Mechs vs. Minions (C. Cantrell, R. Ernst, S. Librande, P. Saraswat, N. Tiras)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: shaigan »

Tytuł: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legends
Porchpeople pisze:O której zaczyna się sprzedaż licząc naszą strefę czasową?
Powinno się zacząć o 11:00 am pdt czyli o 20:00 naszego czasu.

Riot gdzieś tam zapewniał, ze gra będzie drukowana dopóki będzie zapotrzebowanie, więc najwyżej można przegapić pierwsza partię, ale raczej nie grozi ebayem po 500$ (może przez chwilę).
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: pan_satyros »

Wiadomo coś o jakiś felerach 1 edycji? Jakieś błędy itp?
By warto było czekać na 2 druk?
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Toudi »

Myslicie ze gra juz jest gotowa i jak zamowimy to w tydzien bedzie w domu, czy to tylko preorder?
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: malekith_86 »

Toudi pisze:Myslicie ze gra juz jest gotowa i jak zamowimy to w tydzien bedzie w domu, czy to tylko preorder?

może to i myślenie życzeniowe ale jak na razie podchodzili do gry zbyt profesjonalnie żeby teraz taki numer wywinąć
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: rattkin »

Wiemy, że to nie preorder.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Muad'Dib »

crsunik pisze:Możesz w PP podpiąć kartę walutową i podczas płatności wybrać kurs karty, a nie PP. Wtedy pobierze Ci z karty walutę bez straty.
Tylko, że Paypal nie rozpoznaje waluty karty, póki się nie ustawi tego w systemie (traktuje ją jako PLN, nie ma możliwości zmiany np na USD). A to mogą zrobić tylko konsultanci Paypala. Przynajmniej takie było moje doświadczenie.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: pan_satyros »

Muad'Dib pisze:
crsunik pisze:Możesz w PP podpiąć kartę walutową i podczas płatności wybrać kurs karty, a nie PP. Wtedy pobierze Ci z karty walutę bez straty.
Tylko, że Paypal nie rozpoznaje waluty karty, póki się nie ustawi tego w systemie (traktuje ją jako PLN, nie ma możliwości zmiany np na USD). A to mogą zrobić tylko konsultanci Paypala. Przynajmniej takie było moje doświadczenie.
Po co podpinać kartę walutową do PP, skoro można zapłacić po prostu kartą walutową?
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: shaigan »

Muad'Dib pisze:
crsunik pisze:Możesz w PP podpiąć kartę walutową i podczas płatności wybrać kurs karty, a nie PP. Wtedy pobierze Ci z karty walutę bez straty.
Tylko, że Paypal nie rozpoznaje waluty karty, póki się nie ustawi tego w systemie (traktuje ją jako PLN, nie ma możliwości zmiany np na USD). A to mogą zrobić tylko konsultanci Paypala. Przynajmniej takie było moje doświadczenie.
Ciekawe jest to co piszesz, podłączyłem 3 karty z aliora w 3 walutach. Przy transakcji wybieram kartę z odpowiednią walutą i dodatkowo opcję żeby pobierało w walucie transakcji i rozlicza mnie dokładnie co do cena/pensa. Nigdy nigdzie nie dzwoniłem (mam na myśli paypal ;)).

[edit]
Swoja drogą, nie kupowałem jeszcze w sklepie riot przez www, kupowałem natomiast przez klienta gry i tam można płacić złotówkami, ciekawe czy w sklepie tak nie będzie.
Ostatnio zmieniony 13 paź 2016, 09:18 przez shaigan, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Muad'Dib »

shaigan pisze:Ciekawe jest to co piszesz, podłączyłem 3 karty z aliora w 3 walutach. Przy transakcji wybieram kartę z odpowiednią walutą i dodatkowo opcję żeby pobierało w walucie transakcji i rozlicza mnie dokładnie co do cena/pensa. Nigdy nigdzie nie dzwoniłem.
Jak płaciłem to nie mogłem wybrać waluty. Paypal mi cały czas przeliczał na złotówki. Dopiero jak zadzwoniłem na infolinię to powiedzieli, że w systemie nie mogę tego sobie wybrać i tylko oni mogą ustawić kartę na inną walutę. To miało miejsce 1-1,5 miesiąca temu. Też mam karty z Aliora.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: pan_satyros »

W sklepie RIOT dla regionu EU jest sztywno ustawiona waluta Euro.

Można płacić podając dane karty lub przez PayPal.
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: shaigan »

Właśnie tak patrzę, że ceny tylko w euro się wyświetlają.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: crsunik »

Muad'Dib pisze:
shaigan pisze:Ciekawe jest to co piszesz, podłączyłem 3 karty z aliora w 3 walutach. Przy transakcji wybieram kartę z odpowiednią walutą i dodatkowo opcję żeby pobierało w walucie transakcji i rozlicza mnie dokładnie co do cena/pensa. Nigdy nigdzie nie dzwoniłem.
Jak płaciłem to nie mogłem wybrać waluty. Paypal mi cały czas przeliczał na złotówki. Dopiero jak zadzwoniłem na infolinię to powiedzieli, że w systemie nie mogę tego sobie wybrać i tylko oni mogą ustawić kartę na inną walutę. To miało miejsce 1-1,5 miesiąca temu. Też mam karty z Aliora.
Ale to są dwie różne rzeczy. Jak ustawisz walutę w PP to PP po swoim kursie będzie przeliczał na wskazaną przez Ciebie walutę. Ale można też przy wyborze płatności PP wybrać opcję by PP niczego nie przeliczał i dokonał płatności uwzględniając kurs wystawcy karty. W takim przypadku to np. Mastercard będzie przeliczał walutę zakupu na rozliczeniową karty - niezależnie od tego jakie to są waluty. W takim przypadku jeśli waluta płatności i rozliczenia jest taka sama to nie następuje żadne przeliczenie.
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: ramar »

crsunik pisze:
Muad'Dib pisze:
shaigan pisze:Ciekawe jest to co piszesz, podłączyłem 3 karty z aliora w 3 walutach. Przy transakcji wybieram kartę z odpowiednią walutą i dodatkowo opcję żeby pobierało w walucie transakcji i rozlicza mnie dokładnie co do cena/pensa. Nigdy nigdzie nie dzwoniłem.
Jak płaciłem to nie mogłem wybrać waluty. Paypal mi cały czas przeliczał na złotówki. Dopiero jak zadzwoniłem na infolinię to powiedzieli, że w systemie nie mogę tego sobie wybrać i tylko oni mogą ustawić kartę na inną walutę. To miało miejsce 1-1,5 miesiąca temu. Też mam karty z Aliora.
Ale to są dwie różne rzeczy. Jak ustawisz walutę w PP to PP po swoim kursie będzie przeliczał na wskazaną przez Ciebie walutę. Ale można też przy wyborze płatności PP wybrać opcję by PP niczego nie przeliczał i dokonał płatności uwzględniając kurs wystawcy karty. W takim przypadku to np. Mastercard będzie przeliczał walutę zakupu na rozliczeniową karty - niezależnie od tego jakie to są waluty. W takim przypadku jeśli waluta płatności i rozliczenia jest taka sama to nie następuje żadne przeliczenie.
Potwierdzam. Wystarczy przy płatności wybrać opcję by transakcja była rozliczona w walucie pierwotnej zakupu. Wtedy żadnego przewalutowania i żadnej prowizji z Paypal nie ma. Przećwiczony ten wariant na zakupach w Czechach i w Chinach.
Awatar użytkownika
AnaMan
Posty: 217
Rejestracja: 29 gru 2010, 15:00
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: AnaMan »

Jak to jest z tą sprzedażą?
Na stronie amerykańskiej jest już PURCHASE NOW, ale po kliknięciu wykopuje mnie na stronę sklepu EU, gdzie tam takiej oferty nie ma.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: crsunik »

Dwa oddzielne sklepy :)
Awatar użytkownika
AnaMan
Posty: 217
Rejestracja: 29 gru 2010, 15:00
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: AnaMan »

crsunik pisze:Dwa oddzielne sklepy :)
OK, tego się domyślam.
Ale czy to oznacza, że gra będzie dostępna w sklepie EU o 20 dziś?
A gdzie jest taka informacja?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: pan_satyros »

AnaMan pisze:
crsunik pisze:Dwa oddzielne sklepy :)
OK, tego się domyślam.
Ale czy to oznacza, że gra będzie dostępna w sklepie EU o 20 dziś?
A gdzie jest taka informacja?
w FAQ na www gry
When & where can I purchase Mechs vs Minions?

You can find Mechs vs Minions exclusively on the Riot Games Merch Store starting on October 13, 2016, at 11 AM PDT.
How much will it cost?

Mechs vs Minions is $75 USD plus shipping and handling (depending on your country)
What languages is Mechs vs Minions available in?

The first wave will be in English and Simplified Chinese, with hopes to expand to more languages in the future!
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: malekith_86 »

w sumie nie ma nigdzie takiej informacji
ale od początku było wszędzie, że sprzedaż startuje 13.10.2016 11:00 AM PDT czyli to jest u nas 20:00 dzisiaj
jakoś dziwne by było gdyby premiera dla kontynentów miała być różna skoro nigdzie takiej informacji nie podawali
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Bardok »

Cena już z wysyłką do PL?
Widzę, że nikt tego wspólnie nie chce kupować, stąd pytanie. Czyli nie ma co wspólnego zamówienia ogarniać?
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: crsunik »

A nie było informacji, że 1 gra per zamówienie?
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: karawanken »

Ja tam liczę, że wśród "more languages" bedzie w końcu język polski :D
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: kaszkiet »

pan_satyros pisze: Po co podpinać kartę walutową do PP, skoro można zapłacić po prostu kartą walutową?
Ja widzę dwa dobre powody:
- podajesz dane swojej karty tylko PayPalowi, a nie każdemu sklepowi, w którym robisz zakupy, co wpływa na ich bezpieczeństwo
- nie musisz wprowadzać danych karty w sklepie, co bywa czasem problematyczne. Np. w USA w niektórych sklepach są formularze z możliwością wprowadzenia tylko adresu amerykańskiego, a zagranicznego niekoniecznie. Czasem i tak płatność nawet PayPalem nie przejdzie, bo sklep nie chce pieniędzy z zagranicy, ale czasem jest to krótkowzroczność projektanta strony, co jednak na samą możliwość wykonania płatności nie wpływa.

A co do płatności w walucie karty, sam to parę dni temu ustawiałem w ten sposób:

1. Zaloguj się na swoje konto PayPal.
2. Wejdź w ten link: https://www.paypal.com/pl/cgi-bin/websc ... &buyer_hub
3. Kliknij w "Opcje przeliczania" przy swojej karcie.
4. Zaznacz opcję "Proszę obciążyć mój rachunek w walucie wykazanej na fakturze wystawionej przez sprzedającego."
5. Kliknij w guzik "Prześlij".

Od tej pory jak będziesz płacił za coś, gdzie cena do zapłaty jest podana w dolarach, z karty powinny być ściągane dolary w stosunku 1:1.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: pan_satyros »

karawanken pisze:Ja tam liczę, że wśród "more languages" bedzie w końcu język polski :D
odwieczny dylemat :D
malekith_86 pisze:w sumie nie ma nigdzie takiej informacji
ale od początku było wszędzie, że sprzedaż startuje 13.10.2016 11:00 AM PDT czyli to jest u nas 20:00 dzisiaj
jakoś dziwne by było gdyby premiera dla kontynentów miała być różna skoro nigdzie takiej informacji nie podawali
tu jest wszystko

http://na.leagueoflegends.com/en/featur ... nions#faqs
Ostatnio zmieniony 13 paź 2016, 10:43 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: pan_satyros »

[dubel]
Ostatnio zmieniony 13 paź 2016, 10:44 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Toudi »

Z tego co pisza na BGG, mozna zamowic 1 gre w fali pierwszej. Nie pisza na jakiej podstawie to zweryfikuja zeby trudniej bylo to obejsc.
ODPOWIEDZ