Mechs vs. Minions (C. Cantrell, R. Ernst, S. Librande, P. Saraswat, N. Tiras)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Arius
Posty: 1412
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Arius »

Odebrałem dziś swoją wersję gry. Wszystko wygląda ślicznie z wyjątkiem bossa, któremu oczko, znaczy siekiera odpadła.
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Musza »

mnie rozwaliło wydanie :shock: nawet folia na grze była lepszej jakości niż zazwyczaj :!: :mrgreen:
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Sekator »

Dobrze rozumiem ze strony ze gra jest dalej dostępna? Jeszcze z grudniowej dostawy, i jak zamówię teraz to będzie po nowym roku a nie np w marcu? :D
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: rafaelus »

Mi się wyświetla OUT OF STOCK. A jakość wydania gry rzeczywiście super :-)
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Sekator »

Edit: glupoty tu byly, odsylam do swojego postu nizej. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 30 gru 2016, 15:01 przez Sekator, łącznie zmieniany 1 raz.
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: rafaelus »

A to dziwne, kolega chciał zamówić dwa dni temu i tez mi napisał, ze jest wyprzedane. Stad dzisiaj zajrzałem z ciekawości. Daj znać czy dojdzie :)
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Sekator »

Faktycznie dziwne...
Jak sprawdzam na komputerze, to fala pierwsza 2 dostawa jest dostępna, sklep nawet nie wyświetla 2 fali
Na telefonie jak patrze to jest niedostępna i 2 fala się pojawia. Hmm
Edit: Na telefonie sprawdzam w wersji North America, w komputerze o adresie dla Eu East i Krajów Nordyckich. W sklepie NA nie ma pierwszej fali, w sklepie EU jest. Możliwe że kopie dla europy jeszcze się nie wyczerpały, może niech Twój kolega sprawdzi
Tutaj konkretnie
Dla porównania Ameryka
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Piehoo »

Tydzień temu kupiliśmy z kolegą, co ciekawe egzemplarz miał numer ~ 25 500/30 000 . Myślałem że w październiku sprzedało się całe 30k, a grudniowa dostawa to nowy druk. Jednak jeszcze trochę mają tego towaru.
Wysyłka błyskawiczna, w 3-4 dni można spodziewać się gry w domu.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: malekith_86 »

bo to było podzielone
pierwsza fala czyli Wave1 to 30k sztuk
ale ta fala była podzielona na dwa rzuty
pierwsze 15k w październiku
i drugie 15k w grudniu
np na stronie dla stanów już są do kupienia Wave2 które są przedsprzedażą i będą wysyłane dopiero na wiosnę
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Sekator »

Potwierdzam ostatecznie, przed chwilą wysłano moje zamówienie.
Więc polecam sprawdzać sklep dla naszego regionu. Już nie mogę się doczekać!
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Błysk »

Ja ciągle przed pierwszą rozgrywką, ale muszę potwierdzić to co już wielu powiedziało. Gra jest wydana przepięknie i przemyślanie. Generalnie po zobaczeniu tego jak zrobione jest pudełko, wypraska i elementy, ciężko będzie mi się przekonać do kupna innej "dużej" gry- bo w innych "dużych" grach faktycznie jest o wiele mniej zawartości za podobne ceny. :) A o grach, które teraz są hypowane i przez to tak drogie nawet nie wspominam.

Jeśli mechanika okaże się chociaż w połowie tak dobrze zaprojektowana jak wypraska a gra będzie w połowie tak "miodna" jak jej elementy to będzie to kolejna 10 ode mnie.

No i jeszcze tutorial, który generalnie mówi "usiądź i graj, JUŻ TERAZ, SERIO NIE MUSISZ NIC CZYTAĆ I WSZYSTKO CI POKAŻEMY"- jeśli to faktycznie tak zadziała to będę mocno zaskoczony (bo jeszcze nigdy się to żadnej grze, z którą obcowałem nie udało).
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: misioooo »

Mechanika nie jest jakaś powalająco innowacyjna, ale jest solidna i sprawnie działa. Wbrew wielu opinom, w tej pozycji jest całkiem sporo "gry w grze" :) Oczywiście zakładając, że liczymy sie, że to pozycja lżejsza nieco, a nie "gra dla graczy paląca mózg".
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Błysk »

misioooo pisze:Mechanika nie jest jakaś powalająco innowacyjna, ale jest solidna i sprawnie działa. Wbrew wielu opinom, w tej pozycji jest całkiem sporo "gry w grze" :) Oczywiście zakładając, że liczymy sie, że to pozycja lżejsza nieco, a nie "gra dla graczy paląca mózg".
Jeszcze nigdy nie grałem w nic z programowaniem akcji, więc dla mnie to na szczęście będzie nowość ;). Mam tylko nadzieję, że będzie to coop, który nie będzie zbyt łatwy, przynajmniej po odblokowaniu tych trudniejszych wersji misji.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Ardel12 »

Zagrałem partię w pełnym składzie na poziomie średnim w pierwsze 3 scenariusze ( bez tutoriala). Wykonanie jest świetne, figurki prezentują się bajecznie i do niczego nie można się przyczepić. Widać za co się zapłaciło. Mechanicznie mamy do czynienia z programowaniem ruchów. Tura odbywa się dość sprawnie. Najpierw wszyscy gracze wybierają dostepnej puli kart po jednej karcie ( ograniczenie czasowe przy użyciu klepsydry potrafi zrobić swoje :) ) i układają je w dowolnym wolnym slocie u siebie na planszy lub ulepszają już posiadany (możliwe jest też odrzucenie karty za uleczenie otrzymanej wcześniej rany lub zamianę miejscami dwóch akcji na swej planszy). Następnie każdy gracz wykonuje napisany przez siebie program i przechodzimy do fazy ruchu i ataku minionów oraz dodatkowych, narzuconych przez scenariusz, akcji. Powtarzamy aż do wygranej lub przegranej.

Gra mimo rozmachu w ilości figurek nie należy do gier średnio złożonych. Na pewno jest przystępniejsza i prostsza od Descenta czy SW. Rozegranie jednego scenariusza to czas około 40 minut. Idealnie jak dla większego filerka. Niestety trzeci pod rząd rozegrany scenariusz mimo nowej planszy, innego rozstawienia przeciwników oraz nowych celów, był po prostu męczący. Rozbudowa kolejny raz od zera swojego mecha potrafi znudzić. Brak możliwości rozegrania kampanii i widocznego progresu trochę doskwiera.

Całą partię oceniam jako przyjemną. Jednak wolałbym nie stawiać tej gry jako głównego dania na stole.
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Musza »

Rozegrałem dzisiaj w dwie osoby pierwszą misję (poprzedzając ją tutorialem). Grało się całkiem fajnie, ale... czegoś brakowało. Było bardzo łatwo, trochę mało zabawnego chaosu, którego się spodziewałem i dużo żmudnego przesuwania znaczników zabitych minionków czy dokładania ich. Niemniej jednak był to pierwszy scenariusz, więc poziom trudności na pewno jest odpowiednio niższy (wolałbym, żeby jednak po tutorialu weszła jakaś prawdziwa akcja) no i wygląda na to, że to gra na 4 osoby, a tryb dla 2uch i 3ech jest na doczepkę (im więcej mechów tym więcej chaosu, im więcej chaosu tym więcej zabawy, im więcej zabawy, tym więcej... zabawy!).

Nie mówię nie, nie mówię tak, nie chwalę, nie krytykuję - czekam aż wpadnie reszta i zobaczę jak to chodzi w pełnym składzie.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: pan_satyros »

Musza pisze:Rozegrałem dzisiaj w dwie osoby pierwszą misję (poprzedzając ją tutorialem). Grało się całkiem fajnie, ale... czegoś brakowało. Było bardzo łatwo, trochę mało zabawnego chaosu, którego się spodziewałem i dużo żmudnego przesuwania znaczników zabitych minionków czy dokładania ich. Niemniej jednak był to pierwszy scenariusz, więc poziom trudności na pewno jest odpowiednio niższy (wolałbym, żeby jednak po tutorialu weszła jakaś prawdziwa akcja) no i wygląda na to, że to gra na 4 osoby, a tryb dla 2uch i 3ech jest na doczepkę (im więcej mechów tym więcej chaosu, im więcej chaosu tym więcej zabawy, im więcej zabawy, tym więcej... zabawy!).

Nie mówię nie, nie mówię tak, nie chwalę, nie krytykuję - czekam aż wpadnie reszta i zobaczę jak to chodzi w pełnym składzie.
Przekładania w ciągu każdej misji jest sporo.
Pierwsza jest prostsza.
W 2 osoby gra się bardzo dobrze, ale jeśli uważasz, że brak kontroli nad grą to zabawa, to może faktycznie w 4 byłoby Ci lepiej.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Błysk »

Po pierwszej misji jestem nadal zachwycony. Graliśmy w dwie osoby. Poza samą "grą" i mechaniką dostrzegłem spory potencjał w żonglowaniu poziomem trudności poprzez liczbę minionów, albo tor zagrożenia/ zagłady czy jakkolwiek się tam zwał. Poza tym całkiem prosto powinno się dać stworzyć własne misje (a nawet coś na kształt dungeon crawlera, z dokładaniem kafli ;) ).
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: DarkSide »

Skorzystałem z pomocy kumpla (ma konto walutowe) i gra wczoraj zamówiona ok 11:30 do południa. A śledząc przesyłkę (wysłane z Niemiec) już dziś o 6:30 rano była w Poznaniu, więc wielce prawdopodobne że dojdzie dziś :mrgreen: :twisted:

85Euro z przesyłem. W prywatnym rozliczeniu między nami uśredniliśmy kurs po 4,40zł/1euro i wyszło 374zł.

EDIT: Właśnie kurier przyniósł paczkę. 24h od zamówienia i opłacenia! Po wypakowaniu z pudełka (jeszcze bez unboxingu) miałem na języku tylko jedno polskie słowo opisujące tę sytuację... :twisted:
Ostatnio zmieniony 07 sty 2017, 13:24 przez DarkSide, łącznie zmieniany 1 raz.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: olsszak »

Hej, na jaki adres trzeba pisać aby wymienić uszkodzonego bossa ?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: pan_satyros »

olsszak pisze:Hej, na jaki adres trzeba pisać aby wymienić uszkodzonego bossa ?
przez formularz na stronie https://support.riotgames.com/hc/pl/requests/new "Mam pytanie dotyczące nowego sklepu z przedmiotami kolekcjonerskimi."
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: malekith_86 »

pan_satyros pisze:
olsszak pisze:Hej, na jaki adres trzeba pisać aby wymienić uszkodzonego bossa ?
przez formularz na stronie https://support.riotgames.com/hc/pl/requests/new "Mam pytanie dotyczące nowego sklepu z przedmiotami kolekcjonerskimi."

a jak się skończyła Twoja reklamacja?
pozytywnie? bo nie kojarzę żebyś gdzieś coś na ten temat pisał, a jestem ciekawy jak Riot do czegoś takiego podchodzi
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: pan_satyros »

malekith_86 pisze:
pan_satyros pisze:
olsszak pisze:Hej, na jaki adres trzeba pisać aby wymienić uszkodzonego bossa ?
przez formularz na stronie https://support.riotgames.com/hc/pl/requests/new "Mam pytanie dotyczące nowego sklepu z przedmiotami kolekcjonerskimi."

a jak się skończyła Twoja reklamacja?
pozytywnie? bo nie kojarzę żebyś gdzieś coś na ten temat pisał, a jestem ciekawy jak Riot do czegoś takiego podchodzi
po tygodniu miałem nowego bosa ;) bez pytań itd.
Po prostu napisałem, załączyłem fotkę i gotowe.
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2106
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 69 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: pabula »

DarkSide pisze:Skorzystałem z pomocy kumpla (ma konto walutowe) i gra wczoraj zamówiona ok 11:30 do południa. A śledząc przesyłkę (wysłane z Niemiec) już dziś o 6:30 rano była w Poznaniu, więc wielce prawdopodobne że dojdzie dziś :mrgreen: :twisted:

85Euro z przesyłem. W prywatnym rozliczeniu między nami uśredniliśmy kurs po 4,40zł/1euro i wyszło 374zł.

EDIT: Właśnie kurier przyniósł paczkę. 24h od zamówienia i opłacenia! Po wypakowaniu z pudełka (jeszcze bez unboxingu) miałem na języku tylko jedno polskie słowo opisujące tę sytuację... :twisted:
A fakturę też mieliście taką dziwną? Numer VAT polski, a adres Irlandzki? :)
Mam nadzieję że nie będzie paczka szła z Irlandii bo tydzień czekania jak nic.
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: rafaelus »

pabula pisze:
DarkSide pisze:Skorzystałem z pomocy kumpla (ma konto walutowe) i gra wczoraj zamówiona ok 11:30 do południa. A śledząc przesyłkę (wysłane z Niemiec) już dziś o 6:30 rano była w Poznaniu, więc wielce prawdopodobne że dojdzie dziś :mrgreen: :twisted:

85Euro z przesyłem. W prywatnym rozliczeniu między nami uśredniliśmy kurs po 4,40zł/1euro i wyszło 374zł.

EDIT: Właśnie kurier przyniósł paczkę. 24h od zamówienia i opłacenia! Po wypakowaniu z pudełka (jeszcze bez unboxingu) miałem na języku tylko jedno polskie słowo opisujące tę sytuację... :twisted:
A fakturę też mieliście taką dziwną? Numer VAT polski, a adres Irlandzki? :)
Mam nadzieję że nie będzie paczka szła z Irlandii bo tydzień czekania jak nic.
Paczki "idą" z DE :)
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
Hazegiant
Posty: 239
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 35 times
Been thanked: 35 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Hazegiant »

Zagrałem, cieszę się że nie kupiłem. :)

Wykonanie powala na kolana, gra jest piękna, kusi oko i rękę żeby sięgnęła po portfel. Ogólnie nie lubie co-opów, bo mało w nich emocji i nie mam motywacji do wysiłku szarych komórek, żeby pokonać grę, kości itd. Co innego jeśli chodzi o pokonywanie innych graczy, więc gra ma pod górkę już na wejściu.

Na plus:
- wykonanie
- podoba mi się, że nie jest to RNG totalne jak duża ilość coopów w które grałem, a bardziej optymalizacyjne
- przyjemnie się programuje mechy i wykonuje program
- cena/jakość
- fajny mechanizm nakładania na siebie kart tego samego koloru, aby otrzymać zboostowany efekt
- fajny mechanizm ran
- generalnie gameplay jest ok, bawiłem się dużo lepiej niż w innych coopach
- zróżnicowane moce mechów
- programowanie swojego mecha to fajne wyzwanie, widać postęp z każdą kartą

Minusy:
- z tymi samymi komponentami, dałoby się zrobić jakiś tryb PvP
- akurat tych postaci z LoLa jakoś niespecjalnie lubię
- gameplay jest tylko ok nic więcej
- overproduce, można było zrobić minionów o 50 mniej i też by było aż nadto, a zamiast tego dać wiecej mechów


Generalnie gra jest ok i tylko ok. 7/10, na pewno chętniej usiądę niż do Pandemica czy Eldritch Horrora.
ODPOWIEDZ