuke czyli 364pln. Czyli prawie 40zl taniej niz u polskiego dystrybutora... to jest smutne ze bardziej oplaca sie sprowadzic z Francji niz kupic w Polsce
Z tym zastrzeżeniem, że z philiberta promki do Gallerista szły jakieś niebotyczne miesiące. Szybciej będzie z Polski :)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: Ardel12 »

Pomijając cenę, gra oferuje również ciekawą mechanikę :) Obejrzałem wszystkie dostępne filmiki o grze i zapowiada się bardzo ciekawie dzięki kartom i losowym kafelkom bonusów. Kart i kafelków jest od grona, więc w końcu Vital skupił się na tym by gra za każdym razem wymagała innego podejścia, co ani w The Gallerist czy CO2 nie było aż tak widoczne. Karty można zagrać na kilka sposobów, korzystanie z postaci jest możliwe na kilka sposobów ( łapówki), budowanie Lizbony, odbudowa (usuwanie zniszczeń), wysyłanie statków handlowych i wiele innych. Można dostać apopleksji od tego wszystkiego. Duży plus.

Niestety szata graficzna to znowu pastele, nowa edycja vinhosa już mi dała kopię stylistyki The Gallerist a tu kolejny tytuł szykuje podobne kolorki :(

No ale niestety jest to Vital i stoi u mnie na liście w top 3 twórców. Nie mogę wzgardzić jego twórczością. Prezent na święta wybrany, szkoda, że otrzymam go dopiero w czerwcu.
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: Toudi »

Wydaje mi sie ze problem z cena bierze sie z faktu kursu zlotego. Polecial w dol w stosunku do kazdej waluty. Kurs euro do dolara jest chyba w miare staly. Jest to oczywiscie wina hobbitow !
Brazol
Posty: 296
Rejestracja: 18 lut 2016, 11:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 21 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: Brazol »

Toudi pisze:Wydaje mi sie ze problem z cena bierze sie z faktu kursu zlotego. Polecial w dol w stosunku do kazdej waluty. Kurs euro do dolara jest chyba w miare staly. Jest to oczywiscie wina hobbitow !
Hm a jak to sie ma do tego ze sprowadzenie ze sklepu z Francji jest tansze (juz po przeliczeniu na pln) niz u hobbitow? Moze czegos nie biore pod uwage ale wydaje mi sie ze jak sklep we Francji wystawia gre to juz nalicza jaka marze od siebie a i tak mi bardziej oplaca sie kupic tam i wyslac do Polski niz w Polskim sklepie. Nie jestem ekonomicznym ekspertem ale to wyglada na duzo wyzsza marze u polskiego dystybutora. Jak sie myle to mnie poprawcie ;)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: detrytusek »

Toudi pisze:Wydaje mi sie ze problem z cena bierze sie z faktu kursu zlotego. Polecial w dol w stosunku do kazdej waluty. Kurs euro do dolara jest chyba w miare staly. Jest to oczywiscie wina hobbitow !
Francuzi nie mają problemu z kursem. Polacy tak. Dlatego Hobbity muszą się zabezpieczyć w pewien sposób bo nie wiadomo jaki kurs będzie za miesiąc. Tyle teorii. Praktyka - to jeb$$my kurs 1 eur = 5 zł.
Tak to idiotycznie wygląda gdyby się ktoś zasłaniał kursem natomiast wg mnie o podwyżce ceny zadecydowała Planszostrefa, która wiadomo kupuje dużo kopii i muszą się z nią liczyć. Jakby tego nie obracać to pachnie wielką amatorką żeby nie używać dosadniejszych słów.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: adikom5777 »

detrytusek pisze:...
Tak to idiotycznie wygląda gdyby się ktoś zasłaniał kursem natomiast wg mnie o podwyżce ceny zadecydowała Planszostrefa, która wiadomo kupuje dużo kopii i muszą się z nią liczyć. Jakby tego nie obracać to pachnie wielką amatorką żeby nie używać dosadniejszych słów.
Dawno się tak nie uśmiałem :)

Cena jest taka, bo na takim poziomie zaproponował ją polski wydawca/dystrybutor. Sklep dodał tylko swoją normalną marżę.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: detrytusek »

adikom5777 pisze:
detrytusek pisze:...
Tak to idiotycznie wygląda gdyby się ktoś zasłaniał kursem natomiast wg mnie o podwyżce ceny zadecydowała Planszostrefa, która wiadomo kupuje dużo kopii i muszą się z nią liczyć. Jakby tego nie obracać to pachnie wielką amatorką żeby nie używać dosadniejszych słów.
Dawno się tak nie uśmiałem :)

Cena jest taka, bo na takim poziomie zaproponował ją polski wydawca/dystrybutor. Sklep dodał tylko swoją normalną marżę.
Przypominam, że wydawca zaproponował cenę 350 zł. Czemu do tej ceny sklep nie dodał swojej normalnej marży? Czemu ona nagle musiała ulec zmianie? Bo stwierdzili, że jednak wolą przeliczyć euro po 5 zeta? Błagam...
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: Trolliszcze »

detrytusek pisze:Czemu do tej ceny sklep nie dodał swojej normalnej marży? Czemu ona nagle musiała ulec zmianie?
Na pewno przez sztuczną mgłę.
MSPANC.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: detrytusek »

Trolliszcze pisze:
detrytusek pisze:Czemu do tej ceny sklep nie dodał swojej normalnej marży? Czemu ona nagle musiała ulec zmianie?
Na pewno przez sztuczną mgłę.
MSPANC.
Staszek? Wuju! Auć!
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: BartP »

Bzdury gadasz, to masz.
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: vcrproszek »

Trolliszcze pisze:
Na pewno przez sztuczną mgłę.
MSPANC.
Mgła nie mgła, właśnie przez cenę zamierzam zamówić z philibertnet. Ja rozumiem, że sklep/wydawca ma taką wysoką cenę - nikt nie pracuje za darmo. Niestety matematyka nie kłamie i 165 z wysyłką euro na 2 os wychodzi taniej niż zamawianie z PL. Ktoś się przeliczył. Lisboa to nie Agricola za 120zł w sklepie, że ktoś po to sięgnie i tak. Po ten tytuł sięgnie określona grupa osób, która sprawdzi ceny w necie przed zakupem.
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
ODPOWIEDZ